2013 Haziran Anneleri Doğum Hikayeleri...

gözün aydın canım allah analı babalı büyütsün bende 26 mayıs akşamı hastanedeydim ahmet bey sezeryndaydı ve ben dogumhanedeyken getirdiler bir kız bebek o senindi ddemek :KK52::KK52:
bende çarşamba günü aldım bebeğimi kucagıma sezeryanla

evet canım o gece tek kız bebek benim doğdu 2doğum daha vardı ama onlar erkek bebekti 11:35 de doğdu kızım sen neden doğumhanedeydin sorunmu oldu seninde 37.haftada doğdu güle güle büyüt bebeğini sezeryandan yana bi sıkıntın oldumu acın falan dikişini aldırdınmı canım hemşireler falan cok ilgiliydi ben cok memnun kaldım

Ağlayarak okuyorum bütün doğumları, hepsi de birbirinden içli. Herkesin hikayesi farklı oluyor işte.
Darısı bizim başımıza. Bebişleriniz sağlıkla büyüsün inşallah.

evet canım o gece tek kız bebek benim doğdu 2doğum daha vardı ama onlar erkek bebekti 11:35 de doğdu kızım sen neden doğumhanedeydin sorunmu oldu seninde 37.haftada doğdu güle güle büyüt bebeğini sezeryandan yana bi sıkıntın oldumu acın falan dikişini aldırdınmı canım hemşireler falan cok ilgiliydi ben cok memnun kaldım
bebek kilo almamaya başladı ahmet beyde riske atmayalım dedi çarşamba günü aldık pazar akşamı sancım vardı biraz o yüzden gelmiştik ahmet beyde sezeryandaydı senin dogumundaymış yani bende dün aldırdım dikişlerimi çok rahatım bende çok memnun kaldım hastaneden herkes çok ilgiliydi bir sürü agrı kesici yaptılar bişey hissetmedim ama sezeryan zor tabiki sen nasılsın nasıl geçti

Doğum Tarihi : 05 / 06 / 2013
Doğum Saati : 10:45
Doğum Şekli : Sezaryen
Hastane : Sultanbeyli Ersoy Hastanesi
Bebeğin Kilosu : 3800 gr
Bebeğin Boyu : 56 cm
Doğum Haftası : 40+0

Doktorum 04.05.2013 tarihinde suni sancı ile doğumu başlatacağını söyledi ve sabah 8:30'da hastaneye gelmemi istedi. Sabah 9:00'da hastanedeydik. Beni alıp doğumhaneye götürdüler. Bir güzel soyup hastane kıyafeti giydirdiler. Lavman yapıldı ve sonrasında serum takıldı. Akşam 17:00'a kadar serum aldım. Çok hafif kasılma hissediyordum. Doktor seni fazla yormayalım, yarın devam edelim dedi. 17:00'de odaya çıkarıldım ve kontrollü bir şekilde sabaha kadar beklediik. Bu arada açılmam 2 cm olmuştu. nst cihazına bağlandığımda ara sıra bebeğin kalp atışları 220 civarına çıkıyordu, normal serum takıldı bir süre. Zaten doğumu da bebeğin kalp atışları yüksek diye başlatmıştı doktor.Neyse sabah 6:30'da beni tekrar doğumhaneye aldılar ve seruma devam ettiler. Saat 10 gibi hemşire geldi ve açıklığın 4 cm olduğunu söyledi. Bu arada doktro da gelip kesenin açılmasını istedi,bebeğin kakasını yapmasından şüphelendi. Şüphelendiği gibi de olmuş. Bebeğim strese girip kakasını yapmış. Acil sezeryan dediler. Dünya başıma yıkıldı. Normal doğum diye çok diretmiştim çünkü. Büyük hata etmişim normal olsun diye diretmekle. Odama getirdiklerinde yarı baygındım. Kafam çok güzeldi . Benimle dalga geçmeyin falan demişim,saçmalamışım bir sürü. Bebeğimi getirdiklerinde ağlamaya başladım. Uzaylı görmüş gibi baktım çocuğa. Çok acayip bir duyguydu. Emzirmeye çalıştılar ama emmedi. Baya uğraştılar. Zaten uykudan bir türlü uyandıramadık kuzumu. Hemşire alıp götürdü bebeğimi midesini temizleyelim diye. Getirdiklerinde durumu açıkladılar. Yoğun bakıma alacağız bebeği,kakası ciğerine kaçmış olabilir dediler. Ben o anda başladım deli gibi ağlamaya. Verdiler bebeğimi elime son kez koklayayım diye. Gözlerim doldu şu anda,o kokuyu anlatamam, tarif edilemez birşeydi. Kuzum benim öyle uyuyordu. ALıp götürdüler yine,yoğun bakıma aldılar. Doğum yaptığıım gün (05.06.2013) göremedim bir daha kuzumu. Ertesi gün bir sabah bir akşam görebildim.Ağlıyordu bir gördüğümde. Tabii fazla bakmak istemiyordum üzülmeyeyim sütüm çekilmesin diye. Bu sabah taburcu ettiler beni. Yine bebeği görüp öyle geldik eve. Şimdi iyi olmaya çalışıyorum. Göğüslerim sağmaktan biraz acıyor. Koyu kahve süt geliyor dünden beri. Onu gönderiyoruz. Sezeryan benim için zor oldu. Beklemediğim için sanırım. Sezeryan olacağımı bilseydim bu kadar üzüntü yapmazdım. Neyse şükür atlattım. Şimdi evde bebeğimin iyileşmesini bekliyorum. Sizler de dua ederseniz çok sevinirim. Şimdilik böyle. Bebeğim iyileştiği zaman resmini de koyarım inşallah. :KK14:

