2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar siz hangi marka bez kullanıyosunuz?bugün kızımın çişi iki kez dışına çıktı kaka degil küçük çişi :) bütün iç zzıbın filan batmıştı ben huggıes 3-6 kg kullanıyorum ama ilk bugün iki kez dışarı sızdı çişi kızım 5070 gr acaba daha büyük bez mi alsam bide primaya mı geçsem 4-7 kg olarak karar veremedim siz ne kullanıyorsunuz ve kaç kg aralıklı olanını cvp verirseniz sevinirim :18::26:

canımm ben prima premiun care 2 kullanıyorum sızma olmadı hiç bebeğimin kilosu 5,5 3 numara bez 4-9 kg diye biliyorum biz bi müddet daha kullanırız çünkü internetten aldık 4 lü paket,ben memnunum tavsiye ederim ama 3 büyük olmasın sonra,

kızlar herhese günaydın,dün oğlum hiç uyumdı anlamadım eşimle ben de uyumadık tabii,yazık bide işe gitti uykusuz uykusuz:KK43: dün bademi biraz fazla kaçırdım sanırım ondan gaz olur mu ki,bi de domates çorbası içtim farkılı olarak ayy ne yapacağımı şaşırdım peynir bile yiyemiyorum dişlerim dökülecek yakında:KK43:((siz ne yiyorsunuz gaz yapmayanlardan yazıverinde ben şaşırdım artık ne yiyeceğimi

ben de prima premium care kullanıyorum çok memnunum
benimkiler 4,5 kiloya yaklaştı 1 numara küçük geliyor epeydir ama 4 paket almıştım bitene kadar kullanıyorum ama aslında 2 numaraya geçme zamanı çoktan geldi
bizimkiler çiş çok yapıyorlar ve bez şişiyor ,şişince de sızdırma ihtimali oluyor
bi de bizimkiler kaka da çok yapıyor belden küçük geliyor
bikaç güne sipariş ettim 2 numarası gelecek
ben ilk baştan beri prima kullanıyorum çok araştırmıştım en iisinin bu olduğunu okudum ,denedim ve gerçekten öyleymiş
herkese tavsiye ederim
bizimkiler de hiç pişik olmadılar çok şükür ama bizimkilerde kaka yaptıkları yerde kırmızılık var sanırım biraz ıkınmaktan kırmızılık oluyor
oğlum gazdan ağlamıyor ama ıkınması çok ondan kızarıyor sanırım
sebamedin pişik kremini kullanıyorum ondan da çok memnunum tavsiye ederim

Ben ilk baştan beri prima premium care kullanıyorum.Huggies bir kere şu milupadan gelen indirim kuponundan almıştı eşim bir daha da almadık zaten.Çişlerini bebekler çok küçük olduğu halde yani kiloyla da alakalı değil hemen sızdırıyordu.Prima kullan bence gelinime,yada molfix.Molfixi de küvözdeyken 0 numarasını kullanmıştık hastaneden almıştık molfixde güzeldi ama prima ya diyecek yok :)

benim kızımda tam ortası:)ocak 8 de doğumu oldu saat tam 12 de.bu yüzden 9 ocak diye kaydettiler:)

Normal dogum herhalde benim sezaryan kucuk oglaklar[/QUOTE]

evet normal doğum ama çok kötü geçti bir daha asla normal doğum yapmam diyorum unutursun diyorlar.sabah 9 dan aksam 12ye kadar sancı çektim.kontrole diye gittim hastaneye hiç sancım yoktu suni sancı verdiler.sen kendi isteyinlemi sezaryan oldun zor muydu?

kızlar herhese günaydın,dün oğlum hiç uyumdı anlamadım eşimle ben de uyumadık tabii,yazık bide işe gitti uykusuz uykusuz:KK43: dün bademi biraz fazla kaçırdım sanırım ondan gaz olur mu ki,bi de domates çorbası içtim farkılı olarak ayy ne yapacağımı şaşırdım peynir bile yiyemiyorum dişlerim dökülecek yakında:KK43:((siz ne yiyorsunuz gaz yapmayanlardan yazıverinde ben şaşırdım artık ne yiyeceğimi

Bizde dun gece uyumadik ya sersem gibi oluyo insan kuruyemis gaz yaparmis pilav makarna falan yapmiyo ihlamur ic cok sut yapiyo rezene iciyorum gece yatmadan ben yogurt yiyorum sut icmiyorum cig meyvelerde yapiyo komposto gibi kaynatabilirsin az sekerle ben buara biogaia diye bi gaz ilaci kullaniyom iyi geldi gibi bagisiklik sisremini de guclendiriyormus neyseki az kaldi gaz sirunun bitmesine 3 aydan sonra baya azaliyo

Normal dogum herhalde benim sezaryan kucuk oglaklar

evet normal doğum ama çok kötü geçti bir daha asla normal doğum yapmam diyorum unutursun diyorlar.sabah 9 dan aksam 12ye kadar sancı çektim.kontrole diye gittim hastaneye hiç sancım yoktu suni sancı verdiler.sen kendi isteyinlemi sezaryan oldun zor muydu?[/QUOTE]

