2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
slm kızlar bende geçen yıl aralık annesi olacaktım maalesefki ikizlerimi 21 haftalıkken kaybeettim ama allahın izniyle bu yıl aralık annesi olacam inşallah son 23 günüm kaldı ama arada sancılar yokluyor lütfen birbirimize dua edelim hepimi sağsalim kucağımıza alalım bebişlerimizi

Allah analı babalı büyütsün canım geçmiş olsun normal mi sezeryan mi?
Bizde şimdi geldik hastaneden.
Haftaya salı sabah bizde gidiyoruz doğuma inşallah..
Minnak kelebeğime kavuşmama son 6 gün.... :)))))
e hadi bismillah canım Allah hayırlısıyla gidip gelmek kucaklamak nasip etsin

amin canım Sende sağlıkla kolayca alırsın kucağına inş. Allah yardımcın olsun kolayca toparlanırsın inş.

ooo tosun olma yolunda ilerliyormuş eymen bey de annesi İnş gelir canım Allah yardımcınız olsun kolaylık versin

oglum gokturk u 1 saat once kucagima aldim 3.800 dogdu suan ikimizde iyiyiz cok sukur ama agrim cok uyusuklugumun gecmesini bekliyoruz dogum yapan butun anneleri tebrik ediyorum dogurmamis olan arkadaslarim dualarim sizinle

slm kızlarr..
uzun zamandır yazamıyordum. daha doğrusu doğum iznine ayrıldım pc başında olmuyorum diye yazamadım ama takipteydim hep daha doğrusu doğurana kadar. 1 aralıkta ben de anne oldum...

Gözünüzaydın kızlar, Allah evlatlarınıızı size bağışlasın, sağlıklı uzun ömürler nasip etsin,
ağrınız acınız tez zamanda geçer bol sütünüz olur inşallah

http://............/dosyalar/fetalweight.html
ama bu sitedeki ölçüme göre 3800küsur çıkıyo bilemicem artık
bpd:101
ac:340
fl:76

link açılmıyor canım tekrar yazar mısın sitenin adresini
ben de bir bakayım benim kuzu için ne kadar diyor usg ile aynı mı farklı mı

Canlarım... Bakın biz hastaneden boyle çıktık

maşallah iki ali de çok şeker,
deniz sen de maşallah her zamanki gibi enerji dolu görünüyorsun, bilmesem hiç yeni doğum yapmış demem

yaa kızlar ben çok kötüyüm bacağım felaket ağrıyor.. kalkamadığım için annem eczanedeki bayanı çağırıyor o gelip vuruyor iğnemi nezman geçicek ki bu ağrı 13 gündür böyleyim

geçmiş olsun canım hayırdır inşallah ne ağrısı bu böyle, bacağın neden ağrıyor ki

kızlarr 36.haftam yarın bitio bugun ultrasonda bebiş 50cm. 2750gr.dı nasıl sizce? 38.hafta sonuna kaç kilo olur acaba ?

canım bence haftasına göre gayet iyi
benim bebişim 36 haftalıkken 2850 idi bir hafta ilerde demişti
37 hafta sonunda 3200 olmuştu
38. hafta sonunda da 3200 dedi
ya usg ölçümlerinde hata oldu ya da bebeğim son 1 haftada gelişmedi
ctesi belli olacak durumu

Kızlar belim ve kasıklarımda çok ağrım var Allah yardımcımız olsun

Allah yardımcın olsun canım doğumun yakın herhalde, Allah bir avazda kurtarsın inşallah

ne diyosun bacım mayıs bile var okadar popülersiniz

meşhur olduk demek :118:

ay kıyamam anne işte yaşı kaç olursa olsun evladının acı çekmesine dayanamıyor

canım o şişlikler bende hep oluyor bebeğin içeri sığmaya çalışırken kolunu bacağını yaslıyor merak edecek bişiy yok
ben de kullandım canım o tozdan, baya işe yarıyor, 1-2 gün içinde belimdeki dayanılmaz ağrıları geçirmişti

kızlar sizde yeşilimsi iltihaplı gibi akıntı oluyormu? wc idrara gittiğimde geliyo acaba bi anormallik olabilirmi? of doğursamda kurtulsam artık çok endişeleniyorum sağlıkla kucağıma almak istiyorum...

canım enfeksiyondur büyük ihtimal doktoruna danış bir tahlil yapılsın, tedavisi yapılsın,
kaç haftalıksın dikkat etmedim ama erken doğumu tetikliyor enfeksiyon
içini de ferah tutmaya çalış, hepimizde benzer şeyler oluyor, hamileliğin rutin sıkıntıları bunlar,
bebeğin günde 10 kez hareket ediyorsa, muayenelerinde, nstlerinde bir sorun çıkmıyorsa boşa endişelenip bebeğini de üzme
Allah hepimize kuzularımızı sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

kızlar kaç gündür sol bacağım ağrıyo ağrıyo diyodum ya?
bugün çok hafiflemiş o ağrı ne ayak?
pazartesiden beri yürüyüş yapmıyorum ondan mı yoksa doğumdan önceki enerjik durum diyolar bu o mu sayılıyor

offf bnde sıyırdım kafayı iyice

hadi biişiler yiyim ben

canikomlaaarr biz evimize geldikkk :))
herkese ayrı ayrı çok çok çokkk teşekkür ediyorum geçmişi okumam mümkün değil alıntı yapamadım :))
doğum yapanları tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün yavrularımızı..

