2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Öncelikle geçmiş olsun canım inşallah sadece üşetmedir diyim... Benim kızımda da kesin teşhis henüz konmasa da büyük ihtimal inek sütü allerjisi var:KK43:( bizim semptomlarımız şu şekildeydi.. Bazen sarı bazen yeşil kaka bazen ishal şeklinde başladı... Sonra iğne ucu kadar kan olduğunu farkettim kakasında... Akşam sadece belirli saatlerde kıvranıyordu karın ağrısı varmış gibi... Suratında ufak ufak sivilceler var... Dr inek sütü allerjisi olabilir dedikten sonra ben çok sıkı bir diyete başladım... Süt ve süt ürünlerini içeriğinde süt tozu olan hiçbirşeyi yumurtayı kuruyemişleri ve dana etini tüketmiyorum.... Bir ara kanımızın miktarı artmıştı toplu iğne ucundan biraz daha fazla oldu şimdi sıkı diyetle bazı kakasında çok az rastlıyorum ama tam olarak bitmiş değil...:KK43:( mama kullanıyor musun bilmiyorum ama biz mamamızı da değiştirdik zira normal mamaların içinde inek sütü var.. Aptamil hipoallejenik mama kullanıyoruz... Çok zor bir süreç ve ne zaman biteceği de beli olmayan bir süreç... Allah yardımcımız olsun diyecek laf yok:KK43:( sen diyet yapıyor musun yeşil kaka dışında başka şikayetlerin var mı??
Ya biZimde kakamız hep cıvık günde 3 kere falan
Mukuslu
suratınca sivilceler var..
Her gece aynı saatte ağlaması var düzenli olarak
2kere kan gördüm dr önemsemedi
Acaba bizimki doğduğundan beri ishal mi öyle birley olabilir mi
tüm belirtiler uyuyor ama dr bize sorun yok demişti
Kilo alımı normal
Normal bir bebek kakası fotosu istiyorum ancak öyle anlayabilirim
Denizcim popon için Proctolog krem öneririm.

Sen 6. hafta kontrolüne gitmedin di mi? Zor bi doğum olduğu için gitmek istemiyordun yanlış hatırlamıyorsam. Ama gitsen çok iyi olacak. Ya önemli bir şey varsa?! Sonra daha zor olur hem senin hem çocukların için.

Benimki de bir sarı bir yeşil yapıyor. Sıkıntılı bir durum değil mukuslu değilse.
Süt alerjisi için test yapıldı mı? İnşallah değildir.
Bizim de bir ara ufaklık ishal olmuştu. Hem yeşil hem mukuslu yapıyordu ve kilo kaybediyordu. Gaita ve idrar tahlili ile kültürleri yapıldı. Gaita da sindirilemeyen maddeye rastlanmış. Süt alerjisinde de öyle oluyormuş. Bir de idrar yolu enfeksiyonu çıktı. Doktorumuz ishal enfeksiyondan olabilir, önce onu tedavi edelim dedi. Antibiyotik kullandık. Gerçekten ishal kesildi idrar yolu enfeksiyonu tedavi edilince ve kilo almaya başladı. Kız bebekler malesef idrar yolu enfeksiyonuna çok açık. Tek anlama yolu da test.

Düzene girecekmiş canım. Hem bebeklere hem bize eziyet oluyor ama elden ne gelir. Bebeği kolik olan bir arkadaşım 4. ayda azaldığını, 6. Ayda tamamen geçtiğini söylemişti. İnşallah sizinkiler daha çabuk geçer.
4.aydan sonra mı amanıııııınnnnn!!!!

