2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ayy canım sorma benımkı gelıyo da erkendne gelmeısn dıye yatıyorum :KK70:

2-3 cm açıklıgım var bebegım aşağıda rahım boyum kısalmıs nst de sancıalr var yani dr kalkma sakın höt det dedi :)

pıhtılaşma bozuklugu var doğumun planlı olması lazımsezeryan yapılıcak erken gelmemesı lazım bebenın

ama sancılar var napıcan yatıorum ben de sen ne yaptın ne durumdasın ???????

benim karnım nedense sürekli taş gibi, onun dışında pek bir sıkıntım yok. bekliyoruz sadece. aman artık doğsun :KK31: özledim.

moralim o kadar bozuk ki sabahtan beri ağlıyorum nolur bana biri bişey desin

bebeğimin gelişimi gerideydi iki hafta. Bugün kontrole gittik hiç kilo almamış
şuan 3 buçuk hafta geride
son bir aydır hep aynı kiloda seyrediyor özellikle karın çevresinin gelişimi komple durdu 1 aydır gelişmiyor

beslenemiyor ama oksijen akımı iyi seviyede, kalp atışları normal düzeyde
doktor "bir aydır bekliyoruz bebeğin gelişimi durdu beslenmiyr. Oksijen açısından daha fazla riske atmaya gerek yok ptesi alalım sezeryana" dedi.
Eşim de dünden razı zaten hemen kabul etti sezeryanı. Ben sancılarımın gelmesini bekleyelim dedim. Doktor riske atmak istemiyorum iyi düşün dedi
benin sancılarım gelene kadar bebeğin oksijen yolunda sorun çıkar diye endişe ediyor doktor. Ama öyle olsa hemen bugün alması gerekmez miydi

haybeden yere ameliyat mı olucam ben:KK14:
çok moralim bozuk ya çok:KK14::KK14::KK14:
inş. ptesiye kadar sancım gelir

Niye sezeryana alıyorlar ki? Bebeğin pozisyonu düzgünse suni sancı verebilirler,

Burada bir arkadaşım geçen ay aynı durumdan doğuma 9 gün erken aldılar. 2.5 kilo doğdu bebiş, biraz düştü sonra ama şimdi 3.7 kg. sağlıkla ilgili bir problemi yok. normal doğum oldu.

Epidural normalde israr et bence. Eğer bebeğe risk yoksa hakkaten kesilip biçilmenin hiç lüzmu yok :KK50: Bu arada en azından bebeğinin gelişimini biliyorsun, benim hiç bir şeyden haberim yok. En son 30. haftada girdim ultrasona o zaman iyiydi :26:

Ne hurması ya bende yicem :KK70: mevsim mi????

ben hurma falan yemedim kızlar ama son günlerde tırsmaya başladım cidden. kızım aşağı vurp duruyo wc ye zor yetişiyorum .eski nefes darlığım azaldı. pedim hep ıslak wc den çıknca bile. bebişim karnımn bi yerinde toplanıyo sertleşiyor.bel sırt ağrım arttı. başım döndü gece. bu sabah da baldırım bi kasıldı yumurta kadar sertlik oldu bacağımda ova ova zor açtım ve yataktan kalkabildim. kuzum büyüyüp zamanında gelir inş...Allah yardımcımız olsun hepimizin

bebegin kilosu ne kadar? bende sezaryan olmak istemiyorum ama bebek icin en iyisi neyse o olsun diyorum
kendini uzme bu kadar. Onemli olan saglikla kavusmak napalim kaderde neyse onu yasariz. Benim ilki sezaryan bunu normal dogum icin bekliyoruz bakalim sancida gelmedi. Bu arada benim oglumda son haftada kilo alimi dusmus. dr 41. haftaya kadar beklicez dedi. esimde tehlikeli degilmi diyor bizim durumlarda karisik yani. Hakkimizda hayirlisi olsun
bende normal doğum istiyorum ilki sezeryandı ama , doktor hiç oralı değil riskli dedi , tansiyon yüksekliği priblemimde var , bunu bahane edip illa sezeryan yapmak isteyebilir diye düşünüyorum , bizim için yavrularımız için ne hayırlıysa o olsun inşallah , bu arada hemoroid de var normal doğum da iyice fena olabiliyorlar , sizin hastane doktor hangisi ? isim verebilir misin cnm ?

