2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

bizim göbeğimiz 14.gun düştü
bugün 17.günümüz ve hala göbeğimiz duruyor bakalım ne zaman düşecek :KK31:
kızlar ya benım bebegımın gozlerı çapaklanıyo devamlı dr sıl ve masaj yap dedı uyguluyorum ama gecmıyo tekrarlıyo ..bu durum benı çok uzuyo ne yapıcam bılmıyorum

Cay demliyorsunuz ya onun arta kalan soguk cay ile silerdik biz kardesimin capaklanan gozlerini
çapaklar için benim çevremde gördüklerim soğuk çayla siliyordu..
işte benim çınarım :nazar::nazar::nazar:
maşallah canım, papyonunu sevsinler onun :nazar::KK9:

canım aynı şeyi 2-3 gündür bende yaşıyorum.. gündüz yarım saatte bir emmek istiyor,ağzı sürekli açık aranıyor.. bende dayanamayıp emziriyorum ama bu nasıl olacak hep mi böyle devam edecek anlamadım :KK50:

Ben de farkettim yavrumun gaz sancisi oldugu gunler daha sik emmek istiyo kiyamiyorum yazik galiba emince acilari azaliyo

kızlar günaydın lohusalık sendromu yaşıyorum sanırım. gebeliğim ne güzel geçmişti. bi takım hoş olmayan şeyler oldu ve sıkıntıya düştüm. 5 gündür annemdeydim kafam yemem içmem çok güzeldi eve geldim iştahım kapandı yine. yanımda kimse yok kendimi çok yanız hissediyorum. küçükte değilim böyle olmak istemiyorum ama annem yanımdayken sanki çok güçlü oluyorum. uyudugu zaman birşeyler yemeye çalışıyorum uyanıksa yemekte yiyemiyorum sütümde dolmuyor:KK43:(( sizlerle paylaşmak istedim hakkınızı helal edin.

kızlar günaydın lohusalık sendromu yaşıyorum sanırım. gebeliğim ne güzel geçmişti. bi takım hoş olmayan şeyler oldu ve sıkıntıya düştüm. 5 gündür annemdeydim kafam yemem içmem çok güzeldi eve geldim iştahım kapandı yine. yanımda kimse yok kendimi çok yanız hissediyorum. küçükte değilim böyle olmak istemiyorum ama annem yanımdayken sanki çok güçlü oluyorum. uyudugu zaman birşeyler yemeye çalışıyorum uyanıksa yemekte yiyemiyorum sütümde dolmuyor:KK43:(( sizlerle paylaşmak istedim hakkınızı helal edin.

lohusalık sendromu falan aklına getirme bence bol bol Allah a şükret ne güzel aylardır beklediğimiz evlatlarımız şükürler olsun sağ salim kucağımızdalar bu günlere gelmek için ne kadar beklemiştik sabırsızlıkla. tamam zorlu bir süreç alışmak zor oluyor yeni bir canlının sorumluluğunu almaya geceleri uykusuz kalmaya.... ama bence onun bizim ellerimizde büyüdüğünü görmek çok mutluluk verici bence herşeye değer. biz bugün 25 günlüğüz bakıyorum yavruma doğduğu günden beri okadar değiştiki inanamıyorum o benim evladım ve onu ben büyütüyorum besliyorum çok farklı yani. bence sende öyle düşün ve kendini toprla bizde yalnız kaldık evde 10. güününden sonra herkes gitti ama idare etmeye çalışıyoruz Allah ım hepimize güç kuvvet versin inşallah