Son düzenleme:
nasılsınız canlar iyimisiniz

bizim kolik devam ediyo yavrum ağlayınca içim katılıyo resmen :KK14: bu arada bugün 4. gün bitti kızım kakasını yapmadı pırt yapıo ama gerisi yok dr. a götürsem mi kaç güne kadar normal ?

denizcim merhaba canımmmmm
biz de kolikle uğraşıyoruz....korkunç bir şey Allah başka dert vermesin.dr lar 10 güne kadar normal diyo ama bebekler çok sancı çekiyor işte.
kızlardan fitil atan var zeytinyağ veren var kulak çubuğla uyaran var..

nasılsınız canlar iyimisiniz

bizim kolik devam ediyo yavrum ağlayınca içim katılıyo resmen :KK14: bu arada bugün 4. gün bitti kızım kakasını yapmadı pırt yapıo ama gerisi yok dr. a götürsem mi kaç güne kadar normal ?

Denizcim valla benimkide kolik hatta biraz duzeldi dedim anneme geldim mahvoldu çocuğum kaç gündür az önce nasil agliyordu annem aldi simdi kollarim çok AĞRIDI anneme verdim.

Valla Dr lar 10 güne kdr normal diyo ama ben 4.günde yağ ve derece ile uyariyorum yapmazsa fitil atiyorum. Bi kere 3 gün yapmadi vi kerede 4gun yapmadi iki gün yağ ile uyardim yine yapmadi 6. Gün fitil verdim o gece yaptı canim. Allah kolayligini versin biz kolik annelerine de sabir güç kuvvet versin. Tez vakitte düzelirler inş. Kaç gunluksunuz siz? Kaç saat agliyo günde?

Ya biZimde kakamız hep cıvık günde 3 kere falan
Mukuslu
suratınca sivilceler var..
Her gece aynı saatte ağlaması var düzenli olarak
2kere kan gördüm dr önemsemedi
Acaba bizimki doğduğundan beri ishal mi öyle birley olabilir mi
tüm belirtiler uyuyor ama dr bize sorun yok demişti
Kilo alımı normal
Normal bir bebek kakası fotosu istiyorum ancak öyle anlayabilirim

4.aydan sonra mı amanıııııınnnnn!!!!

Mukuslu olması iyi değil tabi... Benim de nokta kadardı kanlar dr. Bana da çok büyük birşey değil bu emme isteği kilo almı benim için önemli dedi ama diyet yapıyoruz tabi biz...

Sende belirtiler ne cnm
Cok zor bisey ya
Sivilce benzeri seylr cikti
Yesil kaka
Kanli mukuslu kaka iki defa oldu
Ctesi pazar cok sanci cekti
Allahim insallah yoktur
Adak adadim cikmazsa imsallah cok uzuluyorum

merhaba canim hemen anlatim bizdede sivilce benzeri seyler cikti ilk once cildi kurudu gibi onemsemedik herbebekte olur cubuktur falan dediler bende isilik olabilir diye dr goturmemistim sonrasinda kakasinda yesil mukuslu ve cok az kan dikkatli bakmak sartiyla gorunuyordu hemen dr gittik kaka tahlili ve kan tahlili yapildi emin olamiyoruz ama sut alerjisi olabilir dediler net bir bulgu yokmus bu konuda bende sen gibi bayaca agladim internette falan arastirip sayfa sayfa yazi okudum bir hafta oldu bizimde ben sut ve sut urunleri peynir yogurt vs cikolata sutlu kahve sutlu ekmek yumurta dana eti kuruyemis cilek portakal ben bi cok seyi biraktim tam anlamiyla neye alerjisi oldugunu bilmedigimiz icin ekmek bile yemiyorum en kotusude bu ne zaman gecer kimse bise soyleyemiyor yani sute tekrar ne zaman baslamaliyiz bilmiyorum bu sekilde vitaminsiz kalmasindan cok korkuyorum gelisiminde gerileme olmasin 3 ayda gecen de duydum en gec sanirim 18 ayda sona eriyor en azindan gecici olmasi bi nebze rahatlatiyor keci sutu yada soya sutu icebilecegimi soyledi dr ama ben malesef onlarida icmiyorum yarin randevumuz var dr gelince bilgilerimi paylasirim

