2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

İnşallah en yakın zamanda duzene girer dinlenmedigim de sütte az oluyor e bide 7 kilo masallah taşımakta zorlanıyorum kollarım kopuyor sabaha kadar mart kedisi gibi agu gugu diye bağırıp gülüp gülüp duruyor:-D:-D çok şükür ağlaması yok yoksa yorgunluktan biterdim allah kolikli bebekleri olan annelere sabır versin eltımin oğluda kolik kadın ne yapacağını sasiriyor bi başladığında saatlerce susmuyor kadın o yüzden misafirlige gidemiyor bi yere

rota eğer kı çok çok gerekli ve önemli bi aşı olsaydı devlet mutlaka karsilardi diye düşünüyorum hepsini olmasa bile yarısını 3. Aya kadar düşünme süremiz var bakalım hayirlisi Rabbim bebeklerimize sağlık sıhhat versin bazen hiç birşey yokken bile ya birşey olur korkusu gitmiyor içimden oglumun gelmesi için biraz bekledim o benim kiymetlim Allah evlatlarımızi bize bağışlasın...

Valla bacım o aşıdan sonra benimkinin uykusu değişti geceleri mışıl mışılili kere emmeye uyanıyor sabah 8 buçukta tamamen uyanıyormaşallah subhanallah

Masallah darısı bizim bebeklerin başına uyku çok önemli iki haftada 4 kilo verdim kötü mu oldu hayır ama biraz zor oldu

Kizlar benim bebegim cok kusuyor kusuncada ben kahroluyorum o rahatlamis gozukuyor doktor az emzir araliklari kisa tut dedi idrar istedi ama ben isettiremedim o idrar torbasina bebisi kusanlar ne diyorsunuz bi de kakasini yapacakken bas bas bagiriyor

Esroşum
Bugün bizde o aşıyı olduk. Çünkü olsmamıştık biz ancak bugün olabildik
İpne girdiğinde hiç ağlamadı çıkmaya yakın ağladı üçünde de
En sonuncu yakıcıymış onda cok ağladı
Ama ben ondan cok ağladım. Hemen sustu yavrum
Kıyamammmmmmmm
Emzirdim hemen orda
İki buçuk ayı 3 gun geçiyoruz ve 6.690 cıktı
Ama badisi ve bezi vardı

Kizlar benim bebegim cok kusuyor kusuncada ben kahroluyorum o rahatlamis gozukuyor doktor az emzir araliklari kisa tut dedi idrar istedi ama ben isettiremedim o idrar torbasina bebisi kusanlar ne diyorsunuz bi de kakasini yapacakken bas bas bagiriyor

Cnm aralda cok kusan bi bebekti.
Ben hiç Dr a götürmedim. Bilmiyorum ben mi cok rahattım acaba
Ana fışkırır gibi olmadıgı için gerek görmedim
Fazlayı kusar derlerdi hep

Diğer konuda muhakkak Dr a göster
Gizemin kızı da öyleydi megersem popo deliği darmış. Neler çekiyor kuzum
Onlar bi alet aldılar bugün başlıcak denemeye
Orasına baktım cocugun Cnm ve hergun iki kez z yağı sür yumuşak kalsın o kısım

ağlıyo ağlamazmı sallanmaya alıştı sallamıyorum memede uyumaya alıştı emzik tutmuyo meme vermiyorum çok zor onun içinde eminim ağlıyo baya ama dayanıyorum mecbur

Gizemcim benimde bebeğim 7 haftalık düzen kurmak için erken farkındayım ama çok yoruldum kızım gündüz sadece kucağımda uyuyor beşiğine veya başka bişeye koyduğum anda uyanıyor kucak güzel bebek için ama evde yanlızım hiç bişeyle ilgilenemeyince de ben iyi hissetmiyorum herneyse uyku düzeni için bir uzmanla görüştüğünü okuduğum için sana yazmak istedim nasılsınız gelişme varmı uzaktanda bu eğitimlere katılınabiliniyomu canım biraz bilgi verebilirsen çok sevinicem.

Ay bende küçükken cok korkaktımmm
Hala korkuyorum bazen karanlıktan fln
Ve cidden korku genetik bişey.
Aral hiç öyle çizgi filmler izlemedi bugüne dek

Ama izlese tırlarında o zmn kesin ben bile tırsıyorum onlardan :/
Cocuklar naapsın..

Bizim alı uyku yaptı normal mi

Canım bizimkinin sağlık sorunu varmış uyumaması huysuzlugu ondanmış yoksa uyku bozukluğu yok. Gec farkettik :) egitime sorunumuz çözülünce devam edicez inş. Sorcagn seyler için mesaj atabilirsin.gönderiyorum canım özelden.

