2013 Haziran Anneleri Doğum Hikayeleri...

merhaba güzel anneler ve anne adayları..

bende kaç gündür yazıcam az okuyup yazayım diyorum ben okuyasıya kızım uyanıyo.. ama azmettim bugün yazıcam..

benim kızda aceleci olanlardan ki daha 36+4 deydik ve ben daha izne ayrılmamıştım hatta abartıp pazar günü sınav görevine gitmiştim açıköğretim vardı..

Bir hafta öncede sancılarım çıkmıştı nst de nidilat, ciğer geliştirici felan yapmıştı doktorum ama bi daha sancın olursa alırım demişti ki kızım zaten 2 hafta önden gidiyodu gelişim olarak çatı muayanesi yapmıştı hem çatın çok dar bebekde iri hemd ters duruyodu büyük ihtimal normal olmaz demişti.

3 haziranda rutin kontrolüm vardı ama doktorum ara sıra gel nst de sancılarına baktır demişti benimde iki gündür sancımı hissetmiyodum ama kasılmam çoktu sınavdan çıkınca eşime dedimki bi sancılarıma baktıralım çok kasılıyor gibi yarın sorar şimdi dedim. eve bile gitmeden hastaneye geçtik nst çektirdik ki ebe bi naz bi baz çekti yani baktı sancılarım var doktoru aradı doktor açıklığa bak dedi baktı 1 cm ve bebek hala ters doktorda bide ultrasonda bakalım alalım dedi ben tabi şok.. Ya bari yaın olsun dedim yok olmaz dedi doktorum bugün almasam bile gönderemem seni eve dedi.

akşamüzeri 5 felandı bunlar olduğunda sezeryan olucam için 6,6,5 gibi alıcam dedi beni hazırladılar o ara. Kimse yok arkadaşımızı aradık ailem 18 saatlik yolda anca iki güne gelirler yani artık arkadaşlar sağolsun.. beni 18:30 da sezeryana aldılar sadece belden uyuşturarak olacaktım ben yaygarayı koparmışım ameliyathanede yok ben hissediyorum yok acıyo tabi beni hemen bayıltmışlar ben uyandığımda saat 8 felandı. bütün arkadaşlarım toplanmış bebeğim gelmiş ben çok sevdiğim erkek bir arkadaşıma küfretmişim o arada. maskaralık diz boyu yani.. ama bebeğim öle güzeldi ki erken olmasına rağmen 3670 gram doğdu bebeğim ama mamayı almadı sütte yok kan şekeri düştü o gece ve ertesi gün serum verdiler yoğun bakımda ben ara sıra gidip emzirmeyi denedim ama süt yok boş boş emdi kuzum.. çok şükür şimdi emiyo sütümde var evdeyiz herkeste gitti yalnız kaldık kızımla ama böle daha iyi.. allahım olmayan herkese nasip etsin doğum yapmayanlara da allah yardım etsin..

Bebeğimin Adı: Egemen
doğum Haftası: 34+2
doğum Tarihi/Saati: 13 Mayıs 2013 - 11:55

