2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
uykusuzkluktan bahsedilmiş.benim bebeğimde uyumayanlardan ne gündüz ne gece. 24 saatte toplam en fazla 8 saat uykusu var o kadar bile uyumadığı oluyor.sabahları rezene akşamları gece cayı içiyorum. bebeğime birşey içirmiyorum doktorumuz ilk 4 ay özellikle anne sütü dışında bişey verme dedi. ne bileyim artık şaşırdım nasıl uyutacağımı:KK43:

Bence sacma nasil kalmaz asi bu ay verem asisi vurulacaklar saglikocaklari vuruyo oda ayda bir geliyormus banada 10 kadar gel dedi persembe bizim asilar isallah ates falan yapmaz

buradada çarşambaymış.erzurumdayım ben sen nerdesin.diğer illerde böyle oluyor mu acaba.vallahi canım çok sıkılıyor ya. fitil şurup felan verir heralde bir atlatsak şunu.

kalmıyo cnm erken git benim arkadaşda yaptıramamış devlet verdigi için aşıyı sıkıntılıymış sayı konusunda hemen bitiyormuş çok saçma ama durum böyle sen sabah erkenden git sıraya gir canım çok aglıyolar malesef :KK43:

öyle yapıcam olmazsa eşimde o gün çalışıyor görevde.kar kış burası arabasız gidilmezki.olmazsa taksi çağırırım ne yapiyim.ağlıyacak şimdi oralarda komşumuda alırım yanıma.

buradada çarşambaymış.erzurumdayım ben sen nerdesin.diğer illerde böyle oluyor mu acaba.vallahi canım çok sıkılıyor ya. fitil şurup felan verir heralde bir atlatsak şunu.
her sağlık ocağı farklı olabiliyor günler.evet aşı sıkıntılıydı her yerde hatta hastanelerde bile yoktu genel bi sıkıntı vardı yani. bizde 1 hafta gecikmeli vurulduk. ateş yapmadı ama huzursuzluk yaptı bende yarım fitil verdim bi öğlen bi de gece

Ben sakarya otuyorum ayni anda uc asi yapiyorlar ben soracam doktor bi asiyi 10 sonra yapitirabilirsin dedi ates yapabilir dedi onden verem savasta yapiliyordu simdi degismis 7 yasinda oldu buyuk kizim cok seyler deyismis

biz aşımızı ayın 8.de vurdurduk daha 2 ayımız dolmadan ...sağolsun hemşire hanım çok ilgili bana hafta arası ara dedi perşembe aradım cuma gel dedi.aşı sıkıntısı var 15 günde bir yapacağız dedi.gittik kimsecikler yoktu.önce ölçüldük,tartıldık sonra 1 omuzdan 2 bacaktan vurdular bacaktakinin biri yakıyormuş karma aşı onda katıldı ağlamaktan kuzum.calpol şurup paranoks es fitil verdi biz kullanmadan atlattık darısı başınıza ....

Arkadaşlar iyi akşamlar benimde 2 aylık oğlum var. Fırmu hep takip ediyorum gaz probleminden bahsetmişsiniz ben her gün acı yavşan diye bir ot kaynatıp 3 çay kaşığı veriyorum benim bebeğime iyi geldi sizlerlede paylaşmak istedim ben biogay denen damladan kullandım fakat fayda etmedi. Iyi akşamlar herkese mevlam hepimizin yavrularına ağrısız uykular versin.

Arkadaşlar iyi akşamlar benimde 2 aylık oğlum var. Fırmu hep takip ediyorum gaz probleminden bahsetmişsiniz ben her gün acı yavşan diye bir ot kaynatıp 3 çay kaşığı veriyorum benim bebeğime iyi geldi sizlerlede paylaşmak istedim ben biogay denen damladan kullandım fakat fayda etmedi. Iyi akşamlar herkese mevlam hepimizin yavrularına ağrısız uykular versin.