maşallah ne güzel ilk hamile olduğumu öğrendiğim zamanlarda vakit o kadar yavaş geçiyorduki gün gelipte bu doğum hikayelerini okuyacağım ve böyle sabırsızlanacağım hiç aklıma gelmezdi.. Rabbim hepinize evlatlarınızı sağlıkla büyütmeyi güzel günlerini görmeyi nasip etsin.. Hayırlı güzel ahlaklı evlatlar olsunlar..

Darısı başıma diyerek hepinizden dua bekliyorum arkadaşlar...

Canım öncelikle bebişinle sana uzun ve sağlıklı bir ömür dilerim. Allah nasip ederse bende ağustos annesi olucam
sayfaniza bir goz atmak istedim aglamaktan mahvoldum herkes yanima geliyor suan biseymi oldu agrin mi var diye utandim da formdaki bir dogum hikayesine agliyorum diyemedim :KK5:
bukadar aci cektikten sonra bebisini koklamanin opmenin tadi bir baskadir

allahım sizlere en kolayından doğumlar nasip etsin inşallahh
sağol canım benim annelik işte kolay olsa ewlatlar bu kadar tatlı olurmu ne emekler harcanıyor
allahım onları bir ömür boyu bizlere bağışlasın , onların acılarını yaşatmasın inşallah:KK14::KK14:
dünyanın en güzel varlıkları:KK16::KK16:

bebek kilo almamaya başladı ahmet beyde riske atmayalım dedi çarşamba günü aldık pazar akşamı sancım vardı biraz o yüzden gelmiştik ahmet beyde sezeryandaydı senin dogumundaymış yani bende dün aldırdım dikişlerimi çok rahatım bende çok memnun kaldım hastaneden herkes çok ilgiliydi bir sürü agrı kesici yaptılar bişey hissetmedim ama sezeryan zor tabiki sen nasılsın nasıl geçti

bana hiç zor gelmedi sezeryan canım 10 tane bile doğururum 2saat sonra ayağa kalktım cok şükür bebeğin nasıl boyu kaç canım

bana hiç zor gelmedi sezeryan canım 10 tane bile doğururum 2saat sonra ayağa kalktım cok şükür bebeğin nasıl boyu kaç canım
maşşalah sana o zaman bana çok zor geldi ben çok fena baş agrısı çektim spinalden dolayı acile gittim kaç kere o yüzden çok zorddu bebeğim iyi çok şükür 2800 grm 50 cm dogdu ilk kontrolümüze gittik 50 grm vermiş kuzum seninki nasıl

maşşalah sana o zaman bana çok zor geldi ben çok fena baş agrısı çektim spinalden dolayı acile gittim kaç kere o yüzden çok zorddu bebeğim iyi çok şükür 2800 grm 50 cm dogdu ilk kontrolümüze gittik 50 grm vermiş kuzum seninki nasıl

kıyamam sana Ahmet bey bana genel anestezi yi tavsiye etti acil sezeryan olunca biz hiç konuşamadık senin için genel anestezi en iyisi dedi spinal yada epidural istemiştim ben ama hayırlısı buymuş demkki sen kendinmi istedin spinal

