2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

cnm bu ay aşı yok mu bizim 7 sinde 3 aylık olcak ama aşı 5 ocakda dedi 7sinde sadece kontrol var dedi size de mi öyle bilgi verdiler.

6 aralıkta 3 aylık olacağız sağık ocağı 3. ay aşısı size bağlı yaptırmak isterseniz yaparız. fakat eczaneden alıp gelmeniz gerekiyor dedi.
bebek doktorunuz varsa özelde ayrıca onada danışabilirsiniz dedi. bir her ay sağlık ocağında aşı ve kontrolünden sonra bebeğimizi özel hastanedeki doktorunada götürüyoruz. doktorumuzda ben öneriyorum mutlaka yaptırın aşısını zaten ağzından veriliyor damla şeklinde bu aşı dedi.
yaptırmaya karar verdik bizde

kızlar benim kızım bir haftadır elini şapur şupur emiyor. açta olsa tokta olsa hep elini emiyor.
birde elini yumruk yapıp hepsini birden sokmaya çalışıyor :)))))))))
sizce gelişiminin bir parçasımıdır yoksa dişlerimi kaşınmaya başlamıştır. bazı bebeklerin 2-3 ay dişleri kaşınır 5.6. aydan sonra dişleri çıkarmış.

gündüzleri bebeğimi her istediğinde, yada her mızmızlandığında oyalamak için emziriyorum. geceleride kendisi 4-5 saatte bir uyanıyor. ağzını şapırdatıyor yada elini yalıyor acıktığını anlıyorum sesine uyanıp emziriyorum. ama 6-7 saati bulan uyuması olursa kendim uyandırıyorum. altını açıyorum uykusunu kaçırıyorum

kızlar benim kızım bir haftadır elini şapur şupur emiyor. açta olsa tokta olsa hep elini emiyor.
sizce gelişiminin bir parçasımıdır yoksa dişlerimi kaşınmaya başlamıştır. bazı bebeklerin 2-3 ay dişleri kaşınır 5.6. aydan sonra dişleri çıkarmış.

gündüzleri bebeğimi her istediğinde, yada her mızmızlandığında oyalamak için emziriyorum. geceleride kendisi 4-5 saatte bir uyanıyor. ağzını şapırdatıyor yada elini yalıyor acıktığını anlıyorum sesine uyanıp emziriyorum. ama 6-7 saati bulan uyuması olursa kendim uyandırıyorum. altını açıyorum uykusunu kaçırıyorum

Benim oğlumda 2-3 gündür elini emiyor, şöyle bi yazı okumuştum;

Üçüncü ay civarında bebeğiniz yavaş yavaş parmaklarını ağzına götürmeye başlar. İlk başlarda belki bir iki parmağını, zaman ilerledikçe bir veya her iki elini de ağzına sokmaya çalıştığını göreceksiniz. Hatta bazen öğürür veya kendilerini kustururlar. Bu duruma biz “el ve ağız keşif dönemi” deriz ve son derece doğal bir aşamadır. Bebeğiniz elini emdikçe rahatlar ve yakaladığı her şeyi ağzına götürür. Bunu yapınca aklından “aaa ne güzel ellerim var, ağzım var” diyor olabilir ve ağzına götürdüğü nesneleri de bu şekilde tanımlar. Salyasının çok arttığını fark edersiniz ve hatta “acaba diş mi çıkartıyor?” diye aklınızdan geçer veya çevrenizden duyarsınız.

Parmak veya emzik emmenin yarar ve zararları neler?

Faydalar:
• Bebeğinizi rahatlatır
• Annenin istirahat etmesine fırsat verir

Zararları:
• İki yaşından sonraki döneme kadar devam ederse kalıcı diş, damak ve parmak bozukluklarına yol açabilir.

prof doktorun yazısında okudum ateş huzursuzluk emme isteksizlği yoksa sıkıntı yapmayın diyor.ben gene önlem amaçlı götüreyim içim rahat etsin.cünkü burdaki bi arkdaşın bebeğindede yeşil kaka gelmiş enfeksiyon cıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam.zaten 10 15 dk emmesi normalmış diorlar fazlası bağımlılık olabilirmiş,

Tabi götür sen yine de. Kaka tahlili isteyecektir senden. Sana tavsiyem beklemek istemiyorsan yanında gliserin fitil ya da küçük bir parça temiz sabun parça parçası götür. Fitil gibi koy, hemen yapsın kakasını. Bir zararı da yok. Ben kaka tahlilinde böyle yapıyorum. Sabun gliserin fitilden daha etkili bu arada. Tırnak bıyutunda inceltilmiş bir parça sabun yeterli.

