2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

dün bebeğim gündüz hiç uyumadı gaz sancısı çoktu uykuya daldığı anda bir sancı tutuyo ve sıçrayıp uyanıyordu sonunda yavrum hiç uyumamayı tercih etti çok üzüldük sonra eşim aktardan rezene ve anason çayı aldı yaptım 2 fincan kendim içtim 2 çay kaşığıda oğluma verdim işe yaradı geceyi çok iyi geçirdik kızlar sizin de aklınızda bulunsun.

gaz sorunuyla ilgili başka tavsiyeleri olanlar varsa bilgi verirlerse sevinirim

Tesekkur ederim.suyum geldikten sonra gece hastNede kaldim acklik muayenelrini yapildi 4 kez ikisiinden sonra sinir bosalmalari yasadim buyuzden nst sikintili cikti doktorum sezeryan teklif etti bende kabul ettim.aciklik muyanelerini kaldiramadim.o yizden

Hayırlısı böylesi demek ki canım. Minik meleğini op benim icin.

Cok moralim bozuk kızlar ; 3420 doğan bebishimiz suan 3049 gr olmuş Emer gibi yapıp emmiyor biberona koyduk ordan anladık. Pzt yine gidiceZ umarım kilo alıyordurrr

Canım ilk günlerde normalmiş kilo kaybı. Ama neden emmiyor Dr bununla ilgili bir açıklama yaptı mı?

Cok moralim bozuk kızlar ; 3420 doğan bebishimiz suan 3049 gr olmuş Emer gibi yapıp emmiyor biberona koyduk ordan anladık. Pzt yine gidiceZ umarım kilo alıyordurrr

Canım moralini bozmasana bebekler ilk dogduklari kilodan önce verir biraz sonra da toparlar bnm kızım da 4150 doğdu 5 gün sonra 3800 dü. Çünkü hem göğsümün ucunu alamadı hem de sütüm 4.gun geldi şimdi çok şükür cork cork emiyor sen moralini bozma ki sütün de gitmesin

Kızlar merak etneyin ben de çok kaşınıyordum hatta ayağım yara olmuştu doğumdan sonra geçti kaşıntı

bugün dayanamadım bi dermatolağa gittim, locoid lipokrem isminde bir krem verdi, prospektüsünde yüksek dozlarda kullanımı doğmamış bebekte gelişme geriliğine sebep olabilir yazıyor, aldm kremi ama herhalde artık kullanamam:KK43:( ne yapalım sıkcaz dişimizi, her yerim yara oldu kaşınmaktan ama bebek için katlanıcam ne yapalım, o sağlıklı olsun da...

kızlar foruma girmeyeli baya oldu doğum yaptım kızımı kucağıma aldım fırsat bulup yazamadım ağrılı bir doğum oldu normal fırsat bulduğumda yazıcam sonra sarılık geçirdik ve hastanede yattık şuan evdeyiz şükür iyiz şimdilik gelen giden çok fazla fırsat buldukça yazıcam:KK16:

Kızlar korse kullanıyor musunuz ya da kullanacak mısınız (sezeryan olanlar)

Son düzenleme:
kızlar ya benim oğlan hala bekletiyor hiç doğacakmış gibi de sancım filan olmuor.. 40+5 günlüğüz bugünn:KK31::KK31::KK31:

kızlar oğlum 21 günlük göbek bağımız düşmemişti dün doktora götürdük göbek bağını aldı.çok kurumuştu ama düşmüyodu.içinde küçük bi parça vardı o kendiliğinden düşücek dedi doktor.bugün banyodan sonra o içindeki parça düştü ama biraz kanadı.sizce doktora götürmem gerekiyomu?? aşırı bi kanam olmadı ama telaşlandım yani:KK50:

önceden forumu açınca okumakla bitiremezdim şimdi ise günde 4-5 sayfa paylaşım anca oluyor. Anne olanlar ne güzel bebekleriyle zamanlarını geçiriyor.Ben ve benim gibi bekleyenler de nereden ne okuyacaklarını bilemiyor.Bende artık bebeğimi kucağıma almak istiyorum......

kızlar ya benim oğlan hala bekletiyor hiç doğacakmış gibi de sancım filan olmuor.. 40+5 günlüğüz bugünn:KK31::KK31::KK31:

doktorun normal doğumu mu bekliyor canım benim ki buğün kırk haftayı doldurursa bekletmem dedi.normali bekliyoruz ama bebek 4 kiloyu geçecek galiba. O zaman da zorunlu sezeryan olabilirim.