Doğum günü: 03.06.2013
Doğum saati: 07:51
Doğum şekli:epidural sezeryan
Doğum yeri: İzmir Medical Park
Boy:50cm
Kilo:3,348gr
Doğum haftası:39+0

Geçen temmuzda bir kaybım olmuştu. Bebeğimi kürtajla aldılar. Ne kadar üzüldüğümü anlatamam. İki ay sonra oğluşuma hamile kaldığımı bilmeden doktor doktor gezip kaybımın nedenini öğrenmeye çalışırken doktorun bir tanesi yumurtaların bitmiş artık hamile kalamazsın demişti bana (30 yaşındayım!)..Onun için gece boyunca ağladım. Sonra iş yerindeyken kanamam oldu. "Ben bu kanamayı bir yerlerden biliyorum" dedim ve kşarak hastaneye gidip test yaptırdım. Yine gebeyim:KK52: Ağlaya ağlaya yeni doktor aradım çünkü bu da kayıp gidiyordu. O acıya bir daha dayanamazdım. Eşime "bu da giderse beni vurun artık" dediğimi biliyorum. Sonra ilaçlarla bu bebeğim bana tutundu (çok şükür) maceralı başlangıçtan sonra bitti mi-hayır. Hamileliğimin 10.haftasından itibaren aşırı bulantı kusma başladı. Hyperimesis gravidarum adlı yüz gebeliğin ikisinde görülen bir duruma sahipmişim. 8 kg. verip günlerce hastanede yattım. Bulantılar o kadar kötüydü ki ölüyorum sandım. Derken 5.ayda bulantılarım geçti. Neyse ki bebeğe zarar vermeden atlattım. Bu süreçte kayıp,kürtaj, bulantı derken İzmir'de toplam 12 kadın doğumcu gördüm. Neyse ki sonuncusu çok iyiydi. Ortak kararla epidural sezeryan olmasına karar verdik. Sezeryan öncesi bir hafta boyunca sancı çektim. Bebek ha geldi ha gelecek. Ama oğlum dayandı. Sabah ailem ve eşimle birlikte hastaneye gittik. Herkes çok heyecanlı. Eşim doğuma girerken beni öptü. Epey korkmuş görünüyordu. Ameliyat odasına girdim. Ameliyat saati 7:30, meğer gece nöbetinin son doğumuymuş. Anestezi uzmanı burnundan soluyor. Hemşirelerin suratlarından düşen bin parça. Ben hayatımda ilk defa ameliyata giriyorum ve çok kaygılıyım. Anestezi uzmanından yaptıklarını anlatmasını rica ettim. Beni azarladı. Sonra neyse ki doktorum geldi, sağ olsun o beni rahatlattı. Hemşire mi hasta bakıcı mı bilmiyorum,bütün ameliyat boyunca cep telefonu ile oynayan bir kız vardı, ondan yine neler olduğunu anlatmasını rica ettim, kız beni duymazdan geldi. Sonra doktorum anlattı. Sezeryanda hiç bir şey hissetmedim. "Şimdi bebeğin gelecek" dedi doktorum,karnıma bastırdı. Sonra bir ağlama sesi duydum. O kadar mutlu oldum ki ben de ağlamaya başladım. İlk sorduğum şey "iyi