2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
iyi aksamlar,
biraz evel kontrolüm vardi. sonrasinda hastaneden cikacaktim. neyse indim dr sasirdi. önce bir demirle bakti sonrasinda parmaklariyla. rahim agzi 2 cm acilmis. sonrasinda uzun ultrason aletiyle herzmanki gibi altan rqhim azi inceligine bakti.hic kalmamis ay sok oldum. kesinlikle eve cikamazsin dezyip odama yolladi. ctesi kasilmalarim fazlaydi demek ki o gün olmus. doguracagim ha haberim yok=S suyun patlarsa hareket etme yat zile bas dediler...hemen gelecek diye birsey yok dediler haftalar da surebilirmis ama konyrol sonrasi sancilarim tekrar basladi=S

Canımmm sen çıkma hastaneden hiç. Bunca zaman çektin hastane ortamını. Sonuna geldin artık, orda en azından çevrede dr lar var. Orda olman daha hayırlı senin için...

çatı muayenesi zor oluyomu alttan bakıyolar demi.parmak sokuyolarmı?bende özel hastaneye gidiyorum hep normal diye konuştuk dr.36 hafta olduğumda sezeryanı düşün dedi.rahim uzunluğu çokmuş bebek kilolu doğarmış falan filan.bence özellerin işine geliyo sezeryan.bi de dediki bebek stresli bağırsağı dolu kakasını yapar bilmem ne!!!off off hayırlısıyla bi sağ salim doğursaydık.bende un çuvalı gibi hissediyorum kendimi uyumak istiyorum hep bölük pörçük uykularım.Allah yardımcımız olsun inşallah

Tabiki işlerine geliyo yoksa gece mi ararsın gündüz mü belli deği,,şimdi kendi verecek doğum saatini..elde olsada normal yapabilsek benim ilki sezeryan ondan başka şansım yok..çatı muayenesinide öylesine yapıyo çoğu kafasında sezeryan varsa dar diyip çıkıyo nerden bilecez biz dar mı değil mi..

ya arkadaşlar çok acil bir yardıma ihtiyacım var. bu 37. haftaya kadar çalışma konusu. 37. hafta dolmadan mı ayrılıyoruz izne yoksa doldurup mu?
ben doldurup zannediyodum ama şimdi işyerindekiler kafamı karıştırdı. doktorun asistanına da ulaşamdım

çalışabilir raporunu aldığın güne bakılıyo üzerine 35 gün ekle ve o gün git al ayrılışını

Benim de dün doktor kafamı çok karıştırdı.2 hafta önce gittiğimde 33haftalık demişti dün de 34+5 dedi.Bebeğin kilosu 2460mış 2 hafta önce de 2160 idi.Kiloya göre hafta hesaplıyor sanırım.Kilosu iyimi falan diye sordum bu ultrason tartı değil anneler niye bu kadar ilgileniyorsunuz kiloyla diye kızdı sanırım biraz.

evt tam doğru değil zaten kızımda doktor ultrasondan baktı 3.650 kilosu dedi benim sancılarım başlamıştı çatın dar diyip hemen sezeryana aldı.. 1 saat sonra 3.300 doğdu.

son iki üç gündür oğlum karnımı yırtarak çıkmaya çalışıyor galiba, o kadar güclü bir şekilde diz midir ayak mıdır artık dayıyor ki sanki yırtıp çıkacak. canım feci yanıyor, azarlıyorum. bazen vuruyorum bile, :KK50: galiba sabırsız bir anne olacağım ben. :KK50:

gelecek hafta sağlıcakla doğsun istiyorum artık daha fazla beklemek istemiyorum :KK53:

son iki üç gündür oğlum karnımı yırtarak çıkmaya çalışıyor galiba, o kadar güclü bir şekilde diz midir ayak mıdır artık dayıyor ki sanki yırtıp çıkacak. canım feci yanıyor, azarlıyorum. bazen vuruyorum bile, :KK50: galiba sabırsız bir anne olacağım ben. :KK50:

gelecek hafta sağlıcakla doğsun istiyorum artık daha fazla beklemek istemiyorum :KK53:

Benimkide öle dr hareketlerı nasıl dıyor akıllancagına bnm kız kuduruyor dıyorum :)) ama bu gunlerımızıde özlerız CNm ;((karnımda son 1haftası kelebegımın senın dogum ne zaman bnm pztsı CNm?

ayy cnm benim yaa benimle aynı şeyleri yaşıyan, hisseden birileriyle konuşmak ne kadar güzel bi duyguymuş...
paşalarımız büyüyo, büyük güne yaklaşıoruz :)

benim var ne sorcan?

pffff Mesaj sayınız 100 olana kadar sadece yönetici ve moderatörlere özel mesaj gönderebilirsiniz dio :KK43:

neyse yazıım buraya
isviçre markası vivasan şirketini sorucaktım. Doğal ürünlerden yapılıomuş kimyasal yok denecek kadar az mış ya da zararsız mış diolar ne kadar doğru ? Türkiye de pek yaygın diil. Ben Mart ayından beri bi kaç ürününü kullanıorum pek inanmamıştım ama menunum yani memnun kaldığıma bile şaşırdım Hiç duymamıştım bu markayı..

