2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar benim belim çok ağrıyor ya kalçamın sağına da iniyor ağrı kalçamın sağ tarafı yürüyünce sızlıyor resmen oturunca sorun yok ama yürüyünce sızlıyor son ay halbuki bol yürümemiz lazım sizde de oluyor mu bu :KK50: bu arada ben normal doğumu çook istiyordum iki gün önce doktora gittik çatımın dar olduğunu beni zorlayacağını bebiş için sıkıntılı olabileceğini vakuma ihtiyaç duyulabileceğini söyledi ve sezeryan için gün verdi 37.haftamda tekrar çatıma ve açılmama bakacak bebeğim 3.5 kilo olursa büyük ihtimal sezeryana alacak çatım müsait olmadığı için doktoruma güveniyorm aslında bana şimdiye dek hep normal doğum demişti ne bileym canım çok sıkıldı bu duruma :KK5:

çatı muayenesi zor oluyomu alttan bakıyolar demi.parmak sokuyolarmı?bende özel hastaneye gidiyorum hep normal diye konuştuk dr.36 hafta olduğumda sezeryanı düşün dedi.rahim uzunluğu çokmuş bebek kilolu doğarmış falan filan.bence özellerin işine geliyo sezeryan.bi de dediki bebek stresli bağırsağı dolu kakasını yapar bilmem ne!!!off off hayırlısıyla bi sağ salim doğursaydık.bende un çuvalı gibi hissediyorum kendimi uyumak istiyorum hep bölük pörçük uykularım.Allah yardımcımız olsun inşallah

çatı muayenesi zor oluyomu alttan bakıyolar demi.parmak sokuyolarmı?bende özel hastaneye gidiyorum hep normal diye konuştuk dr.36 hafta olduğumda sezeryanı düşün dedi.rahim uzunluğu çokmuş bebek kilolu doğarmış falan filan.bence özellerin işine geliyo sezeryan.bi de dediki bebek stresli bağırsağı dolu kakasını yapar bilmem ne!!!off off hayırlısıyla bi sağ salim doğursaydık.bende un çuvalı gibi hissediyorum kendimi uyumak istiyorum hep bölük pörçük uykularım.Allah yardımcımız olsun inşallah

Amin inşallah..Çatı muayenesi basit bişey canım kendini kasmassan dr iki parmağını orta ve işaret parmağını jelleyip ilerletiyor sonra içindeyken iki yana aralıyor o aradaki mesafeyi ölçmüş oluyor çatının darlığı oradan anlaşılır. Sen doktoruna güvenmiyorsan başka bi dr a görün bence benim ki hep normal doğum taraftarıydı diye ona güveniyorm yoksa ben de bi daha baktırırdım başka doktorda çatıma.
Bi de benim şekerim var diye 38. haftamda alınması lazımdı suni sancı ile deneriz demişti dr önceden ama çatımda dar olunca off keşke açılsa bu çatı ne çatıymış yaww:KK53:

ya arkadaşlar çok acil bir yardıma ihtiyacım var. bu 37. haftaya kadar çalışma konusu. 37. hafta dolmadan mı ayrılıyoruz izne yoksa doldurup mu?
ben doldurup zannediyodum ama şimdi işyerindekiler kafamı karıştırdı. doktorun asistanına da ulaşamdım

ya arkadaşlar çok acil bir yardıma ihtiyacım var. bu 37. haftaya kadar çalışma konusu. 37. hafta dolmadan mı ayrılıyoruz izne yoksa doldurup mu?
ben doldurup zannediyodum ama şimdi işyerindekiler kafamı karıştırdı. doktorun asistanına da ulaşamdım

37.haftaya kadar yani 40 haftaya 3 gün kala çıkıyorsun.ben dayanamadım 35 de çıktım. çok iyi yapmışım :)

hepsi de çok güzel, allah güle güle kullanmak nasip etsin

amin inşallah canım..

canim cok sirin olmus. ins hayirla kullanmak nasip olur. eve 4 günlügüne ciktigimde sürekli kizimin odasina girip durdum bambaska bir huzur heycan yasiyorum odaya her girdimde..

beğenmenize sevindim canım.. :) amin inşallah. aynı bende senin gibiyim sürekli odaya girip çıkıyorum ağzım kulaklarımda :)

canım odası çok güzel olmuş,güzel günlerde kullansın inşallah:KK9:

amin inşallah canım.