Kendini göğsünü de vermelisin zorla da olsa tuttur bnm çıktı çok şükür silikondan emerken göğüs ucunu da çekmiş oluyor ya göğsünün ucu cikinca silikonu hemen cikarip göğsünü daya ağzına o ara aglasa da elinle falan ucunu tutup ver ben ilk 5-6 gün ne çektim ama Rabbime şükürler olsun atlattık her emzirmeye başladığında besmele çek dua oku

benım kızımda slıkon gogus ucuyla emıyo:KK43:
dua edıyorum Allahım dırek gogus ucumdan emsın dıye
cunku bu uclarla colk fazla gaz yutuo sonra saatlerce gaz sorunuyla ugraısyrz:KK43:
bunada sukurler olsun tabıkı ama dırek gogsumun ucundan emse ona da bana da cok rahatlık

kızlar size birşey sormak istiyorum.çalışan anneler için şimdi sgk nın sitesine baktım doğum parasını takip için 1104 lira yatmış gözüküyor ama rapor tarihleri doğum iznine ayrıldığım tarihle doğum yaptığım tarihe kadar.şunu anlamadım doğum öncesi izinin parasıyla doğum sonrası izinin parasını ayrı ayrı mı alıyoruz.bununla ilgili bilgisi olan varmı acaba.

Kızlar bebeğim bugün tam 21 günlük oldu.Henüz göz teması kuramadık.Sürekli yukarı bakıyor,sesin geldiği yöne bakıyor fakat göz göze gelemıyoruz henüz ben şimdiden telaşlanmaya başladım,acaba ben acele mi ediyorum?sizlerde durum nedir?

benım kızımda slıkon gogus ucuyla emıyo:KK43:
dua edıyorum Allahım dırek gogus ucumdan emsın dıye
cunku bu uclarla colk fazla gaz yutuo sonra saatlerce gaz sorunuyla ugraısyrz:KK43:
bunada sukurler olsun tabıkı ama dırek gogsumun ucundan emse ona da bana da cok rahatlık
Göğsünün ucu hic çıkmıyor mu azıcık da olsa
kızlar size birşey sormak istiyorum.çalışan anneler için şimdi sgk nın sitesine baktım doğum parasını takip için 1104 lira yatmış gözüküyor ama rapor tarihleri doğum iznine ayrıldığım tarihle doğum yaptığım tarihe kadar.şunu anlamadım doğum öncesi izinin parasıyla doğum sonrası izinin parasını ayrı ayrı mı alıyoruz.bununla ilgili bilgisi olan varmı acaba.
Canim ben de çalışıyorum memurum ama bahsettigin şeyi anlamadım sen özel sektörde falan mı çalışıyorsun

ben de senin gibi bekliyorum canım. stres tavan yaptı.yarın çatı muayenesi yapacak doktorum. bebek 4 kilo zaten. büyük bir ihtimalle cumartesi sezeryan olacağım. hayırlısı olsun hakkımızda.

cnm inşallah hakkımızda hayırlısı olur benim bebeğim 3,5 kg olduğu için acil bir durum görmedi doktor, bugün günüm doldu ama hala tık yok... acaba erken doğar mı diye korkarken şimdi de geç doğma çıktı başıma

Canim ben de çalışıyorum memurum ama bahsettigin şeyi anlamadım sen özel sektörde falan mı çalışıyorsun[/QUOTE]

evet özel sektörde çalışıyorum canım.şimdi ben temmuz ayının 15 inde doğum öncesi izine ayrıldım.eylülün 1 inde doğum yaptım sgk nın sitesine baktığımda 1000 lira yatmış gözüküyo ve rapor tarihi olarak 15 temmuz 31 ağustos gözüküyo yani sadece doğum öncesi rapor tarihlerim gözüküyo.acaba doğum parasını 2 parçadamı alıyoruz doğum öncesi doğum sonrası diye onu bilmiyorum.

Arkadaşlar bebeğim 1 haftadır süt emerken hep genzine kaçıyor. boğulur gibi oluyor kıpkırmızı oluyor.
bazen emmediği zamanlarda yatarkende oluyor çok korkuyorum. 1 haftadır geçmedi bir türlü.
gündürde kafası çlk terliyor alnı boncuk boncuk ter oluyor :KK43:(((

bende lohusalık sendromu yaşıyorum. evde yanlız kalmak istemiyorum. yanımda hep annemin olmasını istiyorum ama çalışıyor:KK43:((((((

herkesin sürekli bebeğime karışmasına dayanamıyorum.
iştahsızlık bendede var zorla yiyorum.

