2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

Sat'ın kaç tatlım :)

Birde böbreklerinde bir rahatsızlık yoksa, bol su iç...
İnan çok çekmiş biri olarak tek ilacının bu olduğunu söyleyebilirim.
Ama gebelikte nasıl davranılmalı bilmiyorum.

2.bebeği bekleyen anneler peki tereddütleriniz var mı?
doğumdan sonra herşeye nasıl yetişicem diye??

Son düzenleme:
Sat'ın kaç tatlım :)

Birde böbreklerinde bir rahatsızlık yoksa, bol su iç...
İnan çok çekmiş biri olarak tek ilacının bu olduğunu söyleyebilirim.
Ama gebelikte nasıl davranılmalı bilmiyorum.

sat 23 nisan ..bol su içiyorum sudan tiksinmeye başladım diyebilirim..inşallah bebeğe zarar vermeden geçer..

Son düzenleme:
slm kızlar sürekli yazdıklarınızı okuyorum ama bişeyler yazacak gücü kendimde bulamıyorum o kadar halsizimki tarif bile edememgcen hafta hiç bulantımyok diye yazmıştım ama bu hafta öyle bir bulantım varki ne yapacağımı sasırıyorum bide daha önce karnımda öldüğü içim dr progestan ve coraspin verdi bide haftada iki kere iğne tedbir olarak ilaçlar mide bulantımı artırıyo hatta içince bi süre sonra çıkRartıyorum progestanda içtikten bi kaç saat sonra aşırı baş dönmesi yapıyo anlayacağiniz akşama kadar koltuga yapışıp kalıyorum ne yapacağimi gerçekten bilmiyorum çok istedim bu bebeği ve asla şikayet etmiyorum rabbime nankörlük olur ama bi çare arıyrum bu duruma ::18::18:

İnşallah...
Benimde 24 Nisan Sat
Demek bende gitsem görünmez daha :)
evet canım gözükmez haftaya randevu verdi doktor inşallah o zaman görebiliriz sağlıcakla...kalp atışını görebilsem rahatlıcam tüm sancılarımı unutucam sanki..

zorlu geçen hamilelik demek ki sizinde sizi çok iyi anlıyorum inşallah hepimiz sağlıcakla alırız bebişlerimizi kucağımıza..

hem de o kadar cok var ki :26: benim kız da cok rahat degil. istahsız, uykusuz... ikisini nasıl idare edicem hele ki calısıorum bide

aynen canım benim oğlumda çok iştahsız ve uykusuz.
hatta sürekli dua ediyorum daha sessiz, sakin ,iştahlı ve bol uykulu bir bebek olsun 2.si

ben evdeyim ama yardım edenimde yok malesef
sen birde çalışıcaksın,allah yardımcın olsun...
off bende herşeyi düşünür oldum oğlumla aynı odada yatamazlar ayrı odamı yapsam,oğlum ilk başlarda ne tepki vericek,acaba ben bebekle ilgilenirken oğlum üzülürse vs vss.......
inş.korktuğumuz gibi olmaz...
kızın kaç yaşında?

İnşallah...
Benimde 24 Nisan Sat
Demek bende gitsem görünmez daha :)

sat: 26 nisan benim
canım bugün itibariyle gördüm bebişimin kesesini ama kendisi 10 gün sonra ancak görünür dedi doktor
bugün benim tam 4+6 iken kese göründü diğeride 10 gün sonraymış bakalım hayırlısı

benimki 6 .haftadan sonra duyulmuştu,hatta dr yumurtlaman 2-3 gün önce olmuş ,o yüzden duyduk demişti,sanırım 6.haftadan sonra 7 ye doğru duyuluyor:)zaten lokur lukur loklok lok diye bi ses:)ama güzelll

Bak canım. Ilık bir duş al ve uyu...
Güzel şeyler düşünmeye çalış, karnını sev :)
Ben sıkıntılıyken bu şekilde rahatlamaya çalışıyorum...
Allah'a emanet bebeklerimiz.

kızlar ne yapsam ne düşünsem olmuyo yarını beklemekten başka çarem yok sadece böle bi durum yaşayan vamı onu merak ediyorum değerleri yavaş yükselip birden 2 katı olan yani

bulantın için nane önerebilirim çoğu kişi için ii geliyo naneli sakız veya şeker eğer nanweyi seviyosan dene istersen malesef progestanı içince çoğumuz böle oluyoruz bende günde 200 mg dan 2 tane alıyorumbirisini sabah kalınca diğerini gece yatarken sabah aldığımda perişan oluyorum 3 kadeh içmiş gibi dönüyorum hatta inan bana konuşmalarım sapıtıyo gözlerim kayıyo :))) gece yatarken aldığım ii oluyo yatağa zor yetişiyorum :))

cnm benim 3. çocuğum olucak eğer olursa benim ilkler çok sıkıntılıydı ilk oğlum tam 2.5 yaşındayken 2. oğlum doğdu büyük oğlum hiç uyumazdı uykusuz bi çocuktu ayrıca kardeşine çok zararı vardı bide yaşta çok küçüktü benim çok çektim yani ( ama hep derler ya arayı açmayın bende açabildiğiniz kadar açın çünki büyük çocukların çok faydası oluyo benim kız kardeşimin ilk kızı 10 yaşındaydı 2. kızını doğurdu ve büyük kızı şu anda 2. annesi gibi :)

