2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

ben kızıma bazen kendim yaptım bazen de hazır kullandım canım.. ben kilo aldırması açısından dewam sütü yazdım, zaten 6. aydan sonra kahvaltı için dewam sütü kullandım ben, istedikçe de bol bol emzirdim.. maaşallahı wardı kızımın, kilo önemli değil tabi kilo alsın diye değil de anne sütü sağamadığımdan daha doğrusu sağmak uğraşmak istemediğimden dewam sütü kullandım. baktım kilo yapıyor:)
şimdi makine aldım sağabilirim.. bakarsın duruma göre kullanırım dewam sütü..

5 buçuk aylık olunca ek gıdaya yoğurtla başlamayı düşünüyorum.. çok heyecanlıyım we stresliyim bu konuda daha tattırıyorum az az..bugün seftali suyu werdim 1 çay kaşığı surat değişti

dentinox ewet bir nevi kısa süreli lokal anestezi şaşeyi doktor pek övdü çıkmaya başlayınca deniycem bakalım

Son düzenleme:

hımm ben de ufaktan başlayım yeni tariflerini bekliyorum,
eşim şu tetagil i almış ama nasıl kullanacağım ki onu toz şeklinde mi
sürcez yoksa suya mı katcaz

hımm ben de ufaktan başlayım yeni tariflerini bekliyorum,
eşim şu tetagil i almış ama nasıl kullanacağım ki onu toz şeklinde mi
sürcez yoksa suya mı katcaz

hiçbir şeye karıştırmadan ağzına dökecekmişiz ama nefesle kaçarsa diye korkuyorum ben

kaan1 bacım sizin orada yaz başladı mı ? malum yakınız ben artık kısa kollu giydirmek istiyorum oğluma

cok sagol canım oyle yapayım bende

cok uzuldum rabbım safı adıyla sıfasını versın

Ben bir-iki çay kaşığı verme aşamasında bir sıçrama yaptım, yarım elmayla başladım:) Bugün de yarım şeftali verdim. İki gündür de yaptığım yoğurdu veriyorum yarım bardağa yakın. Bu akşam da ballı irmikli muhallebi verdim ama yerken biraz zorlandı yavruşum, nasıl yutacağını bilemedi:) sekiz dokuz kaşık sonra ağlamaya başladı :) Kıvamı yavaş yavaş artırmak lazım galiba.

Büyüyorlar be kızlar. Baksanıza kocaman oldular, bazı hareketleri büyük insan gibi artık. En tatlı zamanlarına geldiler. Gözlerinin içine baka baka doya doya geçirmek lazım bu zamanları. Bir daha bebek olmayacaklar.

Merhabalar herkese. Size sormam gereken coook sorular var. Ben 1 kase dolusu meyve puresi veriyorum. Armut kayisi elma muz seklinde yada değiştiriyorum cesitleri ama genelde 4 cesit.tamamina yakinini yiyor. Guzel emiyor hu aralar ve mamada aliyor. 24 saatte 2 kez mama yiyor herbiri 210 cc civari. Versem fazlasini yer ama vermiyorum her biberon bitiminde ağlıyor fazlasi icin. Yazilanlari okuyorum 120 cc yiyor diyenler var. 14 ocak dogumluyuz 7850 g ve 66 cm. Acaba yeme aliskanligini yanlışmi olusturdum. Meyveyi gunde 1 kez veriyorum. Yogurt hic baslamadim.
Bide son 2-3 haftadir yuz ustu uyuyor ama tam burnunun uzerinde kafasini yana cevirmiyor. Bu durumda olanlar varmi.? Cok korkuyorum bogulacak diye.tesekkurler simdiden...

