2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
slm kızlar işlerin yoğunluğun fazla takip edemiyorum , ya bu aralar içimde çok kötü korku var sanki kontorle gittiğimde bebeğime bişey olacak diye çok korkuyorum ve ara ara adet ağrısı gibi ağrılarım oluyorum yardım edinn lütfennn

bende de oluyor (olmasa şaşardım zaten:))
doktor şiddetli olmadığı sürece bir sakıncası yok dedi
yalnızca ağrıyla birlikte kahverengi akıntınn gelmesi iyi değilmiş

hayır 3. aydan sonra vitamin vereceğini söyledi doktor
ilk üç ay genelde folcasit kullanılıyor, onun dışnda pek vitamin verilmiyor diye biliyorum

ben kızımda kullanmıştım hem folik asit hem vitamin.. 2.gebeliğimde de öyle.. ama bunda da aynı şekilde kalanlardan başlamıştım doktor eleviti kes dedi 12.haftadan sonra dedi..

Kızlar
Hamilelik takvimimde (imzam da da görebilirsiniz)
Bebeğinizin doğmasına 8,5 ay kaldı. Ultrason ekranında bebeğinizin kalp atışlarını görebilirsiniz.
8,5 ay mı? :S Sanki daha az kalması lazım ama... ? Sat 24 Nisan

Son düzenleme:
Kızlar
Bebeğinizin doğmasına 8,5 ay kaldı. Ultrason ekranında bebeğinizin kalp atışlarını görebilirsiniz.

8,5 ay + 5 yada 6 hafta eder 9 ay :)
senin ki yine tutmuş benim ki uymuyor hesabıma

merhabalar ,istanbulda hastahanelerde doğuma hazırlık kursları ile ilgili bilgisi olan var mı

ben de istiyorum ama daha erken gibi geliyor biraz daha geçsin şöyle 4 ay falan olsun karnım şişsin öyle giderim dedim :KK1:

kızlar ben hiç balık yiyemiyorum yaa resmen tiksinti geldi...

ben de istiyorum ama daha erken gibi geliyor biraz daha geçsin şöyle 4 ay falan olsun karnım şişsin öyle giderim dedim :KK1:

kızlar ben hiç balık yiyemiyorum yaa resmen tiksinti geldi...

zaten mevsimi değil ki balığın ,bence ısrar etmemeilisn ,onun yerine süt,peynir,et yersin :)
ben sebze oldum olası yiyemiyorum zaten ,bakalım ne yapıcam
kursa gelince tweettardan fatma şahin e twit bile attım :)

il sağlık müdürlüğünü aradım bir bilgileri yokkmuş,lafa gelince normal doğum yapın derler ,ama en ufak bir eğitim kurs için bi proje ortada yok

zaten hamileyim ,terazi burcuyum :)ay tutulması var ya mız mızım :)şimdide fatma şahin e takığım :))İSTTANBULDA DEVLET HASTANELERİNDE YADA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜKLERNDEN BİLGİSİ OLAN VARSA ,BİLDİRİRSE SEVİNİRİM.
TEŞEKKÜRLER

Kızlar

canım açıklamaısnı yapmsı gormedınmı kamerı takvıme göre diye bi cumle var :) ayrıca hesap tutuo

bi de hıcbı zmana tam tarıhınde doğpmazlarkı eger normal olucaksa bebek keyfı ne zmana ısterse o zamna gelır :)

merhabalar ,istanbulda hastahanelerde doğuma hazırlık kursları ile ilgili bilgisi olan var mı

merhaba canım ben daha önce yenımahallede emzirme eğitimine katılmsıtım kzıkardesımle
yalnız su an nerelerde var bılmıyorum cok bılgılendırıcı oluyor yalnız :)

bişey sorucam? :KK28:

senin 9. hafta ya adet tarihin nedir? ben bu hesaplamayı hiç anlayamıyorum yaa..nasıl 9. haftada oluyor, çözemedim bir türlü..

canım sen su an 9. haftanın ıcındesın yanı 9 haftalık değilsin 8 haftalıksın

bu sisteme göre yanı gelısımı kolay takıp edebilmek için son kanamanın ılk gunu esas alınır

cunku o zaman rahım yenılenır yenı bir yumurta tüpte gelısmeye baslar sorna yum gununde

yumurtalıktan atılır bunların hepsının basladıgı tek gun sat oldugu ıcın tum sıstem buna dayanır

tatlım endişe etme
ben 1 aydır beyaz peynir, çubuk kraker ve cornflakes dışında hiçbişey yiyemiyorum sürekli bir mide bulantısı çekiyorum
bunun için çok korkuyordum bebeğim gelişemeyecek diye sürekli düşünüp üzülüyodum
ptesi kontrole gittik herşeyi normal gelişimi tam
kanımızdaki vitamin depolarından besleniyolr, bizi bitiriyolar yani:)
kendimiz için yemeliyiz, yiyebiliyorsan ne mutlu
ben yiyemiyorum malesef:KK43:

ben de vitamın namına bıtek meyve yıyorums anırım meyvesiz gunum gecmıo ama diğerleir hep abur cubur

bi de canımın ıstedıgı bı yemek vardı annem gelıp yapmıs dun ondan yedım bayaa çok sukur

sonra baya öğürdüm midem döndü durdu ama çıkmadı pıff o da kötü benım sımdıden dişler kanamaya basladı :S

kalsiyum depolarım eriyo sanırsam

selamlar :KK3:

ben doğru dürüst yemek yapamıyorum diye komşum bir tencere yemek getirmiş, meşhur kalablaık yenecek bir yemek! içi de bir sürü et :KK43: nasıl zorladım kendimi yaa :KK5: bebeğim beslenemiyor diye korkmaya başladım yumdum gözümü yedim sonra kendimi öğürürken buldum :KK17: vitamin kullanan war mı bu arada? elevit? ben kullanıyordum doktor 12.aydan sonra dedi bıraktım.. kullansam mı ne yapsam beslenemiyorum yaa

selam canım elevit mı kız daha erken elevit için :)