merhaba canim hemen anlatim bizdede sivilce benzeri seyler cikti ilk once cildi kurudu gibi onemsemedik herbebekte olur cubuktur falan dediler bende isilik olabilir diye dr goturmemistim sonrasinda kakasinda yesil mukuslu ve cok az kan dikkatli bakmak sartiyla gorunuyordu hemen dr gittik kaka tahlili ve kan tahlili yapildi emin olamiyoruz ama sut alerjisi olabilir dediler net bir bulgu yokmus bu konuda bende sen gibi bayaca agladim internette falan arastirip sayfa sayfa yazi okudum bir hafta oldu bizimde ben sut ve sut urunleri peynir yogurt vs cikolata sutlu kahve sutlu ekmek yumurta dana eti kuruyemis cilek portakal ben bi cok seyi biraktim tam anlamiyla neye alerjisi oldugunu bilmedigimiz icin ekmek bile yemiyorum en kotusude bu ne zaman gecer kimse bise soyleyemiyor yani sute tekrar ne zaman baslamaliyiz bilmiyorum bu sekilde vitaminsiz kalmasindan cok korkuyorum gelisiminde gerileme olmasin 3 ayda gecen de duydum en gec sanirim 18 ayda sona eriyor en azindan gecici olmasi bi nebze rahatlatiyor keci sutu yada soya sutu icebilecegimi soyledi dr ama ben malesef onlarida icmiyorum yarin randevumuz var dr gelince bilgilerimi paylasirim

Hadi bakalım ben de sana söylediğim prof. Tan randevu aldım ayın 8 ine... Bakalım ne diyecek senn de doktor...

Kizlar merhaba ben de bir aralık annesiyim, hamileligim boyunca burayı takip ettim. Saç kurutma makinesiyle ilgili yazılanlari okuyunca yazma gereği duydum. Saç kurutma makinesinin sar degeri yani elektromanyetik alan maruziyetinde emilimi yapılan enerji oranı oldukça yüksektir. Radyasyonun genel zararlarından ziyade gece uyumadan kullanılması bebeğinizde melatonin salgılanmasını olumsuz etkiler. Tavsiyem makine sesini kablosuz baglanti icermeyen hatta mümkünse pilli bir cihazla dinletmeniz.

Tesekkurederim canim bende yapim.burnunu neyle temizliyirsunuz hep okuyorum aspirator diye nasil bise markasi nedir?

ben eczaneden aldım adı OTRİBEBE içinde 3 tane başlık var bebişin burnuna koyup kedin çekiyosun çok güzel temizliyo

ben eczaneden aldım adı OTRİBEBE içinde 3 tane başlık var bebişin burnuna koyup kedin çekiyosun çok güzel temizliyo

tesekkurederim canim simdi baktim ama malesef benim kaldigim yerde yokmus ama benzerini buldum siparis verdim

subatin 1 benim dogum gunum 2 si esimin pasta yiyemiycez:2:yarin bakalim kilomuz kac oldu verdikmi aldikmi cok merak ediyorm:KK53:

Kötü olmuş yaa:KK43:( umarım seneye kadar bu dava bitmiş olur bir dahaki sene acısını çıkarırsınız ne diyim... Ayyy kilo muhabbeti bizim için artık daha da önemli oldu...hayırlısı canım inşallah almıştır...

kızlar cok zor bir sürec ama daha tam inek sütü alerjisimi diye test yapılıyor
bana da diyet verdi dr
bende iğne ucu kadar kan gördüm
1 haftadır ne cektiğimi bir ben bir Allah bilir
peynir süt et yasak
bisküvi bile yemicem
ya doktorlarda cok iyi bilgili değil geliiyor bana
iki ayrı dr a gittim bilmiyorum napcaüımı sasırdım
gecen hafta basladı bende yeşil kaka
sizde hep mi öyleydi
süt alerjisi diye cok korkuyorum 3 yasında geçiyormus en erken
bir sürü sıkıntısı var
en basiiti arkadaslarımla özsüte gidip otursam kızım anne pasta yicem dese izin veremicem
buna bile katıla katıla agladım
bende sadece anne sütü veriyorum bu arada

