2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ya nette takılırken erkeklerin doğum iznine bakarken arada girip bakıyorumda ,şu hurmayı normal yada sezeryan yapan arkadaşlar mutlaka yemeli diyorum
,daha önce yazmıştım ben, oksitosin diye bi madde var diye ,bu da kaslara çok iyi geliyormuş ,erken doğum yapacağına da inanmıyorum ben açıkcası,sırf hurma yiyipte gününden önce doğum yapmak tek etken değildir gibime geliyor ,ben günde 3-4 adt hamilelğim boyunca yedim :)))

nst de hiç sqancım falan çıkmadı ,ama abartmamkta fayda vardır bence ,burası forum olduğu için hepimiz bi çok şey yazıyoruz ama ;hurmanın doğumu kolaylaştırdığıda bi gerçek elbette ,allah bununda kolayıda vermiş,doğumu kolaylaştırıyor ama erken doğuma neden olduğunu düşünmüyorum :)

ne bilem walla ben erken gelen sancılarımı ona bağladım:) hurmayı kesince normale döndüm.. bence bünye meselesi diyelim:KK66:

Mrb kızlar ben 1 hafta önce epidüral sezeryanla doğum yaptım inanın zor değil sonda takılıtken felanda acımıyo ya anne olmak kolaymı tabikide sıfır acı yok denilemez ama biraz gayretli ve sabırlı olmak gerekio okadat

allah analı babalı büyütsün gözün aydın canım..

Merhaba millet naapiyosunuz ben sancılarla ugrasıyorum :S

tahlıllerle felann ööeef bisürü iş ne güzel 9 ay rahat ettım son ay bi sıkıtnı bi stres

Rabbim sağlıkla kavustursun hepimizi evdeyım yatıyorum kalkma dedı dr 2 hafta yat dedi e zaten ıkı hafta kaldı

doğuma :KK70: doğurunca kalkıcam sanırsam neyse böle işte doğuranlar vardır mjutlaka hepsiniee hayırlı olsun diyorum

darısı basımıza ınsallahhh

tahlıllerle felann ööeef bisürü iş ne güzel 9 ay rahat ettım son ay bi sıkıtnı bi stres

Rabbim sağlıkla kavustursun hepimizi evdeyım yatıyorum kalkma dedı dr 2 hafta yat dedi e zaten ıkı hafta kaldı

doğuma :KK70: doğurunca kalkıcam sanırsam neyse böle işte doğuranlar vardır mjutlaka hepsiniee hayırlı olsun diyorum

hiç girmeyince doğurdu mu acaba dedim :KK53:

ocak bebeleri erkenci dedik durduk ama daha pek gelen giden yok, sezeryanları saymazsak :KK35:

hiç girmeyince doğurdu mu acaba dedim :KK53:

ocak bebeleri erkenci dedik durduk ama daha pek gelen giden yok, sezeryanları saymazsak :KK35:

ayy canım sorma benımkı gelıyo da erkendne gelmeısn dıye yatıyorum :KK70:

2-3 cm açıklıgım var bebegım aşağıda rahım boyum kısalmıs nst de sancıalr var yani dr kalkma sakın höt det dedi :)

pıhtılaşma bozuklugu var doğumun planlı olması lazımsezeryan yapılıcak erken gelmemesı lazım bebenın

ama sancılar var napıcan yatıorum ben de sen ne yaptın ne durumdasın ???????

ayy canım sorma benımkı gelıyo da erkendne gelmeısn dıye yatıyorum :KK70:

2-3 cm açıklıgım var bebegım aşağıda rahım boyum kısalmıs nst de sancıalr var yani dr kalkma sakın höt det dedi :)

pıhtılaşma bozuklugu var doğumun planlı olması lazımsezeryan yapılıcak erken gelmemesı lazım bebenın

ama sancılar var napıcan yatıorum ben de sen ne yaptın ne durumdasın ???????

geçmiş olsun aysecim aman dinlen bende de pıhtılaşma sorunu biliyorsun trombositlerim bi düşüyo bi yükseliyor. dktor hurma yeme dedi.sık sık trombosit takibi yapacak riske girerse sezeryanla alıcam dedi mecburen

mrb arkadaşlar..ben genel olarak takip ediyorum ama yazmıyorum..sizden bilgi almış oluyorum yani...pazartesi sezeryan olucam ama bebeğimin ismi konusunda sıkıntıdayım...Kayınvalide yada onun kardeşinin adını koymamı istiyorlar ama ben istemiyorum benim ilk bebeğim....güya bana bıraktılar ama canımı sıkarak şuan doğum heyecanım bile yok...niyemi buraya yazdım bilmiyorum......sadece üzgünümmmmmmmmmmmmm

