2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Hakkında hayırlısı olsun canım ben yarın sezeryan ile kavuşuyorum bebeğime ama normali beklemediğim ve yapamıyacağımı düşündüğüm için kendime kızmıyor değilim.

cnm çatın darsa senin elinden ne gelir ki, şimdi bebeğini kucağına almışsındır gözün aydın, darısı başıma inşallah 40+2 oldum tık yok =(

maşallah nazar değmesin:nazar::nazar::nazar::nazar:

Eklentiler

• $IMG_0990.JPG
    $IMG_0990.JPG
    195,4 KB · Görüntüleme: 49
Arkadaşlar bebişini hiç dışarı çıkardınızmı(doktor,aşı haricinde)biz 26 günlük olduk gezmeye gidelim diyorum ama daha küçük gibi geliyo.

bız bır aylık olduk ve ası ıcın doktora gıttıgımızde 3900 olmuşuz. 3200 dogmustuk. doktor yeterlı dedi ama az almış sankı. 48 cm dogmustu 52 olmuş bır de sızın nasıl
bu arada esım 40 günlük olmak ıcın gun sayıyor ama bana sankı bır sey olacakmış gıbı geliyor. ben pek hazır degılım

Son düzenleme:
herkese merhaba..dokuz ay katılamasam da sık sık ziyaret ettim..hemen hemen herkesi tanıyorum :) ben aslında SAT 6 ekim dese de eski sezeryanlı olarak baştan beri biliyordum eylül annesi olacağımı..veee 23 eylülde 38hafta2 günlük olarak spinal sezeryanla kızım dünyaya geldi..3. sezeryan olduğu için biraz sıkıntılıydı ama sonuç dünyalara bedeldi...3370gr 53cm doğdu ayparçam..gaz sancısı ve inmeyen süt 48 saat sürdü..şimdi 6 günlük olduk şükür sütümün fazlasını buzluğa bile attım..rahim eski haline döndü..önemli olan hiç birşeye stres yapmıcaksın ve bol hareket edeceksin...çocuk sayısı tabiki deneyim kazandırır ama inanın her çocukla yeni tecrübesizlikler oluyor..burda paylaşarak başetme yöntemleri geliştirecez inşallah..doğurmayan arkadaşları da Allah bir an önce sağlıklı bir şekilde kavuştursun..doğuranlarda güle güle büyütsün:):)

Arkadaşlar bebişini hiç dışarı çıkardınızmı(doktor,aşı haricinde)biz 26 günlük olduk gezmeye gidelim diyorum ama daha küçük gibi geliyo.

Bence gezmeye gitmenizde bi sakinca yok ama aksam namazindan once karanlik olmadan eve gelmek lazim 40 i cikmadigi icin.ben bugun doktora gittim kizimida goturdjm esimin dukkaninda saat 3 e kadar oturduk

kızlar benim oğlum 16 günlük oldu, bu akşam ablamlara geldik ve yarın nasipse düzceye gidiyoruz