Kızlar ben kızımı emzirip gazını cikardiktan sonra oyun halisinda yada orada sıkılırsa kucagimizda iki saat falan oyaliyorum sonra uykusu geliyor oyun halisinda falan emzigi agzinda uyukluyor ama ben alip emziriyorum uyumadan zaten uykusu geldigi icin cok az emip uykuya geçiyor yani iki saatte bir emzirmis oluyorum sizce hata mı ediyorum kizim bu arada 13 gün sonra 3.ayini dolduracak

artık saatli emzirme dönemi bitti diye düşünüyorum bebeklerimizin.ben mümkün oldukca ağladığı zaman veriyorum bu ortalama 3 saat bazende 2 saatte bir oluyor gece beslenmemiz tamamen kalktı ortadan 6 7 saat arasında değişiyor sabah uyanıp ağlıyor ozman emziriyorum.bebeğin ağladıkca o istedikce vermek daha iyi olur diye düşünüyorum.şöyle bi yorum yapabilirim 2 saatte bir emzirdğin icin az emiyorsa vucudun artık onun emdiği kadar süt üretebilir bi süre sonrada süt sıkıntısı cekebilirsin diye düşünüyorum.az emdiği icin sütün son doyurucu olan yağlı sütü alamadğı icin kilo alımı biraz az olabilir.bunlar benim okuuduklarımdan yola cıkarak yorumlarımdır

Tabi götür sen yine de. Kaka tahlili isteyecektir senden. Sana tavsiyem beklemek istemiyorsan yanında gliserin fitil ya da küçük bir parça temiz sabun parça parçası götür. Fitil gibi koy, hemen yapsın kakasını. Bir zararı da yok. Ben kaka tahlilinde böyle yapıyorum. Sabun gliserin fitilden daha etkili bu arada. Tırnak bıyutunda inceltilmiş bir parça sabun yeterli.

götürdüm doktora,yeşil kaka yapması normal dedi ama nedenini söylemedi demekki internette okuduklarım doğruymuş,neyse böyle böyle öğrencez nezman telaş yapıp yapmayacağımızı.ateşi huzursuzlgu yoksa bu aylarda yeşil kaka önemli değilmiş,demeki

ayyy yerim ben o şapur şapur yiyen ağızları ,benim kızımda aynı şapur şapur yiyor ellerini.gelişiminin bir parcası diye biliyorum biraz daha var sanki diş kaşınmalarına.6 7 saati bulan uyku benim kızımdada var acıktımı basıyor cığlığı hicte uyandırmıyorum.gündüz sanki gece yemediğinin acısını cıkarıor :KK1:

ARANIZDA FACEBOK KULLANAN VARSA SSVD DİYE BİDE Sorumlu ebeveynler platformu diye iki grup var benim cok hoşuma gitti yararlı bilgiler var sizlerde bi göz atın derim anneler

Canim neden uykusunda neden emziriyorsunki artik saatli beslenme bitti aciktiklarİnda beslİyoruz hatta benimkilerin 5 ,6 saat emmedikleri oluyor doktorumuz da artik mideleri gec bosalir saatli besleme yok dedi aciktiklarinda besliyorum zatn artik acikma aglamasini da ogrendik

bu acıkma ağlamasını bi ben çözemedim galiba :KK1: ben her ağlamayı acıkmaya yoruyorum bir ağlaması haricinde o ağlamada öyle böyle bi ağlama değildi emzirsemde almadıydı böyle cığlık cığlıga icli icli ağladıydı o zaman aklım gttiydi

cnm benımkı 2 haftadır koyu yeşıl kaka yapıyo. dr iştahı olduğu surece sorun yok eğer kılo almasaydı tahlıl ıstıcektım ama ıstah ıyı kılo alımı ıyıyse sorun yok bebeklerde olabılıyor dedı.ozellıkle mama yıyen bebeklerde

benim kızımdada yok öyle iştahsızlık ateş falan.internette okuduklarımda doğruymuş demekki.acemilik işte yavaş yvavaş öğrencez

bu acıkma ağlamasını bi ben çözemedim galiba :KK1: ben her ağlamayı acıkmaya yoruyorum bir ağlaması haricinde o ağlamada öyle böyle bi ağlama değildi emzirsemde almadıydı böyle cığlık cığlıga icli icli ağladıydı o zaman aklım gttiydi

Bnmki aciktiginda emzirmedigim sürece asla susmuyor emzik versem bile iki dk.ya atıyor agzindan ve yine agliyor ama uyku gelince mizmiz agliyor emzik verince susuyor ve kendi kendine uyuyor

