2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
slmm arkadaslar dun oglumu kanepeden bugunde arabadayken bebek koltugundan dusurdum:18::18::18::18:ayy iki gundur ne oluyor anlamiyorum oglana zarar vermekten korkuyorum:18::18::18::18:

Yorgunluk ve bebeklerin hareketlenmesinden oluyor. Üzme kendini. Kızım 4,5 aylıkken gece uyanmış ben kucağıma alıp emzirirken uyuya kalmışım, kolum açılmış yavrum kut diye yere düştü kanepeden. İnan ne zaman uyanıp kucağıma aldığımı bile hatırlamıyorum, Uykusuzluk yorgunluk. Çok şükür hiçbirşey olmadı ama ömrümden ömür gitti.

Kızlar nirdesiniz nittiniz yav herkes kaybolmuş :) Ya şaka bir yana seyrek de olsa girelim, burayı bırakmayalım. Zaten ilk başlardaki (hamilelik dönemi) arkadaşların birçoğu artık yok. Kaç aydır beraberiz, daha da yıllar sürsün inşaallah :KK66:
bızımde subat annelerı topıgı oyle oldu :KK25:
slmm arkadaslar dun oglumu kanepeden bugunde arabadayken bebek koltugundan dusurdum:18::18::18::18:ayy iki gundur ne oluyor anlamiyorum oglana zarar vermekten korkuyorum:18::18::18::18:
ılk baslarda dusunce cok korkuyorsun ama emekleme yurume donemınde alısıyorsun duse kalka buyuyorlar gercekten :KK53:

Ya ben onceden en azindan hep okurdum. Simdi uykulari azaldigi icin firsat olmuyor ya sabah erken yada gece yarisi firsatim oluyor. Benimki 5 aylik henuz dusmedi ama en buyuk korkum. Sizedw gecmis olsun tahmin ediyorum nasil korkmussunuzdur. Okadar cok donuyorlarki artik nasil basedecegiz bakalim. Bu arada benimkinin agzi ilk kez pamukcuk oldu. Karbonatla silmek ise yaramadi sonunda dr mikostain diye ilac verdi. Bu durumda olan varmi? Nedwn simdi anlamadim

Dün okuduğumda etkilenmişim herhalde, bu gece rüyamda bizimkini düşürüyordum koltuktan :) Canım bir de hamilesin, dikkat dağınıklığın olması çok normal, merak etme Allah koruyor bebişleri.

Dun kizimin kakasinda kan gordum kucuk bi iplik kadar. Hastaneye gittik hemen gaita testine. Bir de sabah agiz dolusu kusmustu. Ama ates, huysuzluk, istahsizlik falan hic olmadi. Neyse. Gittik oglen cikisina denk geldik ya pts yi bekleyeceksiniz ya da arastirma hast. Gideceksiniz dediler, biz de gittik. Bes tup kan idrar kaka testi yapildi. Idrar yollarinda enfeksiyon cikti. heralde o da mide bagirsak enfeksiyonuna tol acmis. Ama kucuk bi seymis. Kaninda yokmus. antibiyotik verdiler. Bi de su icirmeye baslayacagim. Galiba susuzluktan oldu. Doktor sasirdi su vermedigim icin. Ama sadece anne sutu aliyo diye vermiyodum. Simdi iki saatte yirmi ml kadar icebilir dedi. Boyle iste. Kizim hic hasta gibi degil. Ama ilac icecek simdi. Bu cok uzucu.

herkese merhaba :KK3::KK3::KK3:
tatil + memleketteydik arada sırada telden okudum ama yazamadımm tatilde eşimin memleketide iyiydi oğluşumun mevlüdünü yaptık:KK52::KK52::KK52: sonunda evimize döndük.
3 temmuzda işe başlıycam :KK43::KK43::18::18::18:annemler 1-2 hafta kalacaklar bu arada bakıcı bulucam bir kaç kişi ile görüşmüştüm içime sinen olmadı hafta içi biriyle daha görüşücem bakıcısı olanlara bi sorum olucak haftada bir gün yardımcı hanım gelip evi temizliyo ama çocuklar yakında sürünecekler bakıcının en azından çocuğun bulunduğu odaları süpürüp silmesini istiyorum. ama kiminle konuşsam kabul etmiyo sizin bakıcılarda öylemi ben çok şey mi istiyorumm. bide oğluma meyve suyu ve yoğurt başladım 6 aylık oluncada kahvaltı ve çorbalar olucak benle babası bile meyve suyu ve yoğurdu 1 saate yakın sürede verebiliyoruz. bakıcı yediremeyebilir. yiyip yemediğinide bilemiycem offf :KK50::KK50::KK50::KK50::KK50: neyse Allah yardımcımız olsunnn

ben de sıkça girip okuyorum ama yazamıyorum

benim kızın uykuları iyice şaşkına uğrattı beni. Zombi gibi dolaşıyorum göz altlarım yaşlandı uykusuzluktan :KK43:(

