2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

maşallah nazar değmesin:nazar::nazar::nazar::nazar:

canım benim çok tatlı bir kızın var Allah onu nazarlardan saklasın korusun.

Arkadaşlar bebişini hiç dışarı çıkardınızmı(doktor,aşı haricinde)biz 26 günlük olduk gezmeye gidelim diyorum ama daha küçük gibi geliyo.

3-4 kere hastaneye gitmenin dışında bende hiç dışarı çıkarmadım bebeğimi.

canım benim çok tatlı bir kızın var Allah onu nazarlardan saklasın korusun.

3-4 kere hastaneye gitmenin dışında bende hiç dışarı çıkarmadım bebeğimi.

Evinize gunes isigi vurdugunda bebeginizi butun olarak soyup 3 4 dk gunes isigini almasinj sagliyormusunuz bizim ebemiz boyle bi tavsiyeee bulunmustu

Herkese iyi pazarlar arkadaşlar biz bugün tam 20 günlük olduk yarı kırkımız çıktı bir güzel oğlum da bende banyo yaptık annemde bendeydi bugün gittiler bana çok zor geldi oğlumla ilk kez bugün yanlız kaldım çok da korkuyorum açıkçası bu sabah bir ağlama tuttu tam da annemler giderken elim ayağım boşalıyor ağladığı zaman en çok da gazı olduğu zaman ağlıyor şu an uyuyor ağlarsa ne yapıcam bilemiyorum:KK5:

Kızlar dün gece gobüsumuz düştü :KK66: banyo yapacağız birazdan göbek icin alkol sprey ve alkollü ıslak mendil gibi bisey ile günde 2 pansuman yaptım

Herkese iyi pazarlar arkadaşlar biz bugün tam 20 günlük olduk yarı kırkımız çıktı bir güzel oğlum da bende banyo yaptık annemde bendeydi bugün gittiler bana çok zor geldi oğlumla ilk kez bugün yanlız kaldım çok da korkuyorum açıkçası bu sabah bir ağlama tuttu tam da annemler giderken elim ayağım boşalıyor ağladığı zaman en çok da gazı olduğu zaman ağlıyor şu an uyuyor ağlarsa ne yapıcam bilemiyorum:KK5:
tek kalmak gercekten zor oluyor ama kendini teselli etmelisin ben artik anneyim guclu olmam lazim bunlarin ustesinden gelebilmeyim diye.4.gunden beri tekim Rabbim kimseyi tek birakmasin

Merhabalar bayanlar, 26 eylül sabahı 9 saat suni sancı sonrası açılma olmayınca genel anestezi ile bebegimi kucağıma aldım.. normal doğum çok istiyordum kısmet olmadı ama şunu anladım ki doğum şekli ne olursa olsun evladını kucağına almak gibisi yok.. Allahım kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah..

Merhabalar bayanlar, 26 eylül sabahı 9 saat suni sancı sonrası açılma olmayınca genel anestezi ile bebegimi kucağıma aldım.. normal doğum çok istiyordum kısmet olmadı ama şunu anladım ki doğum şekli ne olursa olsun evladını kucağına almak gibisi yok.. Allahım kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah..

Gozunuzaydin.ahhh ahhh cogumuz istedik normal dogumu ama cok az annemize nasip oldu ama dedigin gibi nasil dunyaya geldiklerinin bir onemi yok.amin rabbim kimsenin kucagini bos birakmasin

mrb.Denedim arkadaşlar.Su şişesi elimden düşmüyor.Ben bu şekilde devam edeceğim ama gerildim artık.süt var yok sadece bunu düşünüyorum.Tşk ler arkadaşlar yardımlarınız için.
Çok fazla sıkıntıya sokma kendini sütün olmasında psikolojik durum da çok önemli
Batikon ile mi temizlediniz yada doktorn verdigi losyonlami.annem gobegin ustune tipa gibi bisey yaptirdi gazlibezi yubarlak hale getirdim onu gobegin ustune koyup ince tulbent ile sardim
Ben doktorun verdigi losyonla siliyordum doktor silme göbeğine püskürt yeter dedi ben de öyle yapıyorum gobegimiz düştüğünden beri de aynen devam ediyorum
Arkadaşlar bebişini hiç dışarı çıkardınızmı(doktor,aşı haricinde)biz 26 günlük olduk gezmeye gidelim diyorum ama daha küçük gibi geliyo.
Ben 1haftalikken memlekete geldim 2kere dışarı da çıktım birinde bebegimle gezdik ilk cikmamda eşimle çıktık hastane vs de saymıyorum bugün de yemeğe çıkcaz Allahın izniyle bir şey olmaz inşallah
Yalnız kalma fikri beni de geriyor şimdi memleketteyim 3-4 gün sonra da eşimin memlekete geçeceğiz 10 gün kadar da orada kalıp evimize döneceğiz ben kendim bakabilirim bebeğime ama gazını bir türlü cikaramiyorum bnm tek sıkıntım o

