2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar siz hangi marka bez kullanıyosunuz?bugün kızımın çişi iki kez dışına çıktı kaka degil küçük çişi :) bütün iç zzıbın filan batmıştı ben huggıes 3-6 kg kullanıyorum ama ilk bugün iki kez dışarı sızdı çişi kızım 5070 gr acaba daha büyük bez mi alsam bide primaya mı geçsem 4-7 kg olarak karar veremedim siz ne kullanıyorsunuz ve kaç kg aralıklı olanını cvp verirseniz sevinirim :18::26:

valla arkadasım ben internetten 3 çeşit bez sipariş verdim. huggies, can bebe ve evy baby. huggiesten hiç memnun kalmadım. dediğin gb çisi kakayı hep dışına tasırdı. can bebe ve evy baby den memnunum. ikisini de denedim.primayı yenidoğan olandan almıstım doğduğunda 3 paket kullandım. en iisi primadır belki ama fiyatına göre kalite olarak cab bebe ve evy baby tavsiye edrim.
bu arada bezinize karar verince netten sipariş verebilirsiniz. daha uyguna geldi bize ve bez bitti hadi al gel derdiniz de olmuyor toplu alınca.

çok şükür gaz sancımız pek kalmadı.rahatız şimdi.sezaryanda zor diyorlar.ama yinede ne olursa olsun şu yavrular için herseye değiyor.ne güzel ne baska bir duyguymuş bu.herkesi herseyi unutturuyor.ilk sıraya yerleşiyor.ölürüm ben ona ya..:) demek annelık böyle birsey güldümü dünyalar benım oluyor.

sezeryan da zormuşşş ben de sezeryan oldum ilk gün ölüyorsunuz ağrıdan iyi ki normal olmamış diyorum hiç dayanamazmışım,ama şimdi iyiyim ne dikiş ne ağrı mekik çekmeye bile başladım:)
bazen düşünüyorum bana bişey olsa bebeğim ne yapar diye ölümden korkudan değil ona benim gibi kim bakar ağlayınca kimin benim gibi içi sızlar( ayyyy annelik çok farklı bir duygu) Allah korusun Rabbim tüm bebekleri analı babalı büyütsün,amin,

selam kızlar,

bende herşeyi yiyorum sonrada kimyon içiyorum geçen kurufasülye bilr yedim bol kimyonlu hiçbişey olmadı çok şükür ben sab sımplex kullanıyorum gaz için iyi geldi bize bide humana iyi geceler çayı içiriyorum geceleri o da çok iyi geldi hem sakinleştiriyoo hemde uyku veriyoo çok şükür :)

bizde tv izliyoruz bakıyo hiç gözünü kırpmadan :) çok baktırmayım diyorum ama nereye yatırsam tvnin sesine çeviriyo başını :)

ben o kadar dikkat ediyorumki yediklerime anlatamam. kış sebzelerinin çoğu gaz yaptığı için yemiyorum hiçbirini. kurufasulye nasıl bişiydi unuttum tadını. günde 3-5 bardak rezene ıhlamur falan içiyorum. sab simplexe dün başladık inşallah bizede ii gelir.
tv ye arada benimkide bakıyo. sese ceviriyo hemen basını

ayy sütümün kalitesi artsın dedim canım nerden bilebilirdim böyle gaz yapacağını:KK43:pilav makarna yemekten bıktımmmm.:))sğol canım önerilerin için ıhlamuru deneyeceğim,oğlumda inek sütü allerjisi var tahminim haftaya test yaptırcam inşallah çıkmaz.ben de Nurse Harvey's diye gaz şurubu kullanıyorum eczacı arkadaşımız çok önerdi bakalım,bi de dut kaynat suyunu iç dedi,
3. ayda geçecek miiii:)))))annem 5 ay demişti umarım 3 aydır.

Sutunun kalitesi artsin diyosan helva mutlaka yemelisin hurmada arttiriyo gunduz yede aksam daha dikkat edebilirsin gazli cocuk herturlu gazlaniyo cok kasma yani nurse harver's bizde denedik . bizim bebekte kakasini zor yapiyo gunde 1 defa bazen 2 gunde yapmiyabiliyo bagirsak duzenleyici verdi debridat diye buyuk kizimda cok iyi gelmisti buna iyi gelir isallah

selam kızlar,

bende herşeyi yiyorum sonrada kimyon içiyorum geçen kurufasülye bilr yedim bol kimyonlu hiçbişey olmadı çok şükür ben sab sımplex kullanıyorum gaz için iyi geldi bize bide humana iyi geceler çayı içiriyorum geceleri o da çok iyi geldi hem sakinleştiriyoo hemde uyku veriyoo çok şükür :)