doğum Kilosu: 2.450 kg
Boyu: 48 cm
doğum Şekli: Normal doğum

Öncelikle doğum yapan arkadaşları kutluyorum... Allah analı babalı büyütsün bebişlerimizi... doğumu bekleyen arkadaşlara ise kolay doğum diliyorum... ve doğum hikayemi sizlerle paylaşmak istiyorum...
11 Mayıs cumartesi günü sabah anneler günü dolayısıyla kayınvalideme gidecektik... hazırlıklarımızı yaptık... ben evden çıkmadan lavaboya gittim... Hafif bir kanama olmuştu... ancak benim her zaman olduğu için ve çok az olduğu için önemsemedim... ancak gece boyu yine her zamanki gibi ağrılarım vardı... ben yine önemsemedim.. evden çıkmıştık... eşime durumu söyledim. istersen hastaneye gidelim dedi. bende gerek yok gidelim dedim bir saatlik yol nasılsa, birşey olursa orada gideriz hastaneye dedim.. sonra da eşime keşke hastane çantamızı alsaydık dedim ya orada doğurursam dedim... eşim döneyim istersen dedi yok dedim gidelim boşver... doğurursam oradan alırsınız artık dedim gülerek... neyse kayınvalidemlere gittik.. orada ağrılarım devam ediyor, lavaboya gidip kontrol ettim devamı gelmemişti...kayınvalidem hastaneye gidin bakalım dedi.. benim hep erken doğum riskim olduğu için ilaçlarımı içerim şimdi geçer dedim.. ilaçlarımı içtim ve ağrılarım hafifledi.. akşama eşimin teyzesi bizi davet etmişti.. onlara gittik... gayet güzel bir akşam geçirdik... sonra eve geldik.. saat gece yarısı olmuştu... gece yeniden ilaçlarımı içtim ve yattım... sonra eşim öksürmeye başladı eşime neyin var iyimisin dedim... hastamı oldun yoksa dedim.. o yok iyiyim dediği anda benden bir şeyler akmaya başladı... önce kanama geliyor sandım... eşime kalk birşeyler oluyor dedim... ayağa kalkmamla suyumun boşalması arttı... suyumun geldiğini anladım eşime suyum geliyor anneni kaldır dedim eşim telaşla hemen annesini çağırdı... hemen beni özel bir hastaneye götürdüler... özel hastane haftan küçük burada bebek yoğun bakımı yok dedi ve bizi tek bebek yoğun bakım ünitesi olan devlete bağlı kadın doğum hastanesine yönlendirdiler... ben bu arada kendi gittiğim özel hastaneyi aradım... durumu söyledim... oraya gitmek istediğimi söyledim ancak bizim özel hastaneyi dahi bırakın yaşadığımız şehirde bebek yoğun bakım yokmuş... böyle durumlarda ya konyaya yada kayseriye sevk ediyorlarmış... ben tabiki şoklarda... hiç böyle söylenmemişti bana daha önce... oysaki erken doğum riskim vardı hep...bebeğin eşi öndeydi çünkü... neyse mecburen kadın doğum hastanesine gittik... hemen ultrasonla baktı doktor... ben bebeğin eşinin önde olduğunu durumumu anlattım ama doktor hayır dedi eşi yukarda dedi normal doğum dedi.. ben yine şoklarda... ama kendimi normal doğuma hiç hazırlamamıştım ben... nasıl olacaktı... sonra çatı muayenesi yaptı doktor beni sonra doğumhaneye aldılar... bu arada eşim arkadaşını aramış... bizim eve gitmiş... gecenin bir vakti görevliyi uyandırmış ve bizim eve girip hazır olan hastane çantamızı alıp hastaneye getirmiş... doğum hanede benden başka kimse yoktu... önce normal serum takıldı, kan alındı nst bağlandı vs.. sonra ben beklemeye başladım... çok heyecanlıydım... normal doğum nasıl olacaktı.. ben sürekli dualar ediyordum... bu arada bizimkilerden hiç haber alamıyordum... dışarıda bekliyorlardı ama ben onları göremiyordum... onlarda beni tabiki... ben öyle beklerken başka doğum yapacak kadınlar sırasıyla gelmeye başladılar... 8-10 civarı yatak vardı... hepsi doldu... sonra sancı çekenleri gördüm... çok zorlandıkları belliydi... sürekli ebeler belli aralıklarla gelip çatı muayenesi yapıyorlardı... en çok ondan nefret ettim... odadaki kadınlar sırasıyla sancı çekip doğurup gidiyorlardı...yerine ise başka doğum zamanı gelmiş kadınlar geliyorlardı...doktor geldiğinde sürekli ilaç kullandığımı, iğne vurulduğumu söyledim beni sezeryana alın dedim normal doğum yapamam dedim ama yasak olduğunu normal doğum yapabileceğimi söyledi kabul etmedi... sabah oldu doktor değişti... bu sefer o doktora söyledim sezeryan yapın dedim hayır olmaz dedi o doktorda... sana suni sancı vereceğiz dedi ondan sonra doğum olacak dedi... sabah bana suni sancı takıldı... yavaş yavaş sancılar başladı sonra arttı... allahım ne berbat birşeymiş bu sancı... dayanamıyorum ama bir an önce olsun bitsin istiyorum doğumun ama olmuyor gece 2.30'a kadar sancı çektim, gelip gidiyorlar 4 cm açılma var diyorlar... 