İyi akşamlar kızlar :) ben doğum yapalı 19 gün oldu bebişim 1 hafta küvez de kaldı. Çok zorlandım ne anne gibi hissedebildim kendimi ne de loğusa gibi hissedebildim. Yeni yeni bişeyler anliyorum. Sabaha kadar gaz sancısi çekiyor yavrum. Aglayip duruyyor:KK43:. Hatta onunla ben de ağliyorum :KK43: 4 saat kesintisiz ağlıyor yaaa. Çok üzülüyorum. Ben nasil anneyim susturamiorum diye :KK43:( inşallah 40 miz çıkınca düzelir.

Kızlar ben doğum yapalı 14 gün oldu sezeryan dikiş yerimde dikişimin üzeri boyunca sertleşme var çok azcık bir şişlikle bu arada estetik dikiş yani yapıştırma ve bugün de özellikle sağına dogru daha fazla şişlik hissettim sizde de var mı böyle bir durum korkmaya başladım

Son düzenleme:
Sezeryan olan arkadaslara bir sorum olucak.ben 20 gun once sezeryan oldum.dikisler estetik benimde.baslangic ve bitis yerinde dikis var sadece herkes gibi.yalniz benim problemim ameliyattan beri sol tarafima yatabiliyoken sagima dogru hic yatamiyorum.bi batma ve agri hissi.sizdede bu problem varmi yoksa benim ki normal disi bir durummu???

Kızlar ben doğum yapalı 14 gün oldu sezeryan dikiş yerimde dikişimin üzeri boyunca sertleşme var çok azcık bir şişlikle bu arada estetik dikiş yani yapıştırma ve bugün de özellikle sağına dogru daha fazla şişlik hissettim sizde de var mı böyle bir durum korkmaya başladım

Cnm ayni durum bendede vardi.ama o sislik sonra gecti.bende tedirgin olmustum ama inan bana gecici bir durum.

İyi akşamlar kızlar :) ben doğum yapalı 19 gün oldu bebişim 1 hafta küvez de kaldı. Çok zorlandım ne anne gibi hissedebildim kendimi ne de loğusa gibi hissedebildim. Yeni yeni bişeyler anliyorum. Sabaha kadar gaz sancısi çekiyor yavrum. Aglayip duruyyor:KK43:. Hatta onunla ben de ağliyorum :KK43: 4 saat kesintisiz ağlıyor yaaa. Çok üzülüyorum. Ben nasil anneyim susturamiorum diye :KK43:( inşallah 40 miz çıkınca düzelir.

Cok gesmis olsun cnm.ayni durumlar bendede mevcut.bazen ne yapacagimi bilemeyip sasirip kaliyorum.tamamen tecrubesizlikten kaynaklaniyo.ilk olunca haliyle boyle.her anin tadini cikarmaya bak bebeginle.

Sezeryan olan arkadaslara bir sorum olucak.ben 20 gun once sezeryan oldum.dikisler estetik benimde.baslangic ve bitis yerinde dikis var sadece herkes gibi.yalniz benim problemim ameliyattan beri sol tarafima yatabiliyoken sagima dogru hic yatamiyorum.bi batma ve agri hissi.sizdede bu problem varmi yoksa benim ki normal disi bir durummu???

Soyle anlTmaya calisayim kayinvalidem 40in cikana kadar rahim yerine yerlesmedigii icin sokulmalar batmalar olur dedi.doktorumda karin bolgende kite gibi bisey hissedersin bu 40 gun icinde duzelck demisti.bunlrdan anladigim 40 gun boyunca karin bolgemzde batmlar olucak.ayaklarinizdan kalin coraplari cikarmayin kesinlikle.yataktan kalkarkn mekik ceker gibi karniniza dogru kalkiyom ben kayinvaldem dedi obur turlu rahmin egri kalabilir demisti.oyle kalkmya basladigimdn beri batmalrim azaldi dahaaz aciyor

Cnm ayni durum bendede vardi.ama o sislik sonra gecti.bende tedirgin olmustum ama inan bana gecici bir durum.

