2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
İkinci ay aşımızı atlattık çok şükürrrr
Ama yapılırken çok içim acıdı yaa hele o deri altına yapılan veremi yaparken çok kötü oldum
Her aşıdan sonra kucağıma alıp sakinleştirdim sustu hemen
Çok içim acıyo her aşısında napcam ben böyle her aşıda
Kilomuz 6300 boyumuz 61 olmuş
Sağlık ocağından çıkıp doktorumuzuda uğradık bronşiolit olmuştu geçen hafta
Bugün 5. Gündü doktorda şaşırdı gçmiş çabucak dedi
Ventolinle buhar tedavisi uyguluyoduk evde bide sekrol vermişti doktor
Minicik ağzıyla öksrüyodu içim gidiyodu neyseki bitti artık şükürler olsun
Rota aşısınada sorduk doktorumuza 3. Aya gelin yapalım dedi ben hala kararsızım yaa :26:

Merhaba kizlar 2 ay asilarimizi olduk cok fena vuruyorlar yaaaa kizim cok agladi allahta esim tuttu bebegi kizim 6350 olmus boyumuz 60 cm olmus massallah kizima insallah asi ates yapmazz haftaya persembe çin yikcusuyum az kaldi

herşey bir yana bu gelen-gidenlerle ne yapıyorsunuz bilmiyorum ((
kolik ağlamalı gazlı guzlu bir bebeğim var o gaz hiiiiçç bitmiyor
birde bir gelen giden var ki her hafta en az bir grup
mesela dün akşam 17 kişi vardı ve 12 çeşitle ağırladım, bebeğim akşam hiç susmadan ağladı
onunla ilgilenemedim diye içim parçalandı
bu akşam gelmek istediler yarın akşama aldım, tam 21 kişi
cuma akşamı da zaten vardı misafirlerim. ve 9 çeşitten aşağı hiç kimseyi ağırlamadım.
k.valide 10 dk uzaklıkta ama hayır yok yanlız yapıyorum bunları.
iki gecedir bebeğim yatsa da ben 4 den önce yatamıyorum zaten 7de de bebeğim kalkıyor
bu sabah başım dönüyordu artık uykusuzluktan yarın naparım bilmiyorum, ne kadar düşüncesiz insanlar
bi size anlatıyorum derdimi

maşallahcanım çabuk atlatmışsın bizim bebeğimiz 1 aylıkken oldu öksürük ve burun tıkanıklığıyla başladı 2 günde bir dr a götürdük dinledi ciğere inmedi dediler sonra bi gittik bronşit dedi macrol antibiyotik ventolin asist verdi ancak 1 haftada düzeldi dediğin gibi o öksürdü ben ağladım , Allaha yalvardım ona hastalık verme bana ver diye sonra bende grip oldum maskeyle gezdim 3-4 gün. hem bebeğim hasta oldu hem ben yani artık dua ederken dikkat ediyorum:)

höh diyorum başkada birşey demiyorum, canına kastınmı var!!!! böyle düşüncesizler için kendini ve bebeğini bu kadar yıpratmana değermi? benimde başladı gelenlerim çünkü ben kırkım çıkmadan kimseyi istemedim 2 kere misafir geldi kırkım çıkmadan onlarıda hazır şeylerle ağırladım, dün benimde misafirim vardı ama 3 kişi poğaça ve ıslak kek yaptım yeter... zaten çocuk durmuyor 10-15 dk uyuyor bağırarak uyanıyor. misafirin yanında da oturamadım sürekli emzirmek için odaya gittim. bence yıpratma kendini bu kadar yazık günah bebeğine, bebekli halinle sana yemeye içmeye gelenlere de yazıklar olsun.... valla ben bebeği olan arkadaşlarıma gittiğimde kesinlikle pasta-kurabiye yapıp gidiyordumki kimse yorulmasın kimseye yük olmayım diye, bana gelen de birşey beklemesin bebek görmeye geliyorlar sonuçta gün oturması değil ayol

adaş kızlarımız benim kızımın adı sadece zeynep... ya konak bizde de oldu hemşiremiz farketti çok azdı karbonat ve zeytinyağı sür banyodan önce dedi 3 kere yaptım sanki daha da arttı, konak için sorduğun hatta sorduğun bütün soruları ve cevapları yazarsan biz de sebepleniriz canım yaaa. bide kalça ultrasonu çektirdinmi? benim bebeğim 47 günlük henüz çektirmedik

canıma kastım var galiba ( milleti o kadar alıştırdım ki pişirmeye yedirmeye yapmazsam olmayacakmış eksik kalacakmış gibi geliyor (
ben çocuk görmeye hep bi çeşit yapar götürür kalkar mutfağında her işine bakardım, 35 haftalık hamileykende aynısını yaptım.
ama bana gelenler gece 12den önce de kalkmıyor off off bu haftayıda atlatayım önümüzdeki hafta kimseyi kabul etmeyeceğim.

