2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
gunler cok zor geciyor. iyice daldim ben bu konuya ders bile calisamiyorum ya aklim hep bebiste. 8 haftayi bekliyorum. en azindan 7+ lar olsun oyle gidicem suam 5+3 daha cok kucuguz teyzesi ya. princ tanesi kadar sanirim
kızlar kilonıuz nasıl 72 kiloyum ben (
54.5 tu ama eminim 55 oldum deli gibi yiyorum ya bu kadar yemek yemezdim sigarayida birakinca iyice sardim yemege.
Allah sonumu hayir etsin kizimda 48 kiloyla hamile kalip 62 kiloyla dogum yaptim dogumdan 2 hafta sonra 54 kiloydum sonra 51-53 arasi gezindim durdum ama simdi rahat 55 varim. 69-70 le dogum olur herhalde
canim kan testini nerede yaptirdin kac tl ye? pahali olmasa bende yaptirmak istiyorum ama ydisidayim erken mi gelsem tr ye su test icin yarin bir gidip fiyat alayim hastaneden normal bir gebelik kan testi 50tl filanken o ne kadr olur acaba??? sigortamizda yok burda
bu arada hayirli olsun canim
yurt dışındayım, elimde gebelik testinden hariç somut bişey yok. ilk test 10. haftada nasıl bekleyeceğimi bilmiyorum

10. haftami? hangi ulke Amerikami? ama nasil olur ya Allah korusun dis gebelik olsa?? ya baska birsey nasil bilinecek?
burasi iyi en azindan kese gorunur gorunmez bakiyorlar.

selam kızlar bebeleriniz hayırlı ugurlu olsun Rabbim saglıcakla kucagınıza almayı nasip etsin. Bende hamile oldugumu ctesi ögrendim.
lakin bir nedenden ötürü süphelerdeyim. 2 mayısta böbrek tasından süphe doktor röntgen istedi cektirdim. 3 mayısta hcg ve idrar istedi. Hcg 3 cıktı. yani hamile olmayan bir kadındaki deger. ctesi süpheye düştüm gittim acilde yeniden kan testi yaptırdım hcg 40 yani 4-5 günlük hamileyim. O zamandır aglıyorum röntgen cektirdim diye. diyorlar bişi olmaz. Ama işin uzmanı ile görüşmek nasip olmadı bir türlü. Heryer dolu. devlet hastanesi desen rezalet. Doktorları zaten afedersiniz boş insanlar. Ne bileyim farklı ruh halleri içerisinde gidip geliyorum. an oluyor seviniyor an oluyor üzülüyorum.

az öncede idrar yaparken farkettim 1 damla kahverengimsi koyu bir akıntım oldu.

ah su lekeler akintilar gicik oluyorum vallahi. bendende geliyor arada bugun gelmedi ne hikmetse.
onceden cekilen rontgenlerden birsey olmuyor canim benim hamile oldugunu bilmeyip burun ameliyatina giren arkadasim var
simdi bebegi kocaman oldu. cok ta sirin. icini karartma canim
ozel genel diye ayrilmiyor mu hastaneler ne kotu ya 10. hafta cok uzun ya.

ya kizlar ben simdi su testleri sorsammi cokmu evham yapiyrum kan pihtilasmasi icin foctor 5 ve protein c taramasi yapilmasi
gerekiyormus. yaptirsammi acaba? yada oturdugum yerde otursammi ?
neticede benim saglikli bir kizim var arada kaldim. dk bsi da dr a gitmek istemiyorum hemde o testler ne kadar tutar hic bilmiyorum
bazilari milyarlardan bahsetmis.

ya kızlar adet gecmeden ögrenmekte iyi degil. bir kadın cogu kez hcg degeri artabiliyor adetten önce. Gereksiz üzmemek gerekmiş bunu anladım daha cok erken bakalım hayırlısı olur inş.

