2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızım ilk doğduğunda huggiesin yeni doğan bezini kullnıyordum bir süre sonra seninki gibi hergün küçük çişi sızıyordu bez küçük geliyo galiba diye düşündük primaya geçtik 2 numarasını kullanmaya başlamıştık hala onu kullanıyorum artık sızma yok hiç. huggies olduğundan mı sızıyordu yoksa bez mi küçük gelmeye başlamıştı bilemiyorum 3. paketi kullanırken sızmaya başladı bu arada :)

sagol canım cevabın için bende primaya mı geçsem huggıes bezide bugün aldım daha açmadım yarın degiştereyim prima 4-7 kg kullanıyosun ?bebişin kaç kg canım benim kız 5070 gr.

Bizim gaz ağlamaları koliğe dönüştü artık:KK43: Her akşam 7-8'den 11-12'ye kadar sürekli huysuz ve bazen çığlık çığlığa. Kızdığında emmiyor da artık, sadece biberon alıyor. Sütüm de çok nazlı, yorgunluğa uykusuzluğa hiç gelemiyorum, iki gündür iyice azaldı. Göğsüm yumuşadığında çekmesi zor geliyor galiba, bakıyorum süt var ama almıyor. Oynayıp oynayıp bırakıyor:KK43: İnşaallah alışıp da beni bırakmaz.

Bu arada İbrahim Saraçoğlu'nun incir-havuç kürüne başladım süt için. Dahaönce yumurta geliştirmek için yapmıştım, işe yaramıştı. Bakalım süte de etki edecek mi. Sonucu yazarım.

düzenli olarak 1 hafta yapmak lazım.. ben yaptım solda zaten çok sütüm sağ için yapmıştım sol patlayacak gibi oldu sağ da tık yok yine:) sanırım süt bezlerim ile alakalı bir durum ayada pskikolojik bir olay..

sagol canım cevabın için bende primaya mı geçsem huggıes bezide bugün aldım daha açmadım yarın degiştereyim prima 4-7 kg kullanıyosun ?bebişin kaç kg canım benim kız 5070 gr.

valla ben primadan memnunum primanın 3-6 kg kullanıyorum şimdi kızımın kilosuda evde bizim tarttığımıza göre 5 kg geliyor sağlık ocagına cuma günü gidecem tam kilosunu bilmiyorum.

merhaba kızlar benım bebegım 2,5 aylık.genelde günde 5 bez batırıyor ve nerdeyse bunun 4 ünde kakası oluyor cıvık sekılde. fazla mı acaba ya?anne sütü verıyorum sadece.szınkıler kac kere yapıyor kakasını ? bırde bebeklerınıze su verıyormusunuz?

ne güzel rahatlıyor işte yawrucak benim ki 2 güne 1 yapıyor biriktirip:) çok sıkıntı çekiyoruz çoook

kızlar siz hangi marka bez kullanıyosunuz?bugün kızımın çişi iki kez dışına çıktı kaka degil küçük çişi :) bütün iç zzıbın filan batmıştı ben huggıes 3-6 kg kullanıyorum ama ilk bugün iki kez dışarı sızdı çişi kızım 5070 gr acaba daha büyük bez mi alsam bide primaya mı geçsem 4-7 kg olarak karar veremedim siz ne kullanıyorsunuz ve kaç kg aralıklı olanını cvp verirseniz sevinirim :18::26:

oğlumun hemen hemen her gün dışarda çişi:) karın üstü yattığı için herhalde.. artık ne giydireceğimi şaşırdım.. iki gün de 1 de birikmiş kaka yüzünden dışarda! biz de huggies kullanıyoruz.. 3-6 yı biz çoktan bıraktık.. hemen küçük gelmeye başladı..1 ayı geçti, 4-9 kullanıyoruz.. bence 4-9 kullanmalısınız, rahat edersin..

