2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
anladım canım sağol keçiboynuzu pekmezi işe yaryo mu peki görymusun faydasını hayr sevmiyrum boşuna eziyet çekmyim :KK1:

ewt kesinlikle işe yarıyor
kansızlığa bağlı baş ağrılarım vardı, keçiboynuzu pekmezi içmeye başlayınca geçti
hem kuvvet veriyo canım gayret edip içmeye çalış

ben de sevmiyorum inan 10 dk mı alıyor iki kaşığı yutmak:KK37:

doktor tansiyondan dolayı 1 hafta ila 10 gün arasında seni görmem gerekiyor dedi. akşama nöbetçi imiş gideceğiz. ilaç kullanıyorum ama yine de çok düşük değil tansiyon. umarım kilo almıştır yavrum , gelişimi normal seyrinde devam ediyordur. stres oluyor insan , iyi olduğunu bilip çıkınca da nasıl rahatlıyorum , bugün kızımda gelicek , uzun zamandır ilk defa görecek kardeşini ultrasonda ..:)

doktor tansiyondan dolayı 1 hafta ila 10 gün arasında seni görmem gerekiyor dedi. akşama nöbetçi imiş gideceğiz. ilaç kullanıyorum ama yine de çok düşük değil tansiyon. umarım kilo almıştır yavrum , gelişimi normal seyrinde devam ediyordur. stres oluyor insan , iyi olduğunu bilip çıkınca da nasıl rahatlıyorum , bugün kızımda gelicek , uzun zamandır ilk defa görecek kardeşini ultrasonda ..:)

İnşallah kilo almıştır bebeğin cnm stres olma herşey yolundadır merak etme :))

ewt kesinlikle işe yarıyor
kansızlığa bağlı baş ağrılarım vardı, keçiboynuzu pekmezi içmeye başlayınca geçti
hem kuvvet veriyo canım gayret edip içmeye çalış

ben de sevmiyorum inan 10 dk mı alıyor iki kaşığı yutmak:KK37:
ay çok iyi anlyrum seni içicem bende sırf bebeğim için

inşallah almıştr kilo inşallah iyidir herşey canım

herkse selam..

doktordan geliyorum ,nstye girdim ,hamsiler normalde hiç durmuyorlar ,doktora gidince korkuyorlarmı ne susuveriyorlar :KK1:
nstde zor oluyor kalplerini bulmak ve sabah sabah hareketsiz oldukları için biraz uzun sürüyor ama çok şükür nstde bir sorun çıkmadı
ne kasılma ne sancı yok :nazar: suları iyi gelişimleri iyi ,kan tetkiki verdim yine..
şekerim ,demirim hepsi çok şükür ii çıktı..
1 hafta sonra kontrol inş.:nazar: bugünü de atlattım hayırlısıyla ...
annemle hasta odalarına baktık ,birkaç kapı süslüydü ,hastane süslüyormuş ,o sırada görevli bayanla konuştuk o süslüyormuş bana da sordu işte doğum yakın mı diye
sonra sordu işte kızmı erkekmi filan ,dedim iki tane süsleyeceksin biri kız biri erkek :KK1:
ayy kesinlikle inanmıyorum ikizmi dedi ,dedim evet ,ay teke göre bile karnın küçük inanmam ikiz olamaz dedi :KK1:
dedim yok ikiz hem de 7,5 ayı geçti 8 aya yaklaşıyor ,kadın şoka uğradı :KK1:
odalar çok güzel görevliler çok güleryüzlü ,yavrularım da iiler ,inş. hep böyle devam eder :nazar::nazar:
inş. hepimiz sağlıkla doğuralım :KK16:
4 tüp kan aldılar bu arada yorgunum ,duşa girip birşeyler atıştırayım bari iice mayışmaya başladım çünkü :KK1:

kansızlık için keçiboynuzu pekmezini tereyağlı ekmeğe sürüp yesem olur mu :KK5:
hap içmekten nefret ediyorum kanım 10.4 çıktı.

herkse selam..