buarada bizde de konak var, banyodan yarım saat önce zyağı sürüyorum banyodan sonra geçiyor akşama bidaha çıkıyor. tarakla taramaya kıyamıyorum hiç 57 günlüğüz ve bizde daha kalça ultrasonu çektirmedik gelenden gidenden fırsat olmadı

Psikolojim yerlerde sürünüyo bida yanlşlıkla olurda hamile kalırsam folikmiş elevitmiş kullanmicam eskiden folik molik yokmuş uyuyomuş bebekler hep yaaaa (((((((((((( allahım sabııırrr

Gizem sen geçen gün uykusu olduğu halde uyumuyor dr bir sıkıntısı olabilir getir bakayım demişti o birşey dedi mi ne dedi?

Canım bence kredi olaylarına falan girme yaa.. En olmadı için rahat etmiyorsa şayet durumun düzeldiğinde ileride bebeğinin altınlarını tekrar alırsın veya onun adına bir yatırım yaparsın... Zaten şuan onun altınla parayla ne işi olur... Ne ihtiyacı varsa da sizin tarafınızdan karşılandığına göre daha ne olsun... Üzme canını...

Merhaba kizlar 2 ay asilarimizi olduk cok fena vuruyorlar yaaaa kizim cok agladi allahta esim tuttu bebegi kizim 6350 olmus boyumuz 60 cm olmus massallah kizima insallah asi ates yapmazz haftaya persembe çin yikcusuyum az kaldi

Ay darısı başımıza inşallah.. O gün bizim ultrasonlarımız da var... Çocuğum hallaç pamuğuna çevrilcek(

Hey maşallah diyetim öncelikle... Valla canım kendinden çok ödün veriyorsun bence... Sadece kendinden değil bebeğinden de gidiyordur.. Yorgunluktan sütün azalır sabrın azalır zaten bebeğim kolik diyorsun boşver insanları.. Kimse de seni asla yadırgamaz... Ben valla çok sakin bir bebeğim olduğu halde gelene dolabımda annemin sardığı böreklerden ısıtıyorum yanına kek ve hazır şeyler veriyorum... Başka da irşey yapamam kusura bakmasınlar

Geçiş olsun.O konaktan oğlumda çok çektim.zeytin yağını biraz ısıt asiti gitsin.sonra konak olan yere sür.kullanmadığın şapka varsa giydir 1 saat falan beklet sonra sık tarakla saçının tersine tara.sonra banyo yaptır.hemen bitmiyor bu illet. Biran önce düzelir umarım.

sağol canım ya deneyeceğim ama korktuğum 1 saat kafasında bekleyince üşürmü acaba zaten doğduğu günden beri sorun bitmiyor birde yenin bir hastalıkla uğraşmayım 5 dk falan bekletiyordum ben, bide karbonat koyuyormuydun içine sen? taramıyordum canı yanar diye ama deneyeceğim

Evin sıcaksa problem olmaz heralde. istersen 15 -20 dk la başla.yumuşaması lazım konakların kolay çıkması için..karbonat arada koydum.tarağı bastırmadan yaparsan bişe olmaz.bizimde aynı sorunlar bitmiyor.

mastit için augmentin kullanan arkadaşlarım, ben ilacı eşime aldırttım ama doğru mu aldık acaba, aşağıda ekteki ilaç değil mi?
bir de günde kaç kere kullandınız siz? acil cevaplarınızı bekliyorum, ağrıdan mahvoldum, doğru ilaç derseniz hemen bir tane yutucam.

gecmis olsun canim doktormu verdi bu ilaci bendede oldu ama bir iki gun icinde kendiliginden gecti ben kullanma bişey

Evet canım aynen bu ilaç... 12 saatte bir kullanacaksın...

Cnm neden yapiosun o kadar seyi kendine kastinmi var
Bende kimse gelsin istemiorum
Daha kizim 10 gunlukken iki arkadas yuzunden optu delirdim
Kibarca bahane bul bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…