2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Anneler ben ptsi sezeryan oldum bugün 4. gün olmasina ragmen ayıptır söylemesi hala büyük tuvaletime çıkamadım korkuyorum da zaten yaparken aciyacak diye ama gelmiyor da tavsiyelerinizi bekliyorum sizden başka yardım isteyecek kimse yok

Canım korkma bende 5. günün sonunda büyük tuvaletime çıktım bol bol su iç kabız yapan yiyecekler yeme mutlaka çıkarsın geçmiş olsun güle güle büyüt...

Anneler ben ptsi sezeryan oldum bugün 4. gün olmasina ragmen ayıptır söylemesi hala büyük tuvaletime çıkamadım korkuyorum da zaten yaparken aciyacak diye ama gelmiyor da tavsiyelerinizi bekliyorum sizden başka yardım isteyecek kimse yok

Canım bol bol kayısı kompostusu ve su tüket. Bana doktorum bağırsak hareketleri için bir solüsyon vermişti. O müthiş birşey. Aslında doktoruna söylesen de o solüsyon şuruptan sana da yazsa

Kızlar benim sancım çoğalmadı halen ara ara yokluyor gidiyor. tam dk tutamadım ama sık gelmiyor....

ben aynı gun çıktım buyuk tuvaletime , stres yapma elma ye kabız olunca bende işe yarıyor

kızlar kızlar :KK3::KK3: ne zamandır gelemiyorum
özledim buraları da ama şunu yazmam bile nasıl zaman alıyor anlatamam
uyuyor ama bi yandan da mızık mızık yapıyor oğlum

hala bekleyen arkadaşlar azaldı artık sanırım merak ettiklerim de var ama geçmişi okuyamıyorum :KK43:(
doğum yapan arkadaşların gözü aydın olsun inşallah
bekleyenler de düzenli evinizin keyfini çıkarın
çok değil 10-15 gün sonra evinizin heryerinden küçük küçük mendiller battaniyeler minik tulumlar toplayacaksınız :))
bu arada o boydan çıtçıtlı tulumlar çoook işe yarıyor ben yeterince almamışım eşim gidip tekrardan aldı
çamaşırları minik minik olduğu için biriksin diye bekliyosun ama bu seferde yetmeyebiliyor
bide erkek bekleyenler altını değiştirirken pipiye dikkat edin
üstünüz başınız çiş olabilir :KK9::KK9:

$
Saliham kollarimda sukurler olsun.bugun 11 gibi genel anestesiyle sezeryan olduk.

canım benim gözün aydın sen de kervana katıldın nihayet :KK70: Rabbim ağız tadıyla sağlıklı sıhhatli büyümesini nasip etsin Salihacığımızın :)

Herkese selamlar, bende 13 Eylül'de kızımı kucağıma aldım. Mini mini bir kızım oldu. 2600 gr 48 cm. Cok şükür saglıgı yerinde.

Dogum yapan ark gözünüz Aydın, Allah anali babali büyütsün. Bebeği hastanede yatan arkadasım gecmis olsun, nasıl üzüldüğünü tahmin edebiliyorum. Allah yardımcın olsun, bundan sonra evladının tırnağına zarar gelmesin.

Dogum sonrası ben sulu göz, herseyi unutan, salak gibi ortalıklarda dolanan birisi oldum çıktım. Allah yardımcımız olsun.

kafalar hep gitti diye diye geziniyorum bende canım uyku düzeni var zannediyorum ama yok iki dakika oturamaz oldum o uyuduğunda bende yatayım diyorum ne zaman dalsam rüyamda ya kucağımdan düşürüyorum ya ağlıyor sanıp kalkıyorum 22 günlük olduk 40ımız da çıksaydı uykusu düzene girer inşallah bebeklerimizin canım

Peki neyle verdiniz mamayi ya bu sefer de biberona alışıp beni emmezse

Hayır canım Beylikdüzü medilife hastanesinde yaptım

canım hiç korkma benimkisi de sarılık oldu mama da verdim biberonla meme de verdim şimdi biberonu beğenmiyor illaki memem de duracak kokumu alacak sarılığı atması için bağırsakları çalışmalı çişini kakasını bol bol yapmalı e onun içinde tok olmalı sağlığı için ver canım sen mamayı geçmiş olsun bebişine