bende normal doğum istiyorum ilki sezeryandı ama , doktor hiç oralı değil riskli dedi , tansiyon yüksekliği priblemimde var , bunu bahane edip illa sezeryan yapmak isteyebilir diye düşünüyorum , bizim için yavrularımız için ne hayırlıysa o olsun inşallah , bu arada hemoroid de var normal doğum da iyice fena olabiliyorlar , sizin hastane doktor hangisi ? isim verebilir misin cnm ?

canım boşuna heveslenmeyelim şu şartlarda kimse bizim normal yapmamıza izin vermez ne doktor alır o riski ne de eşimiz annemiz... ben umutlanmamaya karar verdim...

benim karnım nedense sürekli taş gibi, onun dışında pek bir sıkıntım yok. bekliyoruz sadece. aman artık doğsun :KK31: özledim.

Niye sezeryana alıyorlar ki? Bebeğin pozisyonu düzgünse suni sancı verebilirler,

Burada bir arkadaşım geçen ay aynı durumdan doğuma 9 gün erken aldılar. 2.5 kilo doğdu bebiş, biraz düştü sonra ama şimdi 3.7 kg. sağlıkla ilgili bir problemi yok. normal doğum oldu.

Epidural normalde israr et bence. Eğer bebeğe risk yoksa hakkaten kesilip biçilmenin hiç lüzmu yok :KK50: Bu arada en azından bebeğinin gelişimini biliyorsun, benim hiç bir şeyden haberim yok. En son 30. haftada girdim ultrasona o zaman iyiydi :26:

Canım sen nerde oturuyorsun 9 haftadır ugs ye gırmemişsin. O bahsettığın karnındakı sertlık kasılma oluyo. Doktorum bana eger çok fazla olursa dakıka tut 5 dk da bır yada daha az surede olursa ve bır dkyı gecerçe mutlaka bebegın eşyalarınıda al gel dedı . Sende bı dakıka tut istersen tabı duzenlı olması lazım

bişey sorcam kızlar , benim kuzum 32+4 te 1800 gr dı. çok mu zayıf. görenler de karnın 8 aylığa göre küçük diyolar.

Eki Görüntüle 585240 Eki Görüntüle 585239 Eki Görüntüle 585243

Kızlar sizinle kapı süsümüzü ve magnetlerimiz paylaşmak istedim. İnternetten bulduğum çok değerli bir kişiye yaptırdım. Hepsi keçe, takı yastığımız da keçe... Beğenen olursa internet sitesinin ismini verebilirim. Ben çok beğendim :)

adresi verir misin canım bende kurabiye siparişi vermek istiyorum ama 3 4 kişiye sordum netten hepsi de önce ödemeyi istiyorlar kapıda ödeme kabul etmiyolar doğal olarak bende tanımadıgım insana güvenemiyorum parayı gönderdiğimle kalırım diye korkuyorum:KK52: sen ödemeyi nasıl yaptın

geçmiş olsun aysecim aman dinlen bende de pıhtılaşma sorunu biliyorsun trombositlerim bi düşüyo bi yükseliyor. dktor hurma yeme dedi.sık sık trombosit takibi yapacak riske girerse sezeryanla alıcam dedi mecburen

sağol canım...ay allah yardımcın olsun :KK43:

hurmayı yeme dıye kım dedi kaıdn doğumcun mu hematolog mu hematolog dedıyse ne alaka onu cozemedım de :S

:)

ben pazartesi günü doğuracağım ,ay-she bacım senin bi iş vardı ?bebeişin doğduktan sonra kimin bakacağı vsvs ,detaya girmiyeyim hallettin mi bacım?