mi, sağlıklı mı" oldu. Hemşire "çok iyi, bu sana hiç benzemiyor babaya benziyor ve çok sağlıklı" dedi.Dokunabilir miyim dedim, yanağıma sürdüler. Sonra oğlumu götürdüler. Ben ameliyatın bitişinde orada kaldım. Hastane politakası olarak ilk yarım saat emzirme ve ten temasına önem verildiği söylenmişti. Ama beni çıkarıp başka bir odaya aldılar ve beni odaya götürmesi gereken hastabakıcı bilgisayar başından bir türlü kalkmadı. Yalvardım, ne olur ilk yarım saati geçirmeyelim diye ama kısmet olmadı. Adamın umurunda bile değildi. Neyse ki eşim kucağına almış, sevmiş okşamış yavrumu yukarıda. Doğum hikayemin sonrası hastane ve k.valideme sinir olarak geçti maalesef. K.validem "bu bize hiç benzemiyor, sizin tarafa benziyor. Olsun belki değişir (!:KK53:) dedi misal. Bütün fotoğraflarda suratı beş karış çıkmış, görümce de geldi hastane odası oldu yüz kişi, ben de çıkmalarını rica ettim herkese. Küsüp gittiler (benim olayları bilenler bilir çok sevindim gitmelerine)
Bu arada ben birkaç saat sonra ayağa kalktım. Biraz ağrım vardı ama çok değil. Sonra bir tuvalete çıkma faslı başladı. Uğraş uğraş çıkamadım. Bu arada gece oldu. Benim süt yok tabi. Oğlum aç. Mama verdik ama onu da becerememişiz. Hemişre bir tane, yerinde bulunmuyor. Bir mama bir çiş krizi. İki gün kalayım diyorduk ama hastane personeli o kadar yetersizdi ki ertesi gün çıkmaya karar verdik. Aldık oğlumu da evimize geldik. Oğlum çok aktif bir bebek. Doyurması çok zor. Binbir uğraş ile 3.gün sütüm geldi ama hala mama takviyesi yapıyoruz. Şu an sütüm normal şartlar altında yeterli miktarda (6.gün) ama oğlum üç günde 300gr. kaybettiği için mama takviyesi yapmaya devam ediyoruz. Dikişler biraz acımakta tabi ki ama bugün daha iyi hale geldi. Bu arada bir de çocuk doktoru değiştirdik çünkü hastanenin sadece bir çocuk doktoru varmış ve bize öyle kötü davrandı ve öyle yanlış yönlendirdi ki bu kadar olur. K.doğum doktorumuza çok güveniyoruz, ondan rica edip yeni bir doktor arayışına girdik. Yeni doktorumuza bugün gittik. Neyse ki oğlumuzun sağlıklı ve iyi olduğunu öğrendik. "Adam olur bundan" dedi doktorumuz :KK1: ve bizi bir güzel bilgilendirip yönlendirdi. Şimdi bizi hangi maceralar bekliyor bakalım..:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Bebeğimin Adı: Ali Barlas
doğum Haftası: 40+0
doğum Tarihi/Saati: 01 Haziran 2013 - 15:18