Herkesciklere selamlar sevgili arkadaşlarım biz bugünle tam 9 günlük olduk tatlı oğlumdan fırsat bulup giremiyorum sohbet için bir selam vereyim dedim inşallah herkes iyidir doğum yapan arkadaşlarıma güle güle büyütmelerini diliyorum bebiş yolu bekleyen arkadaşlarda bayaa bir azalmıştır... Benim hayatım değişti çok güzel bir duygu anne olmak ama lohusalık dönemim çok duygusal geçiyor sürekli ağlak bir surat herşeye ağlar oldum bebeğimizde çok tatlı fakat meme emiyor bende sütümü sağıp veriyorum ek olarak da mama veriyorum, şimdilik benden haberler bu kadar herkese sevgiler diler memişlerden bol bol süt gelmesi dileğiyle:KK16:

canım duygusal annecik mi oldun sen
ne olacak bizim bu halimiz bende geçenlerde 2 saat aralıksız ağladım
sonra olmadık şeylere de katıla katıla gülüyorum
asabım çok bozukk
ama oğluma feda olsun aklım fikrim diyorum :)
nebilimiz iyidir inşallah sağdığın sütler şifa olsun büyüsünlerde arasla oynayacaklar daha :KK70:

selam kızlar,
beklenen tarihimiz 9 eylüldü ve 1 saat sapmayla 10 eylül gece 1 de bembeyaz bir pamuk yumağını göğsümün üzerine bırakıverdiler bir çift iri göz bana bakıyordu :KK16::emir_bebek: çok şükür oğlumu sağsalim kucağıma aldım :21: epiduralle normal doğum yaptım...
annelik çok muhteşem bir duyguymuş allah isteyen herkese nasip etsin inşallah.. doğumu bekleyen bütün arkadaşlarım inşallah en kısa zamanda sizde kucağınıza alırsınız kuzularınızı :KK16:

canım benim gözün aydın çok çok sevindim istediğin gibi normal olmuş ne güzel
Allah hayırlı evlat etsin
sağlıkla büyütmeni nasip etsin canımm benim
inşallah bebişte sende iyisinizdir müsait olunca gel yine arada tebrikler emoşumm :KK54::KK54:

kızlar kızlar :KK3::KK3: ne zamandır gelemiyorum
özledim buraları da ama şunu yazmam bile nasıl zaman alıyor anlatamam
uyuyor ama bi yandan da mızık mızık yapıyor oğlum

hala bekleyen arkadaşlar azaldı artık sanırım merak ettiklerim de var ama geçmişi okuyamıyorum :KK43:(
doğum yapan arkadaşların gözü aydın olsun inşallah
bekleyenler de düzenli evinizin keyfini çıkarın
çok değil 10-15 gün sonra evinizin heryerinden küçük küçük mendiller battaniyeler minik tulumlar toplayacaksınız :))
bu arada o boydan çıtçıtlı tulumlar çoook işe yarıyor ben yeterince almamışım eşim gidip tekrardan aldı
çamaşırları minik minik olduğu için biriksin diye bekliyosun ama bu seferde yetmeyebiliyor
bide erkek bekleyenler altını değiştirirken pipiye dikkat edin
üstünüz başınız çiş olabilir :KK9::KK9:

$

canım benim gözün aydın sen de kervana katıldın nihayet :KK70: Rabbim ağız tadıyla sağlıklı sıhhatli büyümesini nasip etsin Salihacığımızın :)

kafalar hep gitti diye diye geziniyorum bende canım uyku düzeni var zannediyorum ama yok iki dakika oturamaz oldum o uyuduğunda bende yatayım diyorum ne zaman dalsam rüyamda ya kucağımdan düşürüyorum ya ağlıyor sanıp kalkıyorum 22 günlük olduk 40ımız da çıksaydı uykusu düzene girer inşallah bebeklerimizin canım

canım hiç korkma benimkisi de sarılık oldu mama da verdim biberonla meme de verdim şimdi biberonu beğenmiyor illaki memem de duracak kokumu alacak sarılığı atması için bağırsakları çalışmalı çişini kakasını bol bol yapmalı e onun içinde tok olmalı sağlığı için ver canım sen mamayı geçmiş olsun bebişine

canım duygusal annecik mi oldun sen
ne olacak bizim bu halimiz bende geçenlerde 2 saat aralıksız ağladım
sonra olmadık şeylere de katıla katıla gülüyorum
asabım çok bozukk
ama oğluma feda olsun aklım fikrim diyorum :)
nebilimiz iyidir inşallah sağdığın sütler şifa olsun büyüsünlerde arasla oynayacaklar daha :KK70:

canım ya bende kızıma bısey olacak dıye çok korkuyorum ve acayıp pımpırıklıyım sanırım uyudugu zaman ıkı de bır kontrol edıyorum..bı gazı var sanırım kendını devamlıı sıkıyo ugrasıyorum cıkaramıyorum vallahı ne yapıcam bılmıyorum

