2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
KiZlar bu arada kabizlik bendede fena ya nolcak bilmiyorum karnım ole sis ki pantolonumun beli ancak wc ye çıkınca oluyo :)))

kızlar bu kabızlık beni mahfetti.bide dün midem bulanıyor diye patates haşlayıp yedim tuzlu tuzlu iyice arttı.karnım taş gibi.normalde hiç göbeğim yoktur zayıf olduğum için ama belki 1 haftadır tuvalete çıkamıyorum.şuan sanki 4-5 aylık hamile gibiyim.sanki bu 4. hamilelik olduğu içinde biraz erken çıkmaya da başladı gibi geliyor.ilklerde çok geç çıkmaya başlıyor göbek ama sonrakilerde daha erken çıkıyor.
mıde bulantısını bana sor canım gundeıkı kere cıkarıyorum yemek ye sonrada cıkar
sımdı yıne kahvaltı yaptım acım ama yıne cıkarmaya gıdıcem mıdem cok fecı
sakız fılan kar etmıyor yemek yemekten korkar oldum resmen
kabızlık ıcın bulabılırsen kuru kayısı hosafı onerırım ,
cok ıyı gelıyor
kızlar birde YARDIM! lütfen dünden beri acayip akıntım var tehlikeli mi sizce deneyimli olanalar bana akıl versin çok endişelendim acaba üşüttüğüm için mi oldum rengi de sarı :KK43:

anlayıs olarak hıc beklentım yok valla kımseden cunku maalesef ınsanların cogu duyarlı degıl
ben elımden geldıgı kadar kendımı strese sokmayarak korumaya calısıyorum bebegımı
bende gecmıyorum o cıhazlardan ama zaten calısmadıgım ıcın bır ıkı kere gereklı oldu ondada
hamıleyım dedım sorun yapmadılar

akıntı konusundada endıselenme o akıntılar guvenlık duvarı olusturuyor bebısı korusun dıye
kahverengı yada kırmızı gelmedıgı surece sorun yok ıcın rahat olsun

Kızlar size bir sorum var.
Alışveriş merkezlerindeki x-ray'lerden geçiyor musunuz?

hayır canım geçmiyorum zaten bebeğim 11 aylık onuda geçirmiyorum merakla bakan olursa hamileyim diyerek açıklama yapabilirsin şimdi değil de karnın büyüyünce anlayacaklardır zaten ben sacede havaalanında geçmek zorunda kalmıştım 1 kez

bende geçen hafta yaşadım.doktorum tek içimlik suda eritilen bi ilaç verdi antibiyotik.onu kullandım.iyi geldi gibi.3-4 gün sonra tekrar tahlil verdim lokosit 6 eritrosit 4 bakteride 3 çıktı.doktorum sorun yok dedi.

Evet canım bana da tek içimlik suda eritilen antibiyotikten verdi sanki o biraz rahatlattı gibi.Karnım taş gibi şişiyo canım sıkıldı biraz.Ama genelde hamileliklerde bu tarz enfeksiyon durumları olabiliyomuş.Kontrol altında tuttuğumuz sürece bi sorun olmaz umarım..

benim ilk hamileliğim ama bi şey sormak istiyorum.18 mayısta dr gittmiştim,herşey normal,kalp atışı vs..
ama benim göğüslerimde hiç değişiklik yok,ne büyüme ,ne acı
sizinde öyle mi ?
çünkü göğüslerde acı,sertleşme olur diye biliyordum.

canım her belirti herkeste görülecek diye kesin bir kural yok hatta annenin her hamileliği farklı geçer diyorlar drun ne güzel herşey yolunda demiş maşallah keyfini çıkar sende:)))))

tamam canım sen en iyisini bulmuşsun zaten hayırlısı olsun
ah ayşem ah çalışma hayatı malesef biz bayanlar için çok acımasız ama kendimi teskin etmem lazım dün çok korktum gerçekten...

kızlar birde YARDIM! lütfen dünden beri acayip akıntım var tehlikeli mi sizce deneyimli olanalar bana akıl versin çok endişelendim acaba üşüttüğüm için mi oldum rengi de sarı :KK43:

amın cnaım ınsallah bakalım :)
ya evet bende de var akıntı sümük gibi yoğun sarı dımı ben gayet normal diye bılıyorum ya
ostrojen arttıgı ıcın akıntı da artıyo bıldıgım kadarıyla yanınd akasıntı yanma fln varsa baska seyelrede yorualbılır