ya birde benim eşim devlet memuru değil,normal özel sektör ,şimdi 3 gün işe gitmezse maaşından kesilecek mi ?yani bu iş patronun insiyatifinde mi ?

yaa hadı hayırlısı olsun ınsallah canım :) güzel haberlerını beklıyoruz oh kavuscaksın bebene :)

moralim o kadar bozuk ki sabahtan beri ağlıyorum nolur bana biri bişey desin

bebeğimin gelişimi gerideydi iki hafta. Bugün kontrole gittik hiç kilo almamış
şuan 3 buçuk hafta geride
son bir aydır hep aynı kiloda seyrediyor özellikle karın çevresinin gelişimi komple durdu 1 aydır gelişmiyor

beslenemiyor ama oksijen akımı iyi seviyede, kalp atışları normal düzeyde
doktor "bir aydır bekliyoruz bebeğin gelişimi durdu beslenmiyr. Oksijen açısından daha fazla riske atmaya gerek yok ptesi alalım sezeryana" dedi.
Eşim de dünden razı zaten hemen kabul etti sezeryanı. Ben sancılarımın gelmesini bekleyelim dedim. Doktor riske atmak istemiyorum iyi düşün dedi
benin sancılarım gelene kadar bebeğin oksijen yolunda sorun çıkar diye endişe ediyor doktor. Ama öyle olsa hemen bugün alması gerekmez miydi

haybeden yere ameliyat mı olucam ben:KK14:
çok moralim bozuk ya çok:KK14::KK14::KK14:
inş. ptesiye kadar sancım gelir

ah canım ya dert ettiğin şeye bak Allah korusun bebeği riske atmaktansa sezeryan olmayı tercıh etmek lazım

hıc uzulme bence....bak benımde hersey nnormal doğuma uygun ama sezeryan olmam gerekıyo

bebek ıcınd e değil kendı sağlığım ıcın napalım yavrularımız iyi olsun biz iyi olalım Allah sğalık sıhhat versın hepimzie

geçmiş olsun ayşe inş. sağlıkla doğurursun da doğum haberini de alırız

sağol canım ınsallaahhh ınsallaahh :)

merak ettik seni yokluğun belli burda,hayırlısı olsun canım dikkat et kendine...

canım sorma baya yogundum ancak fırsat buluyorum ıste sağolasın sen de kendıen dıkkat et...

ayy ayshe burdaymışsın bende uzun bi aradan sonra foruma tekrar takılmaya başladım malum izne ayrılınca.. tamda milsaya seni ve fesleğeni soran mesaj atıyodum.. başlangıçtaki korkuların kalmış aklımda..çok şükür bu günlere kadar geldik. Rabbim hayırla sağlıkla tamamına erdirir inşallahh

canım merhaba burdayım tabıı cok sukur bi sıkıntı yok cok sukur hersey yolunda bebegımde ıyı ben de ıyıyım

ınsallah ocagın ılk haftası gıbı doğum dusunuluyo Sağlıkla kavusuruz ınsallah hepimiz sen naıslsın nası gidiyo ??????*

eee ama canım senın cok az kalmıs bence öyle olması nromal ben bile diyorum yanı

karnım tas gibi devamlı die bebek dayanıyo gerdırıyo onun dısında rahımde sıkıyo bebegı asagı ındırmek ıcın

sağlıkla gelsın ıns yavrun normal yapıcaksın sen dımı bi avazda kurtulursun ınsallah :)

bişey sorcam kızlar , benim kuzum 32+4 te 1800 gr dı. çok mu zayıf. görenler de karnın 8 aylığa göre küçük diyolar.