doğum Kilosu:
3.440 kg
Boyu: 50 cm
doğum Şekli: Genel Anestezi ile Sezeryan

Öncelikle doğum yapan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum bekleyenlere de sağlıklı hayırlı doğumlar diliyorum :emir_bebek: ben çok sancılı bir süreç yaşadım doğum yapmayanlar için yazsam mı yazmasam mı bilemiyorum ama inanın şimdiden herşeyi unuttum bebek o kadar güzel bir mucize ki üstünden bir hafta geçmesine rağmen tekrar aynı sancıları çekebilirim :KK49: doğumu bekleyen arkadaşlar ne kadar zorluk çekerseniz çekin sizi bekleyen çok güzel anların ve duyguların olduğunu unutmayın :emir_bebek:
31 mayısta doktor kontrolünde dr günümün dolduğunu bebeğin başının çok yukarda olduğunu 3-4 gün daha bekleyip olmazsa sezeryana alacağını söyledi ve benim doğum tarihine 1 gün kalmış olmasına rağmen ne sancım vardı ne kasılmam hamileliğim boyunca kasılma nedir tam çözemedim zaten eve gelip eşimle konuştum ben çok rahatım sancım yok bu bebek gelmeyecek 3-4 gün beklemişken 6 gün bekleyelim de doğum tarihi 6.6. 2013 olsun madem dedim :KK1: kendimizi o tarihe şartlayıp yattık :emir_bebek: gece 4 sularında alt tarafımda ağrıyla uyandım sıkıştım sanıp lavaboya gittim ağrı hafifledi yattım saat 6 da daha şiddetli belime yayılmış adet ağrısıyla uyandım yine sıkıştım sandım ama yatağa döndüğümde uyuyamadım ağrı artmıştı hemen duş aldım bi kaç eksiğimi hallettim yaklaşık 20 dakikada bir sancım geliyodu hemen hastaneye gittik 4 cm açılma vardı dr normal doğumu deniycez dedi olmazsa sezeryana alcam dedi suni sancı bağlandı sabah saat 08:00 de 15 dakika sonra dr geldi baktı rahat rahat yatıyorum bu hastamın çığlığını duycam dedi sancıyı artırdılar 2 dakikada bir 130 140 larda sancı yaşamaya başladım ta ki saat 15:00 a kadar 9 saat :KK19: çok zordu benim için ve sürekli alttan açılmama bakıldı bebek inmiş mi diye bakıldı ama nafile :emir_bebek: nst odasında benim gibi doğumu bekleyen bayanla arkadaş olmuştuk benim şimdilik normal görünüyo dedi bana da normal doğumu deniycez dedim birbirimize dua ettik burdan bebeklerimizle çıkcaz dedik ayrıldık ben sancı çekerken onu doğuma aldılar bütün bağırtılarını duydum iyice stresim arttı sonra bebek sesi geldi oh kız kurtuldu dedim bana baktılar o arada 8 cm oldu açıklık ama bebek yukarda ve 7-2 yönünde o ne demekse artık :KK43: doktorum olmayacak bebek gelmiyo hazırlayın sezeryana alcam dedi ben ağlayarak yalvarıyorum tabi nolur alın çok yoruldum diye beni hazırladıktan sonra bekle bekle gelen giden yok sancı serumum çıkarıldı ama aynı şiddetle devam ediyor :18: meğerse benim nst arkadaşım bişeye girmiş tıbbi bi terim anlamadım alt tarafı çok yırtılmış kan kaybıyla şoka girmiş dikiş tutmuyomuş falan :KK50: ben iyiden iyiye korkmuştum artık bir saat boyunca onun ameliyathaneden çıkmasını bekledim sonra beni aldılar 15 dakkada bebişim doğmuş ben 2 saat sonra çıkmışım ayılmam da bir saati bulunca akşam 6 da gözümü açtım karnım ağrıyo diye ağlamaya başladım annemler bebeğine bak dediler bakmadım çok sinirliydim ve yorgundum ağlamaya başlayınca dönüp bi baktım göremedim bulanık görüyordum göremiyorum dedim arkamı dönüp yattım :KK9: eşimle annemin konuşmalarını duydum napcaz ki 2 saattir çocuk ağlıyo aç zavallı mama alıp gelsek falan diye içim sızladı kendime geldim getirin onu dedim annem bebeği tuttu eşim mememi :KK1: cop cop emdi yavrum dr geldi nasılsın dedi göremiyorum dedim nasıl olur anestezinin böyle yan etkisi yok dedi hemşire ise gözünde pomad var dr bey diyince olay çözüldü gözümün içine krem sıkmışlar :KK9: annem peçeteyle sildi ben de bebeğime baktım :KK9: 2 gün hastanede yatıp çıktık dünyalar tatlısı bi oğlum var Allah herkese nasip etsin :nazar: bu arada benim nst arkadaşı kurtuldu sağ salim sürekli kan verdiler ona bebeği de iyi :nazar: dediğim gibi biraz zor bir süreç yaşadım hem normal doğumun hem sezeryanın sıkıntılarını çektim ama kucağımdaki herşeye değer stres yapmayın ve anı yaşayın sonu güzel olsun yeter ki :nazar: :KK3:

Kızlar öncelikle diğer hikayelerini yazmış olan arkadaşları da çok tebrik ediyorum hepinizin gözü aydın darısı benim gibi bekleyenlerin başına inşallah...
Doğum Tarihi : 05 / 06 / 2013
Doğum Saati : 10:45
Doğum Şekli : Sezaryen
Hastane : Sultanbeyli Ersoy Hastanesi
Bebeğin Kilosu : 3800 gr
Bebeğin Boyu : 56 cm
Doğum Haftası : 40+0

:KK14:
cnm geçmiş olsun öncelikle ve bebeğin hastanede de olsa doğduğu için tebrik ederim, zor günler geçiriyosun ama inşallah bebiş tez zamanda iyileşir ve kucağına alıp evinize dönersiniz... Kendini çok yıpratma o küçücük bebişler bizden daha güçlüler iyileşecek ve kısa süre sonra kollarında olacak annesi....

