2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

slm ben yeni üye ve yeni hamile bende bu ay öğrendim hamile olduğumu :KK49: 5 haftalığım ama aşırı kasık ağrılarım var normalmi sizce :26:

Herkese selamlar, bende 13 Eylül'de kızımı kucağıma aldım. Mini mini bir kızım oldu. 2600 gr 48 cm. Cok şükür saglıgı yerinde.

Dogum yapan ark gözünüz Aydın, Allah anali babali büyütsün. Bebeği hastanede yatan arkadasım gecmis olsun, nasıl üzüldüğünü tahmin edebiliyorum. Allah yardımcın olsun, bundan sonra evladının tırnağına zarar gelmesin.

Dogum sonrası ben sulu göz, herseyi unutan, salak gibi ortalıklarda dolanan birisi oldum çıktım. Allah yardımcımız olsun.

slm ben yeni üye ve yeni hamile bende bu ay öğrendim hamile olduğumu :KK49: 5 haftalığım ama aşırı kasık ağrılarım var normalmi sizce :26:

bildiğim kadarı ile normaldir.ilk zamanlar bebek rahime yerleşiyor büyüyor diye okumuştum yinede int hafta hafta gebelik gelişmelerini anlatan sitelere bak istersen orda yazanlar genelde doğru çıkıyordu bende.her hafta olan gelişmeler benimle uyumlu oluyordu.tabi en doğrusu doktora sormak ilk kontrolünde de doktoruna danışırsın.ama telaşlanma bişey yoktur inş.bu arada hayırlı olsun allah tamamına erdirsin.

Kizlar dun aksam 6 da suyum geldi.hastneye yatisim yapildi.nst ve aciklik kontrolu yapildi gece.2 3 cm acilma varmis.suan beklmeye devm.doguma gidcek olan arkadaslara tavsiym hrrkese haber vermyin.hastande size eslik edicek kisi kim ise sadece o olsun .cunku beklmeniz gerekebilir hastandde ve o sirada gelen dogum oldumu telefonlari sizi cok yorar.

canım sürekli doğurmak istiyordun istiyordun en sonunda sana sıra geldi.
ben bunları yazarken inşallah sen sağlıklı bir şekilde bebeğini kollarına almış olursun. hayırlı ve sancısız doğumlar.

Kızlar bebeğim bugün 3gunluk bir iki saate taburcu olcaz doktor sarılık başlangıcı var her saat başı emzir ve 3-4 saatte bir mama ver dedi ama ben mama vermek istemiyorum sizin bebeklerinizde de oldu mu sarılık ve mama verdiniz mi

benimde bebeğim 2. gününde sarılık oldu. ama doktorum mama vermemi istemedi.
anne sütü ver sık sık emzir dedi. 1. ay kontrolünde bebeğin gereken kiloyu almamışsa o zaman mama vermeni isteyebiliriz demişti.
ama bebeğim sarılık yüzünden aşırı derecede uyuyor ve uyandırmakta zorluk çektiğimiz için saat başı emziremiyoruz.

benım kızım 36.haftada 2620 gr dogdu hastaneden cıktgmzda 2400 kusurlerdeydı
bırazda ufak olması nedenıyle pek ememedı sureklı uyudu
sonra 5.gun bana rengı sarı geldı
hastaneye gıttık ust sınır 12 bızım kızın değeri 18lerde:KK43:
hemen yatrdılar hastaneye oglen bır gıbı
bı gun sonra aksam ustu cıktık cok sukur
bana mama ver demedı gece hastanede kaldık esımle koltklarda korıdorlarda oturduk bekledık
surekl sutumu sagdım verdım
o sırada sutum baya cıktı goguslerım bıle baya yumusadı
anladımkı kızım dogru duzgun sut emememıskı benden hastanede sagarken baya cıktı
oncesınde bı sorun olmazsa 30unda doktor kontrolmz var tam bı ay olcak
eger kılo alımı azsa doktor mama ver derse hemen mamaya da baslarım
yeterkı ac kalmasın kızım
mama gerekıosa oda verılcek evet anne sutu sırf alsalar ne guzel ama yetmıosa mama gerekıyo
ınsallah sarılıgı artmaz bol bol besleyerek atlatrsınz
Rabbım hepımızın cocuklarını bagıslasın ınsallah

yukarıda anlattığım gibi benim kızımda 2. gününde sarılık olmuştu. 3150 gram doğdu
taburcu olup ertesi gün sarılık olduğunu farkedip hastaneye götürdük. seninde dediğin gibi sürekli uyuyordu uyandırıp emziremiyorduk. hastanede test yapıldı ve 12 nin üstünde çıkınca hastaneye yatırdılar 1 gece boyunca fototerapi gördü.
kilosu 2820 ye düşmüştü. çok korktum çok ağladım üzüldüm. taburcu olduktan sonra sık sık emzirmeye çalıştım ama yinede 2 saatten önce emzirmek mümkün olmuyor hatta 3 saatte bir çünkü hala baygın gibi uyuyor ve zor uyandırıyoruz
ama sarılığı azaldı gibi. birazda kilo aldı gibi. cuma yada cumartesi tekrar kontrole götürmeyi düşünüyorum.

