2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
erken biliyorum ama cikti iste hatta ustetete 3 tane kabarmis ordan beklerken alttan geldi salyasi cok artmisti surekli kasiyordu dun birazda huysuzlai bugun sabah bi baktim cikmis.yurutecede aradabi koyuyorum ama pe sevmiyor

yürüteç için erken değil mi?ne zaman başlanması gerekiyor?

canım benim kız da epey nazlı bu konuda malum.. belki de yaşadığımız yerin havasından diyor çoğu kişi..

ben şçyle bir çözüm buldum kendimce.. gece yatırırken sırtını ve gögsünü zeytinyağıyla yağladım bi bez koydum inceden..

yatağının ucuna 1-2 damla cold- mix damlattım,

bi serum fizyolojik günde 3 kere filan.. rahatlatıor epeyce..

erken biliyorum ama cikti iste hatta ustetete 3 tane kabarmis ordan beklerken alttan geldi salyasi cok artmisti surekli kasiyordu dun birazda huysuzlai bugun sabah bi baktim cikmis.yurutecede aradabi koyuyorum ama pe sevmiyor

hayırlı olsun incileriniz..

yürüteç için daha çok erken değil mi? ben oğlumu hiç koymadım yürütece.. hiç gerek duymadım 10 aylıkken de yürüdü<çok şükür.. playskoll ilk arabam var ondan almıştık o güzeldi. tavsiye ederim ama şimdi daha erken tabi...

bi de geçen gün yarım çağ kaşığı zeytinyağı verdim boğazını yumuşatsın diye..

Merhaba kızlar nasılsınız?
Bİz iyiyiz şükür sünnetimiz olduk inanılmaz rahatladım
yarım saat sürdü ve bebeğimi bezini bağlyıp bana verdiler o kadar iyi yani
bezi her açışımızda göz merhemi verdi onu sürüyoruz bir de ilk gün calpol verdik hiç huzursuzlanmadı maşallah
yaptırmayı düşünenler durmayın yaptırın derim

Diyetisten meselesine gelince gitmedim kızlar çünküüüüüüüüüüü
eşimle gidecektik yani o da diyet yapacaktı sgk anlaşmalı hastane diye gittik diyetisyeni karşılamıyormuş 96 tl istediler
peeeehhhhhhh dedim
muayenehaneye giderim size vermem o parayı dedimtabi içimden
işte benden havadisler bu kadar
bebişler nasıl bakalım
bu arad çocuk dokt.gittik oğlum 1 ayda tam700 gr almış doktor gayet iyi dedi
anne sütüne devam
6.aydan önce hiçbir ek gıda yok dedi
bir de İzmire fena yaz geldi çocuk pişiyor yaa 28-29 derece tişort giydirilir mi dışarda?

maşallah oğluna demek sünnet oldu
hem de hiç üzmemiş ,üzülmemiş.
neden diyetisyene gidiyorsun ki :44:bence hiç kilo kalmamıştır sende
burayı sen yazdıkça takip ediyorum. oğlunun gaz sorunu vardı sanırım. ne oldu şu an nasıl?
bakalım bizim oğluş neler yaşatacak bize

canım merhaba nasılsın?
kocaman olmuşsunuz siz
biz de iyiyiz işte büyüyoruz gaz sorunumuz devam canım geceleri ıkınıyor ağlıyor ve gaz çıkartıyor ama geçecek inşallah
doğum yaptığıma kimse inanmıyor ama kalan 5 kilo benı rahatsız ediyor eşim gidecekti hadi ben de geleyim dedim ama gidemedim zaten sen de oğlunu sağlıkla al kucağına inşallah

tesekkurler.evet erken biliyorum ama sadece heveslendigim icin arada bi oyle bir iki dakikaligina koyuyorum ama masallah kafasini falan dik tutuyormasallah 10 aylik yurumus oyss minik minik adimlarla

iyiyim şu an için
büyüdük
senin dediğin gibi bu haftalar zormuş gerçekten
bu kaburga ve karın ilişkisi fena zorluyor beni. gece yattığımda dönmek zor bildiğin konular. ama hamilelik ve sonrasında anne olacağım düşüncesi harika bişey.
Allah 'ım sağlıkla tamamlamayı nasip etsin