Doğum günü: 03.06.2013
Doğum saati: 07:51
Doğum şekli:epidural sezeryan
Doğum yeri: İzmir Medical Park
Boy:50cm
Kilo:3,348gr
Doğum haftası:39+0
cnm çok tebrik ederim, gözün aydın. Ne güzel bebişin yanıbaşında :KK16::KK16::KK16: vee hastaneye kv. ve görümcekin geldimi neyaptılar sen ne yaptın diye çok merak ediyodum :KK1::KK1::KK1: beklenen şeyler yaşanmış ama görümcek seni sinir edemeden sen onu def etmişsin çok süper olmuş oh olmuş:KK1: kv.de alem yaa bebek bu daha yeni doğar doğmaz belli olmaz kime benzediği sürekli değişir ayrıca ya kocana ya sana benzeyecek :KK1: ne bekliyodu yaaa sadece onların tarafına mı benzeyecekti :KK1: ay alem yaa ama çok bozulmuşşş. Gelelim hastanene , gerçekten 10 üzerinden -10 , nebiçim özel hastane orası yaa hemşiresi hasta bakıcısı anestezi uzmanı hepsi ayrı :KK37::KK37::KK37: senin yerinde olsam oraya birdahaki gidişimde bir şikayet dilekçesi oluşturup memnuniyetsizliğimi bildirirdim hastane yönetimine:KK20:

dogum günü:07/06/2013
dogum saati: 11:00
doğum şekli:epidural sezaryan
dogum yeri:izmir hayat hastanesi
boy:51cm
kilo:4000
haftası:38

merhaba arkadaslar benım dogum tarıhım 18hazırandı fakat bebegım ırı ve catım dar oldugu ıcın doktorum 7 hazıranda epidural sezaryanla dunyaya getırtmeyı teklıf ettı bende kabul ettım.7 hazıranda kızım dunyaya geldı o anlar aklıma geldıkce hala gözlerim doluyor, rüya gibiydi bebegım dogdu ortalığı ayağa kaldırdı, o nasıl bir aglama benım yanıma getirdıler optum hoşgeldin aşkım hoş geldin mervem dedım yanagımı yanagına yapıştırdım sustu meleğim:KK16:beni tanıdı o anı hayatım boyunca unutamam.Maaşallah teyzeleri kızım çok tatlı:KK3: bakıp bakıp onun benım kızım olduguna inanamıyorum. RABBIM İsteyen herkeze tatdırsın bu mükemmmel duyguyu:KK16: 3gun olmasına ragmen hala mutluluk sarhoşuyum.yanlız sütüm gelmedi hala bu konuda sıkıntılıyım biraz:KK5:

Son düzenleme:
Bebeğimin Adı: Ali Barlas
doğum Haftası: 40+0
doğum Tarihi/Saati: 01 Haziran 2013 - 15:18