:)

ben pazartesi günü doğuracağım ,ay-she bacım senin bi iş vardı ?bebeişin doğduktan sonra kimin bakacağı vsvs ,detaya girmiyeyim hallettin mi bacım?

ya birde benim eşim devlet memuru değil,normal özel sektör ,şimdi 3 gün işe gitmezse maaşından kesilecek mi ?yani bu iş patronun insiyatifinde mi ?

mrb arkadaşlar..ben genel olarak takip ediyorum ama yazmıyorum..sizden bilgi almış oluyorum yani...pazartesi sezeryan olucam ama bebeğimin ismi konusunda sıkıntıdayım...Kayınvalide yada onun kardeşinin adını koymamı istiyorlar ama ben istemiyorum benim ilk bebeğim....güya bana bıraktılar ama canımı sıkarak şuan doğum heyecanım bile yok...niyemi buraya yazdım bilmiyorum......sadece üzgünümmmmmmmmmmmmm

koptum ,bende pazaretsi günü doğum yapacağımi :))benim gibi bende isim mağduruyum ,benim kayınvalidem isim listesi vermişti bana ...:)))))
seninki yorumsuz :p

hiç bozma morelini sana bırakmış bak isim olayını ,kararsız kalma :p
birden içine hangi isim gelirse o ismi koy ,sonra o ne düşünür bu ne düşünür deme :)))
kayınvalidenin ismini koyma yarın öbür gün aranız bozulduğunda''benim ismimi koydu diye söylediğinde ,sana çok dokunur ...

moralim o kadar bozuk ki sabahtan beri ağlıyorum nolur bana biri bişey desin

bebeğimin gelişimi gerideydi iki hafta. Bugün kontrole gittik hiç kilo almamış
şuan 3 buçuk hafta geride
son bir aydır hep aynı kiloda seyrediyor özellikle karın çevresinin gelişimi komple durdu 1 aydır gelişmiyor

beslenemiyor ama oksijen akımı iyi seviyede, kalp atışları normal düzeyde
doktor "bir aydır bekliyoruz bebeğin gelişimi durdu beslenmiyr. Oksijen açısından daha fazla riske atmaya gerek yok ptesi alalım sezeryana" dedi.
Eşim de dünden razı zaten hemen kabul etti sezeryanı. Ben sancılarımın gelmesini bekleyelim dedim. Doktor riske atmak istemiyorum iyi düşün dedi
benin sancılarım gelene kadar bebeğin oksijen yolunda sorun çıkar diye endişe ediyor doktor. Ama öyle olsa hemen bugün alması gerekmez miydi

haybeden yere ameliyat mı olucam ben:KK14:
çok moralim bozuk ya çok:KK14::KK14::KK14:
inş. ptesiye kadar sancım gelir

son bir aydır hep aynı kiloda seyrediyor özellikle karın çevresinin gelişimi komple durdu 1 aydır gelişmiyor

doktor "bir aydır bekliyoruz bebeğin gelişimi durdu beslenmiyr. Oksijen açısından daha fazla riske atmaya gerek yok ptesi alalım sezeryana" dedi.
Eşim de dünden razı zaten hemen kabul etti sezeryanı. Ben sancılarımın gelmesini bekleyelim dedim. Doktor riske atmak istemiyorum iyi düşün dedi
benin sancılarım gelene kadar bebeğin oksijen yolunda sorun çıkar diye endişe ediyor doktor. Ama öyle olsa hemen bugün alması gerekmez miydi

uzulme bebeginide uzme sezeryen olsun yeterki bebegine sag salim kavus onemli olan bu degilmi

uzulme bebeginide uzme sezeryen olsun yeterki bebegine sag salim kavus onemli olan bu degilmi

ewt tabiki önemli olan onun sağlığı ama böyle olması beni çok üzdü, bebeğime kavusucam diye sevinemiyorum bile kafam çok karışık sinirlrim bozuldu
hem niye beslenemiyo niye kilo alamıyo benim kızım ya:KK14:

ya yanlış anlamanı istemem ama ,bu kadar sorun varken ,sedece sezeryan (ameliyat olucaksın )diye üzülmemelisin ,her işte vardır bi hayır ,bence hiç riske etme,dr una güven ,ya sancını beklersen bebeğine bi şey olursa,olmazda tutki bi şey oldu ..
bence içini rahat tut ,bak benim sağlık sorunum olmamasına rağmen sezeryan istiyorum ,senin dr un böyle bi seçenek getirmiş ,içini ferah tut ,bebeğini emzirirken belki yaşıtlarına göre daha çok kilo alır ...
sırf sezeryan için olucağın için üzülmemelisin ,bebeğin gelişmemesi çok üzücü bi durum evet ,iinsan üzülür ama sezeryan olucam diye ,niye olamıyorum falan diye düşünme :)
ohh her işte bi hayır var ,ne güzel yumucan gözünü ,bi açıcan pıt diye kucağındaaaaa:)))

ewt tabiki önemli olan onun sağlığı ama böyle olması beni çok üzdü, bebeğime kavusucam diye sevinemiyorum bile kafam çok karışık sinirlrim bozuldu
hem niye beslenemiyo niye kilo alamıyo benim kızım ya:KK14:

:KK14::KK14:insallah sancin gelirde gerek kalmaz ama ALLAHtan hayirlisi senin elinde olan bisey yok kendini uzme dua et icini rahatlat

ya yanlış anlamanı istemem ama ,bu kadar sorun varken ,sedece sezeryan (ameliyat olucaksın )diye üzülmemelisin ,her işte vardır bi hayır ,bence hiç riske etme,dr una güven ,ya sancını beklersen bebeğine bi şey olursa,olmazda tutki bi şey oldu ..
bence içini rahat tut ,bak benim sağlık sorunum olmamasına rağmen sezeryan istiyorum ,senin dr un böyle bi seçenek getirmiş ,içini ferah tut ,bebeğini emzirirken belki yaşıtlarına göre daha çok kilo alır ...
sırf sezeryan için olucağın için üzülmemelisin ,bebeğin gelişmemesi çok üzücü bi durum evet ,iinsan üzülür ama sezeryan olucam diye ,niye olamıyorum falan diye düşünme :)
ohh her işte bi hayır var ,ne güzel yumucan gözünü ,bi açıcan pıt diye kucağındaaaaa:)))

sağol papatya. Benim bugün çok sinirim bozuk kaç seferdir gidiyoruz hep aynı kiloda. İster istemez aklım hep bebeğimde.
Allah başka dert vermesin elbette ama etrafımdakiler sezeryandan o kadar çok korkuttular ki beni başından beri
epidural normal doğuma kendimi öyle bi alıştırmıştım ki

[/B]

öncelikle sakin ol canım. sakın panik yapma.

bebeğinin karnında gelişimi durduysa almaları emin ol daha iyi. sezaryandan da korkma. önemli olan ikinizin sağlığı şu an. bebeğini düşün, doğunca emzireceksin ve yavrun hızla büyüyecek. sen de iyileşeceksin.

dua et canım bol bol, sakın da korkma lütfen tamam mı?

neden moralin bozuk ALLAH bterinden saklasın bence yine de şükretmelisin
doktor diyorsa bir bildiği vardır elbet ,bebeği riske atmak istemiyordur
hem sezeryan olmasına niye takıldınki ,yeterki bebeğin sağlıkla gelsin ne yapacaksın katlanacaksın
senin bu durumunda sancı önemli değil bebeğin sağlığı önemli demekki doktor ondan dolayı vakit geçmden müdahale etmek istiyor
bence doktorunu dinle ve bismillah de gir ameliyata ..
hem o kadar büyütme sezeryan olayını sonuçta bu iş nasip kısmet işi
benim dayımın kızı 41.haftada doğurmadı suni sancı verdiler ,son anda kordon dolandı sezeryana aldılar
yani hiçbirşeyin garantisi yokki ,sen ne kadar normal doğuracağım desen de son anda bişey çıkıp da sezeryan da olabilirdin
önemli olan bebeğin sağlığı bence
RABBİM yardımcın olsun

geçmiş olsun ayşe inş. sağlıkla doğurursun da doğum haberini de alırız

beni doğum korkusu sarmaya başladı kızlar...yok efendim sonda nasıl takılacak.sezeryan olursa epiduralde,sipinalde acıyı hissedersem,ya da yan etki yaparsa....tümden uyutulunca uyanamazsam...veya geç uyanıp bebekle buluşmak zor olursa...normal doğumda suni sancılar,kesikler filan...zaten uyuyamıyordum iyice basıyor yaa. sizler ne düşünüyosunuz?

aynı sıkıtılar bndede var haftalardır..hala karar veremdim normalmi sezeryanmı diye.....şu günleri bi atlatsaydıjk

darısı basımıza ınsallahhh[/
merak ettik seni yokluğun belli burda,hayırlısı olsun canım dikkat et kendine...

X