4 cm'i bir türlü geçmiyor.. doktora sürekli söylüyorum açılma olmaz diyorum acı çektirmeyin bana diyorum nolur diye yalvarıyorum ama nafile kadın inat normal olacak diye tutturmuş gidiyor... ailemle hiç görüşemiyorum... en sonunda canımdan bezdim çıkarın bu suni sancıyı istemiyorum dedi... doktoru çağırdılar... doktor biz sezeryan yapamayız diyor... biraz dişini sık diyor sabaha kadar doğurursun diyor... ben hayır dedim... doktorla tartıştık... ailemle görüşmek istediğimi söylüyorum yasak diyorlar... ne bu yaa dedim.. hapishanedemiyim ben dedim... ailemle görüşüp buradan çıkacağım dedim... istemiyorum dedim... sonra ailemle görüştürdüler... onlara yalvarıyorum ne olur beni buradan çıkarın başka hastaneye gidelim dedim... onlarda kayseri ile falan görüştüler oranında bebek yoğun bakımı doluymuş alamayız dediler... beni ikna etmeye çalıştılar... biraz dayan doğum olsun bebeğimizi alıp gidelim buradan diyorlar... ben ikna olmadım... sabaha kadar taktırmadım suni sancıyı... bu arada bebeğin 48 saat içinde doğması gerekiyormuş.. yoksa bebeğin hayatı riske giriyormuş... sabah başka bir doktor geldi... bu doktor çatı muayenesi yaptı... bak dedi 6 cm açılma var suni sancıyı takalım hemen doğurursun dedi... bebek küçük kolay doğum olur dedi korkma dedi... eşimde bana yalvarıyor... nolur diyor bebeğimizi kucağımıza alalım gidelim diyor... bir kez daha dene bak bu sefer olacak doğum diyor... ben çaresiz kabul ediyorum... ama diyorum doktora açılma olmazsa sezeryana alacaksınız beni... akşama kadar sancı çekemem ben diyorum... yeterince sancı çektim diyorum... doktor zaten açılma olmazsa vakit daralıyor seni ve bebeği riske atamayız o zaman sen istemesende alırız sezeryana diyor... sonra sabah saat 09:10 'da suni sancı tekrar takıldı... yavaş yavaş sancılar başladı yine... saat 10 civarı sancılar arttı... ben kıvranıyorum... diğer doğum yapan kadınlardan kendime tecrübe edindim... bağırmak yerine ıkınmak doğumu kolaylaştırıyor... bende bağırmaktan çok ıkınmaya çalıştım... sürekli ıkınıyorum... sonra bebeğin kafasını hissettim... ebe geldi tekrar çatı muayenesi yaptı tamam dedi doğuma alıyoruz seni... hemen yan odadaki çatala çıktım... ebe sancı geldiğinde bütün gücünle ıkın dedi... sancı sürekli var ama aşırı arttığında ıkındım... ebe bebek çok küçük kendini ittiremiyor dedi ve yardım istedi görevli başka bir bayan geldi ben ıkınırken karnıma dirsekleriyle bastırdı... bir iki daha ıkınmayla bebeğin kafasının çıktığını hissettim... kafası çıktıktan sonra vücudu kayıp geliyor zaten... bir baktım bebeğimin popo tarafını gördüm... bebeğimin sesini duydum... göbek bağı kesilirken gözümü kapattım... sonra bebeği giydirmeye yan tarafa götürdüler... dikişlerim atılırken bebeğimi getirip şöyle bir gösterdiler işte bebeğin dediler... giydirilmişti bebeğim yüzünü gördüm... sonra götürdüler bebeğimi beni de normal odaya çıkardılar... doğum haneden çıkarken herkes oradaydı ve herkes benimle beraber iki gün boyunca perişan olmuşlar... çok korkmuşlar... o gece hastanede tek başıma kaldım... refakatçi yasakmış... bebeğimde yanımda değildi küvöze almışlardı... ertesi gün hastaneden taburcu oldum... öğlen gidip bebeğimi kamera ile ekrandan gösterdiler bize... yüzüstü yatıyordu.. yüzünü göremedim...sonra hazırlığını yap burada kalacaksın bebeğine bakacaksın dediler çok sevindim... eve gittim duş aldım... hazırlığımı yaptım bebeğimin yanına geldim... bebeğim 8 gün küvözde kaldı.. bende onun yanındaydım... üç saatte bir yanına gidip altını temizleyip onu besleyebiliyordum... sütüm üç gün gelmedi biberonla mama verdik... sonra sütüm iyi kötü geldi ancak bu kezde anne sütüne protein katıp verdiğimiz için yine biberona devam ettik... eve çıktıktan sonra bebeğim daha kısa sürede toparlandı... kilo aldı.. ev ortamı daha iyi geldi bebişime... şimdi ise sütüm az... mama takviyesi ile devam ediyorum... biberona alıştığı için emmekte zorlanıyor... çok uğraşıyorum ama bakalım inş. emer... bebeğime kucağıma alınca bütün çektiğim sancıları unuttum arkadaşlar... hepsi geçti... normal doğumun sonrası çok iyi arkadaşlar.. hemen ayağa kalkabildim... 8 gün hastanede bebeğime kendim rahatça baktım... sezeryan olanları gördüm.. çok zorlandılar... Allah bebişlerimize sağlıklı uzun ömürler versin inş... bu arada bebeğimin resminide ekliyorum... maşallah demeyi unutmayın... sevgiler...