Hatta akşam sivilce çıkıodu kızarmıştı ve kaşınıodu çay ağacı kremi sürdüm ( eltim söylemişti ) şuanda sönmüş baya küçülmüş ve kaşıntı gitti..
Tesadüf mü psikolojik mi bilmiorum. Gerçekten doğal ürünler mi ne kadar güvenilir çok merak ediyorum..
Yardımcı olursan çok sevinirim..

Benimkide öle dr hareketlerı nasıl dıyor akıllancagına bnm kız kuduruyor dıyorum :)) ama bu gunlerımızıde özlerız CNm ;((karnımda son 1haftası kelebegımın senın dogum ne zaman bnm pztsı CNm?

belli değil, ne zaman gelirse :KK14:

ayy cnm benim yaa benimle aynı şeyleri yaşıyan, hisseden birileriyle konuşmak ne kadar güzel bi duyguymuş...
paşalarımız büyüyo, büyük güne yaklaşıoruz :)

hepimiz hemen hemen aynı şeyleri yaşıyoruz, inşallah kolaylıkla da atlatırız hepimiz. bu yaramaz oğlanlar da sağlıklı bir şekilde doğsunda :KK5:

herkese günaydın.sonunda bugün son mesai günüm son zamanları artık çok zor gelmeye başlamıştı sabah kalkmak işe gelmek sonunda bitti:)

ya arkadaşlar çok acil bir yardıma ihtiyacım var. bu 37. haftaya kadar çalışma konusu. 37. hafta dolmadan mı ayrılıyoruz izne yoksa doldurup mu?
ben doldurup zannediyodum ama şimdi işyerindekiler kafamı karıştırdı. doktorun asistanına da ulaşamdım

canım 37+0 olduğunda bırakıyosun seninle günlerimiz aynı benim haftaya cuma son hafta sonlarını saymıyorum 31/12/2012 rapor başlangıç tarihimiz sonra yatış :))

selamlar
aralığı yarıladık, bu günlerden sonra herkes doğurmaya başlar diye düşünmüştüm ama bebeklerin pek niyeti yok sanırım
benim kızım gayet keyifli hiç niyetli değil gelmeye

Pekmez Çok İyi Geliyor..
Doktorun Doğar Dediği Kiloyu Geçtik Biz.. :KK1:
Doktor Şok Oldu.. :KK60:

Canım Benim Üzülme...
Benim Bebeğimde 1 Hafta Geriden Geliyordu..
Dayadım Pekmezi Sabah - Akşam.. :KK1:
En Son Geçen Hafta Doktordaydım..
Bebeğim Olmuş 2780.. :KK9:
Pazartesi Son Kez Gideceğim..
Belki de 3 Olmuştur.. :emir_bebek:

Ama Bebek Çabuk Toparlıyor Kendini..
Hiç Üzülme..:KK54:

Bende Senin Gibi Üzüldüm..
Ama Şimdi Rahatım..
Sağlığı Yerinde Olsun da..
İnan Gerisi Boş Canımm..
Sen Üzülme Emi.. :KK19:
Sabah Akşam 3 Kaşık Pekmez Ye.. :KK34:

ayy çok şekersin ya sağol tatlım benim
ben de artık üzülmüyorum zaten, şuan demir seviyem çok düşük
bir an önce bunu çözmem lazım
iğne oluyorum haftada 2 kez, inş. faydasını görürüm
pekmez de bir haftadır tüketiyorum
orta boy kavanozu bitirmek üzereyim, haftaya tahlil sonucunu merak ediyorum
gerçi benim depoların dolması için en az 4-5 ay lazım
olabildiği kadar artık

selamlar
aralığı yarıladık, bu günlerden sonra herkes doğurmaya başlar diye düşünmüştüm ama bebeklerin pek niyeti yok sanırım
benim kızım gayet keyifli hiç niyetli değil gelmeye

ayy çok şekersin ya sağol tatlım benim
ben de artık üzülmüyorum zaten, şuan demir seviyem çok düşük
bir an önce bunu çözmem lazım
iğne oluyorum haftada 2 kez, inş. faydasını görürüm
pekmez de bir haftadır tüketiyorum
orta boy kavanozu bitirmek üzereyim, haftaya tahlil sonucunu merak ediyorum
gerçi benim depoların dolması için en az 4-5 ay lazım
olabildiği kadar artık

günaydın kızlar..
ya ne pekmezi yiyonuz ben pekmez sevmiyrum zorla yiyodum 2 ay öncesi bıraktım benimkide 1 hafta geriden geliyo :KK43:

günaydın kızlar..
ya ne pekmezi yiyonuz ben pekmez sevmiyrum zorla yiyodum 2 ay öncesi bıraktım benimkide 1 hafta geriden geliyo :KK43:

keçiboynuzu pekmezi yiyorum canım
bebeğin kilo almasından ziyade demirimi yükseltmeye çalışıyorum, çok düşük çünkü
kan ilaçları fayda etmiyor

keçiboynuzu pekmezi yiyorum canım
bebeğin kilo almasından ziyade demirimi yükseltmeye çalışıyorum, çok düşük çünkü
kan ilaçları fayda etmiyor

anladım canım sağol keçiboynuzu pekmezi işe yaryo mu peki görymusun faydasını hayr sevmiyrum boşuna eziyet çekmyim :KK1:

X