doktordan geliyorum ,nstye girdim ,hamsiler normalde hiç durmuyorlar ,doktora gidince korkuyorlarmı ne susuveriyorlar :KK1:
nstde zor oluyor kalplerini bulmak ve sabah sabah hareketsiz oldukları için biraz uzun sürüyor ama çok şükür nstde bir sorun çıkmadı
ne kasılma ne sancı yok :nazar: suları iyi gelişimleri iyi ,kan tetkiki verdim yine..
şekerim ,demirim hepsi çok şükür ii çıktı..
1 hafta sonra kontrol inş.:nazar: bugünü de atlattım hayırlısıyla ...
annemle hasta odalarına baktık ,birkaç kapı süslüydü ,hastane süslüyormuş ,o sırada görevli bayanla konuştuk o süslüyormuş bana da sordu işte doğum yakın mı diye
sonra sordu işte kızmı erkekmi filan ,dedim iki tane süsleyeceksin biri kız biri erkek :KK1:
ayy kesinlikle inanmıyorum ikizmi dedi ,dedim evet ,ay teke göre bile karnın küçük inanmam ikiz olamaz dedi :KK1:
dedim yok ikiz hem de 7,5 ayı geçti 8 aya yaklaşıyor ,kadın şoka uğradı :KK1:
odalar çok güzel görevliler çok güleryüzlü ,yavrularım da iiler ,inş. hep böyle devam eder :nazar::nazar:
inş. hepimiz sağlıkla doğuralım :KK16:
4 tüp kan aldılar bu arada yorgunum ,duşa girip birşeyler atıştırayım bari iice mayışmaya başladım çünkü :KK1:

merak etme benim de karnım çok küçüktü, 35. haftaya başlarken bir coştu :KK53: şimdi benden yarım metre önde gidiyo :KK1:

kansızlık için keçiboynuzu pekmezini tereyağlı ekmeğe sürüp yesem olur mu :KK5:
hap içmekten nefret ediyorum kanım 10.4 çıktı.

merak etme benim de karnım çok küçüktü, 35. haftaya başlarken bir coştu :KK53: şimdi benden yarım metre önde gidiyo :KK1:

benim de kan değerlerim düşüktü biraz hapla düzeldi ..
valla 30.haftadan sonra çok alınyor dediler almadım ,ben baştan beri böyleyim ,zaten kilo alan bir yapım da yok ,
bebekler de gününe göre büyük ,hatta oğlum 10 gün ilerde olmasına rağmen kilomda sorun yok ,kaldıki şuan karnımda 4,5 kilo taşıyorum ,yani tek gebelere göre hayli hayli doğurmuş vaziyetteyim ,
çok büyüyeceğini de sanmıyorum çünkü ben baştan beri istikrarlı gidiyorum 8 ayda aldım bu kiloyu ben yavaş yavaş ,bi de zaten ikizler için 35 ten sonra en fazla 2 hafta görürüm herhalde sonrasında doğum zamanı geliyor:KK1:

kızlar sabah doktora gittim anca gelebildim idrar tahlilimde bakteri görüldü nst de agrı görüldü doktor yatırayımmı dedi bende siz bilirsiniz dedim ilac verdi agrın olursa hemen gel yatırayım dedi simdi uzandım dinleniyorum isin garibi ben agrı hissetmiyorum ki ne agrısı cıktıysa :)

merhaba kizlar,forumu sessiz buldum bi yazayim dedim,herkesin keyfi yerindedir insallah,eskilerden kimsecikler kalmamis ama olsun onemli olan paylasim :) bende 35. haftadayim yeni yeni sismeye basladim ve geceleri mide yanmasindan uyuyamiyorum.bebegin herseyi hazir,dogumu central fatmanur hanimda yapmayi dusunuyorum,kendisine giden ya da dogum yapan var mi? bi de akintim cok sulu gelmeye basladi,bu bebegin suyu falan degildir dimi?bakalim cuma gunu doktor randevum var neler soyleyecek,iki hafalta once karninin bi hafta geriden geldigini soylemisti,bu iji hafta gayet saglikli beslendigimi dusunuyorum ve suyu zorla iciyorum bebegim icin kilosu da az gibiydi 1800 kusur cikti ins toparlamistir oglum bu hafta,hepinize sevgiler :)

Canım doktora gittin mi nasılsın ?

