2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

haklsın canım ben etrafıma cok kulak asarım ondan sanırım. Allahım yavrularımızı bize bağışlasın.
acaba eskıden anneler sütleri kesılınce neyle beslıyolarmıs? cok merak edıyorum. cunku sende saglıklsının dıger arkadasta oyle masallah.

içimi rahatlattın canım valla :) ya cevremdekıler yuzunden bırazda boyle oldum. anne sutu alamıyo mu vah vah tüh tüh diyip benım pskolojımı bozdular sagolsunlar..

O durum bizdede var emmiyor damla dahi olsa sagiyorum sutu burdaki arkadas tarif verdi artirici onu iciyorum calisiyorum vicdan azabim iki katina cikariyor ama saglikli ya ona dua ediyorum hic hasta olmadik onun nasibi de buymus uzme kendini

Çocugumun çektiğinemi yanıyım neye üzülceğimi şaşırdım hastanede yatmalar serumlar onlar bunlar hepsi bi idrar yolu enfeksiyonuymuş ve bu 2 haftada anlaşıldı şaka gibi. Zimaks antibiyotik başlıyoruz..şükürler olsun herkese tesekkürler :)

çok geçmiş olsun canım bebeğine rabbim şifa versin,bende biri 5 yaş diğeri 3 aylık iki kız çocuk annesiyim,benim büyük kızımda sık sık idrar yolu enfeksiyonu olurdu taki 2.5 yaşında bezinden kurtulana kadar bezi bıraktık çok şükür enfeksiyonda .gitti .canım tavsiyem bezini sık değiştir,kaka yapınca eğer uygunsan poposunu yıka,bundan sonra ateş,kusma olursa inşallah ki olmaz ilk aklına gelen idrar yolu enfeksiyonu olsun çünkü bir kere oldumu sonra yine oluyor ,bizde olmuştu inşallah senin bebişinde olmaz ,allah iyilik ,sağlık ,sıhhat versin,bebişine.sanada bol sabır versin.küçücük bebek olunca insanın içi acıyor bizimde önümüzde ameliyat var biraz daha büyüyünce aklıma getirmemeye çalışıyorum,yani seni kaç gündür neler yaşadığını çok iyi anlıyorum ,allah beterinden korusun böyle düşün canını çok sıkma

rabbim dermansız dert vermesin canım benım küçük meleğin bir an önce sağlığına kavuşşsun inşallah metanetli ol bebeğin için güçlü ol üzme kendini sütün kesilmesin

Bu sefer neyseki kesin çözüm olsun inşallah ve bir daha yaşanmasın..2 haftanıza mal oldu ama... Sen ipek hanıma devam ediyorsun dimi canım?

kizlar bebegimin cildi cok kuru ve basinda konaklar var zeytin yagi surup yikiyorum ama yeterli olmuyor tekrar tekrar kuruyo siz neler yapiyorsunuz ?

çok yorgunum kizlar misafirim vardi yeni gittiler benim bebis uyanik uykum vaaar nide oglum onlara bakti bakti agladi içli içli. cok uzuldüm. niye bòyle yaptiki

O durum bizdede var emmiyor damla dahi olsa sagiyorum sutu burdaki arkadas tarif verdi artirici onu iciyorum calisiyorum vicdan azabim iki katina cikariyor ama saglikli ya ona dua ediyorum hic hasta olmadik onun nasibi de buymus uzme kendini

mama kullanıyosun sende heralde canm? ne kullanıyosun mama olarak ?
çalısmakta evladın için napalım bı sekılde beslıyoruz o vıcdan azabı bendede hat safhada.
hastada olmamışsınız maşallah.

gizemcim gecmis olsun yani bu doktorlar daha yenimi anladi allah beterinden korusun ama yanlis mudahele bile yaptilar yazik cok sukur simdiiyi dimi kudzu

gizemcim gecmis olsun yani bu doktorlar daha yenimi anladi allah beterinden korusun ama yanlis mudahele bile yaptilar yazik cok sukur simdiiyi dimi kudzu
Henüz bi ilerleme yok aynı yemiyo emmiyo aglıyo antibiyotik iyi gelcek inş canım çok tesekkürler:)
Cok tesekkkürler tavsiyelerin için bundan sonra çok daha dikkatli olucam çok çektik allah beterinden korusun yavrularımızı:)
rabbim dermansız dert vermesin canım benım küçük meleğin bir an önce sağlığına kavuşşsun inşallah metanetli ol bebeğin için güçlü ol üzme kendini sütün kesilmesin
Cok sağol canım inş:)
Bu sefer neyseki kesin çözüm olsun inşallah ve bir daha yaşanmasın..2 haftanıza mal oldu ama... Sen ipek hanıma devam ediyorsun dimi canım?

