2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

Cnm neden yapiosun o kadar seyi kendine kastinmi var
Bende kimse gelsin istemiorum
Daha kizim 10 gunlukken iki arkadas yuzunden optu delirdim
Kibarca bahane bul bence

Nasıl başardın peki 9 çeşir falan.
Üst katta kv benimde ama çok yardımcı. Onlar olmasa ben aç susuz yaşardım ev de kokardı. Yanlızken wc ye zor gidiyorum. Bravo sana ama o kadar da yorma kendini..

her gece bişey yapıp buzluğa atarak yetişiyorum, yani uykumdan ve dinlenmemden kısıyorum gelenlereyse bişey diyemiyoruz ki, gelmek isteyen ne zaman isterse çıkıp geliyor, eşimde bende çok yumuşak huylu güler yüzlüyüz, bide misafirleri böyle ağırlayınca hiç eksik olmuyor gelen gidenimiz ama bebekle çok zormuş ((
neyse ki yarın ki misafirlere k.valide 3 çeşit yapacak bende 2 çeşit buzluktan çıkarıcam yarında 2 salata yaptımmı tamamdır.

Cnm akil veriyor gibi dusunme ama sen emziriyirsun yorulmaman lazim
Uyuman lazim
En onemlisi bebeginle ilgilenmen lazim
Senin bu halinle yemek yemeye gelenler abartmasin
Ben normalde bir suru sey hazirlarim
Meshurdur sofralarim arkadaslarim hep begenir anlatir
Ama dogumdan sonra gelenlere nerdeyse hicbirsey hazirlanadim
Esim tatli tuzlu aldi hazir
Bir cay bir kahve tamm
Zaten yoruluyoruz bir de gelenlere vakit ayirirsak yandik
Kendimi sabirli sakin bilirdim sen benden de daha sabirliymissin
Genede cok yorma kendini
Ac tv yi bacaklarini uzat bir cay keyfi yap bosver

mahvetti beni bu alerji olayi nasil bi yol izleyecegimi bile bilmiyorum ingiltere farkli daha alerji uzmaniyla gorusemedim bile diyetisyen randevusu bekliyorum o ilk gorcekmis gerekli olursa uzmana yonlendirecekmis suan cocuk dr gorusuyorum anlamsiz suan aglayarak yaziyorum sinirlerim cok bozuk babasi ve ben surekli ayakta tutuyoruz uyuyor aglayark tekrar uyaniyor emmiyor gouslerim agriyor sutten dolayi sagdim gecmedi ne yapsam bilmiyorum sanirim karni agriyor surekli cunku tahin pekmez ekmek yiyorum korkudan sanirim oda agri yapti evin derecesi 19 usutmuste olabiliriz dr kiziyor derece yukselince ne yapmam gerektigini hic bilmiyorum umarim bir an once iyilesir bebislerimiz

Cok gecmis olsun canim bende bazen geceleri yatarak emziriyordum rahat oluyordu orta kulak hic dusunmemistim yan yatirarak mi emziriyordun ?

evet cnm yan yatarak emziriyorum arkasınada yastık ile destekliyorum kızım kucakda emmeyi pek sevmiyor özellikle geceleri bende 1 aydır geceleri bazende gündüzleri bu şekilde emziriyordum doktor böyle deyince korktum ama yatarak emmeye alıştı internettende baktım çoğu kişi ilk doğumlarından beri yatarak emziriyormuşlar bilemedimm:44:

bende dr sorum canim haberleselim bu konuda kizim cok seviyor oyle emmeyi uyuya kaliyor ole emince ve kucagimda bogulcak gibi yapiyor sanirim cok cekiyor yan yatarak rahattik bende rahattim

bende dr sorum canim haberleselim bu konuda kizim cok seviyor oyle emmeyi uyuya kaliyor ole emince ve kucagimda bogulcak gibi yapiyor sanirim cok cekiyor yan yatarak rahattik bende rahattim

aynen inanki buakşam kucağımda emzirdim ağladıı en sonunda yatırarak emzirdim bi güzel emdi ve uyuyo şuanda kucaktayken bazen süt birden geliyor başlıyor ağlamaya sende bir sor bakalım doktorunuza nediyecek haberleşelim mutlaka teşekkür ederim şimdidennn

