2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
mrb hanımlar herkez iyidir inşallah .bi sorum olcaktı yine.bebegin çamaşırlarını beyazlı renkli diye ayırdınızmı.soluyomu yaniii.beyaz battaniyeler renkliler var aynı şekilde kıyafetlerde öyle.gerçi çamaşır yıkancak hava yok ama napim daha fazla bekliyemicem eksikler tamamlandı şükür..içerde kuruturum artık cwp verirseniz çok sevinim allaha emanet olun

selam,
ben ayirdim, acik renkliler ve koyu renkliler diye.
acikcasi renklerin karismasindan korktum ben.
aciklari 50 derecede yikadim, daha renkli olanlari da 40ta yikicam bugun. Hacı sakir granulle yikadim. arastirdim, en cok onu onermisler. yumusatici da koymadim.
bi de terslerini cevirip yikiyorum, yani bebege degcek yerleri disari gelcek sekilde. etiketlerini kessem mi bi onu bilemedim, kesince mi raahatsiz eder, kesmeden mi emin olamadim.
sonra da duzunu cevirip utulicem. cunku tersten utulersem bi ipi falan yanarsa azcik, tahris edebilirhassas tenini.
cok seker oldular ipte minik minik. esimle asarken sevdik hepsini tek tek :)))

selam,
aciklari 50 derecede yikadim, daha renkli olanlari da 40ta yikicam bugun. Hacı sakir granulle yikadim. arastirdim, en cok onu onermisler. yumusatici da koymadim.
bi de terslerini cevirip yikiyorum, yani bebege degcek yerleri disari gelcek sekilde. etiketlerini kessem mi bi onu bilemedim, kesince mi raahatsiz eder, kesmeden mi emin olamadim.
sonra da duzunu cevirip utulicem. cunku tersten utulersem bi ipi falan yanarsa azcik, tahris edebilirhassas tenini.

eminim hepsi çok şirinn görnüyodu.allahım güle güle giydirmemizi nasip etsin canm.bnde ayırım ozaman en azından açık renk koyu renk diye ayırayim.dalin sıvı deterjanını aldım bnde bunu tavsiye etmişlerdi burdaki anneler.havada yagmur fırtına çok kötü.sabahtan beri yıkasammı yıkamassmmı die düşünüp durdum snunda yıkamaya karar verdim :) sabaha kadar içeride kurusun.etiketlerini bende bilemedim şimdi hiç aklımda yoktu sen yazınca aklıma geldi.şmdilik kalsın kesince daha çok raratsız eder sanki.cwp verdigin için tşkkürler cnm

eminim hepsi çok şirinn görnüyodu.allahım güle güle giydirmemizi nasip etsin canm.bnde ayırım ozaman en azından açık renk koyu renk diye ayırayim.dalin sıvı deterjanını aldım bnde bunu tavsiye etmişlerdi burdaki anneler.havada yagmur fırtına çok kötü.sabahtan beri yıkasammı yıkamassmmı die düşünüp durdum snunda yıkamaya karar verdim :) sabaha kadar içeride kurusun.etiketlerini bende bilemedim şimdi hiç aklımda yoktu sen yazınca aklıma geldi.şmdilik kalsın kesince daha çok raratsız eder sanki.cwp verdigin için tşkkürler cnm

Ben de açık ve koyu renklileri ayırdım. ters çevirerek 30 derecede yıkadım. dalinin sıvı deterjanını kullandım,çok memnun kaldım.mis gibi kokuyorlar,hem de yumuşacık oldular.sonra da hepsini düz çevirerek ütüledim.hayatımda yaptığım en eğlenceli ütüydü :KK9: kolay gelsin sana...