Benim ilkide sezaryandi doktor dogumun cok zor olur dedi rizke girmedik ikinci dogum daha kolay oluyormus ilki yaptiysan ikinciyi de yaparsin ama hic kilay deyil ameliyatinda sonrasi zordu ama oda gecti :KK66: bebegin nasil gaz sikintisi cekiyormusun

arkadaşlar kızım doğduğundan beri sürekli konuşuyorum.şimdi sürekli konşmamı istiyor.yanından ayrıldım mı baslıyor bağırmaya sankı bişeyler anlatıyormuş gibi.birde bişe sorucam.biz televizyon seyrederken bakıyorum oda bakmaya başladı.iyi oluyor biraz dinleniyorum ama korkuyorum zararı var mıdır bilgisi olan var mı?

ben artık çok bunladım bu gaz yapar mı yapmaz mı diye o yüzden 2 gün önce bağımı çözdüm :) önüme ne gelirse yiyorum ardından kimyon içiyorum.. öyle de huysuz böyle de niye kendimi hergün ne yemek yapsam diye yorayım yaa.. bu arada domates we kuruyemiş gaz yapar canım..

arkadaşlar kızım doğduğundan beri sürekli konuşuyorum.şimdi sürekli konşmamı istiyor.yanından ayrıldım mı baslıyor bağırmaya sankı bişeyler anlatıyormuş gibi.birde bişe sorucam.biz televizyon seyrederken bakıyorum oda bakmaya başladı.iyi oluyor biraz dinleniyorum ama korkuyorum zararı var mıdır bilgisi olan var mı?

ewet özellikle reklamların beyni yorması açısından epey bir zararı war.. ama ister istemez kafasını çeviriyorlar bakıyorlar napalım.. kapalı tutuyorum çoğu kez ama biraz da dinleneyim diye ağlama sesi kesilsin diye 1-2 dk lığına bırakıyorum önüne:))

çok şükür gaz sancımız pek kalmadı.rahatız şimdi.sezaryanda zor diyorlar.ama yinede ne olursa olsun şu yavrular için herseye değiyor.ne güzel ne baska bir duyguymuş bu.herkesi herseyi unutturuyor.ilk sıraya yerleşiyor.ölürüm ben ona ya..:) demek annelık böyle birsey güldümü dünyalar benım oluyor.

Bizde dun gece uyumadik ya sersem gibi oluyo insan kuruyemis gaz yaparmis pilav makarna falan yapmiyo ihlamur ic cok sut yapiyo rezene iciyorum gece yatmadan ben yogurt yiyorum sut icmiyorum cig meyvelerde yapiyo komposto gibi kaynatabilirsin az sekerle ben buara biogaia diye bi gaz ilaci kullaniyom iyi geldi gibi bagisiklik sisremini de guclendiriyormus neyseki az kaldi gaz sirunun bitmesine 3 aydan sonra baya azaliyo

azalıyor mu?:) inaşllah dediğin gibi olur kızımın 7 ay sürdü:KK43: umudum bunda o kadar çekmemek..biogaia biz de kullanıyoruz gerçekten daha iyi bir ilaç..

Benim buyuk kizimda cok siddetliydi faz sancisi 4 ay uyudak diyebilirim 4 aydan sonra gecti bundada ayni seyleri umuyorum tabi istisna durumlar olabiliyo her cocuk farkli tepkileride fakli oluyo ama iki cocugumda uykusuz malesef :KK43: neyseki yaza denk gelmedi dogum o nefis meyverin hepsinden yiyebilecez

ben biogaia yı kullandım ama pek faydasını görmemistim.5-6 gün kullandım.sonra eşim kızdı bıraktırdı.öylede ağlıyor böylede dedi.rezene verıyorum gazı olunca.ben içincede çok uyku yapıyor.dalıyorum oturduğum yerde:) arada oluyor artık gazı.e o kadarda olucak demi

çok üzüldüm:KK43: doğum hikayelerinden okumuştum hasta olduğunu.Rabbim sabrını bol versin . Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun .

uzun zamandır girmemiştim kulübe. ayşenin eşi vefat etmiş demek çok üzüldüm. allah sabır versin. babalarının ömrünü çocuğuna versin. ayşene güç kuvvet versin.
gecenlerdede bir arkadasımızın 6 yıllık eşi kanserden vefat etmişti. genç yasta ölüm çok acı. insan ayseyi mi düşünsün bebeğimi bilmiyorum.sözün bittiği yer

ayy sütümün kalitesi artsın dedim canım nerden bilebilirdim böyle gaz yapacağını:KK43:pilav makarna yemekten bıktımmmm.:))sğol canım önerilerin için ıhlamuru deneyeceğim,oğlumda inek sütü allerjisi var tahminim haftaya test yaptırcam inşallah çıkmaz.ben de Nurse Harvey's diye gaz şurubu kullanıyorum eczacı arkadaşımız çok önerdi bakalım,bi de dut kaynat suyunu iç dedi,
3. ayda geçecek miiii:)))))annem 5 ay demişti umarım 3 aydır.

selam kızlar,

bende herşeyi yiyorum sonrada kimyon içiyorum geçen kurufasülye bilr yedim bol kimyonlu hiçbişey olmadı çok şükür ben sab sımplex kullanıyorum gaz için iyi geldi bize bide humana iyi geceler çayı içiriyorum geceleri o da çok iyi geldi hem sakinleştiriyoo hemde uyku veriyoo çok şükür :)

bizde tv izliyoruz bakıyo hiç gözünü kırpmadan :) çok baktırmayım diyorum ama nereye yatırsam tvnin sesine çeviriyo başını :)

X