canım amelıyat esnasında en ufak bır agrı sızı hıssetmedım sonrasında 3 4 gun hafıf agrılar oluyor ılk gun ayaga kalktım 4,5 saat sonra ıdrar yapmam gerektıgını soledıler ve benı lavoboya goturen hemsıre ıdrarını yapınca cok rahatlıcaksın cok daha rahat yuruceksın demıstı gercekten dedıgı gıbıde oldu vc ye zor gıden ben ıdrar yaptıktan sonra acım cok hafıflemıstı. bas agrıları benı cıldırtıyor ama korktugum gıbı bır amelıyat degılmıs cok kolay bır dogum seklı bence

canım öncelikle yavrunu Allah analı babalı büyütürsünüz inşallah. maşallah çok tatlı :)

yazdıklarını okudukça tüylerim diken diken oldu. zira senin yaşadıklarının aynısını geçen sene temmuzda bende yaşadım. bende 34. haftaya kadar hep özele gidiyodum bir gece suyum gelşnce dr um aynı seninki gibi dedi. yeni doğan yoğun bakımı olan hastaneye gitmemizi bebeğin küçük olduğunu söyledi. sakın riske atmayın dedi. ben çok daha çok küçük çok küçük diyip duruyomuşum herhalde doğum o gece doğru yaparım dedim . hemen ankaradaki büyük doğuma eşim götürdü. eşimi içeri almadılar. çok kötüydü ya tek başımaydım. kimse bir şey söylemiyor hemen üstünü çıkar elbise gibi bir şey verdiler ben titriyorum bir yandanda bebeği merak ediyorum durumu nasıl diye sonra senin dediğin gibi sancı odasına aldılar herkes sıra sıra dizilmiş nst ye taktılar çok şükür yavrum iyiydi iğne vurdular çiğer gelişimi için ama gene birşey söylemiyolar ne zman doğururum diye .gece 12 den öğle 1 e kadar kimseden görüştürülmedim hapishane gibiydi. salı günü gece hastaneye yattım cuma günü akşama doğru yavrumu sağlıkla kucağıma aldım. benim miniği küveze koymadılar. Allahın izniyle temmuzun 20 sinde yaşımıza gircez hepsi geçiyo tüm sancılar çektiklerimiz unutuluyo onun gelişimini gördükçe izledikçe dünyalar senin oluyo.