19 cok az degilmi cnm gerci ben Antalyadayim orasiyla burasi arasinda cok sicaklik farki var
25 derecede tutuyorum isiyi
Burda disari gunduz 20 dereceden fazla
Bende ne yicegimi sasirdim
Ptesi bizde cok sanciliydik saatler surdu
Sac kurutma mak actim oyle emzirdim
Yoksa emmio napayim
Sonra ben uykusuzluktan bayildim resmen esim 2 saat araliksiz pişpişlamis
Alerji cikmasinda canim gerisi bos
Allah yardimcimiz olsun

eksileri goruyor burasi buz gibi canim ama dereceler dusuk olmaliymis ozellikle bebegin uyudugu alanlar istersen dr sor canim rahatlamiyr bebekler cok sicakta ozelliklede vcudundakiler gecmiyor sicaktan bizde ole yani normalde rahat olamasa dr dinlemem acarim isiyi 16 ve 18 derece diyor ben 19 derecede tutuyorum ben evde hirka kazakla geziyorum usumemek icin

Kizlar bebeklerinizi emzirme duzeniniz nasil artik 2 saatte bir degil dimi
Veya belli bir duzen olmalimi
Uyuyorsa birakalim uyusun mu

Canım okadar da bozma moralini atlatacaklar inşallah... Ben mesela pek çok kişiden aa o bizim bebekte de vardı önemsencek bişiy değil kendi kendine geçti diye çok duydum... Biz mi fazla pimpirikliyiz anlamadım arkadaş.. Ama sakin olmak lazım... Bir tek acaba tahin yemesen mi diye düşündüm... Susam da çünkü bebeklere ağır geliyormuş..allerjenler arasındaydı benim bildiğim...

Herkese merhaba

Uzun zamandir okuyorum ancak yazamadim, biz bugun 70 gunluguz oglusum artik duzrne girmeye badlayinca yazayim dedim

Sunneti konusmussunuz biz 10 gunlukken olduk cok sikinti cekmeden atlatmis olduk cok cok tavsiye ederim cok rahst gecti

2.ay asilarimizi kslca ultrasonu sorunsuzdu,

Hsvalar guzel oldugunda 10 dk kadar havs almaya cikariyorum alismasi icin yavad yavas oyuncaklarina tepki vermeye basladi oglum oyun halisina alistirmanizi tavsiye ederim ve eldivenlerdrn oldugunca cabuk kurtulmanizi biz 1 ayfir takmiyoruz ve ellerini kullanmaya basladi ufaklik,

Uyku problemimiz oldu bir ara onu da azimle inatla cozduk sayilir, o ne kadar inat ederse siz dsha da inatci olun derim:)

Kolik bebek annelerine allah sabitlik ve sifa versin ,

Anne sutu ile yeterli kilo alimi olmayinca mama tskviyesi yapmsya basladik 2 sydan sonra simdi dsha huzurluyuz sanirim bazi annelerin sutu doyursa da besleyici olmsyabiliyormus benimkide oyleydi simdi cok dsha iyiyiz

Tum anne ve bebislere saglikli huzurlu mutlu gulucuklu gunler diliyorym ve bol uyku

Iyi geceler

sen doğru olanı söylüyorsun canım
ben de sabırlıydım ama bu hafta benim de sabrım tükendi artık...
yarın ve cuma misafirim var ama ctesi pazar benimdir inşAllah....