bizde tv izliyoruz bakıyo hiç gözünü kırpmadan :) çok baktırmayım diyorum ama nereye yatırsam tvnin sesine çeviriyo başını :)[/Q
ayyy ne kadar özledim kuru fasülyeyiii:KK43:ben cesaret edemiyorum önce 40 ı çıksın dedim sonra 2 aylık olsun da yerim dedim şimdi de 4 aylık olsun kesin yiyeceğim diyorum offf çok ağlıyor geceleri tabi ben de ağlamaya başlıyorum benim yüzümden ağlıyor meleğim diye:KK43:kimyon yiyorum yemekten çok ben de ama oluyor işte bide dondurmayı çok özledimmm:KK43:
Allahtan yazın gaz dedimiz olmaz meyveleri yeriz bol bol,
benim bebişim tv ye bakmıyor hiç zararlı diye biliyorum,

gazl ıolacak çocuk her halukarda oluyor bence yediklerimizle pek alakalı olduğunu sanmıyorum ben nedense
ben herşeyi yiyorum ama her zaman aynı bizimkiler yani yemediğimde farklı yediğimde farklı değiller
ben humana still tea içiyorum o gaza çok ii geliyor gaz yapmıyor hiçbirşey o çayı içince
belki de bana ii geliyor bilmiyorum
ben tahinpekmez karıştırıp yiyorum
süte etkilimi bilmiyorum ama sütüm yağlı ve çok şükür kilo alımları da ii ,sütümün kalitesini ne arttırıyor hiç bilmiyorum araştırmadım
aslında rahat olup takılmayınca daha ii oluyor herşey yoksa biz böyle ivrik divrik ettikçe inadına sanki olmuyor gibi oluyor
rahat olun bence çok kafaya takmayın

Son düzenleyen: Moderatör:
sezeryan da zormuşşş ben de sezeryan oldum ilk gün ölüyorsunuz ağrıdan iyi ki normal olmamış diyorum hiç dayanamazmışım,ama şimdi iyiyim ne dikiş ne ağrı mekik çekmeye bile başladım:)
bazen düşünüyorum bana bişey olsa bebeğim ne yapar diye ölümden korkudan değil ona benim gibi kim bakar ağlayınca kimin benim gibi içi sızlar( ayyyy annelik çok farklı bir duygu) Allah korusun Rabbim tüm bebekleri analı babalı büyütsün,amin,

amin inşallah canım.tabikide senin gibi kimse bakamaz.(etrafımdaki bazı kişiler çok bilmişlik yapıyor ama neyse nerden geldi aklıma ya..)bak şimdi senin mesajını okurken bile duyğulanıyorum.bebek anne konusu açıldımı bittim işte.zaten çok duyğusaldım kızımdan sonra daha da kötü oldum ya

gazl ıolacak çocuk her halukarda oluyor bence yediklerimizle pek alakalı olduğunu sanmıyorum ben nedense
ben herşeyi yiyorum ama her zaman aynı bizimkiler yani yemediğimde farklı yediğimde farklı değiller
ben humana still tea içiyorum o gaza çok ii geliyor gaz yapmıyor hiçbirşey o çayı içince
süte etkilimi bilmiyorum ama sütüm yağlı ve çok şükür kilo alımları da ii ,sütümün kalitesini ne arttırıyor hiç bilmiyorum araştırmadım
aslında rahat olup takılmayınca daha ii oluyor herşey yoksa biz böyle ivrik divrik ettikçe inadına sanki olmuyor gibi oluyor

aynen katılıyorum bende hiç kafama takmıyorum ne bulursam yiyorum :)

bende aman aman onu yiyeyim bunu yemiyeyim yapmıyorum.senin gibi düşünüyorum emin değilim ama bencede sanki yediklerimizle alakalı değil gibi.yada her bebek farklı ondandır.

ben o kadar dikkat ediyorumki yediklerime anlatamam. kış sebzelerinin çoğu gaz yaptığı için yemiyorum hiçbirini. kurufasulye nasıl bişiydi unuttum tadını. günde 3-5 bardak rezene ıhlamur falan içiyorum. sab simplexe dün başladık inşallah bizede ii gelir.
tv ye arada benimkide bakıyo. sese ceviriyo hemen basını

canım ya sonuçta bebek onlarada alışmalı ayrıca bu şekilde sen vitaminsiz kalırsın . bence herşeyden yemelisin .

gece gündüz kawramını öğrettin mi yada öğrendi mi? benim ki gündüz en fazla 20 dk uyuyor..