Son düzenleme:
canım benim ne tatlı ne güzel bir bebek allah analı babalı büyütsün. biz de görürüz inşallh bebişimizi. hayırlı uğurlu olsun..

bana da ahmet bey spinal,i önerdi sen zayıfsın rahat yaparlar çok da memnun kalırsın dedi bende baş agrısı yapıyomuş dedim herkeste olmuyo o dedi bende zaten genelden korkuyodum ayılamam falan diye spinal yaptırdım o baş agrısı da beni buldu ama çok şükür artık geçti iyiyiz dikiş agrım falanda olmadı çok fazla sende oldu mu şu an nasılsın

çok şükür benimde olmadı ağrım sızım bende ayılamamaktan ve ayılırken saçmalamaktan korktum
hattta ameliyathanedekilere tembihledim beni komik duruma düşürmeyin diye biz bizeyiz burda dedi ama cok şükür hemen ayıldım ilk ebru dediklerinde hemen uyandım sadece üşüdüm hersey muhteşemdi hemşireler cok iyiydi kızımla benle cok ilgilendiler

doğum yapan arkadaşları tebrik ediyorum :)ben normalde temmuz annesiyim ama bebeğim acele ediyor. 3 gün önce gittiğimizde 1 parmak açıklık ve rahimde yumuşama vardı. bu aralar arttı kasılmalarım ama düüzene girmediği için doktor evde bekletiyor. her an gelebilir haziran annesi olacağız inşallah :)

Dogum yapan anneler bebislerinizi saglikla buyutun insallah... bende cuma gunu 40 hft OLUYORUM ama sancim yok ne yapacagim yrn belli olacak

kızlar hayırlı olsun inşallah bebişlerinize ve size sağlık sıhat versin Rabbim. ben de haftaya perşembe doğum yapcam çok heyecanlıyım sabırsızım. epidural sezeryan olcam Allah izin verirse. sezeryan olanlar rahatlar mı biraz bilgilendirebilirler mi süt verebildiler mi sürekli kafamda sorular...?

BENIM BUGUN 6.GUNUM KIZLAR BUGUN COK COK IYIYIM EVDEKILERI POSTALADIM KIZIMLA BASBASA KALMAK İÇİN HASTANE HASTANE DOLASTIM SUTUM GELMEDIGINDEN EVE GELDIM SUPURGE YAPTIM MUTFAGIMI TEMIZLEDIM YEMEK HAZIRLADIM ORDAN ANLAYIN SEZERYANIN OKADAR KOTU BISEY OLMADIGINI HA BU ARADA BU GUNE KADAR MANYAK BAS AGRILARIM VARDI EPIDURAL ANESTESINDEN KAYNAKLI AGRI KESICILER BANAMISIN DEMIYORDU DUN HEMSIRE KAFEIN ICEREN ICICEKLER AL DEDI BUGUN KAKTIGIMDA OLUYODUM AGRIDAN HEMEN ACI TURK KAHVESI YAPTIM ICTIM (KI NEFRET EDERIM )HEMEN KESTI BASIM AGRIMASIN DIYE KORKUMDAN 3KERE TURK KAHVESI ICTIM BUGUN HIC AGRIM KALMADI SUKURLER OLSUN TEK SIKINTIM SUTUM YOK DAHA

Yasemincim cok gecmis olsun Allah evladını sana ve vatana hayırlı evlat eder inşallah:)

