2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
tr de değilmisin sen şimdi ben ing den geldin biliyorum
iyi yolcuklar dsana ve kzunaa cnım..
rahat emzirirsin bende oğlumu az emzirmedim uçakta
yok canim ingilteredeyim suan insallah carsamba turkiyedeyim dr randevumuz var umarum iyi haberlerimizi yazarim,,onceden kizim 15 dk emiyordu en fazla simdilerde memede uyuyo emiyor bekliyo 45 dk filan emiyor bazen doymuyormu diye dusunuyorum ucakta yanimiza erkek oturmaz umarim
Ayy Alaa Allah şimdiden kabul etsinn sağolasın valla:) şimdiden iyi yolculuklar kolaylıkla rahat bir yolculuk yap sağ salim gel inşallah...

amin canim insallah pazartesi iyi haberlerini bekliyorum ,,bakalim diyetten neleri acicak bende seninkinin aynisini yapiyorum salcada cok zorlaniyorum umarim salcayi ve mandalinayi acar benden dekakamiz hala mukuslu ve yesil yuzumuzde egzama hala devam ediyor

Bir şey sorucam bizimde yüzünüzde egzema var kupkuru cildi catliyo doktor ilaç verdi korziton yok içinde hatta alkol parabem de yok bugün sürdüm ilk defa iyi geldi zeytin yağı karbonatli Su hepsini fenedim yikadim geçmedi bu krem iyi gelecek ınş sizler kullanıyor musunuz birsey

Yeşil kaka bizde yok ama sırf anne sütü alanlarda yeşil kaka olabiliyormuş sanırsamsormak lazım... Egzama bizde de hala var krem kullanmadığımız için uzun sürede geçecek heralde soracağım onu zaten...

Yok canım bize doktor krem önermedi kullanmıyorum...

canımm çok çok geçmiş olsun allah daha beterinden saklasın.

Yok canım bize doktor krem önermedi kullanmıyorum...
Sağol canim bizede ilkten önermesi ama gecmiyorda çok kötü görünüyordu dayanamıyorum artık dedim süt alerjini değildir dedi krem verdi 5gun içinde gececekmis bakalım bizim ciltlerimiz çok hassas ondan sanırım

burun akintisi devam diyor.
ishal yok...
bugun cok nadirde olsa oksuruk var...

bole olanlar dr ilac falan verdi mi...
serum fizyolojiok yapiyorum yatmadan aksamlari sadece....

anlcim tesekkur derim canim..aman onlar iyi lsndaa..
Serum fizyolojik uaptıktan sonra çekiyo musun canım kalmasın içerde
Ateş falan olmadan öksürüğü artmadan ilaç verme istersen ama baktın artıyo dr a götür muhakkak aman ciğerlere inmesin
Biz bronşit olmuştuk ama çok ıfaktı o zaman tabi
Belki alerjiktir Aras hep akıntı hapşuruk öksürük
Hele günde en az 20kere hapşuruyo

Canım benim eğer ağlamıyorsa verme çok emersede midesi genişler tatlım benim eğer ağlamıyorsa mıkırdanıyorsa kendi kendine oynar biraz yada sen ilgilenirsin güldürürsün artık eskisi kadar uyumazlar uyanık kaldıkları vakitlerde çoğalır iş yapıyosan iş yaptığın odaya al ve onunla konuş hemde işini yap tatlım sana akıl vermiş gibi olmayayım kuzum yanlış anlama beni

merhaba benim ilk çocuğumun (şimdi 3 yaşında)yüzünde kulağında ve poposunda oldu 4 dr gittik hepsi yanlış yönlendirdi.4.hariç 4.dr cildiyeciydi.diğerleri çocuk Dr.u.tabi 4.ye gelene kadar daha da yayıldı.kortizonlu bir ilaç ve özel bir karışım kullandık.bunun yanında da tenini sürekli nemli tutmamız için mustelayı önerdi.şükürler olsun ki geçti.Çok kötüydü yavrumun yüzü ve poposu.Şİmdi 2 aylık bir bebeğim var onunda yüzünde ve kulağında aynı şekilde egzama gibi kızarıklar olunca mustelanın nemlendiricisini kullandım atopik egzamalar için olanı.ve dr gitmemize gerek kalmadan geçti.egzamayı her zaman nemli tutmak lazım.umarım yardımcı olabilmişimdir.

Kızlar adet olayını sormuşsunuz bende adet oldum ve bitmek üzere çok şükür

Gizem tatlım geçmiş olsun canım benim Allah acil şifalar versin umarım eylül bebek bir an önce iyleşir.