gece biliyosunuz size iyi geceler diyip yattım eşim yoktu sabah 06.30da geldi yattı yatakta konuştuk gelceği yok sezeryan gününü ne zamana alsak falan diye çarşamba kara verelim dedik uyuduk :)ben uyuyamadım sağa dön sola dön bi karın ağrısı gaz varmış gibi ve ardından karnımdan çıt diye bi ses geldi ayağa kalkmadan doğrulmamla ılık ılık aktı ayağa kalkınca boşaldı resmen.
bide çiş kaçırıp su geldi sanıyodum önceden alalası yokmuştutamadan gidiyo zaten.su akıyo ben o ara aşkıım sil şuraları diye bağırıyodum banyodan emraha

neyse tuvalete oturdum gelmeye devam ediyo pembeye döndü hafif teyzemi aradım hastaneye geç diye banyoya girdim çıktım saçımı makyajımı yaptım hazırlandım çıktık.

doğumhaneye doktorum haber vermiş bekliyolardı hemen nst takıldı.85-90a vuruyo sancı ama ben hissetmiyorum oo ne güzel böyle birsürü doğururum diyodum
açılma 2 cm sancılar artık hissediliyo ama açıklık artmıyo.suni taktılar Allahımmm ben böyle bişey yaşamadım çok kötüydü gerçekten 30a vurunca sancı ben kendimden geçiyorum o an.dayandım bikaç saat açıklık hala aynı artık fenalaşmaya başladım tansiyon vs düşüyo kalp atışım bozuluyo.sezeryana alın dedim.hemen hazırlandı ekip anestezi uzmanı geldi spinal istiyorum dedim bu haldeyken sana spinal yapamam psikolojin bu ağrıdan sonra kaldırmaz onu dedi.kıpırdamaman mümkün değil yapılırken sancın var dedi.iyi dedim genel olsun zaten o sırada konuşcak halim kalmamıştı.

heralde suniye dayansam son anda ıkınamazdım o tükenmişlikle..

beni hazırladılar eşimle teyzemle sarıldım hüngüür foşurt ağlaya ağlaya indim ameliyathaneye..
konuşturuyolar beni panik olmamam için.sancım geliyo susun bi dk diyorum
uyandığımda kesinlikle ağrıyla uyanmıyım nolur dediğimi hatırlıyorum en son:26:
uyandığımda gerçekten ağrım yoktu ama :))
ameliyathanede uyandırdılar bitti diye kızımı sordum çok iyi dediler ama sürekli sormuşum 1 kere değil ordan kimse artık bidaha sorarsan seni burda bırakcaz dedi bana bende çok konuşma sanane demişim hatırlamıyorum doktorum anlattı sonradan
odaya çıktım yatağa geçiş zordu birazcık ama korktuğum gibi değildi ağrı pompası bağlamışlardu mucize gibi bişey çok ağrın olursa 30 dk.da bir basabiyomuşuz.odaya girdikten yarım saat sonra bastım az olan ağrımda sıfıra indi.eylülü yıkamışlar o arada.yanıma getirdiler kucağıma verdiklerinde inanamadım tutamadım kendimi çok ağladım.
bugüne kadar boşa yaşamışım anlamı yokmuş hiçbi mutluluğun eksikmişim resmen.çok farklı bi duygu anlatamıyorum şuan bile ağlıyorum :))

sonrası malum emişmeler öpüşmeler.babası gözünü kırpmadan seyrediyo 2 gündür.uykusuzuz hepimiz ama herşeye değer.sütüm çok şükür hemen geldi emdikçe arttı göğsüm boş olduğunda bile emzirdim artsın diye daha da artıcak inş..

evdeyiz artık kimliğimiz çıktı biraz önce eşim getirdi.uyuyo şuan yanımda beşiğinde :))

02.12.2013 13.48 'de 3 kilo 610 gram 51 cm doğduk teyzoşarı hastaneden çıkış kilomuz 3450 oldu şişleri inince ilk 1 hafta kilo kaybedicek dedi doktoru.
şimdilik böyle bizden haberler :)

hepinizi çok ama çok seviyorum çok teşekkür ediyorum iyiki varsınız..

ayyy ne kadar tatlııı

hadi bakalım bebnimde son 9 günüm....
heyecanla bekliyorum.. daha hastane çantam hazır değil desem ...
çok mu gamsız dersinizzzzzzzzzz..
bi türlü elim varmadı dahaa..
ESRAAA yok artıkkkk????
maşallah bu rahatlığına süpersin yaa=))hazırl ama artık bakk abartmaaa=)
çok güzel ya bayıldımm.bence çok şanslısınız onlarda şanslı bi kardeş olacak=))
çifte bayram süperrrrrrrrr

kızlar tebrik ederimmmm
allah analı babalı büyütsün..sizlere bağışlasın Rabbim yavrunuzu...
darısı geride kalan bizlere olsun...

kızlar TURKUAZVEMOR İLE LOVELYLADY DE bugün doğum yapacaktı.
lovelylady nin sanırım aniden suyu geldi..yoksa dün öyle bir şey yoktu.
2 sinide merak ediyorum.başka beklediğimiz var mıydıı???