.bizim dogum hikayemiz bayagı bi komik.ama şunu söyleyebilirimki normal dogum yani kendi sancınla gelen dogum okadar kolaymış o kadar rahatmışki
benim büyük oglumda çok cahildim 37 haftalıkken yapılan çatı kontrolünde 4 cm acılma oldugunu söyleyip doktorum suni sancı ile serum baglayıp dogum yaptırtmıştı.ve altta 15 dikişim vardı yırtıgım vardı kanamam çok olmuştu.20 gün ben yürüyememiştim sünnet olmuş gibi.
cok salakmışım ozaman.ama bide doktordanda kaynaklanıyor biraz.
neyse gel gelelim 3 sene sonra ddogan bu ogluma.29 haftalıkken su sızıntı kanama flan derken hep yattım ilaçlar antibiyotikler ignlere derken 40 haftaya geldik şükür.ben her agrıda panikleşiyordum acaba dogummu diye hemen arabaya atlayıp gidiorduk hastaneye ama geri geliyorduk
neyse ben 4 haziran da gece 4 gibi ishal olmuşum gibi karın agrısı ile uyandım afedersiniz altıma yapcam diye bende wc ye bi koşuşu var gittim wc ye bişey yok.kalktım yataga geri giderken yine kakam geliyor gibi oldu gittim yine yok..kalktım yine gelio gibi oldu ayyy dedim çamaşırım hep kaka olcak diye koşarak yine gittim gelmedi bende wc ye oturdum ha bire ıkınıyorum kakam gelsin diye .sabah 7 ye kadar ugraştım kakam gelmedi neyse eşim uyandı sabah işe gitcek dedimki ya ben ishal olmuşum yapamıorum dedim.oda napsın elinden gelen bişey yok.sonra kayınvalidem uyandı ne oluyo dedi dedimki ya ishal olmuşum ama yapamıorum gece 4 ten beri ugraşıorum dedim güldü güldü dediki sen doguruyorsun dedi.bende olurmu agrım yok sancım yok sadece kakam düşmüo dedim.yine güldü eşime hadi dogum cantanızıda alın hastaneye gidin dedi.ben diyorum ya dogurmuyorum diyorum.neyse ebeyi aradım doktoru aradım doktor dediki çabuk gel o kaka sandıgın bebek dedi.heycandan elim ayagım titredi birazda mutluydum.ben farklı bi şekilde gitmeyi hayal ediyordum korkarak yada bagırarak acı ve sancı içinde eşim kucagına almış flan hayal ediyordum ama güle oynaya kendim yürüyerek agrısız sancısız hastanenin yolunu tuttuk bende sadece kaka yapma istegi vardı onun dışında bi şeyim yoktu neyse hastaneye girdik ebe hanım çatala aldı evet sibel dedi beklenen an gelmiş 9 cm acılman var ve bebegin sacları gözüküyor dedi.nasıl olur agrım yok dedim daha suyumda gelmedi dedim suyu herkesin gelmeyebilir dedi.neyse dogum kayıtları için beni nts ye baglamak zorunda kaldı nts de sancılarım 125 lerde cıktı fazla degildi.doktor geldi 7.30 da baktı dediki doguruyor ya bu hemen dogum haneye alın dedi.dogum haneye gecip ebe hanım parmaklayarak suyumu patlattı.saat 8 e geliyordu hadi sibel 8 ekadar dogur 15 dakikada dogurursun bebek gelmiş ıkın dedi.3 fefa ıkındım 3.ıkınmada geldi bebegim.yani okdar güzel bi dogumum olmuştuki dogumun böyle oldugunu bilmiordum.rabbim bütün hamilelere benim gibi agrısız sancısız dogum nasip etsin.bebegim dogduktan sonra doktorumun dedigi şu sen hastaneyde gelmenede gerek yokmuş kakanı yapcam diye sen wc ded doguruyormuşun dedi gercektenmi dedim evet dedi.odaya cıktıktan sonra ise 4 saat sonra doktor odaya gelmişti kanama bakmak için karnıma bastırarak içimdeki pisligi cıkartcaktı ama ben işi dogumdan sonra wc ye girdikten sonra oturup karıma karnıma bastırdım karnıma çöktüm ve bütün kanama ve pislik aktı gitti.hocam dedim ben o işi wc de yaptım oturdum karnıma bastırdım aktı dedim .yüzümü okşayıp bilinçli hastaları çok seviorum ded.içok iyi gözüküyorsun evinize çıkın bebekte hastane ortamında kalmasın dedi.sabah 8 de dogum yapmıştım ikindiye dogru çıkmıştık.
bu arada ne yırtıgım vardı ne dikişim.bebegin göbegini keserlerken ebe hanıma dedimki eee dikmiycekmisiniz dedim ne dikişi yırtıgın bile yok rahmin çok güzel açılmış dedi.doktorumda kendin bile kalkabilirsin dedi neyse kalktım ve odama kendim yürrdüm dsanki hiç dogurmamaışım gibi.
ama tek sorunumuz sütüm hemen inmemişti.3.günün sonunda sütüm anca inmişti.o zamana kadar mama verdik.
bebegimin göbegide 3. gün düşmüştü.şuan 9 günlügüz ve her gün yıkıoruz
MUHAMMED EREN İM DOGDU HAYATIMIZA HOŞGELDİ
İŞTE BENİM PRENSİM