Slm kızlar nasılsınız, yeni doğum yapanlara hayırlı olsun, benim oğlum hala hastanede, inşaAllah yarın öıkar dşye ümit ediyoruz. Kuzum hastane köşelerinde büyüdü yaa, hamdolsun diyorum yinede...

mrb arkadaşalr ben de salı günü 40+4 de sezeryan oldum çünkü bebek hala çatıya inmemişti suni sancıyla da gelmez dedi doktorlar o yüzden sezeryanı kabul ettim ve iyi ki de etmişim şansım yaver gitmiş ve normal doğum yapmamışım daha önce çikolata kisti ameliyatı olmuştum ve normal yolla herhangi bir tedaviye gerek kalmadan hamile kalabilmiştim aancak dr karnımı açınca bağırsaklarımda yün yumağı halinde çikolata kisti buldu ve ben bu ameliyatı yapmaya cesaret edemem benden habersiz sakın ameliyat olma ve 2. yi istiyorsan hemen yap çünkü tüplerin tıkanabilir dedi. bu bebiş bile senin için mucize zaten dedi. Allah a şükür isteyen herkese nasip olsun ve hepimiz bebişlerimizi sağlıklı sıhhatli hayırlı evletlar olarak büyüt

sezeryanı genel istemedim çünkü narkozdan uyanmak ne bela bi şey çok iyi biliyorum. belden iğne vurdular dr la konusa konusa bebişi aldık ve her şeyin farkındaydım sadece hareketlerini hissediyorsunuz ama acı olmuyor. tek sıkıntım bel ağrım var o da ne zaman geçer bilgim yok bu şekilde olan ve beli ağrıyan kimler var acaba kaç güne düzeldi?
asıl sorunumsa sütüm daha bugun çok az geldi ve kızıma 3 gündür aptamil mama veriyoruz severek yiyor onu yalancı memeyi de çok ağladığında kısa süreliğine veriyoruz kabul ediyor ama benim süt olmadığından mememi kabul ettiremiyoruz bugun sağıp verdik 5 ml kadar falan ama emzirmeyi çok istiyorum bebek mamaya alışacak diye ödümüz kopuyor yardımlarınızı bekliyorum bu konuda dr 1 haftaya sütün ancak toparlanır dedi ama bakalım. bu arada mamayı hangi sıklıklarla ve kaç ml veriyorsunuz dedi ben 2-3 sa bir 15-20 ml veriyorum dr 30 a çıkar dedi ama o kadar almıyor.
şimdiden henüz doğum yapmamışlara Allah kolaylık versin merak etmeyin çektiğiniz acıya değiyor bakmaya kıyamıyorsunuz hem siz hem de akrabalarınız :))

bu arada mamayı biberona alışmasın diye 2.5 ml lik şırıngayla azar azar memem ağzındayken veriyoruz- tabi verebildiğimiz kadarını- biberona alışınca annenin memesini almıyormuş dr da arkadaşlarda öyle dedi

gunaydin kizlar uzun zamandir giremedim . Bende doguramadim . 9. Ayda soktor degistirmek zorunda kaldim gittigim ozeldeki doktor gecen hafta alttan muayne etti. Hic sancim yokken hafif hafif basladi. Sinir oldum. Nst cektiler cumartesiye suyun bitior dedi yarindan icin cumartesi gel sezeryana alalim catin dar cocuk inemiyor dedi korktum ozel has. Hep sezeryana yonelik davranior. Devlet has. Gittim. Orda nst cektiler ozel has dr un alttan muaynesinden sonra hafif agriordu karnim sertlesip sertlesip yumusuyordu nst de sanci olarak gozuktu. Sali gunu gunum doluyor ama ben kakasini yutar filan diye korkuyorum. Devletteki Dktorda sali gunu gel nst ile tekrar bakalim dedi. Szce napmam gerekio cok korkuyorum ya kakasini yutarsa. Akil verebilirmisinizzz kizlarrr

gunaydin kizlar uzun zamandir giremedim . Bende doguramadim . 9. Ayda soktor degistirmek zorunda kaldim gittigim ozeldeki doktor gecen hafta alttan muayne etti. Hic sancim yokken hafif hafif basladi. Sinir oldum. Nst cektiler cumartesiye suyun bitior dedi yarindan icin cumartesi gel sezeryana alalim catin dar cocuk inemiyor dedi korktum ozel has. Hep sezeryana yonelik davranior. Devlet has. Gittim. Orda nst cektiler ozel has dr un alttan muaynesinden sonra hafif agriordu karnim sertlesip sertlesip yumusuyordu nst de sanci olarak gozuktu. Sali gunu gunum doluyor ama ben kakasini yutar filan diye korkuyorum. Devletteki Dktorda sali gunu gel nst ile tekrar bakalim dedi. Szce napmam gerekio cok korkuyorum ya kakasini yutarsa. Akil verebilirmisinizzz kizlarrr

aynen canım bende senin gibiyim bende hala doğuramadım ve hiç bişe yok:KK43:sancım olmadı şimdiye kadar doktor normal dedi ama bir belirti gözükmüyor. özel hastane hemen kesecekler diye korkuyorum bence iyi yapmışsın devlete giderek. salı gününü bekle ondan sonra zaten karar vereceksin allahın izniyle birşey olmaz canım.