Dun kizimin kakasinda kan gordum kucuk bi iplik kadar. Hastaneye gittik hemen gaita testine. Bir de sabah agiz dolusu kusmustu. Ama ates, huysuzluk, istahsizlik falan hic olmadi. Neyse. Gittik oglen cikisina denk geldik ya pts yi bekleyeceksiniz ya da arastirma hast. Gideceksiniz dediler, biz de gittik. Bes tup kan idrar kaka testi yapildi. Idrar yollarinda enfeksiyon cikti. heralde o da mide bagirsak enfeksiyonuna tol acmis. Ama kucuk bi seymis. Kaninda yokmus. antibiyotik verdiler. Bi de su icirmeye baslayacagim. Galiba susuzluktan oldu. Doktor sasirdi su vermedigim icin. Ama sadece anne sutu aliyo diye vermiyodum. Simdi iki saatte yirmi ml kadar icebilir dedi. Boyle iste. Kizim hic hasta gibi degil. Ama ilac icecek simdi. Bu cok uzucu.

geçmiş olsun canım.. ben de su wermiyordum 1 ay öncesine kadar arada rezene falan weriyordum o da sık değildi.. idrar yolarında enfeksiyon çıkınca 4 gündür weriyorum suyu. ama kaşıkla alıyor benim ki. biberondan rezene papatya içmeye alıştı tuhafına gidiyor. biberonla içse kaşka daha çok içer

herkese merhaba :KK3::KK3::KK3:
tatil + memleketteydik arada sırada telden okudum ama yazamadımm tatilde eşimin memleketide iyiydi oğluşumun mevlüdünü yaptık:KK52::KK52::KK52: sonunda evimize döndük.
3 temmuzda işe başlıycam :KK43::KK43::18::18::18:annemler 1-2 hafta kalacaklar bu arada bakıcı bulucam bir kaç kişi ile görüşmüştüm içime sinen olmadı hafta içi biriyle daha görüşücem bakıcısı olanlara bi sorum olucak haftada bir gün yardımcı hanım gelip evi temizliyo ama çocuklar yakında sürünecekler bakıcının en azından çocuğun bulunduğu odaları süpürüp silmesini istiyorum. ama kiminle konuşsam kabul etmiyo sizin bakıcılarda öylemi ben çok şey mi istiyorumm. bide oğluma meyve suyu ve yoğurt başladım 6 aylık oluncada kahvaltı ve çorbalar olucak benle babası bile meyve suyu ve yoğurdu 1 saate yakın sürede verebiliyoruz. bakıcı yediremeyebilir. yiyip yemediğinide bilemiycem offf :KK50::KK50::KK50::KK50::KK50: neyse Allah yardımcımız olsunnn

hoşgeldin :KK3: allah kabul etsin mevlüdünüzü.. yoğurdu hangi öğün weriyorsun?

nasılsınız minik bebelerin güzel anneleri
ya ufaklıklara ne kadar su verıyorsunuz?günlük ihtiyaçları nekadardır ki?
ay her şeyi sorarım doktora bunu unuttum:26:

merhaba kızlar.. bernim de çok fırsatım olmuyor artık yazmaya 2 çocukla.. kız değil de abimiz çok yoıruyor bweni.. kıskançlık var korkuyorum..

ben de hiç sU VERMEDİM HENÜZ.. YARın gidecez sorarım artık..

şuna bask yazım bile beter.. oğlum müdahalede sürekli..

merhaba arkadaşlar. giremedim ne zamandır. 1 haftadır okula başladım. oğluma babannesi bakıyor. bebek sahibiyken çalışmak çok zormuş. bizde emme sorunu da var istediğim zaman emdirip gidemiyorum. ben yokken babannesi mama veriyor. emmesi aksıyor meyvesi aksıyor. çocuğuma ii bakamıyorum gb geliyr üzüyorum kendimi. bu arada bebek mevlüdümü de yaptım inşallah huyu tüyü daha da güzelleşir.
doktora gittik. boyumuz 65 cm kilomuz 7600. kilomuzu az buldu dr. çorbalara başlıcaz artık. dönmelerimiz hat safhada. ters yatırıyorum gece o kendisi yana dönüyor düz yatıyor tekrar ters yatıyor. kendi karar veriyor.
uyku sorunumuz hala devam ediyor. gece en uzun uykumuz 2.5 saat. hala uzamadı. arkadaşlarım açlıktan uyumaz diyor. ama bilmiyorum
gece uykuları düzensizken düzene giren var mıı?