Rabbim en guzel zamanda en guzel bebekle mukafatlandiracak insallah sizi de uzulmeyin...

merhaba arkadaşlar . görüyorum ki eylül anneleri bebeklerini kucaklarına almiş bile . hayırlı uğurlu olsun inşaallah . burda bende başlamıştım ama sizinle devam edememiştim .şimdi elim de değil ara ara takip etmekten alamıyorum kendimi :KK43: şimdi olsaydı diyorum olsaydı bende kucagıma almiştim ama rabbim nasip etmedi . vardır elbet bunda da bir hayır . hepinize sağlıklı hayırlı ömürler diliyorum .rabbim tüm annelerin yardımcısın olsun .

Canim mutlaka ver.sarilik baska turlu gecmez yoksa.bol beslenecek kakasiyla atacak sariligi.sutum yetiyor gerek yok diye dusunme yiyebildigi kadar yemesi lazim.zaten mamanin bi zarari yok ki.benimki 1 aylik oldu daha yeni biraktik mamayi.ben korkumdan surekli verdim.sariligi da yeni yeni gecti.kilosu da cok iyi mamanin faydasi var zarari yok.
Peki neyle verdiniz mamayi ya bu sefer de biberona alışıp beni emmezse
Allah bağışlasın. Sanırım nisada derya hanımla doğum yaptınız. memnun kaldınız mI?
Hayır canım Beylikdüzü medilife hastanesinde yaptım

Kızlar bebeğim bugün 3gunluk bir iki saate taburcu olcaz doktor sarılık başlangıcı var her saat başı emzir ve 3-4 saatte bir mama ver dedi ama ben mama vermek istemiyorum sizin bebeklerinizde de oldu mu sarılık ve mama verdiniz mi

ben ayın 5inde perşembe günü doğum yaptım,o gün çok güzel sütüm geldi,2-3 saatte bir emzirin mutlaka dedi hemşire ve doktor... ertesi gün üzüntüden sütüm kesildi, 4 gün hastanede yattım,oğlum da sarılık çıktı, sık sık emzirmek gerekiyor,bize mama önerdi doktor,2 gün mama verdim. Bana da süt artırıcı bir hap verdi. pazar günü çok şükür sütüm de geldi. Ama bebeğimden topuk kanı almak için çok uğraştılar, 8 yerden delmelerine rağmen topuğunu sıka sıka morartmışlar, biz böyle bebe görmedik,hiç kanı yok demişler :KK43:
sıksık emziriyorum, sarılığı geçti gibi, geçen hafta normal değerlerde çıktı,inşallah bişeyciği kalmaz bebişlerimizin....

Kizlar dun aksam 6 da suyum geldi.hastneye yatisim yapildi.nst ve aciklik kontrolu yapildi gece.2 3 cm acilma varmis.suan beklmeye devm.doguma gidcek olan arkadaslara tavsiym hrrkese haber vermyin.hastande size eslik edicek kisi kim ise sadece o olsun .cunku beklmeniz gerekebilir hastandde ve o sirada gelen dogum oldumu telefonlari sizi cok yorar.

inşallah sağlıklı bir şekilde bebeğine kavuşursun canım

Kizlar yeri burasimi bilmiyorum ama.19 gunluk bebegim var.bogazinda giciklik hissi oldugumdan bebegim uyuyamiyor.surekli bogaz temizleme yapiyor.atesi yok.genel durumu normal.badina geken oldumu bu durum.

kızlar sizlere birşey soracağım sabaha karşı kahverengi leke geldi akıntıyla birlikte... hafifte sancılarım varr doğum ne zaman olur sizcee

Kizlar yeri burasimi bilmiyorum ama.19 gunluk bebegim var.bogazinda giciklik hissi oldugumdan bebegim uyuyamiyor.surekli bogaz temizleme yapiyor.atesi yok.genel durumu normal.badina geken oldumu bu durum.

kendı kendıne bogazını temızlıosa oda guzel bısey canım
bıde belkı kusuyo gıbı olup kusmugunu da yutuo olabilr sana da bogazını temzlıo gibi mı gelio acaba
ama bebek cok zorlanıyosa anne olrak durumu sen daha ıyı bılırsın doktora götrmekte fayda var
cok mınkler soncta dertlerını anlatamıolarkı:KK43:

Saliham kollarimda sukurler olsun.bugun 11 gibi genel anestesiyle sezeryan olduk.

Rumeysa tarihlerimiz aynıydı seninle, sen kavuşmuşsun bebeğine sağsalim çok sevindim, uzun yıllarınız olsun...

kızlar benim mucizemin gelmeye niyeti yok. nst de yine sancı falan çıkmadı. eylül annelerinin en son doğuranı ben olucam görünen o ki.

Ben de varım bende :KK5: Bizde de birşey yok henüz, karnım çok fazla sertleşiyor ama ağrım falan yok. Herkes doğurdu biz kaldık valla :26: Gelsin artık bizim bıdıklarda...

Saliham kollarimda sukurler olsun.bugun 11 gibi genel anestesiyle sezeryan olduk.
Canım geçmiş olsun, hayırlı uğurlu olsun.:nazar: Ne zaman ne zaman derken, bak, sen de anne oldun, mis kokulu bebeğini kucağına aldın. Ben de seni takip ediyordum, bu kız doğurdumu ki diye... Bakıyorum da, ben de dahil hemen hemen herkes sezaryen olmuş. Artık sırada doğum hikayeni yazmak var:KK16:

Anneler ben ptsi sezeryan oldum bugün 4. gün olmasina ragmen ayıptır söylemesi hala büyük tuvaletime çıkamadım korkuyorum da zaten yaparken aciyacak diye ama gelmiyor da tavsiyelerinizi bekliyorum sizden başka yardım isteyecek kimse yok

X