canım ya bende kızıma bısey olacak dıye çok korkuyorum ve acayıp pımpırıklıyım sanırım uyudugu zaman ıkı de bır kontrol edıyorum..bı gazı var sanırım kendını devamlıı sıkıyo ugrasıyorum cıkaramıyorum vallahı ne yapıcam bılmıyorum

ayy ayşecim ne dertliyim been dün geceden berii

benimkisi dün gece çok sıçradı uykusunda ağladı saatlerce onu gözledim asabım bozuldu ağladım da ağladım başında
ben bebeğimi kimseden sakınmadım teyzeleri amcaları anane babanne dedeler derken herkesin kucağındaydı sürekli doğduğundan beri
birde salonda uyuduysa insanlar gelince kaldırıp beşiğine götürmedim rahatı bozulmasın diye
ama iki gündür uyuyan bebeği bızıkladıklarını gördüm sinirlerim bozuldu ben bile dokunmuyorum uyurken battaniyesini bile örtmeye çekiniyorum birşeyde diyemedim kimsenin kalbini kırmıyayım diye ama bebeğim o kadar korkmuş ki uykusunda dün tövbe ettim artık beşiğinde yatırıcam kimsenin de kucağında gezdirmicem ikide bir burnu tıkanıyor zaten yavrumun kalabalıktan havasız kalıyor belkide birde herkesin elinde telefon bebeğin yanında rahat rahat konuşuyorlar ben bebeğimin yanında telefonun internetini bile kapıyorum arayanı meşgule atıp kalkınca arıyorum ama kimse dikkat etmiyor çocuğumun yanında yayıla yayıla konuşuyorlar içim gidiyor :KK43:(
bide yavrum meme aranıyor acıkınca kimin kucağındaysa boynunu yüzünü tutmaya çalışıyor sinirim bozuluyor ben evden çıkmıyorum elli kere yüzümü elimi yıkıyorum yine de ama dışardan gelen çekinmiyor bebeğimle yakınlaşmaktan

uçuğumda çıktı bide günlerdir öpemiyorum yavrumu iyice asabım bozuldu benim yaa :KK43:(

gazımız bizimde oluyor canım rezene çayı içmeye başlıcam ben
emzirirken ayakları bedenden aşağı olunca daha az gaz oluyor birde emzirdikten hemen sonra dimdik tut bebeğini başıyla göğsü aynı hizada olsun yani daha rahat çıkartıyor gazını öyle durunca canımm

çok uzun zamandır giremiyorum neler olmuş burda böyle :)) maşallah Doğum yapan arkadaşlara hayrlı uğrlu olsun yapmayanlar da hiiç tasalanmasın herşey öyle güzel akıyor ki olay kahramanı olduğunuzu çook sora fakediyorsunuz :))
herşey bitti kzımla gaz sancıları gece uykusuzluğu sütümüz yetmiyor derken hayat ne de çabuk geçiyor :)) çok duygulu çok güzel şeyler burda paylaştıklarımız çok şey öğrendm sizdn çok tşkler..
şimdi bi sorum var kızımn bıngldağı biraz sert ve ufak gibi onbeşinci günden sora kullanılan devid 3 damlasını kullanmalı myım kullanmamalı myım aile hekimi önerdi henüz çocuk dr umuz yok çnkü..

merhaba doğum yapan anneler güle güle büyütün bebeklerinizi...
ben 40+5 teyim ve hala beklemedeyim :KK43:
pazar günü yatış yapacağım pazartesi sabah 6 da suni sancı verilecek doğmazsa salı bir daha verilecek oda olmazsa sezeryana alınacak...
nasıl olacak hala aklım almıyor... kızım da suni sancı ile doğdu fakat ilk verildiğin de 5-6 saat sonra doğdu offf bazen çok sıkılıyorum bazen de çok sıkıntılı bir hamilelik geçirdiğim için rahatlayacağım diye kendimi avutuyorum...

bekleyenlere sabır ve hayırlı doğumlar, bebişleri doğanlara da keyifli ve sıhatli günler diliyorum...

X