Kızlar bebeğim bugün tam 21 günlük oldu.Henüz göz teması kuramadık.Sürekli yukarı bakıyor,sesin geldiği yöne bakıyor fakat göz göze gelemıyoruz henüz ben şimdiden telaşlanmaya başladım,acaba ben acele mi ediyorum?sizlerde durum nedir?

bizde bugün 21 günlük olduk. benim kızımda emerken gözlerime bakmıyor. ama kucağımıza falan aldığımızda bazen gözgöze geliyoruz bakıyor ama kısa süreli. sürekli bakmıyor. daha minikler bakışmaya daha çok vaktimiz var

Kızlar sonunda ben de yarın bebeğime kavuşacağım Allahın izniyle.Bugün çatı muayenem vardı.nstye de girdim.nstde iki sancı çıktı. sevindim belki akşama normal doğururum diye falan geçiriyordum aklımdan.Çatı muayenesi ise durumu netleştirdi.Çatım darmış ve bebek aşağı inmemişkilosu da 4 olduğu için doktor seni çok zorlar dedi.Ben de normal doğum istememe rağmen kilosundan ötürü korkmaya başlamıştım zaten. Tüm bu sebeplerden dolayı yarın sezeryan ile kavuşacağım bebeğime.Darısı tüm bekleyenlere ve günü geçmiş olanlara.

cnm inşallah hakkımızda hayırlısı olur benim bebeğim 3,5 kg olduğu için acil bir durum görmedi doktor, bugün günüm doldu ama hala tık yok... acaba erken doğar mı diye korkarken şimdi de geç doğma çıktı başıma

Hakkında hayırlısı olsun canım ben yarın sezeryan ile kavuşuyorum bebeğime ama normali beklemediğim ve yapamıyacağımı düşündüğüm için kendime kızmıyor değilim.

Bugün 17 günlük olduk. Çok şükür emzirme sıkıntımız yok göğüs uçları iyileşti, sütümüz bol. Normal doğumdan ötürü olan dikişlerimde düzeldi. Herşey yoluna giriyor yavaş yavaş. Stres sıkıntı kalmadı. Göbüş hemen eski halini aldı. Normal doğumun bir faydası da bu sanırım. Çok çabuk toparlayabildim. Tek sorunumuz geceleri pek bir uykumuz yok. Bizim prenses gündüzleri uyuyor geceleri uyanık :) bakalım daha başka ne huylar çıkacak başımıza.

Arkadaşlar bebeğim 1 haftadır süt emerken hep genzine kaçıyor. boğulur gibi oluyor kıpkırmızı oluyor.
bazen emmediği zamanlarda yatarkende oluyor çok korkuyorum. 1 haftadır geçmedi bir türlü.
gündürde kafası çlk terliyor alnı boncuk boncuk ter oluyor :KK43:(((

canım aynı sey bızde de oluyo
slıkon gogus ucuyla emzırıyorum ben:KK43:
ucunda bırıkıo baze sut onları hızlı hızlı cekınce bogazına kacıo halıyle:KK43::KK43::KK43:
yatarken de bazen mıdesı bulanıomus gıbı oluyo hastanedeyken de oluyodu hemsıreler dogum sırasında bıseyler yutmustur duzelr felan dedıler ama hala bazen oluyo
pazartesı kontrolmz var bakalım dotkro ne dıcek

bebeklerını sadece anne sütü ile besleyebiliyosanız ve slıkon gogus ucu olmadan dırek göğsünüzden emzırebılıyorsanız sızden sanslısı yok
halinze sukredın
ben slıkon gogus ucu kullanıyorum ve kızım cok hava yutuo
sonra o gazları cıkarmak ıcın saatlerce uykusuz kalıyo:KK43::KK43::KK43:
hep dua edıyorum sadece gogsumden verebıleyım dıye Allah ım nasıp eder ınsallah

X