2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

canım ya araştırma hastanesi ama ben daha kurcalamak istemiyorum mikrobik kist dedi şurup verdi kakanin rengi çogunlukta yeşildi hiç fayda etmedi şurup kontrole bir hafta sonra götürdüm hala mikrobik kist dedi bütün açikladigi aslinda mikribun kendisi degil dedi ee mikrobik kist nedir dedim mikribik kist işte dedi istersen bi enfeksiyon bolümüne gönderiyim dedi istemedim burda okuyorum çogumuzun bebeginin kakasi böyle hangi bolume gotursem başka bisey dicekler. açıklayıcı bişeyde söylemiyorlar

Canin ben anne sutu veriyorum. Benimde yesil olugu gunler olmustu o sira cok brokoli corbasi icmistim emen bebekler bazen yesil bazen sari yaparlar mesela benim kiz ilk 20 gun cok guzel tuvalete cikardisimdi fitie cikiyor dawit 3 damladan sonra kabiz oldu icindede yan etkilerde kabiz olabilecegi yaziyor mecbur birsene kullanacagiz bakalim ne olacak

Üç gün oldu mamayı kestim emziriyorum sadece.benimkinide devit3 kabız yaptı galiba vermiyom bir haftadır,bakalım devam edecekmi kabızlık

Napıosunnuzzzz ballarım
Valla Ali Kerem yeni uyudu kahvaltıyı o mızıldarken yaptım.
Yemeği yaptım. Yatak odamı toplamam lazım çamaşır yıkamam lazım teyyyy teyyyy
Bu eskiler makineler hazır bezler yokken napıyorlarmış..
Helal olsun analarımıza.. Tüm büyüklerimize.
Vallahi oturdum kaldım sırtım cok agrıyo

Ben tek çocukla giremiyorum, sen bi de temizliğini kendin yapıp aradan mevlit çıkarmışsın.

İşe yarıyor mu psikolog?

Yani daha çok yeni ama birazda olsa işe yarayacak gibi.
Korkusunu psikolog gizem ablası ile bi kutuya atmışlar bizde evde dönüşüm çöp poşetine attık
Babası ve bende koyduk poşete korkularınızı ve cesaret olarak geri dönüş pis korkular fln dedik
Kapının dışına koyduk çöp poşetinide
Yalnız hiç odada kalamıyordu gündüzde dahil sürekli yapışık gibiyiz
Kaç kere kerem kucagımdayken arala takılıp düşüyordum az kala.
Yatarken de yanında yatmıyoruz sandalyeye oturuyoruz
Gece uykuya dalardan cok korkuyordu kan ter içinde kalıyordu
Şimdi daha iyi. Biraz zmn geçmesi gerekiyor kesin konuşmak için tabi.
Cok zor bi dönemden Geciyor
Her sabah okula gitmeyeceğim faslı başlıyor. O kdr zorki
Artık hergun ben götürüp ben alıyorum birde.

Kızlar dün 3.ay kontrolümüz vardı dr kilosunu az buldu kızımın, ilk 2 ay 1 er kilo almıştı bu ay 600gr almış 6 kilo şuan tam aslında kilo olarak bakıldığında 6 kilo normal ama geçen aylarla kıyaslarsak düşük almış dedi. Bana kızdı iyi beslenmemişsin sütün azalmış dedi. İtiraf ediyorum ilk zamanlardaki gibi titiz değilim eskiden 3 saatte bir tek göğsümü emiyosa diğer göğsümü sağardım sütüm azalmasın diye, son zamanlarda da geceleri 4 saatte 1 uyandırıp tek göğsümü veriyodum ve diğerini sağmıyodum azalmış tabi ( çok aptalım çok şimdi yine dikkat etmeye başladım ilk günler gibi günde 3 kere humana ve malt içicem ayrıca geceleri de en fazla 3 saatte 1 uyanacakmışım.
Şimdilik mamaya gerek yok ama böyle giderse 3 ay sonra sütün bitecek dedi aman aman sizler benim yaptığım hatayı yapmayın!! Özellikle geceleri tek göğsünüzü emziriyosanız diğerini sağın mutlaka!!

Saol canım. Soğanı hiç çiğ yemedim ama denemek lazım. Eşim de hasta oldu bizimle beraber, bugün doktora gitti. Doktor da benim için tuzlu suyu önermiş. Yapılacak başka bir şey yok emziriyorsa demiş. Iki kişiden biri hastaymış bugünlerde.

Üç gün oldu mamayı kestim emziriyorum sadece.benimkinide devit3 kabız yaptı galiba vermiyom bir haftadır,bakalım devam edecekmi kabızlık
Davit d vitamini mi? Öyleyse başka bir markaya geçin. Biz AD3 kullanıyoruz. Bir sıkıntı yapmadı..

