2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

bnmde aynı senınkı gıbı artıkkk :) bende cok mutluyum kabus dolu günler bıttı.. şükür..
koku duymadığım zaman ve acıkmadığımda ıyıyımm..
bnm k.valide var ama onunla görüşmüyorum. bıraz durulsn ortalık. canımı sıktı bnm..
ztn o hıc anlamaz un helvasından dıgerınden de anlamaz.. bnm kendı annem cok yapardı eskıden
hemde harıka yapardı ahh anacığım ahhhh..

neyse ya ıyım nede olsa.. onuda 2 hafta sonra annem geldıgınde yerım

bu arada göbuş topiğine bende ekledim resim

iyi olmana sevindim canım benım şimdi kafana takma hiçbirşeyi stressiz ve rahat olmamız lazım resmini de gördüm bu arada maşallah kılo vermeme rağmen benım göbeğim sizden daha fazla çünkü önceden de vardıı:evde pc bozuk gelsin bende fotolar paylaşıcam bebeğimin cicierini falan atıcam .

ya evet yaa bebek cicileri görmeyi çok istiyorummmm herkes atsın cicileri pc ye görelim fikir edinelim

dün bir konu vardı kızlar PAPP-A İle ilgili yüksek çıkmış falan diyordu arkadaşlar onu da araştırdım içiniz rahat olsun sorun teşkil etmeyen birşeymiş. düşük olması sorun yani içimiz rahat olabilir

Kan hormon testi ( f B HCG ve PAPP-A ) neyi gösterir ve nasıl yorumlanır ?

Gebelik süresince B HCG seviyesi ilerleyen gebelik haftası ile düşer, PAPP-A seviyesinde ise artış olur. Ancak trizomi 21 varlığında HCG seviyesinde artış ve PAPP-A seviyesinde düşüş gözlenmektedir. Bu iki hormon anneden alınan kan ile ölçülür ve o gebelik haftasındaki toplum standartlarına ve ortalamalarına göre karşılaştırılır. Tek başına kan hormon sonuçları down sendromunun % 40'ını belirler ancak asıl ense kalınlığı testi ile birleştirildiğinde kombine risk olarak da adlandırılan sayısal riskin belirlenmesi ile % 80-85 oranında bir tanı gücü taşır.

Trizomi 13 ve 18 varlığında, triploidi dediğimiz 69 kromozom varlığında ikili tarama testlerinde farklılıklar oluşabilir. Örneği trizomi 18 de hem PAPP-A hem de HCG seviyesinde düşüş olurken, tiploidi (paternal - baba kaynaklı) triploidilerde HCG de aşırı bir yükseklik gözlenirken, PAPP-A da hafif bir düşü olabilir.

Özellikle son yıllardaki çalışmalar, aşırı PAPP-A düşüklüğü (<0.4 MOM) olan hastalarda erken doğum, gelişme geriliği, anne karnında kayıp, preeklampsi denilen kötü gebelik sonuçlarının daha fazla olacağını göstermiştir. Bununla beraber HCG yüksekliği olan hastalarda da bu risklerin normal topluma göre daha yüksek olduğu gösterilmiştir.

ya kızlar hamile şortu diye bişey varmıdır.. ben almak ıstıyorummm...
bana cok gerekli çünkü. butun yaz oğlum hergun havuza ınıcek taytla ınmek ıstemıyorum
sortla daha rahat ederım ..

geçenlerde bi arkadaş cinsiyeti öğrenenlere hcg değeri sormuştu 50nin altında olunca mı erkekti???
papp-a hcg ve nt diye değerler yazıyo hepsinin karşısında 2 ayrı değer var kafam karıştı
sonuçlar ve mom başlıklı... sonuçlar başlığının altındaki benim değerimse hcg 69666.0 yazıyor bu kadar yüksek olamaz heralde
mom başlığı altındaki hcg ise 0.86 e bu kadar düşük olması da ilginç nedir anlamadım

bi fikrin varmı agresifcim?

sonuçlar MoM
pappa 532.20 0.84
hcg(t1) 69666.0 0.86

nt 0.9 0.67

ya şu hamile kıyafetleri ne biçim ya teyze kıyafetleri gibi şöyle güzel şeyler yapmıyorlar hamileyiz diye 60lık nineler gibi giyinecek halımız yok birde çok pahalı mecburuz ya sanki bizde diktiririz. Allahtan yaz ayına geldik göğüs altından inen bol renkli ebiseler bize olur. onları herkes giyiyor nede olsa. büyük şehirlerde vardır muhakkak sadece hamişlere özel mağazalar. burda hiç karşılaşmadım.

Günaydın kızlaaar hepiniz için çok güzel bir gün olsun

Gizooo helal kız sen o gazla bu fotoda totosunu bile görüp cinsiyetini sölersin=)
Ben bile zor görüom bu sayfada.
Bu daha düzgün gibi?Eki Görüntüle 729070

Maşallah canım çok zıpır birşey olucak galiba :) Birde ben cama dayanmış bir ayak gördüm galiba ayak parmakları dahi belirgin yanlış değilse tabii :)) Sağlıkla kucağına al inşallah :)

günaydın canım bende bugün bir arkadaşıma altın takıyordum rüyamda :))

canım acaba referans değerleri mi değişik ?
bende NT de 1,70 mm.. 1,14 mom yazoyor ense kalınlığı demekmiş NT. senin mom dan pek analayamadım açıklama da bulamadım ilk değerlere bakacak olursak iyi. 2 nin üzerimi ne riskliydi yada 2,5 hatırlayamadım.
ppap-a 5,32 falandır aynı şekilde hcg de 69,66 dır yani doktorun normal dediyse referans değerleri farklıdır cihazın belki canım

kocam ist a gittiii
arabayıda almış işyerinin onune bırakmışşş sinir oldum yaa
evde bıraksaydı bişeyler almaya fln giderdim belki

sağol tatlım çok naziksin tek tek açıklamışın valla canumpenum
olabilir değerler farklı bi cinsten sanırım sayıların yanındaki değerler ng/ml mıU/mLI ve nt olanında mm yazıyor
neyse, dr ii dedi çok kafa yormamak lazım sanırım

canım taksiyle arabanın oraya gider arabayı alabilirsin anahtar sendeyse...

yedek anahtarı bende ama cok uzak işyeri.. değmez yani.. taksiyle direkt gideceğim yere giderim daha iyi..

ya kızlar ben bu değerlerden hıc bısey anlamadığım ıcın yorum yapamıyorum ztn kendı ıkılı testımın bıle sonuçları hala demet hn da. yarın gıdersek alıcam

butikbebe ve unnado gibi sanal mağaqzalarda hamile kıyafetleri oluyor belki bakıp beğendiğiniz bişeyler çıkar

hmm uzaksa haklısın canım
yaa sorma aslında normalde çözerim ki referans aralıkları falan verilir karşısında biliyosun
ama şu benim sonuç söylenenlere göre biraz farklı geldi ondan paylaştım iki değer aralığı falan yazmıyo zaten, galiba ölçüm birimleri farklı :111:
aman o da eksik kalsın anlamiyak napalım

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…