Gogsunu sag canim bir de sicak havluyla masaj yap

evettt bu ilac en iyisi bu..sanah aksam ayni saatlerde ic.
gn sektirmeden 5gun boyunca..bu tum enf.a karsi iyiymiss...hemn basl ben cede

Ufurum dedi canim hafifmis
Kardesimde doktor abla cok normal korkma dedi
İste gel de anlat
Dr da endiselenicek bi durum degil dedi ama korkuyorum ya gecmezse
Sana da gecmis olsn cnm

sağolasın, hastalıktan kaynaklanmadığını söyledikleri için tekrar kontrol bile ettirmedim hala üfürüm var mı yoksa geçti mi hiç bilmiyorum,
haklısın canım annelik işte, konu çocukları olunca en küçük şeyden bile endişe duyuyor insan,
inşallah hemen geçer de senin de için rahatlar

ah canım 19 derecede üşür tabi bebek, bende 22 derecede tutuyorum evimi, 1 derece aşağı düşse hapşırmaya başlıyor
yiyeceklerini biraz daha çeşitlendirmeye çalışsan, tabi bebeğinin durumunu en iyi sen bilirsin ama alerji riski az olan birşeyler mutlaka vardır, alerjiden sakınayım derken daha başka problemler yaşamayasın Allah korusun

arkadaslar ne yapabilirim cok agriyor evde ilacta yok

geçmiş olsun canım, bugün ben de aynı durumdaydım, çok fena bir ağrı süt ağrısı Allah sabır ve şifa versin,
kitleler oluşmuş sertleşmişse o sert yerlere sıcak suyla ıslattığın bir havluyla kompres yap, parmak uçlarınla küçük küçük masaj yap, biraz sağ veya emzir, sonra tekrar sıcak havlu biraz masaj tekrar sağ veya emzir göğsün yumuşayana kadar devam et

Kizlar bebeklerinizi emzirme duzeniniz nasil artik 2 saatte bir degil dimi
Veya belli bir duzen olmalimi
Uyuyorsa birakalim uyusun mu

ben ilk ay dışında uykusundan uyandırmadım, uyku beslenmekten daha önemli bence,
dolayısıyla herhangi bir emzirme düzenim yok paşamın canı ne zaman isterse o zaman emiyor,
kilo alımı gayet güzel, uykusunu aldığı için keyfi de yerinde oluyor,
zaten bebek acıkınca istesen de uyumaz uyanır

iyi geceler, eldiven konusunda sana katılıyorum, herkese bir an önce kurtulmalarını tavsiye ederim ben de,
eldiven ne kadar erken bırakılırsa ellerini o kadar rahat kullanıyorlar, ben 3 günlükten beri takmıyorum eldiven, ellerini gayet güzel kullanıyor

benimde kızımda üfürüm var
doktorumuz kontrol ediyor masum üfürümse çabuk geçiyormuş
eğer geçmezse çocuk kardiyoloğuna gitmemiz gerektiğini söyledi
hatta sen antalyadasın bizede orayı önerdi ben ıspartadayım burda yok
bence sen yinede üniversiteye git
ikinci ay kontorlümüzde geçmemiş olursa biz gidicez inşallah geçmiş olur o zaman kadar

eylül uyumuyor
uyutuyorum ağlıyarak uyanıyor
sabahçıyız yine sanırım
banyosunuda yaptırcım altı temiz karnı tok tek sorun gaz gaz gazzzz
amannn bee bu çocukların yakınlarında yanıcı madde kullanmayalım bune yaaaa
ben lahana sarması yemek istiyorum karnıbahar yemek istiyorum pırasa yemek istiyorum yaaaaaa
üstüne bunca fedakarlığa rağmen yine gazlı
gerçi çokta masum şeyler yemiyorum ama

gizemmm öğrendiklerini bizede yaz belki bizdede işe yararr inşallahhhh

süt alerjisi olan bebiş annelerinin allah yardımcısı olsun :26:

evettt bu ilac en iyisi bu..sanah aksam ayni saatlerde ic.
gn sektirmeden 5gun boyunca..bu tum enf.a karsi iyiymiss...hemn basl ben cede

sağol canım, gece yorgunluktan kalkıp sağamadım, sabahta dışardaydım sağamadım, sonuçta yine mastit oldum

Son düzenleme:

Oncelikle gecmis.olsu arkadasim
yazdigini okudum benimde alerjik bir bebegim.oldigu icin oldumca arastirdim tahimde oldukca alerjik bir besin uyarmak istedim
onun disinda yumurta sut ve deniz urunleri alerjileeride baskin alerjiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…