2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Sadece emiyor cnm evet emme sure kisaldi seninde de varmi cnm bebegin kac aylik

Benim kizim 67 gunluk.Benim sutumde cok masallah biraz emzirmiyim camasirim islaniyor.öyle olmasa dicemki sutum yetmiyor.cunku emerken uzun uzun cekiyor.sonrada keyfi yerine geliyor vallahi:)

Ayy ne guzel gece uyuor bnm cadi da aliati napalim basa gelen cekilur yeterki saglikli olsuunlar canim bizimde cadi uyudu uerine kiydugumda uyanmaz ins bnde yattiyim tekrr ii geceler sana eger uyanirsa gelirim

Amin canim hepsi saglikli olsun yeter.hadi iyi geceler sana.insallah senin cadi uyanmaz:)

Biraz da huysuzlastı bizim oglan hapsırıyo öksürüyo ara ara o yüzden telaslandım canım ben.Zeynepfaz kemoterapi görüyodu Sezaryen olucaktı 3-4 ay önce ondan sonra bir daha yazmadı ya da ben kacırdım.

yaa bilmiyordum, umarım kendisi de bebeği de iyidir herşey yolundadır..

Allahim sonunda goren oldu beni cok sukur saka bi yana h.buldm cnm ocagin16 da dogdu kizim iyiz cok sukur ama hic uymuyoruz cok zor dun gece sabhin 7.de uyuduk sindi ayagimda salliyorum cnm telden giriyorum:KK16:

gece gündüz kawramını öğrettin mi yada öğrendi mi? benim ki gündüz en fazla 20 dk uyuyor..

bu arada bebekleri uyuyan anneler akşam kaç yatıyorlar gece uykusuna?

Son düzenleme:
Hosgeldin.Peki senin kizinin emme durumu nasil sadece sutle mi besleniyor.Dikkat ediyorumda 2. ayini dolduran bebislerde ayni sey yasaniyor.Emme suresi kisaliyor.çene kaslari gelistigi icin sütü daha kisa surede mi cekiyorlar acaba?

Merhaba sonunda cvp veren oldu ocagin 8 de dogdu emmede sikinti yok bide benim ikinci bebek biraz daha deneyimliuim diyecem ama unutmusum herseyi ablasi 7 yasinda

gece gündüz kawramını öğrettin mi yada öğrendi mi? benim ki gündüz en fazla 20 dk uyuyor..

selam hanımlar,

canım biz gece uykusuna 02.30-03.00 arasında yatıyoruz sabah 7.00-7.30 arası acıkıp uyanıyoruz sonra 9.30 da tekrar uyku 11.00 de uyanıyoo ve ögleden sonra 3-4 gibi 45 dk filan uyuyoooo böyle devir daim yapıyoo yanii tam bir uyku düzeni yok gündüzleri de 45dk uyursa ne ala :KK23:çok fazla emmiyo zaten 5 dk emiyoo sonra diliyle memeyi itekliyo mamayıda 60 cc yiyor doyunca itekliyo bunu ögrendi :KK1:

Merhaba sonunda cvp veren oldu ocagin 8 de dogdu emmede sikinti yok bide benim ikinci bebek biraz daha deneyimliuim diyecem ama unutmusum herseyi ablasi 7 yasinda

benim kızımda 8 ocak dogumlu :KK9:

benim kızımda 8 ocak dogumlu :KK9:[/QUOTE]

Ayni gun :KK66: adi ney zehra benimki ilk cocuk mu.ocak dogumlularin sansi ne bakiyorumsa uyumuyo cocuklar genelde

benim kızımda 8 ocak dogumlu :KK9:

Ayni gun :KK66: adi ney zehra benimki ilk cocuk mu.ocak dogumlularin sansi ne bakiyorumsa uyumuyo cocuklar genelde[/QUOTE]

adı:KK70:ENİZ canım evet uyku sorunumuz hep vardı halada var gazımız da çok yok ama uykuyu rayına oturtamadık ilk bebegim :KK23:

Bizim gaz ağlamaları koliğe dönüştü artık:KK43: Her akşam 7-8'den 11-12'ye kadar sürekli huysuz ve bazen çığlık çığlığa. Kızdığında emmiyor da artık, sadece biberon alıyor. Sütüm de çok nazlı, yorgunluğa uykusuzluğa hiç gelemiyorum, iki gündür iyice azaldı. Göğsüm yumuşadığında çekmesi zor geliyor galiba, bakıyorum süt var ama almıyor. Oynayıp oynayıp bırakıyor:KK43: İnşaallah alışıp da beni bırakmaz.

Bizim gaz ağlamaları koliğe dönüştü artık:KK43: Her akşam 7-8'den 11-12'ye kadar sürekli huysuz ve bazen çığlık çığlığa. Kızdığında emmiyor da artık, sadece biberon alıyor. Sütüm de çok nazlı, yorgunluğa uykusuzluğa hiç gelemiyorum, iki gündür iyice azaldı. Göğsüm yumuşadığında çekmesi zor geliyor galiba, bakıyorum süt var ama almıyor. Oynayıp oynayıp bırakıyor:KK43: İnşaallah alışıp da beni bırakmaz.

Bu arada İbrahim Saraçoğlu'nun incir-havuç kürüne başladım süt için. Dahaönce yumurta geliştirmek için yapmıştım, işe yaramıştı. Bakalım süte de etki edecek mi. Sonucu yazarım.

Ayni gun :KK66: adi ney zehra benimki ilk cocuk mu.ocak dogumlularin sansi ne bakiyorumsa uyumuyo cocuklar genelde

adı:KK70:ENİZ canım evet uyku sorunumuz hep vardı halada var gazımız da çok yok ama uykuyu rayına oturtamadık ilk bebegim :KK23:[/QUOTE]

Allah uzun omur versin uykular 3 ve 4 aydan sonra biraz duzene giriyo ama uykusuz cocuk uykusuz devam ediyo tecrubeyle sabit gaz sikintisi da olabilir her cocuk gazi oldugunda amansiz aglamaz benim buyuk kizimda uykusuzdu

merhaba kızlar benım bebegım 2,5 aylık.genelde günde 5 bez batırıyor ve nerdeyse bunun 4 ünde kakası oluyor cıvık sekılde. fazla mı acaba ya?anne sütü verıyorum sadece.szınkıler kac kere yapıyor kakasını ? bırde bebeklerınıze su verıyormusunuz?

Aminın. Bak benimki de aynısını yaptı şimdi, 5 dk emdi uyudu:) Ben akşam1-2 öğün de mama verdiğim için anlamıyorum doyup doymadığını. Doktora gidince ne dediğini yazarsan sevinirim, ben de kendimi ikna edemiyorum:)[/QUOTE]

tamm cnm perşembe günü doktora sorduktan sonra senin için buraya yazıcam..

merhaba kızlar benım bebegım 2,5 aylık.genelde günde 5 bez batırıyor ve nerdeyse bunun 4 ünde kakası oluyor cıvık sekılde. fazla mı acaba ya?anne sütü verıyorum sadece.szınkıler kac kere yapıyor kakasını ? bırde bebeklerınıze su verıyormusunuz?