Yaa korkuyorum iltihap falan kapmasindan bebeğimle ilgilenmeme engel olacak her şeyden çekiniyorum bir de ilk günler dümdüzken şimdi neden şişlik ve sertlik oldu ki bu arada ben de her zaman rahat yatamıyorum yanlarima ilk günler hiç yatamazdim simdi yavaş yavaş yatıyorum ama bnm de sol tarafım daha çok acıyor yatarken sancı gibi bir şey giriyor sanki donmeme sebep oluyor

Sen kendini sucladikca stresinin artmasindan kendini uzmkten baska bisey gecmez ki.ilk kez anne olduk tecrubesiziz ama yilmak yok arastiricaz ogrencez buyuklerimize sorucaz onlari yapicaz sonrasi gelir hayirlisiyla.gaz icin bisey kullaniyomusun masajlar var onlari deneyebilirsin.mama mi veriyon anne sutumu.SEN GUCLU OLCAN KI BEBEGINDE GUCLU OLSUN.

Yaa korkuyorum iltihap falan kapmasindan bebeğimle ilgilenmeme engel olacak her şeyden çekiniyorum bir de ilk günler dümdüzken şimdi neden şişlik ve sertlik oldu ki bu arada ben de her zaman rahat yatamıyorum yanlarima ilk günler hiç yatamazdim simdi yavaş yavaş yatıyorum ama bnm de sol tarafım daha çok acıyor yatarken sancı gibi bir şey giriyor sanki donmeme sebep oluyor

O sislik bendede vardi.dikislerin baslangic yerinde ozellikle.dokununca sistigini hissedebiliyodum ve agriyordu.ama dedigimm gibi cnm gecti.ben 20 gunluk oldum cok sukur, her gun bi onceki gunden daha iyi oluyo insan.sende enfeksiyondan falan korkma, cunku enfeksiyon belirtileri olan bi sey.ornegin yuksek ates en onemli belirtisiymis.icini ferah tut.

Soyle anlTmaya calisayim kayinvalidem 40in cikana kadar rahim yerine yerlesmedigii icin sokulmalar batmalar olur dedi.doktorumda karin bolgende kite gibi bisey hissedersin bu 40 gun icinde duzelck demisti.bunlrdan anladigim 40 gun boyunca karin bolgemzde batmlar olucak.ayaklarinizdan kalin coraplari cikarmayin kesinlikle.yataktan kalkarkn mekik ceker gibi karniniza dogru kalkiyom ben kayinvaldem dedi obur turlu rahmin egri kalabilir demisti.oyle kalkmya basladigimdn beri batmalrim azaldi dahaaz aciyor

Verdigin bilgiler icin tsk ederim cnm.sagima hic yatamadim ben ameliyattan sonra.bi ara acaba icimde biseymi unuttular diye kuruntu ettigim bile oldu.artik dedigin gibi 40 imizi bekliycez ins.

iyi akşamlar kızlar

benim bebişimde de gaz sancısı çok oluyor,özellikle geceleri... doktor tavsiyesiyle bitkisel bir şurup kullanmaya başladık,o biraz fayda etti..anlamadığım bizim oğlan üstten değil alttan gaz çıkarmaya çalışıyor:KK52:normal mi bu ? sizinkiler nasıl :KK17: sağa sola kıvranıyor yavrum , atamazsa basıyor yaygarayı:KK1: karnını zeytinyağı veya elma yağıyla ovalıyoruz, öyle rahatlıyor canım benim

sezeryan sonrası batmalar uyuşukluk epey bi süre devam ediyormuş,24 gün oldu benim göbeğimin altı taş gibi sert,dikişlerimin üstü ve basenlerin yan tarafları sanki yüzlerce iğne çivi batmış gibi dokunulmuyor:26: Hamileliğime kadar hayatımda hiç göbeğim olmamıştı,son aylarımda göbek deliğim sanki araba kornası gibi pörtlemişti :KK1: şu an hala 4 -5 aylık hamile gibi görünüyorum, göbekk deliğim çökmeye başladı,ama etrafı şiş, doktor rahmin hala yukarda zamanla yerine oturur dedi... Neyse kafama takmıyorum, Allaha şükür meleğim kollarımda yaa gerisi boş, gün gelir geçer nasıl olsa...

doktor kontrolleri hariç bebeğimi dışarı çıkarmıyorum, arabaya binince zaten hemen uyumaya başlıyor, kırkımız çıkınca bolbol gezeriz inşallah

Son düzenleme:
X