2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Mrb herkese

gezıınırken gozum carptı yazım ıstedım sımdı herkes cok mutlu ve heyecanla bebgınızı beklıyosunuzdur gecen sene bende oyleydım cok sukur sagsalım aldım yavrumu kucagıma suan 9 aylık ınanınkı nasıl buyudu bukadar anlamadım dogdugu un gelır hep aklıma ıns hepınız saglıkla alırsınız yavrunuzu kucagınıza

inşallah geçmiştir ve bidaha yaşamayız canım çok stres oluyorum ben gördükçe kahverengileri :KK43: bi kerre yaşadık ya artık hep yaşıcaz gibi gelio :KK43:[/QUOTE]

Bu sabah da çok ağrı ile uyandım ama hiç akıntı gelmemiş. Şimdi de telaş yaptım acaba bir sorun mu var diye ? .)
İnşallah düzelir kısa zamanda, bari bu moralimi yerine getirsin arkadaşım..

canım ne uyanık bi terziymiş o hem basit, hem de pahalı olur demiş

ben de modelistlik stilistlik eğitimi almıştım dikiş te biliyorum ama ustalık isteyen işlerde hiç dikmekle uğraşamıyorum zaman da ayıramıyorum dün bizim burda bi terziye basit bi penye elbise model tarif ettim kaça olur diye kumaş ta ordan seçtim, 60 olur dedi karar veremedim...
aslında asıl terzim biraz uzak ona da biara gitmeyi düşünüyorum ama karnım büyümeye başlayınca...

canım dr.umu çok tavsiye ederim doçent, güven tıp merkezinde maltepe cevizlide ama
bu haftasonu gelceksen keşke daha önceden randevunu alsaydın
istanbulda hastaneler heleki cumartesi günü yoğun olur inşallah halldebilirsin

bir de, ayrıntılı ultrason için erken değilmi 20.haftada olmamız gerek miyor mu??

Aslında fiyat olarak bana da 70-150 arası rakamlar söyledi. Basit ve yumuşak işler için daha düşük ücret, karışık detaylı işler için de daha fazla alırım dedi. Tam rakam söylemiyor ama iyi elbise dikiyor, kendine güveni tam belli :KK1:

Ben bu pazar İstanbul'a gidiyorum; Pzts, Salı ve Çarş izin aldım işten..Özel hastaneye gitmeyi planlıyorum. Daha önceden şifaya gitmiştim. Şimdi acaba daha iyi bildiğiniz bir riskli gebelik uzmanı var mı diye soracaktım sizlere. Ben İstanbul'da oturmuyorum. ama eşim İstanbullu ailesi Beykoz'da yaşıyor. Ona göre daha rahat olur dedim.Oturduğum yerde riskli gebelik uzmanı pek yok :KK43: Ve eğer bana Toksoplasma bağışıklık testini yüksek veremezlerse, amniyo isteyecekler benden. İleri dönemde de kordosentez ..İşte canım sıkkın bakalım , ne olacak..:KK43:

Son düzenleme:
anneeeeelikkkkkkkkk işteeee... canım
anneler oyledir inan bende annemi anne olunca anladım
değil oğlumun hiç bir cocugun ağlamasına dayanamıyorum.. yemek yememesine dayanamıyorum . duşmesıne dayanamıyorum...
annelıgı cogunuz ılk kez tadacaksınız
ben uzerıne sevgı aşk tanımıyorum .. kcoa ana baba hersey vız gelır o dogduktan sonra..
aşk buymuş dıyorsun .. ınsan hıc gormedıgı bırını ozleyebılır mı son aylar karnına bakıp hadı artık gel dıyee özlemle sesleneceksınız ona..

annenı cok ıyı anlıyorum
dun bı arkadaşım aradı durumumu sormak ıcın .. sennasıl evlendırıcen aralı dıo bende bende onlarla yaşıycam hatta aralarında yatıcam dedım
nasıl guluyor kız :))):KK52::KK52:
aha bakkk yıne burnumn dıregı sızladıııı :KK43:

ayyy canımm ben daha doğmadan kız bakmaya başladım.okulda yakın bi arkadaşım da 5 aylık hamile.:)hemen kerttim çocukları.:)

inşallah geçmiştir ve bidaha yaşamayız canım çok stres oluyorum ben gördükçe kahverengileri :KK43: bi kerre yaşadık ya artık hep yaşıcaz gibi gelio :KK43:

Bu sabah da çok ağrı ile uyandım ama hiç akıntı gelmemiş. Şimdi de telaş yaptım acaba bir sorun mu var diye ? .)
İnşallah düzelir kısa zamanda, bari bu moralimi yerine getirsin arkadaşım..

ay gelmesin canım bidaha çok şükür. benimde şu ara yeni favorim kalbi atıyomudur acaba?

Cnm sürekli sana soruyorum ama benzer seyler yaşamımız o yüzden bu rahim ağzı dikilmesi kanamayla ilgili bir durum müşrik bir de sen niye o testleri yaptıracaksın Dr mu söyledi cnm

moiraia;

Dün gece dediğim gibi sordum kuzenime.Kadıköy medipole gitmiş.
Adını hatırlamıyor tabi8 sene oldu ama hala orda o dr dedi erkek.
Sanırım gizmin dediği hakan apaydın.
Kuzenime8,5 aylıkken sakat dediler.Kafası büyüküş.Hemen oraya gitti.
Dr yok öyle bir şey demiş.Kuzenim ing öğretmeni"Hoca hanım siz okumuş insansınız nasıl inanırsınız,,hiç mi dönüp kocanıza bakmadınız" demiş=)
Hakikaten kuzenimin kocasının kafası çok büyük.genetik yani.Bozukluktn değilmiş.Kadına erken doğum yaptıracaklardı.
Şimdi sapasağlam maşallah.

Son düzenleme:
Cnm sürekli sana soruyorum ama benzer seyler yaşamımız o yüzden bu rahim ağzı dikilmesi kanamayla ilgili bir durum müşrik bir de sen niye o testleri yaptıracaksın Dr mu söyledi cnm

Yok arkadaşım iyi yapıyorsun, iyi ki soruyorsun, seni iyi anlıyorum, çok sıkıntılı bir süreç bu; bir gün iyisin yüzün gülüyor, bir gün çok üzülüyorsun..sabrediyorum sadece.. ayrıntılı ultrason 15. haftadan sonra yapılıyormuş zaten yüksek riskli gebeliklerde. Bende hala zira kasılma ve çok ağrı var kanama olduğundan beri. 50 metre bile rahat rahat yürüyemiyorum. İstanbul'da olmadığım için doktor konusunda sıkıntı yaşadım çok. Buradaki doktor normal diyor ama bu kasılmalar ve ağrılar çok kişide erken doğum başlatmış.Ben hareketlerimi çok sınırlı yapıyorum. Çok sınırlı yaşıyorum, buna rağmen hep ağrı ve akıntı.. Bana rahim ağzı ile ilgili bir şey demediler ama bazı insanlar 9 ay yatıp,rahim ağzı bile dikilebiliyormuş..Allah şifa versin herkese..

Ben ilk testlerimi yaptırdığımda burada bende tokso virüsü de çıkmıştı. Ondan sonra bağışıklık testi yapılması gerekti. Düşük ya da orta çıkarsa çocuk alınacaktı.Ben hem özele hem de üniversiteye yaptırdım. Özel sonuç çıkramadı ama üniversite yüksek bağışıklık verip problemim olmadığını söylemişti. Hiçbir ilaç da kullanmayacaktım. Ama ikinci testi bir ay sonra yapınca bu sefer şüpheli bağışıklık verdi ve ben altüst oldum. Bu testi tekrar İstanbul'da iyi bir laboratuarda tekrar etmem gerekti. Şimdi testi iyi bir laboraturarda yaptırıp,elimdeki tüm testlerle ilgili olarak iyi bir perinatoloji uzmanı ile görüşmem gerecek.