merhaba kızlar.. bernim de çok fırsatım olmuyor artık yazmaya 2 çocukla.. kız değil de abimiz çok yoıruyor bweni.. kıskançlık var korkuyorum..

ben de hiç sU VERMEDİM HENÜZ.. YARın gidecez sorarım artık..

şuna bask yazım bile beter.. oğlum müdahalede sürekli..

ben su veriyorum 10 gündür falan. kana kana içiyor bebeğim. mama verdiğim için içi yanıyor galiba.

Dun kizimin kakasinda kan gordum kucuk bi iplik kadar. Hastaneye gittik hemen gaita testine. Bir de sabah agiz dolusu kusmustu. Ama ates, huysuzluk, istahsizlik falan hic olmadi. Neyse. Gittik oglen cikisina denk geldik ya pts yi bekleyeceksiniz ya da arastirma hast. Gideceksiniz dediler, biz de gittik. Bes tup kan idrar kaka testi yapildi. Idrar yollarinda enfeksiyon cikti. heralde o da mide bagirsak enfeksiyonuna tol acmis. Ama kucuk bi seymis. Kaninda yokmus. antibiyotik verdiler. Bi de su icirmeye baslayacagim. Galiba susuzluktan oldu. Doktor sasirdi su vermedigim icin. Ama sadece anne sutu aliyo diye vermiyodum. Simdi iki saatte yirmi ml kadar icebilir dedi. Boyle iste. Kizim hic hasta gibi degil. Ama ilac icecek simdi. Bu cok uzucu.[/QUOTE
Bende oglumda görüyorum iplik gibi kakasına baktılar kan varmı diye yok çıktı gizli kanına dahi baktılar ben inek sütü alerjisi diye tahmi ettim çünkü arkadaşın bebeginde oyle olmustu gećen yine gordum dr aradım hemen korkulcak bisey degildir keyfi iyiyse felan dedi şükür herşeyi iyi bi kakasında görüyosam birinde gormüyorum demek ki enfeksiyondan da olabilirmiş bizimbebegin bagirsakları yorulmuştu ondan da olabilir icim rahatladı simdi bi nemze kakasını takip ediyorum her kakada olursa goturup alerji testi yaptırcam bakalım inş.alerjik degildir

Slm kızlar bebişe oto koltugu ve mama sandalyesi alcaz yardımcı olabilirmisiniz

Kızlar artık kocaman oldular, doldurun bir biberonu, ne kadar içerlerse verin. Hele bu sıcaklarda yavrucukların içi yanmasın. Doktorumuz çişinin rengi bezine çıkıyorsa susuz kalmıştır su ver dedi. Hatta muhallebiden sonra zorla da olsa ver dedi. Bizimki çok seviyor suyu.

Selam kizlar bugun ogluma ilk defa çorba yaptım icirdim bi tane soğan bitane havuç bitane patates birazcikda pirinç azcikda yagla tuz attim duduklude pisirdim rondoya cektim bayila bayila yedi:21:

Bide tahinli kurabiye ogrendim

1su bardagi tahin
1su bardagi pudra sekeri
Yarim su bardagi ceviz
1cay bardagi siviyag
1tane vanilya
Alabildigi kadar un

Cok guzel oluyor ve acayip süt yapiyor tavsiye ederim...

Kızlar artık kocaman oldular, doldurun bir biberonu, ne kadar içerlerse verin. Hele bu sıcaklarda yavrucukların içi yanmasın. Doktorumuz çişinin rengi bezine çıkıyorsa susuz kalmıştır su ver dedi. Hatta muhallebiden sonra zorla da olsa ver dedi. Bizimki çok seviyor suyu.

Benim oglum hic sevmiyor suyu mama verdikten sonra zorla veriyorum tatli kasigiyla dedigin gibi suyu az ictiginden heralde cisini gorunuyo bide kokuyor ama icmiyor:KK14:

Yarin randevumuz var bakalim hayirlisi...

Hepinizin kandil gecesi mübarek olsun kizlar iyi gecelee....:KK16:

X