Offf ağladım salya sümük çok sevindim senin adına... Allah Eylülüne sağlıklı mutlu güzel bir ömür versin....
Hastane nasıldı bu arada hemşireler vs:)

Resim de bekleriz bu arada:)

aaaay çok duygulandım valla bende salya sümüğe karıştım
doğuma giderken makyaj yapmana ayrıca bayıldımkısa zamanda toparlanman dileğiyle canım...

ay ağladım resmensizi az çok takip ediyorum özellikle seni çok seviyorum gizem gelip gidip bakıyodum kaç gündür hastaneden çıktımı nasıl iyimi diye.
maşallah ikinizede ay ben çok kötü oldumcanım benim bebeğinle eşinle öyle bir hayatın olsunki hergünün birbirinden güzel geçsin Allahım sağlıklı uzun ömürler versin.

kızlar az önce kahverengi akıntım gelmiş sümüğümsü yapıda. benim şimdi ne yapmam lazım yaa ilk bebeğim olacak evde de ustalar falan var :S eşim çalışıo :S harekete mi geçsem bilemedim :S doğum başlar mı acaba :S

Bence doktoruna telefon aç canım onun yönlendirmesine göre doktora gidersin evdeki iş hallolur bir şekilde... Panik yapma...

gizemcim çok geçmiş olsun :) çok sevindim adına evdesiniz çok şükür bundan sonrası daha güzel daha kolay geçer inş.
memişlerde yara olmaz inş soğan fln diyodun yapabildin mi?
Allah yardımcınız olsun bizlerede dua edin anam denizle aynı gün olsun istiyodunuz nasibiniz böyleymiş bak ikinizinde aynı gün oldu

kızlar TURKUAZVEMOR İLE LOVELYLADY DE bugün doğum yapacaktı.
lovelylady nin sanırım aniden suyu geldi..yoksa dün öyle bir şey yoktu.
2 sinide merak ediyorum.başka beklediğimiz var mıydıı???

bide tezcell vardı galiba anılım tm hatırlayamadım şimdi kafam bi dünya

Bence doktoruna telefon aç canım onun yönlendirmesine göre doktora gidersin evdeki iş hallolur bir şekilde... Panik yapma...

ay canım yaa korktum biraz ama eşimi endişelendirmek istemiyorum. annemler de dışarı çıktı yaa daha dün doktora gitmiştim onun rahatlığı vardı üstümüzde :S off

canım sen çatı muayeneni ne zaman olmuştun ne demişti doktorun?

ben pazartesi günü oldum doktorum yumuşama ve açılma var demişti o gün ve ertesi gün benimde kırmızımsı sümüğümsü lekelerim gelmişti doktorum muayene ettik ya kurcalayınca nişanın düşmüş olabilir dedi telaşe etme sancın yoksa ama doktorunu ara söyle haberi olsun...

dün oldum muayeneyi hasene. tahmin ettim zaten. ama bilgi vermedi ki körolası :) sadece bebek çıkar ordan dar değil demişti. sancım yok da biraz sırtımda gerginlik var adet gibi işte. dün sancı da vardı nstde zaten

yaaaaa
kuzum yine ağladım ama bu çok güzel bir ağlamaydı resmen biraz daha yazsaydın yaa dedim çok keyifliydi
dün eşim biz eylülde tanıştık eylülde evlendik oğlumuz eylülde oldu kızımızda eylül olsun dediğinde sen geldin aklıma eylülün geldi gözümün önüne son ultrason fotoğrafıyla bişeyler canlandırmaya çalıştım çokk dua ettim rabbim kabul etsin
sizi birbirinize bağışlasın allahım mutluluğunuz hiç bozulmasın hayırlı bir evlat olsun inşallah
seni çok seviyorum cnm eylülün fotoğraflarınıda sabırsızlıkla bekliyorum

doğum yapan annişler
nar suyu hurma zemzem suyu olayını ne yaptınız merak ettim :26:
ben çok kararsızım ya yapma diyen o kadar çokki sizden fikir alalım

sen ara doktorunu konuş dün muayene olduğunu doktorun neler söylediğini söyle yani çatın ile ilgili yaptığı yorumu söyle...

dün geldiğinde kırmızılık varmıydı çamaşırında? yada doktorun eldiveninde gördün mü? ben görmüştüm

ama olsun sen doktorunu ara şiddetli bi sancım yok şimdilik dersin bilgilendirmek için aradım de yeter ben öyle yaptım bak hala bişiyim yok

saat 1 den beri 10 dk da bi gelen kasılmalarım var ama kaç gündür böyleyim düzensiz kasılmalar benimkiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…