Son düzenleme:
oğlumun hemen hemen her gün dışarda çişi:) karın üstü yattığı için herhalde.. artık ne giydireceğimi şaşırdım.. iki gün de 1 de birikmiş kaka yüzünden dışarda! biz de huggies kullanıyoruz.. 3-6 yı biz çoktan bıraktık.. 1 ayı geçti, 4-9 kullanıyoruz.. bence 4-9 kullanmalısınız, rahat edersin..

sagol canım kafam çok karıştı haklısın galiba huggıes kullanıyodum bende memnunum bugün yeni aldım huggıes 3-6 yarın degiştirecem 4-9 geceyim oda çok mu büyük gelir acaba kızım çok kilolu degil bacakları zayıf ama bezde iz yapıyoo sıkıyoo heralde degiştireyim :26:

sagol canım kafam çok karıştı haklısın galiba huggıes kullanıyodum bende memnunum bugün yeni aldım huggıes 3-6 yarın degiştirecem 4-9 geceyim oda çok mu büyük gelir acaba kızım çok kilolu degil bacakları zayıf ama bezde iz yapıyoo sıkıyoo heralde degiştireyim :26:

walla bilemiyorum bizimkinin bacakları iri bu bile sıkıyor.. istersen primayı bir dene 7-8kiloya kadar olanı warsa

walla bilemiyorum bizimkinin bacakları iri bu bile sıkıyor.. istersen primayı bir dene 7-8kiloya kadar olanı warsa

yarın primaya bakacagım canım kilo aralıklarını tam bilmiyorum prima 3 numaraya bakacagım şuan huggıes 2 numarayı kullanıyorum inş.uygun bir bez bulabilirm aslında hiç sızdırmazdı huggıes ama bugün iki kez bütün zıbını tulumu ıslanmıştı bende şaşırdım :26::KK25:

yarın primaya bakacagım canım kilo aralıklarını tam bilmiyorum prima 3 numaraya bakacagım şuan huggıes 2 numarayı kullanıyorum inş.uygun bir bez bulabilirm aslında hiç sızdırmazdı huggıes ama bugün iki kez bütün zıbını tulumu ıslanmıştı bende şaşırdım :26::KK25:

o zaman kesinlikle küçük geliyor..hasta eder kuzuyu uyurken farketmezsen.. bizimkinin az nemi geçse gazı artıyor hemen sancılanıyor..

o zaman kesinlikle küçük geliyor..hasta eder kuzuyu uyurken farketmezsen.. bizimkinin az nemi geçse gazı artıyor hemen sancılanıyor..

evet çok ıslanmıştı çıt çıtlı badisi tulumu hasta olabilir ,galiba küçük gelmeye başladı :) yarın 3 numara prima alacam bide prima deneyecegim canım sagol :KK23:

okuyunca yorum yapmadan geçemedim.prima premium care in 2 numarası baya büyük.benim bebişim 6 kilo olmasına rağmen hala biraz büyük geliyor bel kısmı.ama normal prima nın 2 numarası iyi geldi.aklınızda olsun alırken .bu arada huggies benim kuzumu çok kötü pişik yaptı.hiç memnun kalmadım.premium care çok iyi tavsiye ederim.

Son düzenleme:
gece gündüz kawramını öğrettin mi yada öğrendi mi? benim ki gündüz en fazla 20 dk uyuyor..

bu arada bebekleri uyuyan anneler akşam kaç yatıyorlar gece uykusuna?

benim kızım aksam en geç 12 de yatıyor.gece 3 4 gibi kalkıp emiyor.sabah 6 gibi kalkıyor daha sonra gün içinde uyuyor 2 saat işine gelirse daha fazla uyuduğuda oluyor bazen de çok huysuz oluyor.ama çok şükür masallah gece uyuyor

kızlar siz hangi marka bez kullanıyosunuz?bugün kızımın çişi iki kez dışına çıktı kaka degil küçük çişi :) bütün iç zzıbın filan batmıştı ben huggıes 3-6 kg kullanıyorum ama ilk bugün iki kez dışarı sızdı çişi kızım 5070 gr acaba daha büyük bez mi alsam bide primaya mı geçsem 4-7 kg olarak karar veremedim siz ne kullanıyorsunuz ve kaç kg aralıklı olanını cvp verirseniz sevinirim :18::26:

aynısını bende yasadım senın gibi.huggıesın 3-6 kg olanını kullanıyorum hiç memnun degilim.çişi dışarı taşıyor dediğin gibi.iyisidir diye bunu aldım.huggıesden önce primayı da molfixide kullandım ikisinden de memnun kaldım.şimdi molfixin 4-9 kilo olanını aldım kilo aldığı için.elimde kalan huggieside gündüzleri sık sık değiştirip bitirmeyi düşünüyorum.