Bende duydum onu kullanmadim istah aciyormus enbuyuk ozelligi iki haftadan uzun sure kullanmamak gerekiyormus bende deneyim isallah fayda eder

her sağlık ocağı farklı olabiliyor günler.evet aşı sıkıntılıydı her yerde hatta hastanelerde bile yoktu genel bi sıkıntı vardı yani. bizde 1 hafta gecikmeli vurulduk. ateş yapmadı ama huzursuzluk yaptı bende yarım fitil verdim bi öğlen bi de gece

Oh ne guzel atlatmisin ya.bizimkide mecburen gecikmeli olucak.bir zarari yoktur heralde .bide biz atlatsak hayirlisiyla.

Ben sakarya otuyorum ayni anda uc asi yapiyorlar ben soracam doktor bi asiyi 10 sonra yapitirabilirsin dedi ates yapabilir dedi onden verem savasta yapiliyordu simdi degismis 7 yasinda oldu buyuk kizim cok seyler deyismis

Ay sakarya mi izmitliyim bende ailem orada.ablamda sakaryada.ben cok severim adapazarini ozelliklede sapancayi.Allahim su aşilari agrisiz sizisiz bir atlatsak.kizin 1. sinifami gidiyor kiskanclik yapiyor mu

Arkadaslar bebegine kalca filmi cektiren varmi.2 aylikken cektircekmissin erken tedavi icin.komsum gec cektirdigi icin mecburen alciya almislardi.ben etrafimdan duyuyorum ama saglik ocaginda aşi olurken bunlari soylerler sanirim.

Arkadaslar bebegine kalca filmi cektiren varmi.2 aylikken cektircekmissin erken tedavi icin.komsum gec cektirdigi icin mecburen alciya almislardi.ben etrafimdan duyuyorum ama saglik ocaginda aşi olurken bunlari soylerler sanirim.

ben çektirdim kalça ultasonu ,çok basit bi işlem ,ultrasonla kalçaya bakıyorlar
mutlaka çektir yoksa geç olur kırık çıkık var da yanlış kaynadıysa sorun olur

günaydın..

biz de kalça ultrasonunu 40 günlükken çektirmiştik..

kızlar dr bana özellikle söyledi aman gaz yapar diye yediklerini engelleme her şeyden ye diye.. ve kızımın öyle bariz bi gazı yok çok şükür.. ilk çocuğumda ben de ne zaman kuru fasülye iyecemin hayalini kuruyordum ama o buna göre epey gazlıydı.. çok irdelemeden her şeyden yiyin bence.. hem daha yeni doğum yaptık vücudumuzun da toparlanması lazım..
demir ilacını kullanıyorsunuz değil mi.. ben unutmazsam sabahları almaya çalışıyorum.. kansızlık iyice halsiz bırakıyor insanı..

günde 40 gr fındık yemek de sütteki yağ oranını artırıyormuş.. ceviz, fındık seviyorum ben..

ama bi de kilolar var tabi kiloları ne yapacağız.. sanırım sürekli evde olduğumdan kilo veremedim ben.. hatta bir ara hamşleyken almadığım kiloları emzirirken alcam diye korktum da biraz frenledim.. sizler verebildiniz mi kilo?

günaydın..

kızlar dr bana özellikle söyledi aman gaz yapar diye yediklerini engelleme her şeyden ye diye.. ve kızımın öyle bariz bi gazı yok çok şükür.. ilk çocuğumda ben de ne zaman kuru fasülye iyecemin hayalini kuruyordum ama o buna göre epey gazlıydı.. çok irdelemeden her şeyden yiyin bence.. hem daha yeni doğum yaptık vücudumuzun da toparlanması lazım..
demir ilacını kullanıyorsunuz değil mi.. ben unutmazsam sabahları almaya çalışıyorum.. kansızlık iyice halsiz bırakıyor insanı..

günde 40 gr fındık yemek de sütteki yağ oranını artırıyormuş.. ceviz, fındık seviyorum ben..

ama bi de kilolar var tabi kiloları ne yapacağız.. sanırım sürekli evde olduğumdan kilo veremedim ben.. hatta bir ara hamşleyken almadığım kiloları emzirirken alcam diye korktum da biraz frenledim.. sizler verebildiniz mi kilo?