Merhaba canım, beslenme araları çok açıksa mamayı fazla yiyor olabilir, ben 4 saatte bir 120 cc mama veriyorum, aralarda istedikçe emziriyorum, öğleden sonra meyve püresi, yatmadan önceki son öğünden 1-2 saat önce de yoğurt veriyorum. 9 Ocak, 8600 gr ve 67 cm. Yüzüstü yatarken de korkma, onlar artık kendilerini kurtarır, zemin sert olsun yeter. İçin rahat etmiyorsa müdahale etmeden bir süre yanında bekle, bak bakalım ne yapacak.

Merhaba canım, beslenme araları çok açıksa mamayı fazla yiyor olabilir, ben 4 saatte bir 120 cc mama veriyorum, aralarda istedikçe emziriyorum. Ama benim sütüm az. Öğleden sonra meyve püresi, yatmadan önceki son öğünden 1-2 saat önce de yoğurt veriyorum. 9 Ocak, 8600 gr ve 67 cm. Yüzüstü yatarken de korkma, onlar artık kendilerini kurtarır, zemin sert olsun yeter. İçin rahat etmiyorsa müdahale etmeden bir süre yanında bekle, bak bakalım ne yapacak.

Ferdacım çemen otunu we ısrganotunu birlikte demleyip içiyorum 4 gündür acayip arttı denemeni tawsiye ederim

Merhaba canım, beslenme araları çok açıksa mamayı fazla yiyor olabilir, ben 4 saatte bir 120 cc mama veriyorum, aralarda istedikçe emziriyorum. Ama benim sütüm az. Öğleden sonra meyve püresi, yatmadan önceki son öğünden 1-2 saat önce de yoğurt veriyorum. 9 Ocak, 8600 gr ve 67 cm. Yüzüstü yatarken de korkma, onlar artık kendilerini kurtarır, zemin sert olsun yeter. İçin rahat etmiyorsa müdahale etmeden bir süre yanında bekle, bak bakalım ne yapacak.

oğlum 15 günlükten beri yüzüstü yatıyor ama kafası hep yanda uyur.. ne olur ne olmaz allah korusun çevirmiyorsa kafanı öyle rahat ediyorsa bile burnu tıkanır nefesi kesilir allah muhafaza.. sen uyuyunca yana çevir derim

Ferdacım çemen otunu we ısrganotunu birlikte demleyip içiyorum 4 gündür acayip arttı denemeni tawsiye ederim

Çok sağol canım, kalbin temizmiş ben de aktardan bir karışım almıştım ısırgan, rezene, kişniş filan varmış içinde; evdeki çemeni de ona kattım ve sen yazmadan iki üç dk önce demledim şimdi içicem :) Bakalım fayda edecek mi inşaallahhhh :)

bol bol süt olsun inşallah 2 yaşa kadar emzirelim iiinşaaalllah!

yüzüstü yatıranlar hiç korkmayın benimkiler doğduklarından beri öyle yatıyorlar ,öyle rahat ediyorlar ,çok şükür hiçbir şey olmadı
ALLAH esirgesin de olacağı varsa sırtüstünde de olur ,bırakın rahat ettikleri gibi yatsınlar
bizimkiler de bi süre uyumuyorlardı sırtüstü meğer rahat edemiyorlarmış ,ALLAHtan farkettik de o sorunu çözdük :)
ben de yüzsütü çok seviyorum bana çekmişler sanırım :))

Kızlar nirdesiniz nittiniz yav herkes kaybolmuş :) Ya şaka bir yana seyrek de olsa girelim, burayı bırakmayalım. Zaten ilk başlardaki (hamilelik dönemi) arkadaşların birçoğu artık yok. Kaç aydır beraberiz, daha da yıllar sürsün inşaallah

hakikaten ya, herkes döküldü yavaş yavaş sayfadan.. güzel paylaşımlarımız oldu sonrasında da olmasını dilerim

slmm arkadaslar dun oglumu kanepeden bugunde arabadayken bebek koltugundan dusurdum:18::18::18::18:ayy iki gundur ne oluyor anlamiyorum oglana zarar vermekten korkuyorum:18::18::18::18:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…