Aysun maşallah ya duru bebek ne kadar tatlı olmuş Allah'ım nazarlardan korusun bebişini :)

Kizlar Ahmed yasin 9.30 da uyandi daha yeni uyudu inş uyanmaz. Biz edirnedeyizde yine huyu degisti

selam kızlar. epeydir giremedim nete belki iki haftadır. herkes iyidir inşallah. bebişleri hasta olanlara Allahtan acil şifalar diliyorumm
Ben kızın da üc aylık olmasına 3 gun var. uc gündür kaka yapamıyor tedirgin oluyorum,sanki ağladığında kaka yapamıyorda çok rahatsız oluyor gibi.
Bu arada ben de adet olalı 4-5 gun falan oldu. yani kırküç gün dogum sonrası kanamalarımdan bırbucuk ay sonra falan adet olmus oluyorum.
Benim kızımında gece uykuları değışti. eskıden 5-6-7 saat delıksiz uyuyan bebek simdi ilk doğduğu zamanlardaki gibi 2-3 saat arayla uyanıyo emiyo. sanki daha bir memeye düştü. kafayı sallaya sallaya emiyo da emiyo
Kıyafetlerinin bir kısmı artık değişti. küçüldü yani büyükleri çıkardık. pazartesi yada salı doktora götürecegız bakalım üç aylık boyu kilosu ne alemde. kilolu mu bilmem ama sanki babası gibi iri bir kız olacakmış gibi. zaten çogu babaya benzetiyo, bana benzeseydi kibarcacık olurdu
kaka yapmaması normal mi kızlar, sizler bişey yapıyormusunuz bu durumda, doktorunuz ne dedi? ne biliyim bu zamana kadar yaşamamıştık tedirgin etti beni

bir de beşiğine ayna koymaya başladık kırılmayan. ona bakıyo bazen gülüyor falan. kendini yalnız hissetmiyormuş aynaya bakınca. beşiğine sesli bir oyuncak da astım ışıltılı falan, onlara da bakıyor. ellerini çok ağzına götürüyo, bi garip yapıyor elleri yumuk yumuk ağzındayken, sanki boğuluyormuş gibi :) sütüm oldukça sağmaya başladım, süt saklama poşetleriyle buzluğa depoluyorum, ne olur ne olmaz. sütünü sağan anneler, bebeğiniz bir öğünde kaç ml süt emiyor acaba?
. gaz problemi maşallah çok şükür epey azaldı, kusmalar devam ama sanki biraz azaldı o da.

4 güne kadar normal canım bende doktoruna sormuştum 2 gün yapmamıştı zeytinyağı sürdüm poposuna hemen yapmıştı istersen böylede yapabilirsin

4 güne kadar normal canım bende doktoruna sormuştum 2 gün yapmamıştı zeytinyağı sürdüm poposuna hemen yapmıştı istersen böylede yapabilirsin

canım zeytin yağını nasıl sürdün? kulak çöpüyle sürdüysen ne kadar içine soktun? beyaz pamuklu kısmının hepsi girdi mi daha mı fazla?

merhaba arkadaslar uzun suredır gelemedım inşallah hepınız iyisinizdir bebişlerınızle beraber.
hepınıze ımrenıyorum ne guzel anne sutu alıyo yavrularınız. ama ben 1 bucuk ay emzırebıldım sutum bı turlu cogalmadı ve oglum emmeyı bıraktı sımdı 1 bucuk aydırda sadece aptamıl ıle beslenıyo ve ben bu yuzden pskolojık tedavı goruyorum ogluma bısey olcak dıye cevrenızde bebegını emzırememıs anneler var mı ben tekmıyım bu dunyada

Mama vermek çocuğuna bişey olucak anlamına gelmez ki bizi de annem emzirememiş kırkımız bile çıkmamış ama çok şükr iyi sağlıklı cin gibiyiz :)) stress yapma kendine hele şimdinin mamaları çok besleyici

içimi rahatlattın canım valla :) ya cevremdekıler yuzunden bırazda boyle oldum. anne sutu alamıyo mu vah vah tüh tüh diyip benım pskolojımı bozdular sagolsunlar..

Canım etrafın söylediklerini ne diye bakıyorsun sen... Onlar herşeye birşey söyler sen de vermek isterdin elbet ama olmamaış... Ben 40 gün emmişim sonra annemin sütü kesilmiş.. Arkadaşın da dediği gibi...gayet sağlıklıyımdır ve zekam da fena sayılmaz üzme canını bebeğinin keyfini çıkarmaya bak...

içimi rahatlattın canım valla :) ya cevremdekıler yuzunden bırazda boyle oldum. anne sutu alamıyo mu vah vah tüh tüh diyip benım pskolojımı bozdular sagolsunlar..

Sana msj attım ama görmüyosun sanırım :26:

Oğluş nasıl tosun olmuş duyduğum kadarıyla yavrum maşallahh yaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…