Iyi aksamlar arkadaalar herkese merhabalar. Ben kasım 18 de kizimi kucagima aldim merak ettiklerimi hep bu siteden bakiyordum bir kac kez topiginize denk geldim ve kizimla yakin donemler oldugu için sizin bebekleride takibe aldim) ayni zamanda gec gelen bir bebek oldugu için biraz pimpirikliyim galiba.. rota virus ünden bahsesilmis, ben yaptirmayi dusunmuyordum ama doktorumuz bu virusun yayginlaatigini, ve vieusun ayni zamanda menenjit e sebep olabileceğini soyleyince dun yaptırdım.Merak etettikleriniz olursa sorabiliesiniz, benide araniza alirsaniz sevinirim))

Aramıza hoşgeldin.
Rota ağızdan mı damlatılıyot? Bende düşünüyorum
İlk oğlum cok kötu günler geçirdi bu illet yüzünden

Hoşgeldin:)

Ya bu rota virüsü olayı iyice muamma oldu.. Kimi doktor vur diyor kimisi önermiyor... Benim doktorum yaptırmamamı söyledi vırulmayacağız ama kızımın özel durumundan ( allerjik) sebep de olabilir tabi bir dahaki randevuda ayrıntılı soracağım...

Son düzenleme:
Kizlar kizimin kilosu cok zayif moralim cok bozuluyor
Sut alerjisi yuzunden mamada veremem
Ki kilo olsun die vermekte istemiyorum
Zaten o gaz yapar yeme şu alerjiyi tetikler yeme derken ne yiycegimi sasirdim
Cok mu beceriksiz bir anneyim acaba
Kilosu cok az hala

Cnm meyve ye bol bol sebze ye
Roka ayva kompostosu iç en önemlisi bol su
Hurma da süt yapıyormuş

selam annelerrr :)
nasılsınız bakalım?
valla ben yorgun,uykusuz,bakımsız,pasaklı hallerdeyim.
hatırlarsanız bizimki 33 haftada çıkagelmişti.15 gün küvezde kaldı.şimdi 3 ayı geçtik biraz.
ama gördüğüm kadarıyla dertler hep aynı.gaz,kaka yapmakta zorlanma,kusma,uyumama...vs
oğlanımın kusma problemi çok yok çok şükür ama diğerleri beni çok yoruyor.son bi kaç gündür rezene veriyoruz doktor izniyle,o biraz rahatlatıyor şükür.
günde 1 çay bardağı içiriyorum.ertesi gün 3-4 kez bombalar patlıyor evde,beline hatta utanmasa ensesine kadar yapıyor
şu sıralar hasta bir de,burun tıkanıklığı ve biraz da öksürüğü var.burun için s.fizyolojik ve aspiratör kullanıyoruz bi de grip başlangıcı diye şurup verdi.ama bi azalıyo bi tekrarlıyo.ben de hastalandım hatta onunla beraber.
aşılarımızı da oluyoruz.rota aşısını da yaptırdık tam 3. ay dolunca 2.doz 5.ayda yapılacak.yan etkisi olmadı.kan damlası da verdi doktoru bu aylardan sonra artık ihtiyaç duyarlarmış
kilosu da 6 buçuk civarı.tabi zamanında doğanlara göre biraz az ama olsun canı sağolsun,iyi olsun da varsın zayıf olsun.
ama her şeye,tüm uykusuzluğa,yorgunluğa,endişelere rağmen "anne olmak dünyanın en müthiş duygusu" .Allahım isteyen,kıymet bilecek her kadına tattırsın bu duyguyu.

Son düzenleme:

Canım kilosu için doktorunuz ne diyor? Mama kullanamam dedin neden?

Aramıza hoşgeldin.
Rota ağızdan mı damlatılıyot? Bende düşünüyorum
İlk oğlum cok kötu günler geçirdi bu illet yüzünden

agizdan damla ile canim...rotarix iyi dedi hemsire bugun markasi icin.

ceviz hurma
kuru incir
dereotu
yesil uzum taze.encoookk sut y apanlar
ibrahim saracoglu programda solediiii...

ooo sen buyutmus koymusn kenara.:)))
bizim daha yeni iki aylik lu.
ayric dert edce bisey yok.kilosu gayet iyi.
benm kiz 5.5 kg..

tabiki katilabilirsin...hem tecrbenden faydalanirizz

Kizlar sutte var aslinda genede dediklerinizi biraz daha fazla yiycem sagolun:)

Mirakar bugun tarttitcam ama cuma gunu 4950 di
Su 5 kilo bir turlu gecilmiyor
Alerji olan bebeklerde pregomin yada neocate mama veriliyor sadece
Baska mamalar yasak cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…