cnm gittim iyiyiz şükür suyumuz az hala olması gerekenin yarısı kadar doktor sürekli kontrol edicez dedi ne kadar durursa o kadar iyi diyor perşembe tekrar çağırdı yine bakıcak duruma göre sezeryana karar verebilir beklemedeyiz yani cnm çok saol sorduğun için :KK16:

seninde artmış şikayetler hep aynı durumdayız Allah yardımcımız olsun cnm.

kızlar sabah doktora gittim anca gelebildim idrar tahlilimde bakteri görüldü nst de agrı görüldü doktor yatırayımmı dedi bende siz bilirsiniz dedim ilac verdi agrın olursa hemen gel yatırayım dedi simdi uzandım dinleniyorum isin garibi ben agrı hissetmiyorum ki ne agrısı cıktıysa :)

geçmiş olsun canım hayırlısı olsun bakalım inşallah bebişin çok da acele etmez

mandiş normalde iyi olsan da içerde sancı ve kasılma çıkabiliyor ,nstnin amacı da o zaten ,sende durum normal gözükse de içeriyi kontrol etmek nstnin amacı..
bol bol dinlen yorulma ,geçmiş olsun

benim de kan değerlerim düşüktü biraz hapla düzeldi ..
valla 30.haftadan sonra çok alınyor dediler almadım ,ben baştan beri böyleyim ,zaten kilo alan bir yapım da yok ,
bebekler de gününe göre büyük ,hatta oğlum 10 gün ilerde olmasına rağmen kilomda sorun yok ,kaldıki şuan karnımda 4,5 kilo taşıyorum ,yani tek gebelere göre hayli hayli doğurmuş vaziyetteyim ,
çok büyüyeceğini de sanmıyorum çünkü ben baştan beri istikrarlı gidiyorum 8 ayda aldım bu kiloyu ben yavaş yavaş ,bi de zaten ikizler için 35 ten sonra en fazla 2 hafta görürüm herhalde sonrasında doğum zamanı geliyor:KK1:

yok kilo olarak değil de karın büyüyor bir anda. neyse sen yaşa ve gör diyorum :KK1:

evet canim kimildiyor o yuzden biraz icim rahat

cnm merak etme Allah koruyo onları ben de ilk hamileliğimde mermere girmiştim:KK50: bişey olmaz demişti dr çok büyük çarpmalar dışında korkma demişti hele bunda çocuğum 2 defa karınma düştü kötü çarptı ama dr a sorma ihtiyacı bile duymadım ilkten tecrübeliyim:KK1: dr muayenelerdede gayet sağlıklı dedi bişi olsa görürdü

geçmiş olsun canım hayırlısı olsun bakalım inşallah bebişin çok da acele etmez

sagol canım ya insallah acele etmezaz daha dursun :)

mandiş normalde iyi olsan da içerde sancı ve kasılma çıkabiliyor ,nstnin amacı da o zaten ,sende durum normal gözükse de içeriyi kontrol etmek nstnin amacı..
bol bol dinlen yorulma ,geçmiş olsun

haklısın küpeli birde cok bekledim nstte benden sonra gelenler geldi girdi cıktı ögle arası oldu beni hala cagırmadılar listede adım görünmüyormus saatler sonra girebildim beklemekten sanırım ayakta durdum birazda ondan olabilir dedim doktora oda yatırmadı ilac verdi ama haftaya tekrar cektirmemi söyledi

insallah acele etmez cadı kızım ya

cnm merak etme Allah koruyo onları ben de ilk hamileliğimde mermere girmiştim:KK50: bişey olmaz demişti dr çok büyük çarpmalar dışında korkma demişti hele bunda çocuğum 2 defa karınma düştü kötü çarptı ama dr a sorma ihtiyacı bile duymadım ilkten tecrübeliyim:KK1: dr muayenelerdede gayet sağlıklı dedi bişi olsa görürdü

cok saol canim icimi rahatlattin rabbim bebisini sag saglik kucagina almayi nasip etsin:KK16::KK16:

mrb hanımlar herkez iyidir inşallah .bi sorum olcaktı yine.bebegin çamaşırlarını beyazlı renkli diye ayırdınızmı.soluyomu yaniii.beyaz battaniyeler renkliler var aynı şekilde kıyafetlerde öyle.gerçi çamaşır yıkancak hava yok ama napim daha fazla bekliyemicem eksikler tamamlandı şükür..içerde kuruturum artık cwp verirseniz çok sevinim allaha emanet olun

X