Kızlar birşey sormak istiyorum tuvalete girip çıktıktan sonra adet sancısı gibi 10 dakika ağrım oluyor sonra geçiyor.Bu durum neyle ilgili olabilir.Yaşayan ya da bilgisi olan varsa benimle de paylaşır mısınız?

Bugün saat 2 den aksam 6 ya kadar emdi ve hala ağlıyordu Dr aradım aptamil pre vermemi söyledi onca sutun üstüne 60 ml mamayı yaladı yuttu :KK43: demek sütümde besin yok:KK43:((

Bugün saat 2 den aksam 6 ya kadar emdi ve hala ağlıyordu Dr aradım aptamil pre vermemi söyledi onca sutun üstüne 60 ml mamayı yaladı yuttu :KK43: demek sütümde besin yok:KK43:((

Lütfen böyle düşünme... Ben de mama takviyesi yapıyorum, her bebek aynı olmuyor, bazı bebekler iştahlı, ve iştahlı olmaları güzel birşey.. Hep olumlu düşünmeliyiz ki sütümüz artsın :)

slmm ben ekim annesi olucakken minnak oğluşum bekleyemedi ve erkenden geldi şimdi 10 günlüğüz tam ilk gün sütüm gelmedi sonra çok şükür gelmeye başladı sadece anne sütü veriyorum mama vermem gerkmi nasıl anlarım yani ağlama olayı öyle çok uzun süreli dğl ama sütümün yetip yetmediğğini aç olduğunu sadeceağlamasından mı anlarım kilo olarak az doğdu 2.5 kg o yüzden aslında biraz düşünüyorum acaba süt yetiyomudur takviye yapmalımıyım

slmm ben ekim annesi olucakken minnak oğluşum bekleyemedi ve erkenden geldi şimdi 10 günlüğüz tam ilk gün sütüm gelmedi sonra çok şükür gelmeye başladı sadece anne sütü veriyorum mama vermem gerkmi nasıl anlarım yani ağlama olayı öyle çok uzun süreli dğl ama sütümün yetip yetmediğğini aç olduğunu sadeceağlamasından mı anlarım kilo olarak az doğdu 2.5 kg o yüzden aslında biraz düşünüyorum acaba süt yetiyomudur takviye yapmalımıyım

benım kızım da 2620 gr dogdu canım hastaneden cıktıgımzda da 2400lere dusmustu
suan anne sütü verıorm ama haftaya pazartesi kontrolmz var orda bellı olcak kılo aldımı almadımı
eger almamıssa mamaya baslıycam mecburen

kızlar oğlum 21 günlük göbek bağımız düşmemişti dün doktora götürdük göbek bağını aldı.çok kurumuştu ama düşmüyodu.içinde küçük bi parça vardı o kendiliğinden düşücek dedi doktor.bugün banyodan sonra o içindeki parça düştü ama biraz kanadı.sizce doktora götürmem gerekiyomu?? aşırı bi kanam olmadı ama telaşlandım yani:KK50:

bızım göbegımız de kanadı canım azar azar bikaç gun
bence telaslanma canım bızım kızım zıbınları kac gun hafıf hafıf kanlıydı

önceden forumu açınca okumakla bitiremezdim şimdi ise günde 4-5 sayfa paylaşım anca oluyor. Anne olanlar ne güzel bebekleriyle zamanlarını geçiriyor.Ben ve benim gibi bekleyenler de nereden ne okuyacaklarını bilemiyor.Bende artık bebeğimi kucağıma almak istiyorum......

az kalmıs canım yakında senın bebeğinde doğacaktr inşallah
benım kız aceleci davrandı 36.haftasında dogdu
ıcerıde nekadr kalırsa bagısıklık sıstemı okadr güçlü olur dıyolar
hayrlısıyla dogsun ınsallah

X