İlke özahi ipek canım. Ama eşimin ailesi kendi çok iyi çok iyi dedikleri götürdükleri dr yüzünden bu kadar uzadı.

çok yorgunum kizlar misafirim vardi yeni gittiler benim bebis uyanik uykum vaaar nide oglum onlara bakti bakti agladi içli içli. cok uzuldüm. niye bòyle yaptiki

canım ya bizimkıde aynı yabancı seçiyor valla dudaklarını büze büze ağlıyor ilk etapta sonradan gülücük gülücük ilk gördüğü anda kopaıyor yaygarı bu 5 6 ayda beklenen bir durummuş bizimkıler erken başladı ama gececek inşallah ben mümkün olduğunca değişik yüzler görmesini sağlıyorum biraz insan içine cıkması lazım ağlaya ağlaya alışacak

yok tatlım neden yanlış anlayayım sağol ilgin için çok düzensiz bizimki dikaat ediyorum kaç gündr bazn 3 saat bazen 1 saat yarım arayla emıyor biraz oyalamaya çalışıyorum gece uykularında da cozuttu ne güzel düzene girmişti bizim gözümzden uyku akarken ona günaydın oluyor vee sanırım biz şuan büyüme atağındayız büyüme atağında bebekler memeye çok düşkün oluyormuş hemde düzenleri bozuluyormuş daha az uyuyan huysuz bebeler oluyrlarmış ama sonrasında da bebekte yeni bir gelişme meydana geliyormuş biiz ellerimizi keşfediyoruz birkaç kez denk geldim incelemeye başladı artık dedim kendimce evet bu başka bişey olamaz bkaç güne değişir sanırım

merhaba kızlar nasılsınız ben uykusuzluktan mahfoldum artık.. yok yaa uyumuyor ne yaparsam yapayım uyumuyor

Benim çok yakın bi akrabam var bir kere bile emziremedi çok saglıklı bi o kadarda zeki ve yakışıklı bi oğlu var

Dediğin gibi olabilir canım ama dikkatli ol ben 40ım çıkana kadar annemde kaldım benimki çok fenaydı ağlamadığı sürece meme vermiyordum suan 2,5 ayı geçtik ve hala da öyle ağlamadan meme vermiyorum uyanıyor mıkırdanıyor böle gülüyor falan tm ağlar o zaman alırım annem bana öyle demişti çok verirsen midesi genişler bu sefer doyuramazssın ilerleyen zamanlarda da süt yetiştiremezsin ddi bende dikkat ediyor huysuz olmadığı sürece 2 saate bir emiyor uyasa bile ssati biliyorum ona göre oyalıyorum bende :)

Benimki de son 3 gündür felaket huysuz ağlıyor uyumuyor gaz sancısı tavanlarda yine ilk günlerine döndük bizde 9 gün sonra 3 ayı bitirecez inş. düzene girer herşey

mama kullanıyosun sende heralde canm? ne kullanıyosun mama olarak ?
çalısmakta evladın için napalım bı sekılde beslıyoruz o vıcdan azabı bendede hat safhada.
hastada olmamışsınız maşallah.

Canım hiçcanını sıkacak birşey yok benim eşim 3 gün emmiş sadece kv sütü kesilmiş sııntıdan ve sadece mama ile beslenmiş 6 aya kadar 6 aydan sonra yavas yavaş yemek yedirmiş çorbalarla başlamış ve benim eşim kolay kolay hasta olmaz maşallahı vardır o anlamda bende 2 ay emmişim sadece benim ikizim var ikiz olunca annemin sütü yetmemiş 6 aya kadar o zamanın mulupası simdinin aptamili onu vermiş pirinç unundan mama yaparmış 6 aydan sonra cicibebe süt ve çorba derken 9. ayda annem iki yanına oturturmuş önümüzede kendi tabaklarımıza yemek koyarmış yermiiz yani bildiğin yemek yemeye başlamışız ve bende ikizimde kolay hasta olanlardan değiliz bizim gibi birçok örnek vardır etrafta sen içini ferah tutu bebeişine bise olmaz :9

Son düzenleme:
merhaba kızlar ogluşla ugraşmaktan hiç giremiyorum foruma ınşş herkes ıyıdır.. bebeklerinizinde sağlıgı iyidir inşş.. bizim kolik sorunumuz geçti sayılır. gaz sancılarımız devam ama 107 günlük olduk çok şükür :) bebek arabası alalım diyoruz artık avm leri gezebilirz havalar düzeldi . şimdiye kadar bi ev gezmelerine gittk bi kaç kere . hangi model marka arabaları aldınız öneriniz varmı ???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…