Eklentiler

• $IMG_1202.jpg
    29 KB · Görüntüleme: 77

Sanada bebeğinede maşallah diyeyim. Herkes senin gibi kolaycacık doğum yapabilse keşke.

topiğin erken gelen minnoşu :) annesine çektirdi bayağı olsun ama bak büyütüyosun :) maşallah sanmazsın küçük doğdu bu bebişe şmdikiler cin gibiler

Ay bu hikayeyi okuyunca hemen dogum yapasim.geldi masallah yaa buyutmeside boyle rahat olsun hayirli guzel ahlakli bir evlat olsun darisi basima insallaaah :)) sanada cok gecmis olsun rabbim saglik sihhat versin...

.bizim dogum hikayemiz bayagı bi komik.ama şunu söyleyebilirimki normal dogum yani kendi sancınla gelen dogum okadar kolaymış o kadar rahatmışki

cnm ne güzel bir doğum hikayen varmış, kolay olduğunu biliyodum ama bu kadar da kolay olduğunu bilmiyodum maşallah cnm sana da oğluna da nazar değmesin...

Malum doktorum tatilde diye o gelmeden doğurmak istemedim. Gerçi bu hafta sonu doğurabilirsin çok yaklaştın demişti ama ben kendimi 12 haziran çarşamba gününe odaklamıştım. O zamanakadar doğum olmazsa suni sancı verecekti. Ben kendimi tamamen bu fikre kitleyip doğumu hiç aklıma getirmiyordum. Cumartesi günü hava çok güzeldi plaja gittik. Güneşlendim hatta denize bile girdim. Pazar Günü'de su Parkı'na gittik bol bol eğlendik. Herkes koca karnımla orda ne aradığımı düşünedursun ben bol bol eğlendim. Bazı insanlar ikizmi diye sordular bazılarıda bebek çıkmak üzere sakın burda doğurma falan dediler ben güldüm geçtim. Pazartesi sabahı işe gitmek için yola çıkmıştım eşim aradı sakın gelme asistanlar hasta sana bulaşmasın bugün evde kal dedi. Benim canıma minnet eve geldim biraz temizlik yaptım duvarlara asılacak resimler vardı onları astım ve Karadayı dizisini izledim. Ara ara belimden giren sancılar vardı ama ben ciddiye almadım. Yalancı sancılar dedim geçtim. Dizi bitince tuvalete gittim pembe bir lekelenmem olduğunu farkettim ama yine ciddiye almadım. Çünkü nişanı gelenler baya bir beklediler o yüzden önemsemedim. Hatta egzersiz topuna oturup egzersiz yaptım çarşambaya hazırlık için. Bu arada sancılarım dahada artmış ve güçlenmişti. Yine yalancı sancılar deyip ciddiye almadım ve banyoya girdim. Uzun uzun kaldım duşun altında. Bu arada karnımın iyice aşağıya düştüğünü farkettim. Çok garip görünüyordu. O sırada eşim işten geldi ve yüzüme baktığı ilk anda bir problem var dedi. Ben yok dedim hergünkü gibi sancılarım var ama biraz daha can acıtıyor. Kaç dk da bir dedi. Bilmem dedim bakmadım. Saçlarımı kuruttum yemek yedim sancılarımız şiddeti artmaya başladı. Hatta bir ara sancı gelince yürüyemedim yığıldım kaldım.eşim görünce hadi hastaneye bu normal değil dedi. Dakika tutmaya başladık her 6 dk da bir. Çantam arabadaydı zaten. Okunmuş hurmalarımı, cevşenimi ve Yasin kitapçığımı çantama koydum. Telefon ve iPad charger koydum. Sancılarım 5 dk da bire düştü. Bende hiç telaş yok. Gayet rahat ve sakinim ve bu sancıların en az 5-6 saat süreceğini düşünüp ağırdan alıyorum. Sonunda yola çıktık