Melekyavrum merhaba cnm gecmis olsun
benim oglumunda yumurta alerjisi var 6 au sadece anne sutu aldi o zamanlarda daha anlasildi
atopik dermatit vardi ben ne zaman yumurta yesem hemen yanaklarinda kendini gisterirdu
kakamiz yesil ve sumukumsu olurdu
bulundigun yerde cocuk alerji uzmani varsa oma gitmeni ravsiye ederim
sut alerjisi bebekte karin agridi huzirsizluk kg aliminu yavaslatma yapabiliyor
8 aylikken yapilan kan tahlillerinde yumurta alerjimiz dogrulanmisti ufak bebeklerdede yapilabiliyor

Son düzenleme:
Ya kızlar söylediğiniz belirtiler bizdede mewcut acaba benim oglumda da mı war alerji ? Peki diyelim ki oyle herhangibir önlem almadım aynen dewam ettim yemeye içmeye nolur? İnş. Bebislerde öyle bisey cıkmaz. Ne kadar cok bebekte war bu sorun. Anneme söyledim bizim zamanımızda yoktu böyle seyler kendi kendinize entel hastalık buluyosunuz dio :)))

Ya kızlar söylediğiniz belirtiler bizdede mewcut acaba benim oglumda da mı war alerji ? Peki diyelim ki oyle herhangibir önlem almadım aynen dewam ettim yemeye içmeye nolur? İnş. Bebislerde öyle bisey cıkmaz. Ne kadar cok bebekte war bu sorun. Anneme söyledim bizim zamanımızda yoktu böyle seyler kendi kendinize entel hastalık buluyosunuz dio :)))

Annen yanlis dememis
Dun bir profesorun yazisini okudum
Sehir cocuklarinin hastaligi diye geciyordu bu
Cunku artik inekler antibiyotiklerle sisiriliyor dogru duzgun otlamiyor dogalliktan cikmisti diyor
Ne diyelim uc kurus icin bebeklerimizin sagliklariyla kumar oynayanlari Allah bildigi gibi yapsin

Melekyavrum merhaba cnm gecmis olsun
benim oglumunda yumurta alerjisi var 6 au sadece anne sutu aldi o zamanlarda daha anlasildi
atopik dermatit vardi ben ne zaman yumurta yesem hemen yanaklarinda kendini gisterirdu
kakamiz yesil ve sumukumsu olurdu
bulundigun yerde cocuk alerji uzmani varsa oma gitmeni ravsiye ederim
sut alerjisi bebekte karin agridi huzirsizluk kg aliminu yavaslatma yapabiliyor
8 aylikken yapilan kan tahlillerinde yumurta alerjimiz dogrulanmisti ufak bebeklerdede yapilabiliyor

Canim burda ilk goturdugum dr amipli dizanteri dedi
Ben inanmadim testler yaptirdim amiP falan yok
Baska dr a goturdum
Suan teshis konmadi 1.5 aylik bebek bu testler icin dogru sonuc vermez dedi
Ben sut et diyeti yapicam biskuvi bile yasak
Bi suru ilac verdi
Sonrada sut ve et yicem bi de oyle bakicaz
Eger cikarsa tipa iyi bir dr a goturcem
Sana da gecmis olsun
Cok uzuluyorum ya
İnsanin anne olmasi bambaskaymis
Onun cani benimkinden kiymetliymis
İnsallah insallah Rabbim bizlere evlatlarimizla saglik dolu bir yasam verir

canım ya benim bebiş doğdugundan beri ishal gibi kaka yapiyor o yüzden dikkate almiyordum hemde ilk bir ay günde 10 12 kez bez degistiriyordum saglik ocagindaki hemsireye sordum o beslendigini gösterir demisti şimdi günde 4-5 kere yapiyor bazen yesil bazen sari ishal gibi ayda bir kilo aliyor şimdi aklim karişti bende götürsemmi doktora
ı

aynı benim oğlum da öyle :KK53: sanki bizi anlatmışsın ,
bende dikkate almamıştım ama almak mı gerekir acaba ne yapsam bilemedim :44:

Avent daha sessiz ama kavrama açısından lan daha iyi
Yok kız ne yaptın ne fön mak sesi öyle gürültülündeğilll
Valla benim alttakide duyuyorsa yandı çünkü ben 3 4 saatte bir sağıyorum kafası sismiştir
Sana nasıl dinletebilirim ki bilemedim

:KK54: sağol canım, fön makinası kadar gürültülü değilse lansinoh alabilirim
süt sağmaktan korkar hale geldim artık, hergün, özellikle gece o gürültü çekilmiyor

Evet canım. Çatladı.
Aralın doğumundan sonrada böyle olmuştu
Kremler kullandım gecti.
Şimdi yine nüksetti.!
Şuan cok acıyo mesela
1 saat once duşa girdim o da sadece alt kısmını yıkadım oraya sıcak su tuttum
Çünkü cocuklar uyumuyordu ikisini bırakıp girdim iki ara
Aral I'n 10 gündür korkma huyu var maalesef kıçımdan ayrılmıyor
Sonra krem sürdüm anestol.
Acıyor işte

geçmiş olsun canım, inşallah bir an önce geçer, doğum sonrası çıkan çatlakların yırtıkların ağrısı çok fena oluyor
sadece dışarda değil içerde de derin çatlakların varsa onlara hemen fayda etmiyor kremler ben aylarca çektim acısını ağrısını,
doktor bana ılık suda oturmamı söylemişti bir de anestol ve eczanede hazırlanan gliserinli bir krem vermişti

doğumdan önce çok korkuyordu kızım, geceleri çığlık çığlığa uyanıyor, gündüzde en ufak ani seste ağlıyor, peşimden ayrılmıyordu
sürekli neden korktuğunu sordum, sonunda söyledi bana, "anne sen hastaneye gidiceksin, kardeşimi karnından alcaklar ya, işte ben ondan korkuyorum, seni ve kardeşimi geri vermiycekler sanıyorum" dedi :KK53:
Çocuk işte kimbilir neden etkileniyorlar, akıllarına ne geliyor, Aralın korkusu da çabucak geçer inşallah

ı

aynı benim oğlum da öyle :KK53: sanki bizi anlatmışsın ,
bende dikkate almamıştım ama almak mı gerekir acaba ne yapsam bilemedim :44:

:KK54: sağol canım, fön makinası kadar gürültülü değilse lansinoh alabilirim
süt sağmaktan korkar hale geldim artık, hergün, özellikle gece o gürültü çekilmiyor

geçmiş olsun canım, inşallah bir an önce geçer, doğum sonrası çıkan çatlakların yırtıkların ağrısı çok fena oluyor
sadece dışarda değil içerde de derin çatlakların varsa onlara hemen fayda etmiyor kremler ben aylarca çektim acısını ağrısını,
doktor bana ılık suda oturmamı söylemişti bir de anestol ve eczanede hazırlanan gliserinli bir krem vermişti

doğumdan önce çok korkuyordu kızım, geceleri çığlık çığlığa uyanıyor, gündüzde en ufak ani seste ağlıyor, peşimden ayrılmıyordu
sürekli neden korktuğunu sordum, sonunda söyledi bana, "anne sen hastaneye gidiceksin, kardeşimi karnından alcaklar ya, işte ben ondan korkuyorum, seni ve kardeşimi geri vermiycekler sanıyorum" dedi :KK53:
Çocuk işte kimbilir neden etkileniyorlar, akıllarına ne geliyor, Aralın korkusu da çabucak geçer inşallah
Benim oğlumda "anne kardesim karnından çıktığında sen ölecekmisin" sordu.anesteziden uyanırkende yanıma gelip yanağımı okşayıp anne uyan demiş.aklıma geldikçe ağlıyorum.oğlum 5 yaşında.allah kimseyi annesiz babasız bırakmasın.

X