Kızlar ben kızımı emzirip gazını cikardiktan sonra oyun halisinda yada orada sıkılırsa kucagimizda iki saat falan oyaliyorum sonra uykusu geliyor oyun halisinda falan emzigi agzinda uyukluyor ama ben alip emziriyorum uyumadan zaten uykusu geldigi icin cok az emip uykuya geçiyor yani iki saatte bir emzirmis oluyorum sizce hata mı ediyorum kizim bu arada 13 gün sonra 3.ayini dolduracak

canım bende akşam 8,30 da yatağa yatırıyorum ertesi gün öğlene kadar yataktan odadan çıkmıyoruz tabi deliksiz uykuya gece 11e doğru geçiyor ama ondan önce de hafifte olsada yatakta uyuyor gece 3 saatte bir emziriyorm yarı uykulu emiyo sonra yatırıyor uyandırmasam da fazla uyumaz çünkü acıkıyor bide 3 saatte 1 sütü boşaltmak gerekiyormuş kalkıp sağmak daha zor geldiği için doyurup yatırıyorum

götürdüm doktora,yeşil kaka yapması normal dedi ama nedenini söylemedi demekki internette okuduklarım doğruymuş,neyse böyle böyle öğrencez nezman telaş yapıp yapmayacağımızı.ateşi huzursuzlgu yoksa bu aylarda yeşil kaka önemli değilmiş,demeki

canım her yeşil kaka enfeksiyon değil gerçekten burda bi arkadaşın daha başına gelmişti sanırım içini ferah tut

Cocuklarda MAHREMIYET egitimi...Labirent adinda pedagog adem güneş in kitabi mutlaka anne ve babanin okumasi greken kitaplarin basinda geliyor

hoşgeldin nasılsınn nasıl gidiyor bebişle hayat

Canım sağol:KK34: İki çocukla oldukça yoğun bir hayatım var ama çok da keyifli tabiki.:KK16:Ama bir de oğlumun kıskançlıkları olmasa daha iyi olacak:KK50: Gözüm hep üzerinde; hiç yalnız bırakamıyorum.
Bu topik o kadar hızlı ilerliyor ki takip edemiyorum vallahi:KK9:

Umarım sen de bebişin de iyisinizdir

Hem emziren hem mama veren annisler her emzirmeden sonra mama veriyomusunuz birde kac cc lik mama veriyosunuz emzirdikten sonra

Son düzenleme:
Kızlar ya ben kafayı yemek üzereyim buraya bunu kaçıncı kez yazıyorum bilmiyorum yaa benim sütüm sürekli azalıyor ve artık ne yapacağımı şaşırmış durumdayım ne yiyip ne icecegimi bilemiyorum artık yapmadığım şey kalmadi ama donem dönem sürekli bir azalma yaşıyorum sizde de oluyor mu bu

Kızlar ya ben kafayı yemek üzereyim buraya bunu kaçıncı kez yazıyorum bilmiyorum yaa benim sütüm sürekli azalıyor ve artık ne yapacağımı şaşırmış durumdayım ne yiyip ne icecegimi bilemiyorum artık yapmadığım şey kalmadi ama donem dönem sürekli bir azalma yaşıyorum sizde de oluyor mu bu

Ozaman yapnan gereken tek bir sey kaldi.gamsiz olucan varsa varrr yoksa yok diycen normal beslencen.sonucta sen elinden geleni yaptin.inan bir nebze gamsiz olmak lazim.benimde sutum azalmaya başladı cunku gece uykulari fazla olmaya baslayinca vucud bebegin ictigine gore ayarladi.bende sagmayaa basladim sut çoğaldı ama ne oldu son yaglisutumu alamaz oldu yesil kaka yapar oldu.kendini kasma artik vucudunu rahat birak.Rabbim gerekeni vucuduna kodladi.olmuyorsa da dünyanın sonu değil kismeti o kadarmis bebeginin

bebegin acim diye agliyormu surekli emmek mi istiyor en onemlisi biberon aliyormu aliyosa cok uzulme ne kadar emerse o kar diye dusun mama yedir doymayinca

bebegin acim diye agliyormu surekli emmek mi istiyor en onemlisi biberon aliyormu aliyosa cok uzulme ne kadar emerse o kar diye dusun mama yedir doymayinca

Evet calma biberonu bile alıyor o konuda sıkıntı yok sürekli ağlaması da yok hatta 2-3 saat oyalayabiliyoruz gece de 5 saate kadar uyudugu da oluyor

X