Arzumcum benim arastirdigim kadari ile progestan agiz yoluyla alindigi zaman mide bulantisi ve bas donmesi yapiyormus.. Benim doktorum agizdan alinmasi gereken progestani alttan fitil gibi almami onerdi.. Beni cok fazla etkilemiyo bu yuzden.. Hemde etkilesimi daha hizli oluyormus.. İnternettende arastirabilirsin ve bu konuyu doktoruna da danisabilirsin canim. Gecmis olsun.

canım benim hayatımdaki en büyük eksikliğimdir bir kızkardeş kendimi bildim bileli hep bir kızkardeşim olmasını istemişimdir..çok insanı koymak istedim bir kızkardeş yerine kuzen komşu okul arkadaşı hepsinide çok çok severim ama dolduramadı hiç biri benim içimdeki bu büyük eksikliği ve içten içe kıskandığımıda bilirim çevremdeki kızkardeşleri... bilmiyorum belki abartıyorumdur ama sanki kızımda aynı duyguları yaşayacak diye korkuyorum..Ama yinede ,allahtan hayırlısını diliyorum erkek yada kız hayırlı sağlıklı bir evlat ve kardeş olsun....

Herkese merhaba. :)
Çoook yorucu bir günün ardından ayaklarımı uzatabilmek çok güzel.

kızlar aranızda memur olan var mı bilmiyorum ama memurlar eğer doktora gideceği gün doktordan bir işe başlama mı ne öyle bir kağıt alıyorlarmış o gün izinli sayılıyorlarmış var mı öyle bir şey?

olmazmı olmazmı çok düşünüyorum da benim tahammül sınırım biraz alt seviyelerde ve birazda sinirli bir yapıya sahibim ya meleğimi gereksiz yere üzersem bana ihtiyacı olduğu bir anda beni yanında bulamazsa çok üzülürüm çok...Bide benim dağınıklığa pisliğe hiç tahammülüm yok hiç illaki herşey yerli yerinde düzenli tertipli olacak kızım dağıtır ben toplarım sürekli evde böyle bir durum var yani haftada bir dip köşe silmezsem o hafta geçmez bana, hergün süpürge açılır vs vs vs vs vssssss .................. eeee 2.bebişte ne olacak nasıl yetişcem ben hem çocuklarıma hem ev işlerine ee bunun yemeğide var....mutfak tezgahım herzaman temiz ve düzenli olmalıdır yoksa uyuyamam ay ben hastamıyım neyim bilemedim offff içim şişti valla düşünürken bile kızım uyansında biraz dışarı çıkalım barim....ve kendimi biraz pisliğe ve dağınıklığa alıştırsam iyi olur dimi...

Ben öğretmenim.
Valla ben doktora gittiğimde eğer günün geri kalan kısmında okula gidemeyecek gibi hissediyorsam, sadece hastanede muayene olduğuma dair bir kağıt götürüyorum. Başka da bir şey yapmıyorum.

canım saol biliyorum onu ama o şekilde kullanamıyorum deneyemiyorum bile bu arada senide takip ediyorum biz seninle geçen yılki şubat topiğinden arkadaşız inş bu sefer bebeğin seninle hiç korkma bende 5+0 da dr a gittim kese 18 mmdi ama dr um daha görünmez bebek dedi ve 10 gün sonraya çağırdı yani 6+4 de gitcem bebeği görmeye... sanırım sende bu cuma gideceksin güzel haberlerini bekliyorum canım...

Tatlı anneler merhaba ,
Topiği bugün keşfettim ve çok mutlu oldum aynı kaderi paylaşacağımız aynı dili konuşacağımız destek olabileceğimiz arkadaşlarımızın olması çok güzel.İnşallah aynı zamanlarda hepimiz sağlıkla kucaklarımıza alırız bebeklerimizi.Ben 8 haftalık hamileyim ,ilk gebeliğim ve izmir'de yaşıyorum . Bebeğim olmadan önce ileriye yönelik doğum konusunda hem doğumu sağlıklı hemde rahat geçirmek adına varolan kursları araştırmaya başladım. Bunun üzerine İzmir'de Ege Üniversitesinin açmış olduğu EGESEM kurslarında DOĞUM ÖNCESİ EĞİTİM VE HAZIRLIK SINIFI olduğunu duydum Kurslar Ege ünV. içinde verilecek. 36 hataya kadar kurs veriliebiliyor. ve 8 hafta sürüyor.Eşlerle beraber katılım olabiliyor. Doğuma bilinçli gitmemiz için bu kursların önemli olduğunu düşünüyorum.Yanlız kursun açılabilmesi için yeterli çoğunluk bekliyorlar. Ön talep alınıyor. Ona göre kurs açılacak. Eğer bu konuda adım atmak isterseniz beklemeyin derim.. hatta tanışıp hep beraber bu kurslara gidebiliriz İzmirli anneler. katılımınızı bekliyorum yada en azından duyduğumuz gördüğümüz annelere iletelim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…