ben de dalin sıvı almıştım ama en safı bu granulmus. daha uzerlerinde leke falan da olmadigi icin, ön yikamalı, az deterjanla yıkadım gitti. on yikama gozune daha cok, orta göze daha azıcık sabun koydum.. üzerinde kalıntı olaibliyomus demislerdi, onun icin de ekstra durulama yaptım. dalin in içeriğine bakınca baya deterjan çünkü :KK43: onu da kendimize kullanırım dedim, ziyan olmaz illa ki. veya da ilerki donemlerde kullanırım.. simdi daha cok minik olcak.. kiyamam onun bebek tenine ben :)
Teşekkür ederim güzel dileklerin ve duaların için. hepimiz güle güle giydiririz işallah kuzularımızı :)

ben de dalin sıvı almıştım ama en safı bu granulmus. daha uzerlerinde leke falan da olmadigi icin, ön yikamalı, az deterjanla yıkadım gitti. on yikama gozune daha cok, orta göze daha azıcık sabun koydum.. üzerinde kalıntı olaibliyomus demislerdi, onun icin de ekstra durulama yaptım. dalin in içeriğine bakınca baya deterjan çünkü :KK43: onu da kendimize kullanırım dedim, ziyan olmaz illa ki. veya da ilerki donemlerde kullanırım.. simdi daha cok minik olcak.. kiyamam onun bebek tenine ben :)
Teşekkür ederim güzel dileklerin ve duaların için. hepimiz güle güle giydiririz işallah kuzularımızı :)

canm ön yıkamaya gerek yok bnce ya hepsi yeni kiri yok tozu yok.kısa proğramda 30 derecede yıkıyim diyorum ilave durulama yaparm bnde

mrb hanımlar herkez iyidir inşallah .bi sorum olcaktı yine.bebegin çamaşırlarını beyazlı renkli diye ayırdınızmı.soluyomu yaniii.beyaz battaniyeler renkliler var aynı şekilde kıyafetlerde öyle.gerçi çamaşır yıkancak hava yok ama napim daha fazla bekliyemicem eksikler tamamlandı şükür..içerde kuruturum artık cwp verirseniz çok sevinim allaha emanet olun

renleri ayırdım daha gıymeden renkleri karışsa otururu ağlardım vala:)
dalın granulle yıkadım,hiç parçacık felan kalmadı, birçok kişi erimıyo demişti ama olmadı bende

slmmm sabah yuzumu yikayim derken dustum gobegim kuvvete carptti acaba bebegime bisey olmusmudur :KK43:

canım gönlünü ferah tutmaya çalış,inşallah bişey olmamıştır.doktoruna danış istersen...

ya arkadaşlar çok acil bir yardıma ihtiyacım var. bu 37. haftaya kadar çalışma konusu. 37. hafta dolmadan mı ayrılıyoruz izne yoksa doldurup mu?
ben doldurup zannediyodum ama şimdi işyerindekiler kafamı karıştırdı. doktorun asistanına da ulaşamdım

canım ben doldurduktan sonra diye biliyorum,çünkü 32.haftan da dolduktan sonra devam edip demeyeceğine karar veriyorlar.son 3 hafta kalması gerekiyor yani 38,39 ve 40.hafta. inş doğru biliyorumdur:)) ben 32 dolduktan sonra ayrıldım:)

iyi aksamlar,
biraz evel kontrolüm vardi. sonrasinda hastaneden cikacaktim. neyse indim dr sasirdi. önce bir demirle bakti sonrasinda parmaklariyla. rahim agzi 2 cm acilmis. sonrasinda uzun ultrason aletiyle herzmanki gibi altan rqhim azi inceligine bakti.hic kalmamis ay sok oldum. kesinlikle eve cikamazsin dezyip odama yolladi. ctesi kasilmalarim fazlaydi demek ki o gün olmus. doguracagim ha haberim yok=S suyun patlarsa hareket etme yat zile bas dediler...hemen gelecek diye birsey yok dediler haftalar da surebilirmis ama konyrol sonrasi sancilarim tekrar basladi=S

canım kendine çok dikkat et,inşallah herşey yolunda gider..

kızlar sabah doktora gittim anca gelebildim idrar tahlilimde bakteri görüldü nst de agrı görüldü doktor yatırayımmı dedi bende siz bilirsiniz dedim ilac verdi agrın olursa hemen gel yatırayım dedi simdi uzandım dinleniyorum isin garibi ben agrı hissetmiyorum ki ne agrısı cıktıysa :)

canım kendine çok dikkat et.bende 32. hafta dolduğunda doktora gittim sancı gördü ve beni izne çıkardı, halbuki ben hiçbişey hissetmiyordum. inş herşey yolunda gider,bebişin tam zamanında ve sağlıkla gelir :KK34:

canım ben ayırdım birbirini boyamasın diye ne olur ne olmaz dedim,hacı şakirin granül sabunuyla yıkadım çok memnun kaldım:KK34: bende bugünlerde çamaşırlarla uğraşıyorum bi yandan yıkanıyor bi yandan ütüleniyor sana da kolay gelsin:KK23:

canım ben de dalinle yıkadım, açık koyu renkliler, yünlüler polarlar fln diye de ayırıp 30 derecede yıkadım. Polar birşeylerin varsa özellikle ayır canım diyerlerinden, çünkü ben bi üstünü ayırmamıştım sona kaldı diye tüylenmiş hemen anlamadım. Bir de yıkama bittikten sonra extra bi durulama yap istersen deterjan kalmasın üstlerinde.

sagol canım ya insallah acele etmezaz daha dursun :)

haklısın küpeli birde cok bekledim nstte benden sonra gelenler geldi girdi cıktı ögle arası oldu beni hala cagırmadılar listede adım görünmüyormus saatler sonra girebildim beklemekten sanırım ayakta durdum birazda ondan olabilir dedim doktora oda yatırmadı ilac verdi ama haftaya tekrar cektirmemi söyledi

insallah acele etmez cadı kızım ya

artık bundan sonra haftada bir gitmen lazım zaten ,ben başladım haftalık nstlere :KK1:
yorgunluktan da olur tabi bi sürü etken olabilir ,ama takılma bir sıkıntı olsa zaten belli eder kendini bi şekilde ,inş. haftaya da bir sıkıntı çıkmadan atlatırsın

selam,

Etiket konusuna ben de takıldım.Sanırım kesmeyeceğim çünkü kesince daha çok batarmış gibi geliyor. Yalnız ben tersten ütüledim çünkü tenine değecek yerdeki mikropların ölmesi daha önemli. Ütünün ısısının direkt temas edecek yere etki etmesi önemli diye düşündüm ama bu kadarı fazla detay zaten, ütüledikten sonra tamamdır.

ikinciyi doğurcam al benden de o kadar:) her gün "nasıl doğurcam ben" diye geziyorum ewde, eşim farklı bişey söyle diyor:KK66:

cnm gittim iyiyiz şükür suyumuz az hala olması gerekenin yarısı kadar doktor sürekli kontrol edicez dedi ne kadar durursa o kadar iyi diyor perşembe tekrar çağırdı yine bakıcak duruma göre sezeryana karar verebilir beklemedeyiz yani cnm çok saol sorduğun için :KK16:

seninde artmış şikayetler hep aynı durumdayız Allah yardımcımız olsun cnm.

Amin cnm hayırlısı olsun dikkat et kendine :)

Etiket konusuna ben de takıldım.Sanırım kesmeyeceğim çünkü kesince daha çok batarmış gibi geliyor. Yalnız ben tersten ütüledim çünkü tenine değecek yerdeki mikropların ölmesi daha önemli. Ütünün ısısının direkt temas edecek yere etki etmesi önemli diye düşündüm ama bu kadarı fazla detay zaten, ütüledikten sonra tamamdır.

Ben Dalin Granül sabunla 30 derecede yıkadım. renklileri açık ve koyu olarak ayırdım beyazları da ayrı bir grup olarak yıkadım. Ütülemeyi kardeşim yaptı her iki yüzünden de ütüledi hepsini sağolsun. 0-3 aylıkları ve hastane çıkışlarının etiketlerini tamamen söktü ( kesmedi ) dikiş yerlerinden tekrar dikti. Kıyamam çok uğraştı yeğeni için :)

herkse selam..

