2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
az önce sizin topiği okuyordum:)ne güzel çoğunuz cinsiyetleri öğrenmişsiniz
allah yardımcın olsun benim bile bulantım azken rahatsız oluyorum sizin işiniz çok zor

ay_she sabah yataktan çıkmadan tuzlu kraker atıştırsan
sıcak havalarda hamile olmak cidden zormuş

Teşekkür ederim Ayşecim. Ben yiyemiyorum işte günlerdir açtım. Bu sabah birşey yiyebildim tokum Elhamdülillah...

Çok üzüldüm canım.rapor alamadinmi?diyorumya hep Allah karşımıza insaflı insanlar çıkarsın.Allah yardımcın olsun ama acele karar verme.

Daha işe başlayalı 2 ay olmadı... Deneme süresindeyim birde ben. O sebeple sigortamda başlamadı henüz. Rapora gerek yok diyorlar sigortam olmayınca ama izinde vermiyorlar nasıl iş bu bende anlamadım. Amin cümlemizin canım.

canım bence gec değil yanı 6+6da da gözükürdü ama bazısı gec gozukebılır hepsi aynı olcak değil ya
karnımzıdakı de bı canlı fabrikasyon ürün değil :) ınsallah cok bekeltmez :)

dıyetısyene ben de gıtmeyı dusunuyorum ama su an gıtsem de bişi değüişmişcek cunku yemem gerekenelrı yıyemıyorum
bulantı ve ksumadan dolayı ancak bulantılarım gecıcne dıyete baslayabılırım ızmırde bıldıgım dıyetısyen yok canım maalesef

çok sükür canım aman dıkkat et :)

ay_she sabah yataktan çıkmadan tuzlu kraker atıştırsan
sıcak havalarda hamile olmak cidden zormuş

canım kraker tipi şeylerın aıdnı duyunc amıdem kalkıo nedense tuzlu hıcbısey yıyemıyorum
yerken mıdmeı bulandırıo kraker zeytın çözüm olmuyo yanı tatlı seler bastırıyo daha cok bulantımı

daha önce kızıma hamıleykende cok bulantım ve kusmam vardı ama
kraker ve zeytın kurtarmıstı benı cok ıı gelmsıtı bu sefer yok işe yaramıyo en iyi gelen hanımeller fındıklı :)
yeyınce ınanırmısın kafam bıle yerıen gelıo kendıme gelıyorum ne alakası var bılmıyorum ama

günaydın herkes iyidir umarım
ben bu sabah bulantım olmadan uyandım, mutluyum
dün gece kötüydü ama

ayşe sen tahlil sonuçlarını ne zamn alacaksın?

günaydın herkes iyidir umarım
ben bu sabah bulantım olmadan uyandım, mutluyum
dün gece kötüydü ama

ayşe sen tahlil sonuçlarını ne zamn alacaksın?

günaydın canım düne göre ben de bugun daha iyiyim ama halsizlik var hala

ben tahlıllerımın cogunu aldım sadece hematoloji ve elisa tahlıllerımın sonucu beklıyorum

onların cıkması uzun sürüyormuş 8 gün sonra ınsallah alıcam hemt tahlıllerımı :) neden sordun ?

dülgercim yolk kesesi olusuyor sonrada 7. haftanın sonları ve 8. haftada tamamen yok oluyo yanı devamlı orada kalan bı kese değil
kese ve plasenta olusumu arasında sıkısıp kuculerek yok oluyo ondan görmemıs olabılırsın drlar goruyolar ama oynatırken
bi sorun olsa sölerdi....ayrıca işlevi bilinmıyor yolk kesesının genelde varlıgının sağlık belırtısı oldugu söylenıyo o kadar.
ayrıca diyelımkı yok ama bebegın ıyı oraya yolk kesesı koyamazsın hersey yolundaysa bebeğin büyyosa bunalrı düşünme canım :)

haklısın ayşecim ama işte ister istemez sıkıntı yapıom herşeyi birzada tevadi sonucu olduğu için korkuyorum

hani bi bulantım felan yok diyodum ya gene olmuyo çünkü direk çıkarıyorum midemde hiçbişey durmuo

ama sadece akşamları sabahları pek bişeyim yok

ya kızlar nedir bu patronlardan çektiğimiz 8 yıldır aynı yerde çalışıyorum bu sene 21 günlük senelik iznim var adamın umrunda değil bende doktor istirat verdi dicem ölelikle alıcam bunlar bizi doğum iznin de nasıl idare etcekler düşünemiyorum doğumdan sonra işe devam etmek zorunda olan arkadaşlar varmı

korkma canım ınslalah bi sorun yasamıycaz bu sefer :)

ya benım patron iyi de bi yerde patlar yanı adam bu ne 10 gunde bi dr dr der die tırsıyorum doğrusu

ben doğum ıznımı kullanıp paramı almadan surdan suraya gıtmem :) yanı ıns cok ciddi bi sorun olmadıkça

doğurana kadar calsımayı dusunuyorum zaten eylül-ekım gibi benıdme senelık ıznım gelmıs oluyo

bu yaz görumcemın düğünü var senelık ıznım eskısehrı konya ıstanbul üçgenınde gecıcek bakalımm

ben doğumdan sonra çalışmayı dusunmuyorum su an cunku çalışsam bile çalışmamın bı faydası olmıycak