okuyunca yorum yapmadan geçemedim.prima premium care in 2 numarası baya büyük.benim bebişim 6 kilo olmasına rağmen hala biraz büyük geliyor bel kısmı.ama normal prima nın 2 numarası iyi geldi.aklınızda olsun alırken .bu arada huggies benim kuzumu çok kötü pişik yaptı.hiç memnun kalmadım.premium care çok iyi tavsiye ederim.

sanirim bez konusu bebege gore degisiyo. kizimda dogdugu andan itibaren pirima kullanmistim ve hic sikinti yasamadim. oglumda da dogdugunda pirima kullandim ve pisik yapti :KK19: epeydir huggiesin organik pamuklusunu aliyorum ve pisik kalmadi popoda

günaydın kızalr..

sabah sabah uyku tutmadı oğlumu ve eşimi gönderdim kızla kaldık..

epey yazmışsınız aklımda kalnları ben de yazayım..

öncelikle biz başta 3 pkt prima kllandık.. ve yavrum epey pişik oldu sık sık değişmeme rğmen.. hele o piremiım care hep sızdırdı.. bebeğimin hasta olmasını ben de biraz altının çok ıslanmasına bağlıyorum.. fark edince hemn değiştiriordum ama yine de günde 2-3 sefer soyunup üst değişiorduk o aralarda üşüttük sanırım..

şimdi molfix in 4-9 kg ını kullanıyorum.. gayet memnunuz.. eğer yavrunuz pişik oluyorsa bi de bezini değiştirmeyi deneyin.. bizim pişik be z değimiyle kayboldu çok şükür..

izin meselesini ben de merak ediyoırum.. ne zaman yasalaşacak bizi kapsayacak mı? küçücük çocukla rapor almak için koşturmak istemiyorum.. sabit bi dr.umuz olmadı çünkü. rica edebileceğim biri de yok bu sebepten..

bizim kız da az az emiyor süresi çok uzun değil..cuma aşımız var sağlık ocağına gitmemizde ben de soracam.. bi öeöeyi 20 dk emsin diyorlar ya hani memenin boşalması için böyle olunca diğer memeye geçiş hayli zaman alıyor 3 saate bir de memeyi boşaltın deniyor.. ne yapsak acaba??

biz de günde 5 -6 bez değişiyoruz hepsi de kakalı oluyor.. ve kakanın kıvamı değişti bunu da soracam sağlık ocağına..ipliksi gibiydi geçen gün..

2. çocuk da biliyoruzdaha rahat oluruz diye düşünmüştüm ama o rahatlığı süremedim sanki.. neyse buna da şükür..

kızlar bir de geceleri mümkün olduğunca ışık açmamaya dikkat edin.. çocuğunuz gece gündüz kavramını öğrensin..

yeni katılan arkadaşlar hoşgeldiniz..

bizde premium care 2 kullanıyoruz ondan çok memnunum pişik filan yok. ama prima pampers galiba oda 2 olmasına rağmen premium care e göre küçük ve sızdırdı. bu arada uyku düzeni hala oturmadı. bebekler galiba maksimum 2 saat uyanık kalabiliyorlarmış. bende uyuması kolay olsun diye oyalayabildiğim kadar oyalıyorum sonra emerek uyuyor. geceleri gece lambası bile yakmıyorum büyümeyi sağlayan hormnon karanlıkta çalışıyormuş çünkü. sadece emmek için uyandığında gece lambasını yakıyoruz.

düzenli olarak 1 hafta yapmak lazım.. ben yaptım solda zaten çok sütüm sağ için yapmıştım sol patlayacak gibi oldu sağ da tık yok yine:) sanırım süt bezlerim ile alakalı bir durum ayada pskikolojik bir olay..

Benimde sag göğsümde pek olmuyor.

Ayni gun :KK66: adi ney zehra benimki ilk cocuk mu.ocak dogumlularin sansi ne bakiyorumsa uyumuyo cocuklar genelde

benim kızımda tam ortası:)ocak 8 de doğumu oldu saat tam 12 de.bu yüzden 9 ocak diye kaydettiler:)[/QUOTE]

Normal dogum herhalde benim sezaryan kucuk oglaklar

X