Ben doğum öncesine göre üç kilo daha zayıftım. Şimdi yok helvaydı yok kompostoydu derken geri aldım üç kiloyu yavaş yavaş da alıcam herhalde. Bence bu gazda sürekli şekerli şeyler yiyip içmenin de etkisi vardır. Karbonhidratlar gaz yapıyor sonuçta.

Dünkü halimi görmeniz lazımdı. Klasik kolik olduk artık, akşam sekiz- gece on iki ciyak ciyak ağlıyor. Bir arkadaşım aradı akşam, bir merhem söyledi. Hem onu alalım nöbetçi ecz.den hem de arabada susar diye çıktık iki saate yakın turladık. Merhem wind-salbe. Eve gelince sürdük, hemen baya gazlı bir kaka yaptı. Tabi hemen susmadı. Üstüne migrenim tuttu. Her gün böyle olursa yandık:KK43:

Bu arada incir-havuç kürüne başladım, sütü artıracak mı bilmem ama bana ilk adetim olarak geri döndü:) Tahmin etmiştim zaten bunun olacağını.

SELAM HERKESE
koliği olanlar kolik cdsini denedinizmi
bizim oğlanda kolik yok ama hazdan ıkınıp sıkınıyor rahatsız ettikçe de arada zırlıyor
bu cdyi netten indirdim gerçekten sakinleştiriyor ve uykuya daldırıyor
deneyin isterseniz bende çok işe yaradı

Ben doğum öncesine göre üç kilo daha zayıftım. Şimdi yok helvaydı yok kompostoydu derken geri aldım üç kiloyu yavaş yavaş da alıcam herhalde. Bence bu gazda sürekli şekerli şeyler yiyip içmenin de etkisi vardır. Karbonhidratlar gaz yapıyor sonuçta.

Dünkü halimi görmeniz lazımdı. Klasik kolik olduk artık, akşam sekiz- gece on iki ciyak ciyak ağlıyor. Bir arkadaşım aradı akşam, bir merhem söyledi. Hem onu alalım nöbetçi ecz.den hem de arabada susar diye çıktık iki saate yakın turladık. Merhem wind-salbe. Eve gelince sürdük, hemen baya gazlı bir kaka yaptı. Tabi hemen susmadı. Üstüne migrenim tuttu. Her gün böyle olursa yandık:KK43:

Bu arada incir-havuç kürüne başladım, sütü artıracak mı bilmem ama bana ilk adetim olarak geri döndü:) Tahmin etmiştim zaten bunun olacağını.

incir- havuc kürü adet olmayı tetikliyormuda bana ilk adetim olarak geri döndü demişsiniz :)

günaydın..

24 kg almıştım.. 21 kg anlamadığım bir şekilde gitti.. 56 ile hamile kaldım, 80 le doğuma girmiştim.. ilk hamilelikte de 25 almıştım..
bu kadar kısa sürede werilmemeli ama sanırım bünye meselesi.. bel çevrem we karnımın azcık sıkılaşması lazım o kadar..

ben sütünyağ we kalite açısından fındık ceviz süt et tahin pekmez eksik etmiyorum.. bir de elevit kullanıyorum hala.. boy da kilo alımı da epey yüksek maaşallah..

Bence sacma nasil kalmaz asi bu ay verem asisi vurulacaklar saglikocaklari vuruyo oda ayda bir geliyormus banada 10 kadar gel dedi persembe bizim asilar isallah ates falan yapmaz

Biz geçen çarş olduk aşımızı. aşıya gitmeden calpol du galiba ateş düşürücü verdim azcık. ateş sorunumuz olmadı sükür. deneyebilirsiniz. eve gelince de bayaaa uyudu

SELAM HERKESE
koliği olanlar kolik cdsini denedinizmi
bizim oğlanda kolik yok ama hazdan ıkınıp sıkınıyor rahatsız ettikçe de arada zırlıyor
bu cdyi netten indirdim gerçekten sakinleştiriyor ve uykuya daldırıyor
deneyin isterseniz bende çok işe yaradı

ben buzuki orhan osmanın cd sini oğlum doğmadan önce indirdim, çok faydasını gördüm hala dinletiyorum bazen uyusun diye..

X