Herşeyi çok güzel olmuş cnm güzel günlerde kullanın inşallah..

amin inşallah canım.

cnm maşallah zeynep bebek güzel agucuklarıyla şenlendirsin inşallah bu odayı,herşeyi çok güzel olmuş annesi :KK16::nazar::nazar:

canım benim.. inşallah..:nazar:

Canımmm hepsi çok güzel.. İyi günlerde kullanmayı nasip etsin abbim inşallah...

amin canım..

cnmm hepsi çok çok güzeller allahım sağlıklı sıhatli kullanmayıda nasip etsin inşallahhh

amin hepimizinkine inşallah..:nazar:

GÜNAYDIN ARKADAŞLAR.. UMARIM GÜZEL BİR HAFTA OLUR BEBEKLERİMİZLE BERABER... BU HAFTA SONU KIZIMIN ODASINI TAMAMLADIK ÇOK ŞÜKÜR.. :nazar::nazar::nazar: HEMEN SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM :)
HASTANE ODASINDA MİSAFİRLERİMİZ İÇİN HAZIRLADIM BARDAĞIMIZ
Eki Görüntüle 578810

KIZIMIN TEYZESİNİN HAZIRLADIĞI KAPI SÜSÜMÜZ
Eki Görüntüle 578814 Eki Görüntüle 578812 Eki Görüntüle 578813

ŞİFONYERİMİZ VE HASTANEYE GELEN MİSAFİRLERİMİZE BEBEK ŞEKERLERİMİZ, YATAĞIMIZ, DOLABIMIZ, HALIMIZ, LAMBAMIZ, AKSESUARLAR VEEE PARK YATAĞIMIZ..

ALLAHIM HAYIRLISIYLA SAĞLIKLA KULLANMAYI NASİP ETSİN İNŞALLAH..:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Hepsi çok güzel eline sağlık cnm güle güle kullanın.
ben ilk başta kapı süsü almıcaktım çok gereksiz geldi bana ama nst katında herkesin kapısında görünce özendim şimdi araştırıorum doğuma da çok az kaldı..
Keçe mi alsam tüllülerden mi karar veremiorum :KK43:

Derya16

CNm cok güzeller tıpkı kızın gibi tatlılar:KK66:)bardağını nasıl yaptın bnmde hastanede lohusa serbesti dagıtıyolarmış böyle bardakların olursa cok şık olur dıe düşündüm

Son düzenleme:
Selam güzel anneler :)
Bugün ağrılarımda değişiklik hissettim. adet sancısı gibi 3 kez saancı geldi kasılmalar biraz daha fazla ağrılı olmaya başlayınca hemen dinlenmeye koyuldum
bugünden sonra hiç bi iş yapmıcam, sanırım doğum yaklaşıo.. 2 hafta daha dayan bebeğim :KK43:

Hepsi çok güzel eline sağlık cnm güle güle kullanın.
ben ilk başta kapı süsü almıcaktım çok gereksiz geldi bana ama nst katında herkesin kapısında görünce özendim şimdi araştırıorum doğuma da çok az kaldı..
Keçe mi alsam tüllülerden mi karar veremiorum :KK43:

sağol canım benim. elimizden geldiğince yaptık bişeyler. kapı süsünü kardeşim yaptı benim. tamamen onun fikri. çok da beğendim ben. ben başından beri tül olsun istiyordum. ama hepsi güzel oluyo bence :) allah gönlüne göre versin.