ilk gerçek sancım yolda geldi. Oha dedim doğum sancısı bumuymuş nefesim kesildi parmaklarım uyuştu canımın acısından nereye tutunacağımı bilemedim. Çığlık atmak istedim ama birden nefes egzersizi eğitmeninin söylediği aklıma geldi. Çığlık atmak bebeği strese sokar kakasını yapabilir demişti. Çok korktum kendimi tutup nefes alıp vermeye başladım. Sancı geçince hemen okunmuş hurmalarımdan 3 tanesini yedim ve bol bol su içtim. Hastanenin kapısında bir sancı daha geldi dizlerim çözüldü arabadan inemedim. Eşim hemen koşup tekerlekli sandalye getirdi içeri girdik. Sancı geçince kaydımı yaptırdım beni gelip almalarını beklemeye başladık. Bu arada sancılar her 3 dk da bir geliyordu. Orda bizi 10 dk kadar beklettiler eşim sinirlenmeye başlamıştı ki hemşire geldi bizi içeri aldı bir odaya götürüp üzerime giymem için bişey verdi. Ben giyinmek için ayağa kalktım foşşş diye suyum boşaldı. Hemşire beni öyle görünce çabuk çabuk doğum odasına gidiyoruz dedi hemen hızla odaya götürüp yatağa yatırmak istediler ama ben oturamadım bebeğin kafasına oturuyorum sanki olmuyor deyince kadın muayene etmek istedi.yan olarak yatırdılar ve muayene etti 4 cm açılma var dedi. Ben Epidural istedim hemen aradılar 10 dk içinde Epidural geldi ama vermeden önce tekrar muayene etmeleri gerekiyormuş ettiler 7 cm!!! Epidural için çok geç dediler. Tabi ben acıdan kıvranıyorum yalvarıyorum nolur Epidural verin dayanamıyorum yalvarırım diye ağlıyorum. Çok üzgünüz ama mümkün değil dediler. Ben yıkıldım tabii. Sancı gelince yatağın kenarlarını nasıl sallıyorum ortalık yıkılıyor sanki. Epiduralden umudu kesince hemşire ne dediyse can havliyle Yapmaya başladım. Doktor hala gelmemişti. Aradan bir 10 dk geçmiş geçmemişti Birden bir telaş sardı ortalığı. Bacağını tutun aşağıya çekin dizlerini itin falan diye bağıran bağırana. Ben ne olduğunun farkında değilim acı içinde kıvranıyorum. Nefes alıyorum veriyorum. Birden ıkınma ihtiyacı hissettim. Can havliyle bütün gücümle ıkındım. Korkunç bir yanma ve acı hissettim önce sonra bütün acım biranda geçti. Ben ne olduğunu anlamaya çalışırken karnımın üstünde bebeğimi gördüm. Şaka gibiydi resmen. Şoktayım dilim tutuldu. Minnacıktı ağlıyordu. Sonra beni gördü o bana bakıyor ben ona bakıyorum o kadar güzeldiki. 3 dk bekleyip eşime göbeğini kestirdiler ve bana verip emzirmemi istediler. Ben emzirirken doktor geldi. Tüh dedi partiyi kaçırdım. Beni muayene etti hiç yırtılma yok herşey çok güzel dedi bebeği kontrol etti. Çok sağlıklı yarın gelip sünnet ederim dedi gitti. Sora oğlumu temizlemeden sarıp sarmaladılar odamıza götürdüler. Ertesi güne kadarda temizlemediler. Sıkı sıkı kundaklayıp kucağıma verdiler göğsümde uyutmamı söylediler. Hastanede 2 gün kaldık bir sürü testler yaptılar sonra sünnetimizde olduk ve evimize geldik. Biraz ayrıntılı oldu ama zaten kısa bir doğum olduğu için hikayesi biraz uzun olsun bari dedim kusura bakmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…