Kanda beta HCG ölçümü yaptırarak henüz adet gecikmeniz olmadığı dönemde gebeliğinizi saptayabilirsiniz. Ancak başlayan gebeliklerin %60'ının kadın haberdar olmadan (yani adet gecikmesi olmadan) doğa tarafından "mükemmel olmadığı gerekçesiyle iptal edildiğini" aklınızda bulundurun. Zaten yüksek olan bu olasılık size denk geldiğinde ve hatta arka arkaya birkaç kez bu durumu yaşadığınızda gereksiz bir stres yaşayabilir ve "tekrarlayan düşükler" nedeniyle doktora koşturabilirsiniz. Kanda sadece kimyasal beta HCG ölçümü ile saptanan ve "kimyasal gebelik" adını verdiğimiz bu tür gebeliklerin kaybedilmesi tam anlamıyla düşük kabul edilmez.

arkadaslar ben 2012 ocak annesiyim, satım 12 nisandı, gecen sene bu zamanlar hamile oldugumu öğrendim, zaman çok çabuk geçiyor, 12 ocak 2012de de kızım doğdu
hepinize sağlıklı hamilelikler dilerim

kızlar ben 3,5 - 4 haftalık hamileyim.2 gün önce öğrendim.bhcg141 çıktı. haftasonu yolculuğa çıkmak zorunda olduğum için çıkmadan perşembe doktora gitmeyi düşünüyorum.acaba keseyi görür müyüz? hala inanamıyorum da. görünce tamamen inancam sanrm

canım ßhcg 2000 falan olunca kese gorunuyor, benim satım 12 nisandı, keseyi 19 mayıs gibi görmüştük, 6 haftalıkken de kalp atışını aldık, allahım ne güzel bir sesti o, şimdi kızım 4 aylık, en guzel ses onun yeni atmaya başladıgı kahkahaları şimdi hayırlısıyla sen kucagına al insallah

kızlar merhaba. bende Ocak 2013 annesi olacağım inşaallah. 4 haftalık hamileyim bende, dün öğrendim, çok farklı bir andı.. karmakarışık.. cuma günü kadın doğuma gideceğim. bakalım hakkımızda hayırlısı inşaallah. burayı takip edicem bundan sonra.

cnm bchg nin değerine bakıp kaç haftalık hamile olduğunu saptayamazsın çünkü her bünyede farklı çıkıyor . son adet tarihini girdiğin zaman bir çok sitede kaç haftalık hamile olduğun çıkar genelde de doğru çıkıyor. anca 5 haftayı geçince yukarıdan görülüyor kese hayırlısı olsun ...

Evet 4 gün geçmişti Hayırlı olanı nasip etsin Allah öyle diyoruz. Neyse üzülmek yok inşallah yola devam.

Ay İnşallahhhhh hayırlısı ile olur sevindim bakalım şubat annesi olabilecek miyim ? İncir tavsiyeni muhakkak deneyeceğim.

Selam kızlar herkese

Ben dün beta hcg testi yaptırdım 2334 değer çıktı.ocak ortası yada başı Allah kısmet ederse doğum tarihim. :)) Yarın doktora gidicem bakalım keseyi görecek mi bir problem var mı çok merak ediyorum.

cnm hayırlısı olsun kısmetse görürüsünüz 3000 de görünüyor kese bende yarın doktora gidicem

bende de akıntı var uyku yapıyor birde normalde suratımda hiç sivilce çıkmaz ama şimdi bir kaç tane sivilce belirdi suratımda birde bugün sabahtan öğlene kadar kasığımda kramplar oldu şu an iyiyim allaha şükür bu cuma doktora gitmeyi düşünüyorum da erkenmi acaba bir hafta daha mı sonra gitsem? İlk doktor ziyaretinizi ne zaman yaptınız yada yapacaksınız bilgi verirmisiniz.

kızlar benim bugün yaptığım test negatif gibi ya ben anlamadım bu işi dün yaptığım testte bariz ikinci çizgi var ondan önceki testte hayal mayal bir çizgi var ama belli
bu akşam yaptığım onlardan daha belirsiz bu ne şimdi eşime gösterdim çizgi filan yok diyor gerçekten yok gibi (
öbür testleri sabah yapmıştım bunu akşam saatlerinde yaptım ondanmı acaba eşimde yarın bir daha yap diyor offf

cnm adetinin üstünden ne kadar zaman geçti ?

bende de çok sivilce var sorma kramplar iyi bebiş yerleşmeye çalışıyor benimde 3- 4 gün önce oldu bir kaç gün şimdi yok .
bu benim 2. hamileliğim diğerinide erken zamanda yaşadığım için hatırlar taze
benim 10 gün geçti kısmetse yarın gidicem doktora cnm

Kesinlikle kan testini yaptır biran önce evde yapılan testler herkesin dediği gibi güvenilir değil malesef. Sonucunu bekliyorum inşallah hayırlı ve güzel bir sonuçla dönersin.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…