Merabalar bende inşallah 2013 ocak annesi olacağım. Son adet tarihim 27 mart 2012. Tahmini doğum tarihim 01.01.2013. Yaşım 28 kayseri'de yaşıyorum.

Kızlar

bebegin normal dogum suresi 40 hafta buda 10 aya tekabul ediyor normalde.

58 günlük ;dr bana hafta ve ay hesabı yapma,bazı aylar 30 bazıları 31 çekiyor 9 aydan 1 er gün 1.5 hafta yapar demişti ,hiç kafanı karıştırma demişti,ben sana zamanı gelince söylicem demişti,erken yumurtlamışsın demişti:))
19 mayısta 40 günlüktü ..58/7=8+2 günlük oluyor ama burada 9 haftalık görünüyor..
bence adet tarihimiz değilde yumurtlama dönemizi daha sağlıklı olur:)

bebegin normal dogum suresi 40 hafta buda 10 aya tekabul ediyor normalde.
40 hafta 10 aya nasıl tekabül oluyor ,anlamadım ..neyse ben bu konuları kafam basmıyor :KK43:((( zaten tam gününde doğum yapan yok :)))
ben sezeryan olucak, o yüzden 1 hafta öncceden falan doğum olur allah kısmet ederse

kızlar merhaba bugün hiç kanamam olmadı progestanı kullanmaya devam ediyorum ve dinleniyorum içim hiç rahat olmadığından bugün tekrar randevu aldım doktordan 5 de gidip bi görim herşey normalmi tekrar görim istiyorum belki rapor verir doktor pazartesiye kadar yatarım dualarınızı eksik etmeyin lütfen benden inşallah güzel haberlerle gelirim

kızlar ben elevit kullanıyorum benim doktorum daha hamile olmadan önce vermişti bana bende devam ediyorum ilacın prospektüsüne baktım hamilelikten öncede hamileliğin ilk zamanlarında da kullanılıyomuş siz ne kullanıyorsunuz vitamin olarak?

Memorial martda düzenlemiş bir daha düzenler inşallah ben de takip ediyorum.Bulursam burdan haberdar ederim siz de haberdar ederseniz sevinirim.

Kızlar bana da haber verin, ben de araştırmaya başladım.
Bugün 6+2 yim. Haftaya p.tesi günü kontrolümüz vardı, ancak geçen hafatasonu çok az bir kanama oldu, 1 gün sürdü, geçti... Çok tedirgin oldum, ve dayanamayıp bugün gittim doktora.
Bebeğimiz ilk kalp atışını ve kendini gördüm 6 mm daha :) çok güzel bir duygu, Allah nazarlardan saklasın hepimizi, tüm isteyenlere bu duyguyu yaşamayı nasip etsin.

merhaba bugun doktora gittim bekletiyordum biraz doktora gitmeyi bebeğimin geç döllendiğini örendim şuanda 6 hafta 2 gunluk sağlığı yerinde annem babam şeker hastası oldğu için ve abisinin şişman doğması yuzunden bana şimdiden şeker yuklemesi yapılıcak 50 gr lık idrar ve kan testi ikili test ve 3 lü test yapmak için imza aldılar artık boyle bır ımza alınıyormuş folic asit zaten içiyordum onun haricinde ilaç verilmedi bu şekilde doğum tarihim kaydı kızlar 29 ocak muhtemel doğum tarihi

Son düzenleme:
Kızlar bana da haber verin, ben de araştırmaya başladım.
Bugün 6+2 yim. Haftaya p.tesi günü kontrolümüz vardı, ancak geçen hafatasonu çok az bir kanama oldu, 1 gün sürdü, geçti... Çok tedirgin oldum, ve dayanamayıp bugün gittim doktora.
Bebeğimiz ilk kalp atışını ve kendini gördüm 6 mm daha :) çok güzel bir duygu, Allah nazarlardan saklasın hepimizi, tüm isteyenlere bu duyguyu yaşamayı nasip etsin.

geçmiş olsun cnm yaa nie bukadar çok kanamamız oluyo acaba inşaallah bidaha yaşamazsın :)) aynen öle cnm kalbi atıyo yaşıyo ya daha ne isteriz ki Allahım kucağımıza da almaı nasip etsin inşallah

bugun benden önce giren bir hastanında kanaması vardı ve doktor şu şekilde bir yorum yaptı yeterli kanın varsa ve gunde 3 bez dolduracak kadar kanaman olmuyorsa hıc bırsey olmaz ama kanaman coksa yada kansızlık varsa o zaman kurtaj yapıyoruz kafaya takılcak bır durum yok dıgerlerınde dedı

X