Bir günde 5-6 kere de yapabilirmiş, 5-6 günde bir de yapabilirmiş normalmiş. Bizimki günde 1'e düştü. Turuncuya dönük sarı ve pütürlüyse sorun yokbildiğim kadarıyla. Ama sürekli sümüksü ise problem olabiliyor. Ben çok nadir su veriyorum, çok ağlamışsa mesela. Dün akşam ağlamaktan boğazı kurudu tıkandı verdim. Neyse şimdi uyudu şükür:)

kızlar siz hangi marka bez kullanıyosunuz?bugün kızımın çişi iki kez dışına çıktı kaka degil küçük çişi :) bütün iç zzıbın filan batmıştı ben huggıes 3-6 kg kullanıyorum ama ilk bugün iki kez dışarı sızdı çişi kızım 5070 gr acaba daha büyük bez mi alsam bide primaya mı geçsem 4-7 kg olarak karar veremedim siz ne kullanıyorsunuz ve kaç kg aralıklı olanını cvp verirseniz sevinirim :18::26:

günde 1 kez kaka yapıyor bazen 2 günde 1 kez yapıyoo rengide kimyon içirdigim için galiba yeşilimsi bazen de sarımsı gibi katı ama çok cıvık degil canım.ben hiç su vermedim mamaya su kattıgım için gerekli görmedim su vermeyi
adı:KK70:ENİZ canım evet uyku sorunumuz hep vardı halada var gazımız da çok yok ama uykuyu rayına oturtamadık ilk bebegim :KK23:

Allah uzun omur versin uykular 3 ve 4 aydan sonra biraz duzene giriyo ama uykusuz cocuk uykusuz devam ediyo tecrubeyle sabit gaz sikintisi da olabilir her cocuk gazi oldugunda amansiz aglamaz benim buyuk kizimda uykusuzdu[/QUOTE]

sagol canım senin kızlarınada allah uzun ömürler versin ..

kızlar bizde 69 günlük olduk ama bende dışarı çıkarmaya korkuyorum.hastane dışında hiç çıkarmadım.ışığı görünce gözünü kırpıyor.
çalışan anneler doğum izni bitince ne yapacaksınız.yasa da çıkmadı.bana şimdiden sızı düştü.nasıl bırakıp işe gidilir el kadar yavru???
özel hastanede verem aşısı yokmuş.sağlık ocağıda ayda1 kez veremi yapıyomuş, dolayısıyla kızım 80 günlükken verem aşısı olacak sizce sıkıntı olurmu.bi soru daha bebeğim çıngırağı tutmuyo.elimi tutuyo ama nedense oyuncak çıngırak gibi şeyleri tutmuyo, erken mi acaba

bende çalışıyorum öğretmenim 18 nisanda iznim bitiyor okul kapanana kadar rapor almayı düşünüyorum.

ben en geç 11 de uyutuyorum ama mümkünse daha erken yatırmaya çalışıyorum. gündüz uykularıda çok kısa olmuyor 1-2 saat uyuyor.

Benim kizimda gunde bi defa bazen iki ginde bir yapiyor ama cok sikinti veriyo yapamamasi 8 kereden cok yaparsa endiselenebilirsin oteki turlu sorun yok kakasa yavas yavas katilasmaya basliyabilir ee bebekler buyuyo artik.suyuda doktor emdikten sonra cok az ver demisti pomukcuk olmasin diye

kızlar siz hangi marka bez kullanıyosunuz?bugün kızımın çişi iki kez dışına çıktı kaka degil küçük çişi :) bütün iç zzıbın filan batmıştı ben huggıes 3-6 kg kullanıyorum ama ilk bugün iki kez dışarı sızdı çişi kızım 5070 gr acaba daha büyük bez mi alsam bide primaya mı geçsem 4-7 kg olarak karar veremedim siz ne kullanıyorsunuz ve kaç kg aralıklı olanını cvp verirseniz sevinirim :18::26:

kızım ilk doğduğunda huggiesin yeni doğan bezini kullnıyordum bir süre sonra seninki gibi hergün küçük çişi sızıyordu bez küçük geliyo galiba diye düşündük primaya geçtik 2 numarasını kullanmaya başlamıştık hala onu kullanıyorum artık sızma yok hiç. huggies olduğundan mı sızıyordu yoksa bez mi küçük gelmeye başlamıştı bilemiyorum 3. paketi kullanırken sızmaya başladı bu arada :)

X