32 ye gore nromal mi bişe diyemıcem canım ama sneın kanrının buyuklugu ıle bebegın buyuklugunun kilosunun

bi baglantısı yok kı baskalarının lafına bakıp canını sıkma lütfen...dr hersye yolunda diyosa ona guven ınan millet cok

biliyo konusup duuryolar gıcık oluyorum yaaa :KK19: :KK19: :KK19:

nasılsınız,
bebegımı zıyarete gıttık :) bebk cok sukur ıyı ama ben de sorunlar var kalbım cok hızlı carpıyor nabzım yuksek.bu benı cok korkutuyor doktor dideral dıye bıse verdı carpıntınolursa gunde 1 kez al dedı.bırde gecelrım cok zor gecıyor bunaldım artık allah hayırlısı ıle kurtulmamazı nasıp etsın:)

Canım sen nerde oturuyorsun 9 haftadır ugs ye gırmemişsin. O bahsettığın karnındakı sertlık kasılma oluyo. Doktorum bana eger çok fazla olursa dakıka tut 5 dk da bır yada daha az surede olursa ve bır dkyı gecerçe mutlaka bebegın eşyalarınıda al gel dedı . Sende bı dakıka tut istersen tabı duzenlı olması lazım

ingilteredeyim canım, normalde son ultrason 20. haftadaydı, karnım küçük diye 30. haftada bir tane daha verdiler.
kasılmaları da normal diyorlar, bekliyoruz işte :) normal galiba gerçekten, öyle 5 dkda bir değil bi sertleşti mi saatlerce sert duruyor.

eee ama canım senın cok az kalmıs bence öyle olması nromal ben bile diyorum yanı

karnım tas gibi devamlı die bebek dayanıyo gerdırıyo onun dısında rahımde sıkıyo bebegı asagı ındırmek ıcın

sağlıkla gelsın ıns yavrun normal yapıcaksın sen dımı bi avazda kurtulursun ınsallah :)

normal diye düşünüyorum ben de, inşallah herşey yolunda giderse epidural normal istiyorum. sağol canım. cümlemiz kurtulalım 1 avazda. :KK1:

nasılsınız,
bebegımı zıyarete gıttık :) bebk cok sukur ıyı ama ben de sorunlar var kalbım cok hızlı carpıyor nabzım yuksek.bu benı cok korkutuyor doktor dideral dıye bıse verdı carpıntınolursa gunde 1 kez al dedı.bırde gecelrım cok zor gecıyor bunaldım artık allah hayırlısı ıle kurtulmamazı nasıp etsın:)

ben de doğurdun sandım ziyarete gittik deyince :KK1: :KK1:

canım ben 32+4 te gitmiştim dr a, 2 kg 87 gr çıkmış.

ama usgler eksik veya fazla da ölçebiliyorlar. o açıdan kafanak takma. bir de başkalarının dediklerine bakma lütfen. dr un sağlıklı diyorsa iş bitmiştir.

belki iç karnın geniştir cnm, o yuzden göstermiyorsun. sıkma canını :KK34:

adresi verir misin canım bende kurabiye siparişi vermek istiyorum ama 3 4 kişiye sordum netten hepsi de önce ödemeyi istiyorlar kapıda ödeme kabul etmiyolar doğal olarak bende tanımadıgım insana güvenemiyorum parayı gönderdiğimle kalırım diye korkuyorum:KK52: sen ödemeyi nasıl yaptın

CAnım kurabiye yapmıyo ki aldığım yer :KK43: istersen aders : Evim Benim Atölyem
Sadece el işi şeyler var.Kurabiye pasta falan yok. Ödemeyi malzeme tesliminden önce yaptım. %10 ödemeyi de teslimden sonra canım

ben nişan ve kına kurabiyelerimi yaptırmıştım bir tanıdığa istanbuldaysan kapıda ödeme alabilir diye düşünüyorum özelden msj atamıyorum ilgilenirsen özelden mail adresini yaz ben numarasını ve bana yapılan kurabiyelerin resmini gonderebiliri,m canım

Iyıgeceler kızlar hayırlısıyla sabah doğumum var rabbım bekleyen arkadaşlarımızı da bır avazda kurtarsın :KK66:)

X