bu arada bebekleri uyuyan anneler akşam kaç yatıyorlar gece uykusuna?

h.bulduk canım yok öğrenmedi hala cadı kızım çok zor benim kızımda saatlerce uyuyor ya 4 de yatıcaz ya 3.35 de inan bu saatlerde yattığı için bile şükrediyorum bi kere sabahın 7 de uyudu öldüm öldüm bittm

ben geldm kızlar bu gün iki tane aşımız vurulduk çok ağladı şimdide uyuyor eve geldm bi de yarım fitil verdik bakalım tekrar çıkarsa GENE ver dedi dr

şuan mesela 2 fincan çayın yanında ekmek arası domates salatalık peynir ve tahinpekmez yedim ,bir ekmeği yedim valla:KK1:

meraba hanımlar nasılsınız..geçmişi okudum biraz herkez gaz problemi yaşıyor bizde aradasırada oluyor biraz ugraşınca çıkarıyor çok şükür.birde kakadan bahsetmişsiniz.kızmın her altını açmamda az yada çok mutlaka kakalı oluyor hiç kafama takmamıştım ama siz yaznca aklıma takıldı bi sorun yoktur inşallah.süte gelince benimde sütüm aşırı derecede degil ama yetiyor çok şükür.günden güne degişiyor ya bazen birini emzirirken digeri akıyor bazen ikisindede tık yok.düzenli beslenmemiz lazım uzun süre aç kalmamak lazım.ben bazen kızımla ugraşmakmaktan yemegi içmeyi unutuyorum.uyuyuncada onuda yapim bunuda yapim derken akşam oluyor.bazen hiçbişe yapamıyorum yorgun hissediyorum kendimi.evin dagınıklıgı kafamı çok yoruyor ya.yapamıyorum kızım az uyuyor gündüzleri..sbn sütüm artsın diye ahin pekmz tahin helvası humana kuru incir kuru üzüm yeşillikler..bunlardan yemeye çalışıyorum..bazende yemiyorum..düzene giremedim bi türlü yorgunluktan kakıpta kendime bişeyler hazırlamaya üşeniyorm.benden şimdilik bukadar haberler...

ben geldm kızlar bu gün iki tane aşımız vurulduk çok ağladı şimdide uyuyor eve geldm bi de yarım fitil verdik bakalım tekrar çıkarsa GENE ver dedi dr

canım benim ya nasıl canı yanmıştır.ben dayanamıyorum eşim tutuyor aşı olurken.2. ay aşısı demi.hemşire bana 3 tane vurucaz dedi.geçen hafta aşı kalmamış piyasada yokmuş sıkıntılıymış. bu çarşambaya kaldı aşımız.birde erken gel diyor kalmazmış.sizce saçmalık değil mi aşı nasıl olmaz ya

Bence sacma nasil kalmaz asi bu ay verem asisi vurulacaklar saglikocaklari vuruyo oda ayda bir geliyormus banada 10 kadar gel dedi persembe bizim asilar isallah ates falan yapmaz

şuan mesela 2 fincan çayın yanında ekmek arası domates salatalık peynir ve tahinpekmez yedim ,bir ekmeği yedim valla:KK1:[

ben de yiyorum walla ondan aldım kilo zaten tahin pekmez helva,

ya vallahi canımı çektirdiniz ya.acıktım şimdi ne yesemki acaba.eşim işe gitti az önce yemekte yapmadım tekim diye.hemde dinlenmiş oluyorum yemek derdi yok.2 günde bir yapmıyorum.:)

canım benim ya nasıl canı yanmıştır.ben dayanamıyorum eşim tutuyor aşı olurken.2. ay aşısı demi.hemşire bana 3 tane vurucaz dedi.geçen hafta aşı kalmamış piyasada yokmuş sıkıntılıymış. bu çarşambaya kaldı aşımız.birde erken gel diyor kalmazmış.sizce saçmalık değil mi aşı nasıl olmaz ya

kalmıyo cnm erken git benim arkadaşda yaptıramamış devlet verdigi için aşıyı sıkıntılıymış sayı konusunda hemen bitiyormuş çok saçma ama durum böyle sen sabah erkenden git sıraya gir canım çok aglıyolar malesef :KK43:

evet cnm çok ağladı yavrumm napalım onunn sağlığı için evet cnm 2.aylık aşımız veremde ayın 29 da ççok zorr bizimde aşı kalmamış o yüzden 29 da tekrar gitcemmm aynen cnm saçmalık nama ne yapcaksın bişey diyemiyoruzz

X