çalışınca bakıcı tutmam gerekıcek istanbulda bakıcı parası + emziremıycem için mamaıs devam sütü

derken benım maaş tamamne bebege gıdıcek eve gec gelıp gittiğim için bi de bebekel ugrascam için

hazır yıyecege yonelıcez gene bi gider ama evde olsam hem bebegıme kendım bakarım hem emzırırım

hem kendım ılgılenırım ohh ne güzel diye dusunuyorum yanı calıssam maastan kalan bıseye yaramıycak bı de

bebegım baskalarının ellerınde hazır mamalarla kalıcak die düşünüyorum öle olunca çalışmamak en ıyısı sanırım

ayy neyse bakıcaz ya o gun gelsınde...biz ev kredisi ödüyoruz ve onun ıcın sıkıntı ıste ev kredısı olmasa relaxx

merhaba canım, o sancılar genellikle gaz sancısı oluyormuş, bende de çok vardı bu hafta azaldı biraz. benim kanamam hiç olmadı şükür ama hem sancılar hem bulantım yok pek, hem de dün keseyi boş görünce senin gibi düşündüm bende ama boşunaymış stresimiz, normalmiş ve erkenmiş daha çünkü :) sadece biraz sabırlı ve huzurlu olmaya çalış

yaa benim de aynen öyle 4 aydır düzensizdi 1 hafta geç / bi hafta erken geliyodu hem de hayatımda hiç düzensizliğim olmamıştı o zamana kadar. biz de beklemiyorduk bu gebeliği (aman bunu söylemeye bile korkuyorum bir şey olur diye). sakın ha öyle deme ve düşünme sen de, istenmediğini hissedermiş bebek ve bu yüzden psikolojik ve zihinsel sorunu olurmuş doğduktan sonra. allah hayırlısını versin, hayırlıysa herkes için gelsin, değilse zaten allahım en iyisini bilir. dualarımız hep birbirimiz için merka etme
ilk üç ay değil de 3 aydan sonra denize girmek faydalı, daha öncesinde tavsiye edilmiyor
a-aaa:26: ama ben çatlıyorum hava ısınsa da denize gitsem diye?
allah yardımcın olsun tatlım zor tabi ama aynı zamanda da en kutsal görev annelik. neden erkekler değil de kadınlar doğurup bakıyor?çünkü yaradılış gereği kadın güçlüdür, sabırlıdır, dayanıklıdır; bu yüzden de "ana"dır.
Arkadaşım Folbiol u gece yatmadan önce kullan bence. Hem folbiol un iştah açıcı özelliği de var gerçi sende aksi bir durum yaratmış ama, bana dr. um yatmadan önce kullanmamı önermişti
ben de folibol alıcam bugün, evet geç kaldım biraz ama anca işte napiyim. daha nasıl kullanacağımı bile bilmiyorum gerçi ama
iştah açma etkisi herkes için geçerli değildir di mi yaa:26:
off kıyamam çok geçmiş olsun ya. iş yerinden izin alsan da sonraları yinelenebilir rahatsızlıkların, o yüzden en iyisi aslında çalışmamak.
sağol canım, inşallah bekletip de strese sokmaz beni. dün eşim arabayı getirtemedi diye az daha gidemiyorduk dr.a ve inanır mısın çocuk gibi bağırdım çağırdım ağladım, en sonunda araba geldi ve gittik dr.a :)) o derece sabırsızım yani ama napiiym çok stres yapıyorum.

kraker falan yiyemiyorsan leblebi de çok iyi geliyormuş, duymuşsundur gerçi ama hatırlatayım ben.
bendeki bu kabızlık var olduğu sürece ne kraker ne leblebi yiyemem sanırım. :26:
ama zaten bulantım da yok.
niye yok yaa (evet deliyim galiba bulantım olmadığına üzüldüğüm için ama daha bebişi ve kalp atışını duyamadık ya ondan herhalde)

dün benim konumda bahsetmişsin de merak ettim
[/B][/B]

Ben ayrılacaktım normal şartlarda işte bebeğim olunca ama daha erken ayrılacağım sanırım izin sıkıntısından...