doğum Kilosu:
3.440 kg
Boyu: 50 cm
doğum Şekli: Genel Anestezi ile Sezeryan

Öncelikle doğum yapan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum bekleyenlere de sağlıklı hayırlı doğumlar diliyorum :emir_bebek: ben çok sancılı bir süreç yaşadım doğum yapmayanlar için yazsam mı yazmasam mı bilemiyorum ama inanın şimdiden herşeyi unuttum bebek o kadar güzel bir mucize ki üstünden bir hafta geçmesine rağmen tekrar aynı sancıları çekebilirim :KK49: doğumu bekleyen arkadaşlar ne kadar zorluk çekerseniz çekin sizi bekleyen çok güzel anların ve duyguların olduğunu unutmayın :emir_bebek:
31 mayısta doktor kontrolünde dr günümün dolduğunu bebeğin başının çok yukarda olduğunu 3-4 gün daha bekleyip olmazsa sezeryana alacağını söyledi ve benim doğum tarihine 1 gün kalmış olmasına rağmen ne sancım vardı ne kasılmam hamileliğim boyunca kasılma nedir tam çözemedim zaten eve gelip eşimle konuştum ben çok rahatım sancım yok bu bebek gelmeyecek 3-4 gün beklemişken 6 gün bekleyelim de doğum tarihi 6.6. 2013 olsun madem dedim :KK1: kendimizi o tarihe şartlayıp yattık :emir_bebek: gece 4 sularında alt tarafımda ağrıyla uyandım sıkıştım sanıp lavaboya gittim ağrı hafifledi yattım saat 6 da daha şiddetli belime yayılmış adet ağrısıyla uyandım yine sıkıştım sandım ama yatağa döndüğümde uyuyamadım ağrı artmıştı hemen duş aldım bi kaç eksiğimi hallettim yaklaşık 20 dakikada bir sancım geliyodu hemen hastaneye gittik 4 cm açılma vardı dr normal doğumu deniycez dedi olmazsa sezeryana alcam dedi suni sancı bağlandı sabah saat 08:00 de 15 dakika sonra dr geldi baktı rahat rahat yatıyorum bu hastamın çığlığını duycam dedi sancıyı artırdılar 2 dakikada bir 130 140 larda sancı yaşamaya başladım ta ki saat 15:00 a kadar 9 saat :KK19: çok zordu benim için ve sürekli alttan açılmama bakıldı bebek inmiş mi diye bakıldı ama nafile :emir_bebek: nst odasında benim gibi doğumu bekleyen bayanla arkadaş olmuştuk benim şimdilik normal görünüyo dedi bana da normal doğumu deniycez dedim birbirimize dua ettik burdan bebeklerimizle çıkcaz dedik ayrıldık ben sancı çekerken onu doğuma aldılar bütün bağırtılarını duydum iyice stresim arttı sonra bebek sesi geldi oh kız kurtuldu dedim bana baktılar o arada 8 cm oldu açıklık ama bebek yukarda ve 7-2 yönünde o ne demekse artık :KK43: doktorum olmayacak bebek gelmiyo hazırlayın sezeryana alcam dedi ben ağlayarak yalvarıyorum tabi nolur alın çok yoruldum diye beni hazırladıktan sonra bekle bekle gelen giden yok sancı serumum çıkarıldı ama aynı şiddetle devam ediyor :18: meğerse benim nst arkadaşım bişeye girmiş tıbbi bi terim anlamadım alt tarafı çok yırtılmış kan kaybıyla şoka girmiş dikiş tutmuyomuş falan :KK50: ben iyiden iyiye korkmuştum artık bir saat boyunca onun ameliyathaneden çıkmasını bekledim sonra beni aldılar 15 dakkada bebişim doğmuş ben 2 saat sonra çıkmışım ayılmam da bir saati bulunca akşam 6 da gözümü açtım karnım ağrıyo diye ağlamaya başladım annemler bebeğine bak dediler bakmadım çok sinirliydim ve yorgundum ağlamaya başlayınca dönüp bi baktım göremedim bulanık görüyordum göremiyorum dedim arkamı dönüp yattım :KK9: eşimle annemin konuşmalarını duydum napcaz ki 2 saattir çocuk ağlıyo aç zavallı mama alıp gelsek falan diye içim sızladı kendime geldim getirin onu dedim annem bebeği tuttu eşim mememi :KK1: cop cop emdi yavrum dr geldi nasılsın dedi göremiyorum dedim nasıl olur anestezinin böyle yan etkisi yok dedi hemşire ise gözünde pomad var dr bey diyince olay çözüldü gözümün içine krem sıkmışlar :KK9: annem peçeteyle sildi ben de bebeğime baktım :KK9: 2 gün hastanede yatıp çıktık dünyalar tatlısı bi oğlum var Allah herkese nasip etsin :nazar: bu arada benim nst arkadaşı kurtuldu sağ salim sürekli kan verdiler ona bebeği de iyi :nazar: dediğim gibi biraz zor bir süreç yaşadım hem normal doğumun hem sezeryanın sıkıntılarını çektim ama kucağımdaki herşeye değer stres yapmayın ve anı yaşayın sonu güzel olsun yeter ki :nazar: :KK3:

ALLAH iyiligini versin arkadaşım yazdıklarını okuyunca gülmekten dikişlerim acıdı:KK9:ALLAH analı babalı buyütsün...

Arkadaslar 39+1deyim ve nisan im geldi bugun usa da yasiyorum olen nisan geldi su an gece 2:15 ve kasilmalar oluyo hafif alta dogru vuruyor ama dayanilmayacak gibi degil ne yapmaliyim sizce hastaneye gitsemmi ? Bilgisi olan varsa yardimci olursa sevinirim

Kızlar öncelikle diğer hikayelerini yazmış olan arkadaşları da çok tebrik ediyorum hepinizin gözü aydın darısı benim gibi bekleyenlerin başına inşallah...
cnm geçmiş olsun öncelikle ve bebeğin hastanede de olsa doğduğu için tebrik ederim, zor günler geçiriyosun ama inşallah bebiş tez zamanda iyileşir ve kucağına alıp evinize dönersiniz... Kendini çok yıpratma o küçücük bebişler bizden daha güçlüler iyileşecek ve kısa süre sonra kollarında olacak annesi....

