2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Cnm uzattm brz ama needen alyrsun

canım ben somonu migrostan alıyorum. diğer balıkları mevsimi gelince balıkçımız var burda ondan alıyorum.

sağol canım insallah birşey olmaz, dr fitil verdi o fitilde anne sütüne geçiyormuş dr a ısrarla sordum bişey olmaz dedi ama prospektüs de emzirilmemeli yazıyor amaaaaaaaan valla artık bittim yaaa yoruldum hemde çooook... çok büyük sorumlulukmuş bir bebek sahibi olmak, kendinden önce onu düşünmek....
zeynep herşeyi ağlayarak yaptırmaya alıştı nerde hata yapıyoruz bilmiyoruz istediğini yapmasak titreyerek katılarak ağlıyor kendini ordan oraya atıyor şaşırıyorum nasıl böyle öfkeleniyor diye, uyku desen sanki 2-3 yaşında çocuk gün içinde bir kere uyuyor , yemek desen sürekli muz ver yesin ama başka şeye ağzını kilitliyor:KK23:

ya canım emzirme diyorsa prospektüs bence kullanma. ben kulaklarımdan doktora gittim emzirirken kullanabilirsin bişey olmaz diye verdi ilacı aynı şekilde prospektüste kullanılmamalı yazıyordu. ama doktora güvenip kullandım ve binbir kez pişman oldum. günde 8-9 kere emen çocuk 1 kere emmeye başladı, sütüm azaldı.. doktorla bile kavga ettim bunun için.

Kızlar merhaba. Geçmişi okuyamadım malum tatildeim
Aras yeme işini iyice sapıttı.
Size birşey sorcam
Günde en az 2litrr anne sütü alması lzm ya ya da devam sütü
Ben 60lık süte 2ölçrk kıyacağıma 3ölçek koyup içirsem ya da meyvesine yopurduna 1er ölçek koysam olur mu. İçmiyo çünkü
Çaresizim ne dersiniz bu konuda

ver canım o şekilde de olsa ver. 60 a 3 ölçek daha iyi. ben su içmiyor diye su oranını arttırıyorum mamanın mesela. napalım artık böyle böyle takviyeliycez.

canım ben somonu migrostan alıyorum. diğer balıkları mevsimi gelince balıkçımız var burda ondan alıyorum.

ya canım emzirme diyorsa prospektüs bence kullanma. ben kulaklarımdan doktora gittim emzirirken kullanabilirsin bişey olmaz diye verdi ilacı aynı şekilde prospektüste kullanılmamalı yazıyordu. ama doktora güvenip kullandım ve binbir kez pişman oldum. günde 8-9 kere emen çocuk 1 kere emmeye başladı, sütüm azaldı.. doktorla bile kavga ettim bunun için.

ver canım o şekilde de olsa ver. 60 a 3 ölçek daha iyi. ben su içmiyor diye su oranını arttırıyorum mamanın mesela. napalım artık böyle böyle takviyeliycez.
Verdim içti
Hepsini kustu
Cnm çok sıkıldı öyle böyle değik. Bu çocuğun yememesi beni çok üzüyo gerçekten

Hayırlı olsun bu arada tebriklerrrrr
İnşallaj ağrısız sızısız atlatır Egecim
Çok büyük birşeyi böyle erken yaşta atlattın zamanla diyeceksin ki iyi ki yaptırmışım hatta daha erken yaptırsaydım
Büyük bi depresyonu böyle atlatmak iyi bi tercih

Nolmuş buraya yaa 10gündür girmiyorum bi alıntıya bile zor cevap verdim

Kızlar birşey daha sorcam devam sütünde 3e geçmek gerekiyor mu artık?aras 9un içinde sonuçta. 3aldım da bugün
Yanlış mı yaptım acep didim

Verdim içti
Hepsini kustu
Cnm çok sıkıldı öyle böyle değik. Bu çocuğun yememesi beni çok üzüyo gerçekten

Hayırlı olsun bu arada tebriklerrrrr
İnşallaj ağrısız sızısız atlatır Egecim
Çok büyük birşeyi böyle erken yaşta atlattın zamanla diyeceksin ki iyi ki yaptırmışım hatta daha erken yaptırsaydım
Büyük bi depresyonu böyle atlatmak iyi bi tercih

şuan bile diyorum keşke daha erken yaptırsaydım diye, çok hareketli çünkü, eli ayağı durmuyo..