Maşallah oğluna geçmiş olsun canım.

canım geçmiş olsun rabbim yavrunun damatlığınıda göstermeyi nasip etsin

çok güzel oldu yaaa iyiki
yaptırmışız 3-5 güne iyleşti 1 haftaya hiç bişeyi kalmadı
tavsiye ederim hemen yaptırınnnnnnnnnn
şimdi tam 3 ay 1 haftalık
5600 kg 60 cm sizlerinkiler nasıl?

çok güzel oldu yaaa iyiki
yaptırmışız 3-5 güne iyleşti 1 haftaya hiç bişeyi kalmadı
tavsiye ederim hemen yaptırınnnnnnnnnn
şimdi tam 3 ay 1 haftalık
5600 kg 60 cm sizlerinkiler nasıl?

Benim oğluşumda 20 günlükken sünnet oldu bende çok memnunum kesinlikle hemen yaptırmak gerekiyo hiç ağlamadı bile 3 günde geçti tam 3 buçuk aylık kilosu 8300gr boyundan emin değilim yaklaşık(eşimin ölçümüyle)70 cm tosuncuğum benim

Ama hala çok zor emiyo yaa belim sırtım koptu aynı konudan sızlanmaktan bıkmadım kaçıncı yazışım bunu ama bi türlü geçmedi özellikle sabah saatlerinde çırpınıyo artık sırtımı yaslayıp rahat rahat emzirmek istiyorum yaa

Kizim 3 aylikken degerleri soyleydi
Kilo:6700
Boy:61 cm
Bas cevresi: 41,3

Doktor bas cevredini takip edelim ama korkma sadece ust sinira biraz yakin dedi. Ust sinir 42,5 mus kizlarda.Ultrason cektir icine sinsin diye ama gerek yok suan desi. Ogun cektirecektik ama uzman yoktu kakltik geldik. Ailede kafadi buyuk yok. Cocugun bakislari, goz takibi vs. Maasallah gayet iyi. Bir anormallik yok ama iste aklim hep bu konuta gidiyo boyu kilosu da fazla gerci iri bi bebek ama ne bileyim. Sizlerde durum nasil..ayy ne zor su analikkk. Bhcg degerinden itibaren her adimda bi telas bi telas...

sizinkiler baya iriymiş
bizim daha o kadar kilo almadı
inşallah bundan sora alır biraz daha bakalım hayırlısı
sizinde sadece anne sütümü

3 ay 1 günlük ölçümlerimiz
kilo 5420gr
boy 59cm
baş 40cm

48cm 2960gr doğdu

Son düzenleme:

çok gecmiş olsun canım...çok ağlamışmı ? siz girmediniz mi sünnete?
bende ayın 10 da gidicem doktora bakalım kaç kilo almış. emmek bizim için hala sıkıntı zor emiyor. emme araları bazen 4 saat oluyor çok mu acaba?

sağol canım
sünnet ameliyethanede olduğu için almıyorlar ,sorma çok fena oldum
oğlum dünyadan bir haberdi oraya giderken ama ben ağladım
fotoğraf çekimi vardı onlarda bazı karelerde ağlıyor ,bazılarında şaşkın[/F
ONT]

çok şükü kurtulduk
ameliyathaneden çıkarken daha bez bağlandı pipi açık ,çok rahat oldu o nedenle
sadece 4 gün banyo yok
10 gün de bacak arasından tutmayın dedi

emme arası bazen benım de 4 oluyor
ama 3 daha iyi gibi sankı yanı ne bileyım 4 saatte çok acıkırlar gibi geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…