cnm çok tebrik ederim, gözün aydın. Ne güzel bebişin yanıbaşında :KK16::KK16::KK16: vee hastaneye kv. ve görümcekin geldimi neyaptılar sen ne yaptın diye çok merak ediyodum :KK1::KK1::KK1: beklenen şeyler yaşanmış ama görümcek seni sinir edemeden sen onu def etmişsin çok süper olmuş oh olmuş:KK1: kv.de alem yaa bebek bu daha yeni doğar doğmaz belli olmaz kime benzediği sürekli değişir ayrıca ya kocana ya sana benzeyecek :KK1: ne bekliyodu yaaa sadece onların tarafına mı benzeyecekti :KK1: ay alem yaa ama çok bozulmuşşş. Gelelim hastanene , gerçekten 10 üzerinden -10 , nebiçim özel hastane orası yaa hemşiresi hasta bakıcısı anestezi uzmanı hepsi ayrı :KK37::KK37::KK37: senin yerinde olsam oraya birdahaki gidişimde bir şikayet dilekçesi oluşturup memnuniyetsizliğimi bildirirdim hastane yönetimine:KK20:
sağol canım :KK1: oraya bir daha gitmeyeceğiz ki. Yeni doktorumuzdan çok memnunuz sadece kadın doğumcumuza gideriz artık oraya. Personel yetersizliği vardı sanırım orada, herkes çok çalışmış ve çok işi var şeklindeydi.

Arkadaslar 39+1deyim ve nisan im geldi bugun usa da yasiyorum olen nisan geldi su an gece 2:15 ve kasilmalar oluyo hafif alta dogru vuruyor ama dayanilmayacak gibi degil ne yapmaliyim sizce hastaneye gitsemmi ? Bilgisi olan varsa yardimci olursa sevinirim
nişan geldiyse bekleme hemen git canım, inşallah gitmişsindir ben bunları yazarken

Sanırım kızım erken davranıyor. benim de sabah nişanım geldi dr. sancıları ölç düzenliyle gel nst ye bakalım dedi. beklemedeyim... Cumartesi kontrolde normalde 1 temmuza kadar vakit var demişti..
Neler olacak göreceğiz :)

dogum günü:07/06/2013
dogum saati: 11:00
doğum şekli:epidural sezaryan
dogum yeri:izmir hayat hastanesi
boy:51cm
kilo:4000
haftası:38

merhaba arkadaslar benım dogum tarıhım 18hazırandı fakat bebegım ırı ve catım dar oldugu ıcın doktorum 7 hazıranda epidural sezaryanla dunyaya getırtmeyı teklıf ettı bende kabul ettım.7 hazıranda kızım dunyaya geldı o anlar aklıma geldıkce hala gözlerim doluyor, rüya gibiydi bebegım dogdu ortalığı ayağa kaldırdı, o nasıl bir aglama benım yanıma getirdıler optum hoşgeldin aşkım hoş geldin mervem dedım yanagımı yanagına yapıştırdım sustu meleğim:KK16:beni tanıdı o anı hayatım boyunca unutamam.Maaşallah teyzeleri kızım çok tatlı:KK3: bakıp bakıp onun benım kızım olduguna inanamıyorum. RABBIM İsteyen herkeze tatdırsın bu mükemmmel duyguyu:KK16: 3gun olmasına ragmen hala mutluluk sarhoşuyum.yanlız sütüm gelmedi hala bu konuda sıkıntılıyım biraz:KK5:
merhaba canım,öncelikle hayırlı olsun doğumun...ben 32 haftalığım..36.haftamda tam doğum tarihim belli olacak..benim bebek de 3,5 kg ı geçecek büyük ihtimal...doktorum epidural anestezi ile sezeryan dedi..rahat geçmiş seninki anladığım kadarıyla...his kaybı,ibaş ağrısı,bel ağrısı..vs çok yaşadın mı? kaç saatte ayağa kalkabildin?hemen emzirebilmek açısından epidural daha iyimiş de ben korkuyorum:KK43:

bu arada doğum yapan tüm arkadaşlarımı kutluyorum.. Allah anala babalı büyütsün inşallah :)

X