Günaydın kiZlar nasılsiniz bugun çok yorgun uyandım üşüttüm sanırım her yerim tutulmuş :KK43: bugun yigenimin dogum gunü ablama gidicem teyzesi yesin onu yaa :))) Ayşe cim Canim dün kocis yattı bı dilim pasta yiyim dedim senmisin onu yiyen bı bulantı uyuyamadim gece kuşu oldum yani :))))

günaydın canım :) oo ne güzel nice yıllara ınsallah :)
anladım canım afiyet oslun :)

günaydın kızlar . beni de listeye ekler misin ayşe yaş 29 ilk bebek tekirdağ sat 26 nisan kilo çok o yüzdden söyleeyeyim:)

ekleyeyeım canım :) günaydın

mantar olmuş olabilirsin canım.hamilelikte çok oluyor.bendede var ama mantar olduğumu hissediyorum.oğlumdada çok olmuştu.bayağı ilaç kullanmak zorunda kalmıştım.

canım mantarın baska belirtileri olur ya koku olur kasıntı olur bence her akıntıyı mantara fln yoramayız kı
bebek büyüdüğü için östrojen dahada salgılanıo ve akıntı artıyo hatta bilirsin 5. ayalrda
ciddi bi kaıntı olur su gibi dönem dönem böle şeler olması çok normal

kızlar bu kabızlık beni mahfetti.bide dün midem bulanıyor diye patates haşlayıp yedim tuzlu tuzlu iyice arttı.karnım taş gibi.normalde hiç göbeğim yoktur zayıf olduğum için ama belki 1 haftadır tuvalete çıkamıyorum.şuan sanki 4-5 aylık hamile gibiyim.sanki bu 4. hamilelik olduğu içinde biraz erken çıkmaya da başladı gibi geliyor.ilklerde çok geç çıkmaya başlıyor göbek ama sonrakilerde daha erken çıkıyor.

bir arkadaş yazmış dubhalac'ı bencede dr.una sorup kullanabilirsin.hamilelikte kullanılıyor çünkü.
birde ben sürekli kabızlık sorunu çektiğim için sabah aç karnına 2 adet kuru kayısı arkasından 1 bardak ılık su içiyorum ve rahatım:)))

kızlar bende bir iki gündür kabızlık çekiyordum. hatta o kadar şişmiştim ki kilo aldım sandım bol su içtim biraz yürüyüş bide kayısı hergün iyi geldi.bu sabah baktım eski kilomdayım sevindim.

tekirdağın neresinden ben çorlu

hemen soylim :KK1: bu sitede okudum ben de..
kırmızı lahanayı minik minik dogruyomussunuz. üzerine 2 bardak kaynar su dokup bekliyomussunuz. suyun rengi mor olunca plastik bardagın yarısı kadar mor sudan onunla esit olcude de idrarınızı katıp karıstırıyomussunuz. eger suyun rengi kırmızı- pembe olunca bebek erkek, mor olarak kalırsa bebek kızmıs.. bilimsel acıklaması da varmıs..lahana suyu asidikmis.. eger idrarınız asidikse rengi degistirmez dolayısıla mor kalırmıs bu da kız bebege tekabul edermis.. eger idrar bazikse mor rengi pembelestirirmis

kızlar bende bir iki gündür kabızlık çekiyordum. hatta o kadar şişmiştim ki kilo aldım sandım bol su içtim biraz yürüyüş bide kayısı hergün iyi geldi.bu sabah baktım eski kilomdayım sevindim.

tekirdağın neresinden ben çorlu

bende çorludan:)
hangi dr.a gidiyorsun merak ettim

selam kızlar
mide bulantım, ben ve bebişim geldiikk
dün eşim mide bulantısı için bileklik almış eczaneden
iyi geldi gibi

dün canım çiğköfte çekmişti, bugün de dankek çekti
bunlar iyiye işaret dimi
yani bulantılarım şiddetliyken yemek ismi duymaya tahammülüm yoktu
yavaş yavaş düzeliyo muyum acaba:26:

Ben sigarayı bırakmıştım 6 gündür içmiyordum :KK43:
Az önce 1 tane içtim. Ama midem bulandı. Öğğ.
Ama çok üzüldüm şimdi :KK43: Ya bişey olduysa :KK43:((
Bir daha içmicem! İçmicem İşte!

hoşgeldiniz.) nasıl bir bileklik bu hiç duymadım .benim bulantılarım daha çok hafif ama ileride lazım olabilir

canım
mide bulantılarının başladığı ilk zamanlarda kullanılmalı zaten ben geç kaldım ama yine de faydasını gördüm
senin hafif hafif başladıgına göre şiddetlenme olasılığı da var, benim de hafif başlamıştı
zaten bu bantlar da tam başlarken kullanılmalıymış ben bilseydm hemen alırdım
hiç gecikme bir tane eczaneden al
iki üç marka var, doktorlar psibands ı öneriyormuş genelde
fiyatı da 25-30 lira arasında
başlamadan git al canım hçbir yan etkisi yok

X