Nolmuş buraya yaa 10gündür girmiyorum bi alıntıya bile zor cevap verdim

Kızlar birşey daha sorcam devam sütünde 3e geçmek gerekiyor mu artık?aras 9un içinde sonuçta. 3aldım da bugün
Yanlış mı yaptım acep didim

canım ben SMA kullanıyorum. SMA'nın 2 numarası 1 yaşa kadar diyor.
ama bugün eczanede gördüm aptamil ve hero babynin 3 numarasında 9. aydan itibaren yazıyordu.
bence kullandığın marka 3 numaraya kaçıncı aydan itibaren diyorsa o şekilde kullan.
mesela aptamilse 3 ver. sma ise 2 numara ver.

meltemciiim geçmiş olsun, insallah cabucak düzelir yavru, ağladınmı yaaaa ben olsam kesin salya sümük karışırdı birbirine... buarada ilacı kullanmama kararı aldım 1 tane kullandım dün ama, eczaneye gidip başka fitil alcam, aman napayım, dr a o kadar da söyledim yaaaa:KK43:

anılım en azından aras maşallah toplu bir bebek bizim zeynep zayıfladı iyice 8200 e düştü 8500 tu, canı isteyince hareket ediyor topukları yerlere vurmak tek aktivitesi birşey isteyince tatil nasıldı

meltemciiim geçmiş olsun, insallah cabucak düzelir yavru, ağladınmı yaaaa ben olsam kesin salya sümük karışırdı birbirine... buarada ilacı kullanmama kararı aldım 1 tane kullandım dün ama, eczaneye gidip başka fitil alcam, aman napayım, dr a o kadar da söyledim yaaaa:KK43:

anılım en azından aras maşallah toplu bir bebek bizim zeynep zayıfladı iyice 8200 e düştü 8500 tu, canı isteyince hareket ediyor topukları yerlere vurmak tek aktivitesi birşey isteyince tatil nasıldı
sağol canım. ben dışarda bekledim girmedim, eşim girdi ege çok ağladı benim tansiyonum falan düştü dışarda elim ayağım titredi ağlamadım da çok içim acıdı. altını ben değiştiremiyorum bile, içim fena oluyor görünce eşim değiştiriyor. zaten ben korkarım falan diye bugün yaptırdık, eşim de 3 gün izin aldı işte. pazartesiye kadar evde çok şükür. o zamana kadar da baya iyileşir sanırım.

Canım cok teşekkür ederim aral eh iste
Arka üç dişi kırık ben iki sanıyordum 3 müş
İkisi köke kdr kırık yarıları sallanıyor
Çenesi daha iyileşmedi dikişler için yarın gideceğiz :KK43:
2 gündür bahçeye iniyor[/QUOTE]
Kiyamam ben ona ya ins dahada iyi olur Allah yardimcin olsun canım

hayrli olsun ise baslaman.
Ne iciyor cnm sut mu sagip brkyrsun benmki biberon almamsti bi denedgmde tekrar denycm. Bibberona alisirsa emmyi brakrmi diye de gelyr aklma

Sağol canım
Süt sağıp bırakıyorum ama aziçiyor biberona çok alışamadı henüz... Bence bu aydan sonra artık memeyi bırakmaz gibi geliyor...

sağol canım. ben dışarda bekledim girmedim, eşim girdi ege çok ağladı benim tansiyonum falan düştü dışarda elim ayağım titredi ağlamadım da çok içim acıdı. altını ben değiştiremiyorum bile, içim fena oluyor görünce eşim değiştiriyor. zaten ben korkarım falan diye bugün yaptırdık, eşim de 3 gün izin aldı işte. pazartesiye kadar evde çok şükür. o zamana kadar da baya iyileşir sanırım.

.:))) meltem senin bi lafın vardı ya
Sakin ol ....
İşte insan kendi evladı soz konusu olunca böyle oluyo
Bildiğini de unutuyor
Bazen saçmalıyor bazen panik oluyor bazen kaçıyor..

Canım cok teşekkür ederim aral eh iste
Arka üç dişi kırık ben iki sanıyordum 3 müş
İkisi köke kdr kırık yarıları sallanıyor
Çenesi daha iyileşmedi dikişler için yarın gideceğiz :KK43:
2 gündür bahçeye iniyor
Kiyamam ben ona ya ins dahada iyi olur Allah yardimcin olsun canım[/QUOTE]

Allah razı olsun Tugba
Zor günlerdi ama bitti.
Cok şükür.
Daha dun arkadaşı itmiş kafasının arkasını duvara çok şiddetli çarpmış. Baya yumurta gibi şişmiş kuzumun kafası :KK43:
Ya beyin kanaması geçirseydi. !!
Bi daha göndermicem o arkadaşına
Çünkü başlarında anneleri de olsa herkes saldım çayıra ya:/
Ben o cocuk buraya geldiğinde ikisini de gözümden ayırmıyorum böyle zarar verici şeyler yaptırmıyorum :KK43:

Kiyamam ben ona ya ins dahada iyi olur Allah yardimcin olsun canım

Allah razı olsun Tugba
Zor günlerdi ama bitti.
Cok şükür.
Daha dun arkadaşı itmiş kafasının arkasını duvara çok şiddetli çarpmış. Baya yumurta gibi şişmiş kuzumun kafası :KK43:
Ben o cocuk buraya geldiğinde ikisini de gözümden ayırmıyorum böyle zarar verici şeyler yaptırmıyorum :KK43:[/QUOTE]
Ya söz konusu emanet çocuksa 2-3 kat dikkatli olmalı insan, valla okurken bu çocuğun çektiği ne böyle dedim.
geçen kızım bebek arabasındayken adamın biri ellerini öyle sallıyorduki şaaak diye kızımın kafaya değdi eli, şoka girdim ben nasıl böyle birşey olur diye, yavrum ağlayınca öyle bir bakmışımki adama adam özürdilemekten bir hal oldu bilerek yapmadı evet ama engel olamadım sonra bende ağlamaya başladım, kızımın başındayken bile koruyamadım onu diye.. böyle böyle büyüyecekler biliyorum ama kendimi çok yoruyorum üzüyorum ona bişey olunca

