2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Merhaba kızlar nasılsınız?
Bİz iyiyiz şükür sünnetimiz olduk inanılmaz rahatladım
yarım saat sürdü ve bebeğimi bezini bağlyıp bana verdiler o kadar iyi yani
bezi her açışımızda göz merhemi verdi onu sürüyoruz bir de ilk gün calpol verdik hiç huzursuzlanmadı maşallah
yaptırmayı düşünenler durmayın yaptırın derim

Diyetisten meselesine gelince gitmedim kızlar çünküüüüüüüüüüü
eşimle gidecektik yani o da diyet yapacaktı sgk anlaşmalı hastane diye gittik diyetisyeni karşılamıyormuş 96 tl istediler
peeeehhhhhhh dedim:KK37::KK37:
muayenehaneye giderim size vermem o parayı dedim:KK9:tabi içimden:KK9:
işte benden havadisler bu kadar
bebişler nasıl bakalım
bu arad çocuk dokt.gittik oğlum 1 ayda tam700 gr almış doktor gayet iyi dedi
anne sütüne devam:nazar::nazar:
6.aydan önce hiçbir ek gıda yok dedi:KK37:
bir de İzmire fena yaz geldi çocuk pişiyor yaa 28-29 derece tişort giydirilir mi dışarda?

hayırlı olsun sünnetiniz..

Merhaba kızlar nasılsınız?
Bİz iyiyiz şükür sünnetimiz olduk inanılmaz rahatladım
yarım saat sürdü ve bebeğimi bezini bağlyıp bana verdiler o kadar iyi yani
bezi her açışımızda göz merhemi verdi onu sürüyoruz bir de ilk gün calpol verdik hiç huzursuzlanmadı maşallah
yaptırmayı düşünenler durmayın yaptırın derim

Diyetisten meselesine gelince gitmedim kızlar çünküüüüüüüüüüü
eşimle gidecektik yani o da diyet yapacaktı sgk anlaşmalı hastane diye gittik diyetisyeni karşılamıyormuş 96 tl istediler
peeeehhhhhhh dedim:KK37::KK37:
muayenehaneye giderim size vermem o parayı dedim:KK9:tabi içimden:KK9:
işte benden havadisler bu kadar
bebişler nasıl bakalım
bu arad çocuk dokt.gittik oğlum 1 ayda tam700 gr almış doktor gayet iyi dedi
anne sütüne devam:nazar::nazar:
6.aydan önce hiçbir ek gıda yok dedi:KK37:
bir de İzmire fena yaz geldi çocuk pişiyor yaa 28-29 derece tişort giydirilir mi dışarda?

Tebrik ederim oğluşunu ve seni, Allah damatlığını da göstersin:KK66: Vatana millete hayırlı evlat olsun inşaallah. Ne güzel maaşallah iyi kilo almış, bol bereketli sütler olsun:) Ben bu sabah ilk defa e de kısakollu giydirdim! (İstanbul'dayım) Dün de uzun kollu t-shirt ve yelek giydirmiştim ama yelekle pişti çıkardım.

sezeryan olan arkadaşlar size bir sorum olacak
bugün dikişlerimin küçük bir bölümünün kabardığını farkettim bayağı da ağrıyor telaşlandım sizlerde de var mı acaba?

bugün dikişlerimin küçük bir bölümünün kabardığını farkettim bayağı da ağrıyor telaşlandım sizlerde de var mı acaba?

canım ben de sezeryan oldum. ama bahsettiğin şikayetler yok çok şükür. sadece arada bir ağrı gibi deği lde iğne batması gibi bir sızı oluyor kısa süreli. bence ihmal etme görün bir doktora.

yarın misafirim gelecek, komşularım :KK14: ne yapsam ne yapsam :26: huysuzluğumuz tavan yaptı zaten..

İki renkli kek
Tavuklu Amerikan salatası
Peynirli tepsi böreği
Vişneli irmik tatlısı veya (vanilyalı pudingle de olur)

Bugün kekini yaparsın, yarına çeker daha güzel olur, tatlıyı da yaparsın, geceden tavuğu haşlar, sabah garnitürle karıştırırsın, böreği de hazırlayıp sabah pişirirsin. Yeter çok bile:) Vakit kalırsa belki kolay bir poğaça filan.