Eğer orta test çıkarsa ya çocuğu aldırmayı teklif edecekler ya da yüksek antibiyotikler vererek önce amniyo, sonra da kordosenteze bakacaklar..durumum canımı çok sıkıyor hiç sorma..

un helvam yoldaymış geliooo :KK8::KK6::KK24::KK55:

Bak şimdi kaldırıp bana da yaptıracaksın.
Ben galiba bugün gene serum taktırcam.Midem çok kötü.
öğürmesem de kusmasam da hiç tadım yok yaaaa.
Ama tatyanaya söylicem 250 ml istemem min 1 lt olacak! O kadar!!
Un helvasından foto istiyoruzzzzz

Dün gece dediğim gibi sordum kuzenime.Kadıköy medipole gitmiş.
Adını hatırlamıyor tabi8 sene oldu ama hala orda o dr dedi erkek.
Sanırım gizmin dediği hakan apaydın.
Kuzenime8,5 aylıkken sakat dediler.Kafası büyüküş.Hemen oraya gitti.
Dr yok öyle bir şey demiş.Kuzenim ing öğretmeni"Hoca hanım siz okumuş insansınız nasıl inanırsınız,,hiç mi dönüp kocanıza bakmadınız" demiş=)
Hakikaten kuzenimin kocasının kafası çok büyük.genetik yani.Bozukluktn değilmiş.Kadına erken doğum yaptıracaklardı.
Şimdi sapasağlam maşallah.

Sağ ol Papatyacım, teşekkürler bilgiler için..

İşte böyle biri doktorların diriltiyor, bir de öldürüyor..

Hiçbir test kesin değil.. Amniyo bile..

Benim de amniyo sonrası kardeşime çocuğunuzda down var, mutlaka gebeliği durdurmamız gerekiyor dediler..5.5 aylıkken alacaklardı. O başka bir hastaneye giderek kordosente yaptırdı. ve hiçbir şeyciği olmadığı çıktı bebişin..

Keşke bu kadar teknoloji gelişmemiş olsaydı diyorum bazen, yürek hoplatmaktan başka bana fayda sağlamadı. Kaldı ki doktorların yüzde yüz sağlıklı doğacak dediği çocuklar bile sorunlu doğabiliyor..

Eskiden pek karşı çıkıyordum ama şimdi çocuğumu aldırmak aklımdan bile geçmez..Bekleyip sabırla göreceğim..

Moiraia
Allah sana kolaylık versin... Ne zor şeyler yaşıyosun
Rabbim sağlıkla kavuşmanı nasip etsin yavruna..
Ne zor anne olmak.. Ne zor bebeğim sağlıklı mı şüphesiyle hergün yaşamak

Sağ ol Papatyacım, teşekkürler bilgiler için..
Keşke bu kadar teknoloji gelişmemiş olsaydı diyorum bazen, yürek hoplatmaktan başka bana fayda sağlamadı. Kaldı ki doktorların yüzde yüz sağlıklı doğacak dediği çocuklar bile sorunlu doğabiliyor..Eskiden pek karşı çıkıyordum ama şimdi çocuğumu aldırmak aklımdan bile geçmez..Bekleyip sabırla göreceğim..

Ne kadar doğru söylüyorsun keşke bu kadar gelişmeseydi teknoloji de bilmeseydik her şeyi bu kadar.
Rahatça geçseydi hamilelik.
Bu test şu test o test hadi sonuç hadi bilmem ne.
İnşallah sağlıkla alırsın bebeğini kucağına arkadaşım..

Moiraia
Allah sana kolaylık versin... Ne zor şeyler yaşıyosun
Rabbim sağlıkla kavuşmanı nasip etsin yavruna..
Ne zor anne olmak.. Ne zor bebeğim sağlıklı mı şüphesiyle hergün yaşamak

Cemredeniz sen ne zaman gideceksin dr'a????
Bi sorsana bu hala devam ediyor diye.Normal mi falan diye.
Deniz havuz mevzusunuda sor muhakkak.Böyle olunca girebilir miyim mikrop kapar mıyım diye.
Bak merak ettim heee

Moraira Cnm moralini bozma bnm de 2kez kanamam oldu ilki tam gecti derken gecen gece yine hastaneye gittik 1,5aydir yatıyorum Dr um sadece beklicem dedi buraya bile beni arayarak gel kanamanın artmasını istemem dedi ins hepimiz icin ii olur

X