Allah razı olsun Tugba
Zor günlerdi ama bitti.
Cok şükür.
Ben o cocuk buraya geldiğinde ikisini de gözümden ayırmıyorum böyle zarar verici şeyler yaptırmıyorum :KK43:
Ya söz konusu emanet çocuksa 2-3 kat dikkatli olmalı insan, valla okurken bu çocuğun çektiği ne böyle dedim.
geçen kızım bebek arabasındayken adamın biri ellerini öyle sallıyorduki şaaak diye kızımın kafaya değdi eli, şoka girdim ben nasıl böyle birşey olur diye, yavrum ağlayınca öyle bir bakmışımki adama adam özürdilemekten bir hal oldu bilerek yapmadı evet ama engel olamadım sonra bende ağlamaya başladım, kızımın başındayken bile koruyamadım onu diye.. böyle böyle büyüyecekler biliyorum ama kendimi çok yoruyorum üzüyorum ona bişey olunca[/QUOTE]

Canım burda neler var bir gorsenn
Gecen gun sitedeki marketin manyak sahibi burda bi çocuğa tokat atmış :KK43:
Cok seviyorum bende o cocugu babası baska biri ile evli annesi ve ananesi ile yaşıyor tek buldu bunları herhalde manyak adam. Nasıl sinirlendim.
Tmm cocuklar da ayrı ayrı gidip aynı soruyu sorup durmuşlar adamı delirmişler ama ne olursa olsunn kimse kimsenin evladına tokat atamaz
Sonra cocuğun babası geldi vs.
Cok üzüldüm ya bana nasıl anlatıyorlar.
Deniz abla şöyle oldu böyle oldu diye :KK43:

Ben ilk aral I'n bebekken tırnağı yerine etini kesmiştim 2 gun ağlamıştım o ise 5 dk sonra susmuştu oysa..
Evet oyle böyle bıyucekler ama işte ben bile yeni alışıyorum
Aral sakin yapıda b cocuk olmadıgı için asla uzun süre tek bırakamıyorum
Gecen gun o çenesi ile ağaca tırmanmış kolu çizilmiş geldi annecim baticon sür bahçeye incem beni bekliyorlar dedi. Cok kızıyorum ama tutamıyorum da kabına sığmıyor.
Korurken düştü çenesini yardı. Olucak bu tur seyler Allah beterinden saklasın hepsini

Hee ayrıca oyle yürüyenlere gıcık oluyorum yaaa birde ellerinde sigara varsa!!!!

Size birşey sorcam
Ben 60lık süte 2ölçrk kıyacağıma 3ölçek koyup içirsem ya da meyvesine yopurduna 1er ölçek koysam olur mu. İçmiyo çünkü

Size birşey sorcam

Mrb anıl daha önce aynı şeyi burdan biri Dr önerisiyle yapmıştı ama mama yoğun olduğu için su vermesi gerektiğini söylemişti.
SMA mama kullaniyorsan ben onu kullanıyorum 1 yaşına kadar 2 numara diğerlerini bilmiyorum.
Bir de ben sana pipiyi soracaktım hala içine giriyor mu? Mete nin hala aynı Dr gitmiyorum hiç o yüzden merak ettim cnm

Mrb anıl daha önce aynı şeyi burdan biri Dr önerisiyle yapmıştı ama mama yoğun olduğu için su vermesi gerektiğini söylemişti.
SMA mama kullaniyorsan ben onu kullanıyorum 1 yaşına kadar 2 numara diğerlerini bilmiyorum.
Bir de ben sana pipiyi soracaktım hala içine giriyor mu? Mete nin hala aynı Dr gitmiyorum hiç o yüzden merak ettim cnm
Tatlım zaten maşallah 50 derece sıcak olduğu için su yetiştiremiyorum çok içiyo:)
İshal zaten o yüzden de katı veriyorum mamayı falan
Pipiyi dışarda hiç görmedim ki içeri girsin:)) hep içerde:)
Kilo verene kdr öyle olur dedi dr bana
Hep elimle çıkarıyorum tatlım
Etli etli üst taraf sizin de di mi?

kızlar selam forum cok değişmiş bana cevap yazanlar da olmuş ama tek tek göremedim bi bakmam gerekecek zaman olunca...

Tatlım zaten maşallah 50 derece sıcak olduğu için su yetiştiremiyorum çok içiyo:)

şu içmesi çok iyi cnm hem ishale hem de yoğun mama için.
Bence dişten ishal muzu seviyordu sanırım yesin bol bol.
ewt cnm etli o kısım ben de hep elimde çıkarıyorum yoksa hep icerde

X