Çok ilgilenmiyorlardı demek eskiden çoğu kimse. Ben de ancak eşime verince iş yapabiliyorum. Ama yemek falan hak getire. Hep kucakta bizimki. Annem siz böyle olsaydınız ben size tek başıma bakamazdım diyor.

Kardeşi doğduktan sonra mı böyle oldu yoksa hep mi vardı? Kıyamam kuzuma, kimbilir kafasından neler geçiyor. Çok iyi yapmışsınız psikologla görüşmekle. Çocuğun korkularını önemsememek daha kötü sonuçlara neden oluyormuş.

Sizin doktor bizi görse ne yapar acaba. Biz daha 5 kiloyu göremedik hastalıklardan. Öyle hemen kesilir miymiş süt? Ben 3 saatten fazla uyursa kalkmıyorum sağmaya, çok üşeniyorum, zaten düzgün uyumuyor. Bi de tam ben sağarım uyanırsa ne yapacağız diye tedirgin oluyorum.

İlk aylar fazla alıyodu, şimdi kilo alımı azalmış diye öyle dedi heralde canım. Ay bilmiyorum kafam karıştı.. ben bu sabah 6 da emzirdim tek göğsümü sonra memede uyuyakaldı, eskiden olsa yatar uyurdum bu sefer ötekini sağıp öyle yatayım dedim tam sağarken sese uyandı ve bidaha hiç uyumadı 10'a kadar. Bi de nasıl neşeli nasıl gülücükler saçıyo sabahın köründe :))

Ya benimki de ikidir deli gibi ağlıyo hele dün nasıl yırtındı alt tarafı iki gündür yapmamıştı burada bazı bebekler bir hafta yapmıo diye fitilsiz yaptrmaya çalıştım ama yok. Bir haftaya kadar her bezi kakalıydı dar olsa önceden de yapamazdı diye düşündüm. Henüz dra da gidemedim senin kızında da bir anda mı çıktı bu problem önceden de varmıydı sıkıntısı

cpk gecmis lsn canum.
cagan da cok korkak.
gece bazen yanima geliyor..
gnduz isik yakmadan wc tye gitmiyor ..
bi odadan bi odaya kosarak geciyor.

ben diyorum ki bu huylar okuldan once yoksa acaba okulda biri bun u korkutuyor mu...yada ogretmenden cekiniyor mu.

Benimki normalde hep altın sarısıydı hergün enaz iki üç kere yapardı bir hafyadır iki güne bir fitille yapıo rengi de sarı yeşil arası :// sadece anne sütü neden yapamıo acaba poposu mu dar gizemin yavrusununki gibi Allahım dertlerimize derman bebeklerimize şifa ver ya Rabbim

Canım dr bana önden gelen basınçlı sütü sağ ya dolaba koy yada onu ver farketmez dedi. Ememiyodu benimki de emerse de yarısından fazlası gazdı. Biraz zahmetli ama tek çare önünü sağmak

benc sagmaya useniyosan bir meme emdir..kisa sure.
snra oburune gec onu emzir...
bolelikle ikisndede sut salinimi devam eder.
:)))
yani bende bazen oyle yapiyorum tek meme...
sorun olmuyorrr..bide memelerim inik inik .eskiden dolu dolu olurdi..
neyseki ikinci ay 1kg dan fazla almis. yoksa sutum cok zaldi zannediyodum.yan i nik olmas sut bittigi anlamna gelmiyomus on u anladim ))

benim oglanda bebekken sadece anne sut aliyodu da iki uc gune bi yapiyodu...yaparken cok aglamiyosa sorun yoktur.

Kizlar sizin olanlarla iletisiminiz kuvvetli neden korkuyolarmis? Kardes geldikten sonra onu daha sevmezsiniz diye endişe ediyolardir belki?

4-5 günde bi kıvranarak yapıyodu canım yeni farkettik

Ben chicco kullanıyordum canıms
Ama buraya defalarca yazdın gene yazıtorum
Hırıltı akıntı varsa hemen buhar makinası kullanmayıııın
Muhalkak neme bakın
Ben kullandım daha beter oldu meğer nem zaten yükseköiş iyice yükseldi
Ben drlara bas bas söylüyorum oğlum 15kerr kusuyo diye giç biri unursamıo
Reflü var diyorum yok diyo
Kafama göre ilaç alıp kullanasım var
Devamlı kusuyo devamlı ve devamlı süt içiyo

4-5 günde bi kıvranarak yapıyodu canım yeni farkettik
Canolarrr
Bu nedir ya makat darlığı böbrek reflüsü
Bu bebekler niye böyle eskiden bınlar mı barmış offf
Hamileyken aldığımız ilaçlar mı yapıo ne yapıo böyle
Çok geçmiş olsun allah hepsini korusun yaaaaa

Dermansız hastalık olmasın hiç birinde hiç birine kıyamıyorum içim gidiyoo((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…