doktordan geliyorum ,nstye girdim ,hamsiler normalde hiç durmuyorlar ,doktora gidince korkuyorlarmı ne susuveriyorlar :KK1:
nstde zor oluyor kalplerini bulmak ve sabah sabah hareketsiz oldukları için biraz uzun sürüyor ama çok şükür nstde bir sorun çıkmadı
ne kasılma ne sancı yok :nazar: suları iyi gelişimleri iyi ,kan tetkiki verdim yine..
şekerim ,demirim hepsi çok şükür ii çıktı..
1 hafta sonra kontrol inş.:nazar: bugünü de atlattım hayırlısıyla ...
annemle hasta odalarına baktık ,birkaç kapı süslüydü ,hastane süslüyormuş ,o sırada görevli bayanla konuştuk o süslüyormuş bana da sordu işte doğum yakın mı diye
sonra sordu işte kızmı erkekmi filan ,dedim iki tane süsleyeceksin biri kız biri erkek :KK1:
ayy kesinlikle inanmıyorum ikizmi dedi ,dedim evet ,ay teke göre bile karnın küçük inanmam ikiz olamaz dedi :KK1:
dedim yok ikiz hem de 7,5 ayı geçti 8 aya yaklaşıyor ,kadın şoka uğradı :KK1:
odalar çok güzel görevliler çok güleryüzlü ,yavrularım da iiler ,inş. hep böyle devam eder :nazar::nazar:
inş. hepimiz sağlıkla doğuralım :KK16:
4 tüp kan aldılar bu arada yorgunum ,duşa girip birşeyler atıştırayım bari iice mayışmaya başladım çünkü :KK1:

inşallah böyle güzel haberlerle gelirsin hep cnm benim. maşallah :nazar:

kızlar sabah doktora gittim anca gelebildim idrar tahlilimde bakteri görüldü nst de agrı görüldü doktor yatırayımmı dedi bende siz bilirsiniz dedim ilac verdi agrın olursa hemen gel yatırayım dedi simdi uzandım dinleniyorum isin garibi ben agrı hissetmiyorum ki ne agrısı cıktıysa :)

canımm ağrı eşiğin yüksek olabilir ve bu yüzden de hissetmiyor olabilirsin. sen yine de dr takibnde olmaya devm et.

iyi aksamlar,
biraz evel kontrolüm vardi. sonrasinda hastaneden cikacaktim. neyse indim dr sasirdi. önce bir demirle bakti sonrasinda parmaklariyla. rahim agzi 2 cm acilmis. sonrasinda uzun ultrason aletiyle herzmanki gibi altan rqhim azi inceligine bakti.hic kalmamis ay sok oldum. kesinlikle eve cikamazsin dezyip odama yolladi. ctesi kasilmalarim fazlaydi demek ki o gün olmus. doguracagim ha haberim yok=S suyun patlarsa hareket etme yat zile bas dediler...hemen gelecek diye birsey yok dediler haftalar da surebilirmis ama konyrol sonrasi sancilarim tekrar basladi=S
cnm bebeğin ve senin için hayırlısı olsun:KK16:

son iki üç gündür oğlum karnımı yırtarak çıkmaya çalışıyor galiba, o kadar güclü bir şekilde diz midir ayak mıdır artık dayıyor ki sanki yırtıp çıkacak. canım feci yanıyor, azarlıyorum. bazen vuruyorum bile, :KK50: galiba sabırsız bir anne olacağım ben. :KK50:

gelecek hafta sağlıcakla doğsun istiyorum artık daha fazla beklemek istemiyorum :KK53:
reputablecim aynı şey bendede oluyor bebeklere yer dar geliyor artık ki sen benden baya öndesin normal cnm artık :KK1:
merhaba kizlar,forumu sessiz buldum bi yazayim dedim,herkesin keyfi yerindedir insallah,eskilerden kimsecikler kalmamis ama olsun onemli olan paylasim :) bende 35. haftadayim yeni yeni sismeye basladim ve geceleri mide yanmasindan uyuyamiyorum.bebegin herseyi hazir,dogumu central fatmanur hanimda yapmayi dusunuyorum,kendisine giden ya da dogum yapan var mi? bi de akintim cok sulu gelmeye basladi,bu bebegin suyu falan degildir dimi?bakalim cuma gunu doktor randevum var neler soyleyecek,iki hafalta once karninin bi hafta geriden geldigini soylemisti,bu iji hafta gayet saglikli beslendigimi dusunuyorum ve suyu zorla iciyorum bebegim icin kilosu da az gibiydi 1800 kusur cikti ins toparlamistir oglum bu hafta,hepinize sevgiler :)
cnm herkeste doğum telaşı son hız hazırlıklar malum:KK52: erken doğum yapan arkadaslarımızda var aramızda:KK34: oyüzden sessiz artık buralar:KK9: hele bide doğum yapınca temelli giremicez heralde:21:

cnm ben ayırmıştım yıkarken:KK34:

X