Bende de olmadı canım bence ihmal etme dışardan da görünüyorsa ne olur ne olmaz.

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim kızlar

Tebrik ederim oğluşunu ve seni, Allah damatlığını da göstersin:KK66: Vatana millete hayırlı evlat olsun inşaallah. Ne güzel maaşallah iyi kilo almış, bol bereketli sütler olsun:) Ben bu sabah ilk defa e de kısakollu giydirdim! (İstanbul'dayım) Dün de uzun kollu t-shirt ve yelek giydirmiştim ama yelekle pişti çıkardım.
kısa kolluyu evde mi giydirdin dışarda mı?
burDA DIŞARısı yanıyor resmen
sanırım ben de giydireceğim
ben şuan askılı çıtçıtlı badı ve penye uzun kollu giydirip çıkarıyorum

valla canım doktoruna danış bence

kızlar doktorumuz ısrarla siz ne giyiyorsanız öyle giydireceksiniz bir fazlası bile değil dedi:KK55:

İki renkli kek
Tavuklu Amerikan salatası
Peynirli tepsi böreği
Vişneli irmik tatlısı veya (vanilyalı pudingle de olur)

Bugün kekini yaparsın, yarına çeker daha güzel olur, tatlıyı da yaparsın, geceden tavuğu haşlar, sabah garnitürle karıştırırsın, böreği de hazırlayıp sabah pişirirsin. Yeter çok bile:) Vakit kalırsa belki kolay bir poğaça filan.

tavuklu amerikan salata ve vişneli tatlının tarifi lütfeeeeeeennnnnnnn

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim kızlar

kısa kolluyu evde mi giydirdin dışarda mı?
burDA DIŞARısı yanıyor resmen
sanırım ben de giydireceğim
ben şuan askılı çıtçıtlı badı ve penye uzun kollu giydirip çıkarıyorum

valla canım doktoruna danış bence

Kısa kolluyu evde bodynin üstüne giydirdim, dün dışarı çıkarken de ince uzun kollu tshirtle biraz kalınca yelek giydirdim ama Yelek fazla geldi terledi. Çantada hep mendil bulundurmak lazım. Benimki karda buzda doğdu, hastaneye zor gitmiştik, o yüzden çok alıştık sıcağa, şimdi birden inceltmeye korkuyorum. Ocak annesiyiz malum:KK66:

Kısa kolluyu evde bodynin üstüne giydirdim, dün dışarı çıkarken de ince uzun kollu tshirtle biraz kalınca yelek giydirdim ama Yelek fazla geldi terledi. Çantada hep mendil bulundurmak lazım. Benimki karda buzda doğdu, hastaneye zor gitmiştik, o yüzden çok alıştık sıcağa, şimdi birden inceltmeye korkuyorum. Ocak annesiyiz malum:KK66:

haklısın canım ama doktorum,eşim ve annem ısrarla sıcağa alıştırmamı söylüyor ama ana yüreği üşüyor mu demekten kendimi alamıyorum
biraz incelttim ben artık

tavuklu amerikan salata ve vişneli tatlının tarifi lütfeeeeeeennnnnnnn

Tavuklu salata için marketten bir veya iki kavanoz garnitür alınır, kemiksiz tavuk göğsü haşlanıp didiklenir, ikisi karıştırılıp biraz yoğurt biraz mayonez, tuz, istersen pulbiber eklenir. Bittii!

Öbürünü de Dr. Oetker'in hazır irmik tatlısı (kare borcam için iki paket) veya iki paket vanilyalı puding pişirilip borcama dökülür. Üstünün vişne sosu için de 3 su bardağı vişne suyu, 3 yemek kaşığı nişasta, 4 yemek kaşığı şeker. Az gelirse orantılı olarak malzemeyi artırırsın. Üstüne de onu döktüm mü bitti. Hindistan cevizi serpince hoş oluyor.

X