Evimizin hanımı çocuklarımızın anası olalım barii :)

off kıyamam çok geçmiş olsun ya. iş yerinden izin alsan da sonraları yinelenebilir rahatsızlıkların, o yüzden en iyisi aslında çalışmamak.
Teşekkür ederim tatlım. Evet aslında öyle... :)

merhaba kızlar bende ocak annesi olucam inşallahh. ama kafamda soru işaretleri var. sat 9 nisan o tarihe göre hesaplayınca 9 haftalık olması lazım bebeğimin ama kan değerime göre 5 yada 6 haftalık dedi doktor ne muayene etti ne alttan baktı habire kan isteyip durdu en son dün verdim kan değerim 8500 çıktı kafam çok karışık pazartesi kontrolumuz var ama ben daha kaç haftalık olduğunu bile bilmiyorum (

aynen ayşeciğim bende ev kredisi ödüyorum o olmasa hiç bi sıkıntımız olmaz ama işte benim tek avantajım annem tek kardeşim annemin benden başka kimsesi yok kendisi emekli evde o bakıcak sağolsun evimide ona yakın almıştım iyikide öle yapmışım

inşallah canım çok beklemek zorunda kalmazsın :) sorma hem bulantım var hem de bebsı buyudugu ıcın devamlı aıckıyorum
ne yaman çelişkidir inan ne yapıcamı sasırdım bı de uykum gelıo e yemek yıyp yatıncad auyunmuyo mıde doluyken
kafayı yıcem sonunda ayy amna olmasın bualntın çok fena yaa cok fenaa....
benımde kabızlık sorunum var maalesef :S leblebi gene de alaım ya ıse yarar belkı :) tuzlu fıstık baya bastırıo ama o zamanda eller şişio

insan sabırsız oluyo canım bende dr kapıda bekelrken heyecandan sıkıstım vc gıdeım dıorm ay ya bana sıra gelrıse
ya 2 dk daha gec gırmek zorudna kalırsam die bekeldım öle hehehehe delimiyiz neyiz

hımm anladım canım :)

tahlıller 10 gunde cıkıyo sonuclar eğer aşırı düşük veya aşırı yuksek ise kritik sonuçlar çıkmışsa yanı

tahlıl tekrarlanıyor ciddi bi konu oldugu ıcın hıc şansa bırakmıyoalr cok sukur kı canım

evet canım çok takılmıyorum aslında bu defa herşey güzel olacak inanıyorum Allahın izniyle ama bir taraftanda aklıma takılıyor işte beklemekten başka şansımız yok şimdilik canım hepimiz için hayırlısı olsun :)
şimdi daha iyiyim canım çok şükür kanamam durdu zaten birkaç damla geldi sonra krsildi normalmiş aslında artık her hamilede oluyor böyle şeyler çok takılmıyorum ama yinede biraz evham yaptım :)
canım kesenin boyutlarını biliyormusun benim de kese göründü ama henüz kalp atışlarını göremedik haftaya gidecem inşallah tekrar:)

canım benimde değerlerim aşağı yukarı o civarlarda dr.banada bişey demedi ne kadarlık olduğuna dair gerçi bende unuttum sormayı ama kalp atışlarınıda duyalım Allahın izni ile ondan sonra kesin tarih belli olur zaten 1 hafta daha bekleyecez artık hayırlısıyla :)

hayırlı olsun :)) adetin düzensiz ise sata göre hesaplamak yanıltabilir, dr.un yaptırdığı kan testlerine göre belli olur. kafanın karışması için bir şey yok ki sen stres yapma boşuna, kontrole gidince keseyi görürseniz o zaman %95 doğru olarak öğrenirsin kaç haftalık olduğunu.
benim kesenin çapı 15 mm. imiş ve gerginliği falan da normalmiş. 6 hafta 6 günlük dedi(dün).

benimde pazartesi günü kesenin çapı 8.17 mm idi cumartesi tekrar gitmeyi düşünüyordum kalp atışı için ama acaba biraz daha beklesemmiki

benimde pazartesi günü kesenin çapı 8.17 mm idi cumartesi tekrar gitmeyi düşünüyordum kalp atışı için ama acaba biraz daha beklesemmiki

bence beklesen daha iyi olur ama o sabırsızlığı da iyi bilirim :))) ben haftaya çarşamba perşembe falan gitmeyi düşünüyorum kesenin içini görmek ve belki kalp atışını duyabilirsek diye...

günaydın anişlerrrrr
veeeeeee melekleriiiiiiiiii bizim anniş bugün çok uyudu saatleri kavrayamadı :) aman tünaydınlarrrrrrrrrr diyeyim barik

[/B][/B]

kız gece uyumadım konunda hem sinirlendim hem yazdırdım :) ay nezamandır derdim var a girmiyorum insanlarımız ne sinirli oldu farkındamısınız herşeye alınma laf yetiştirme
canım sana tekrar geçmiş olsun

annişler bak yazda geldi gerçi izmirde şuan sağanak yağış var ama hava güzel aydınlık sinirlenmeyelim sakin nefes sahil gezileri ve sakin bebişlerimiz olsun inşallah ki bizim babamız şimdiden uyarıyor yavrum bu annene benzeme diye ay bende kocam kadar sakin mıy mıy da istemiyorum oda bişey diyemez evde somurtur durur aman yine ona benzesin bende çok sinirleniyorum ay komşularda hayatta inanmaz sen sinirlenirmisin diye ah ah bide kocama sorsalar bide aileme benimki aile içi şiddet

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…