Derya16

CNm cok güzeller tıpkı kızın gibi tatlılar:KK66:)bardağını nasıl yaptın bnmde hastanede lohusa serbesti dagıtıyolarmış böyle bardakların olursa cok şık olur dıe düşündüm

teşekkür ederim :) bardakları yapmak çok kolay tatlım. köpük pet bardak aldım. renkli A4 kağıdına çıktı alıp kestim yapıştırdım bardağa. organze kurdeleden de fiyonk hazırlayp onuda yapıştırdım bu kadar canım. ben de hastane de kullanıcam inşallah..

iyi aksamlar,
biraz evel kontrolüm vardi. sonrasinda hastaneden cikacaktim. neyse indim dr sasirdi. önce bir demirle bakti sonrasinda parmaklariyla. rahim agzi 2 cm acilmis. sonrasinda uzun ultrason aletiyle herzmanki gibi altan rqhim azi inceligine bakti.hic kalmamis ay sok oldum. kesinlikle eve cikamazsin dezyip odama yolladi. ctesi kasilmalarim fazlaydi demek ki o gün olmus. doguracagim ha haberim yok=S suyun patlarsa hareket etme yat zile bas dediler...hemen gelecek diye birsey yok dediler haftalar da surebilirmis ama konyrol sonrasi sancilarim tekrar basladi=S

Selam güzel anneler :)
Bugün ağrılarımda değişiklik hissettim. adet sancısı gibi 3 kez saancı geldi kasılmalar biraz daha fazla ağrılı olmaya başlayınca hemen dinlenmeye koyuldum
bugünden sonra hiç bi iş yapmıcam, sanırım doğum yaklaşıo.. 2 hafta daha dayan bebeğim :KK43:
o degişiklikler bende de var canım korkuyorum zamanından önce gelir bizim ufaklık diye ..ocak ayında olsun diye dua ediyorum belkim yılbasında dogarda benle aynı gün dogmus olur o da bir ümit işte..:)
Rabbim saglıklı kucagımıza almak nasip etsin.. ayrıyetten birşey sormak istiyorum kontrole gittigimizde doktor alttan bakıyor mu hanımlar,ben bakmasını istemiyorum da:KK30:

o degişiklikler bende de var canım korkuyorum zamanından önce gelir bizim ufaklık diye ..ocak ayında olsun diye dua ediyorum belkim yılbasında dogarda benle aynı gün dogmus olur o da bir ümit işte..:)
Rabbim saglıklı kucagımıza almak nasip etsin.. ayrıyetten birşey sormak istiyorum kontrole gittigimizde doktor alttan bakıyor mu hanımlar,ben bakmasını istemiyorum da:KK30:

Aynen cnm bende öle düşünüorum sağlıkla gelmesi herşeyden önemli ama gönlümden de yılbaşı ve sonrasında gelmesini diliyorum bikaç gün için yaş kaybetmesin die..

benim doktor 38 de alttan kontrol edicekmiş henüz alttan kontrol etmedi hiç.. bende alttan kontrol edince açılma başlamış demesinden korkuorum umarım acele etmez bebeklerimiz...

iyi aksamlar,
biraz evel kontrolüm vardi. sonrasinda hastaneden cikacaktim. neyse indim dr sasirdi. önce bir demirle bakti sonrasinda parmaklariyla. rahim agzi 2 cm acilmis. sonrasinda uzun ultrason aletiyle herzmanki gibi altan rqhim azi inceligine bakti.hic kalmamis ay sok oldum. kesinlikle eve cikamazsin dezyip odama yolladi. ctesi kasilmalarim fazlaydi demek ki o gün olmus. doguracagim ha haberim yok=S suyun patlarsa hareket etme yat zile bas dediler...hemen gelecek diye birsey yok dediler haftalar da surebilirmis ama konyrol sonrasi sancilarim tekrar basladi=S

Cnm hakkında hayırlısı olsun inşallah, kendinize ii bakın..

Aynen cnm bende öle düşünüorum sağlıkla gelmesi herşeyden önemli ama gönlümden de yılbaşı ve sonrasında gelmesini diliyorum bikaç gün için yaş kaybetmesin die..

benim doktor 38 de alttan kontrol edicekmiş henüz alttan kontrol etmedi hiç.. bende alttan kontrol edince açılma başlamış demesinden korkuorum umarım acele etmez bebeklerimiz...

Bende çok merak ediyorum 2012 mi 2013 mü olur diye. Yılbaşı gecesi doğmaz inşallah :)

iyi aksamlar,

canim yaa bu bebis ya doktor olacak ya hemsire :) zor donemi gecirdin ins saglikla gelir yavrun..Allaha emanet ol.

X