Merhaba isvicreye gelin olarak Geldim 18 aylik evliyim ve 3 Gun önce kizim dogdu. 24 eylülde 40 haftasi doldu hamileligimin ama hala sanci acilma yoktu ilk bebek ama Ben kararliydim müdahalesiz dogal normal dogum yapacaktim gerekirse 42 hafta dolacakti ama suni sanci vs istemedigimi söyledim doktorlarda destekliyor Burda dogal dogumu. Epidural istemedigimi suni sanci istemedigimi dogum Kesisi mümkün olmadikca istemedigimi daha onceden belirttim ve kaydettiler dosyama. 25 eylül gece saat 3.30 da aniden bir saciylla tuvalete kalktm belimden kalcama vuran cok siddetli bir agriydi Sanirim beklenen sanci bu dedim ve yataga dönüp saat tuttum on dakikada bir gelmeye basladi 40 saniye suruyordu birden 7 dakikaya düstü ve derken esimi uyandirdimm cok canim yaniyordu sancilar birden 5 dakikaya düstü hastaneyi Aradik ve gelmemizi söylediler. Sabah 7.30 da hastanedeydik kontrol edildi NSt cihazinda sancilar her 5 dakikaya geliyordu ama acilma sadece 2 cm di Beni esimle bir odaya aldilar NSt cihazina bagli saatlerce o odada bekleyip sancilari atlatmaya calisiyor bir yandannda yürüyüss yapip dogum Topuna oturup acilmayi hizlandirmak istiyordum ögleden sonra 2 ye kadar böLe devam ettim ama artik kuvvetim cok azalmisti gece 3.30 Dan beri surekli Gelen sancilarla Neefs egzersizleri yaparak basa cikmistimm yooruldum ve uzanarak sancilari beklemeye devam edermm diye dusundumm hemsirede sanci aralarinda dinlen ve gözlerini Kapat Cook enerji laZim olacak ama sen cok uykusuzsunn diyordu acilmayi kontrol etti sadece 3 cm olmustu istersenn agri Kesisi verip sancini hafifletelimm yada hizlandirmak icin acilmayi suni sanci dedi bende iknsinide istemedigimi dogal sancilarla basa cikabilecigimi söyledim: bana cok güclü oldugumu basarabilecegimii soyleyip Moral Verdi aksam 6 ya kadar ixice artti sancii siddeti acilma 6 cm di acliktan uykusuzluktan bitkindim ama bana getirdikleri yemegi bir lokma cigniyordum sonrasinda sanci siddetle anüs bölgesine giriyordu o yüzden bir lokma ekmek disinda bisey yutmadim yaklasik 24 saattir Actimm ve aksam 7 de Ben bagirarak koridorda yuruyordum acilma hizlandirmak icin esim kolumda bana destek oluyordu hemsirede o Halimi gorunce kontrol Edelim dedi ve acilma 10 cm olmuss dogum odasinda gectikk artik cok siddetle sancilar geliyordu Fakt suyum patlatilirsa bebek daha rahat asagi gelecekmis diye sanci sirasinda en sert anda suyumu patlatmasi gerekiyormus bi yandan saciylla bir yandan o durumlarda bas temel zordu ve sicacik bir su akti benden kan. kahverengi akintim ve suyum her yer batmisti dogum ilerlemiyordu sürekli sanci geliyor ayakta cömelerek dizlerinin üstünde ve daha binlerce pozisyonda ve dogum havuzusundaki ikinmalar bosunaydi kizimin kafasi kendini gösteriiyor ama geri kaciyordu bütün gucumle karin nefesii yapiyordumm ebeler her sey süper bir kac ikinmaya bebek Burda diyordu esimde sen harikasinn nasil böLe kuvettlisinn az kaldi askiim geliyor diyordu böLe diye diye her saati bir Umut gecirmeye dualarla yikilmamaxa calisiyordum artik sanci aradi bir dakiada gözlerim gidiyor kaciyordu uyku ne tatliydii ama birden o sancii hissii ve ikinma hissiyle tekrar irkiliyor ve üstüme düseni yapiyordumm bana Göre artik Ben o odadan cikamaxacaktimm cünkü saat gecenin 1.30 olmustu esimde umutlarini kaybetti bebegin kalp atislari hersey cok iyiydi ama benim gucum kuvvetim tukenmisti ve doktoru cagirdilar bana tekrar deniycez olmasaydi Vakuumla bebegi alicaz dedilerr Kabul etmedimm dogum Kesisi yapilsin dedim onlarda cok cok kuvvetle nefesii tut biraz. Daha yaklassinca kesi yapabiliriz dedilerr bende tekrar sanci gelince bütün kuvettlisinn nefesimin son Angina kadar asagi Bastimm Doktor tekrar yap bunu dedi yine yaptimm zaten bütün gece yapmistimm artik canimdan vazgectimm ve bir anda Kesik atildii banaa o sira yeni sancii icin kuvvet topladimmm ve tekrar ikindimm bir Kesik daha atildii ve nihayet kafa disaridaydii sakinlestir durma ikinmaxa devam dedi iki Doktor bir ebe basimmmda ve son kez ikindimm icimden omuzlari kaydii 26 eylül gece saat 1.51 de minik kizim dogduu Ben soktaydim esim agliyorduu Beni opüyordu 16saat acilma sancisi 7 saat dogum ve toplam 23 saatte mucizem tamamlandi ama bende bitmistimm dünyanin en zor dogumunu yaptigim düsünüp hala soka giriyorumm ama bebeginiz icin her sey degermis bunu dogumdan sonra Gelen o enerjiyle anladimm herkese hayirli ve kolay dogumlar diliyorumm

Bugun gobegimiz dustu.bundan sonra batikon ile temizlemeye devam edecekmiyiz

Merhaba, orayi kapatmamaniz gerekiyor.temizlemeyede gerek yok ancak kan yada akinti olabilir boyle olursada dr haber vermelisiniz kanama icin tekrar k vitamini veriliyor akinti olursada kucuk bi mudahale yapiliyor.

X