2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
sen ara doktorunu konuş dün muayene olduğunu doktorun neler söylediğini söyle yani çatın ile ilgili yaptığı yorumu söyle...

dün geldiğinde kırmızılık varmıydı çamaşırında? yada doktorun eldiveninde gördün mü? ben görmüştüm

ama olsun sen doktorunu ara şiddetli bi sancım yok şimdilik dersin bilgilendirmek için aradım de yeter ben öyle yaptım bak hala bişiyim yok

saat 1 den beri 10 dk da bi gelen kasılmalarım var ama kaç gündür böyleyim :KK70: :KK70: :KK70: düzensiz kasılmalar benimkiler

dün yoktu canım yaa ama düzensiz ağrılar oldu. ama öyle şiddetli değildi. yattım yürüdüm falan geçti. gece de gelip geçti öylece. eşimi aradım toplantıdaymış çıkınca arayacak beni. ev müsait olsaydı duşa falan girerdim. sakince bekleyeceğim şimdi. doktorun numarası da yok zaten bende.

dün yoktu canım yaa ama düzensiz ağrılar oldu. ama öyle şiddetli değildi. yattım yürüdüm falan geçti. gece de gelip geçti öylece. eşimi aradım toplantıdaymış çıkınca arayacak beni. ev müsait olsaydı duşa falan girerdim. sakince bekleyeceğim şimdi. doktorun numarası da yok zaten bende.

sakin ol sancın suyun yoksa panik yapmana gerek yok... bendede doktorumun numarası yok hastaneyi aradımda ulaşıp konuşabildim ancak o da asistanı ile kendisi o sırada meşgulmüş asistan kız hemen gelin dedi nere geleyim sancım yok bişiyim yok dedim o zaman sordu doktora o da öyle demiş... panik yapma sakin ol canım :KK70:

Merhaba ara ara paylasimlarinizi okuyorum bu mesajinoza cevap yazmak istedim 4 sene once kadinlar kulubunda bebek dogar dogmazcagIna nar sIkIn bebegin gaz sancisi olmaz diyorlardi vd dneyip cok memnun kaldiklarini soyleyenler vardi bende dogum cantama koydum ve kizim dogar dogmaz anne sutunden once 2 tanecik narin suyunu kizimin agzina sIktik ve ben kizimda neredeyse hic gaz sancisi cekmedim sonra neredeyse her bebek bekleyen tanidiklarima akrabalarima soyledim bi kuzenim yapti oda cok memnun kaldi birde kızkardeşi m ve yigenimde de gaz sancisi neredeyse olmadi simdi 2.bebegime hamileyim nari tekrar koyacagim dogum cantama.
doğum yapan annişler
nar suyu hurma zemzem suyu olayını ne yaptınız merak ettim :26:
ben çok kararsızım ya yapma diyen o kadar çokki sizden fikir alalım :KK34:

Merhaba ara ara paylasimlarinizi okuyorum bu mesajinoza cevap yazmak istedim 4 sene once kadinlar kulubunda bebek dogar dogmazcagIna nar sIkIn bebegin gaz sancisi olmaz diyorlardi vd dneyip cok memnun kaldiklarini soyleyenler vardi bende dogum cantama koydum ve kizim dogar dogmaz anne sutunden once 2 tanecik narin suyunu kizimin agzina sIktik ve ben kizimda neredeyse hic gaz sancisi cekmedim sonra neredeyse her bebek bekleyen tanidiklarima akrabalarima soyledim bi kuzenim yapti oda cok memnun kaldi birde kızkardeşi m ve yigenimde de gaz sancisi neredeyse olmadi simdi 2.bebegime hamileyim nari tekrar koyacagim dogum cantama.

çok tşk ederim :KK71:
bende çantaya koymayı düşünüyorum oğlumda çok çektim gaz sancısından hatta belki yararı olur diye nar çıktığından beri sıkıp nasr suyu içtim sürekli
bende denemeyi düşüyorum inşallah işe yarar :nazar:
inşallah hayırlısıyla kavuşursunuz miniğinize hayırlı doğumlar :KK16:

ay negüzel hikaye buuuuuuuuuuuuuuu:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Teşekkür ederim canım :KK54: çocuk özlemi ve anne olamamak çok kötü bir his rabbim hiçbir kadına yaşatmasın bu duyguyu isteyen herkesede nasip etsin Allahım... şu an hastanelerde o kadar çok anne olmak isteyen arkadaşlarımız varki rabbım hepsine anne olmayı nasip eder inş. ben 2 sene uğraştım oldu sonunda ikinciside tedavisiz plansız oldu çok şukur Allahıma yavruma bakıp bakıp şükür ediyorum :KK16:

Ben tavsiye ederim 2 damla nar suyunun bir zarari olacagini düşünmüyorum. Amin inşallah sagolun.
çok tşk ederim :KK71:
bende çantaya koymayı düşünüyorum oğlumda çok çektim gaz sancısından hatta belki yararı olur diye nar çıktığından beri sıkıp nasr suyu içtim sürekli
bende denemeyi düşüyorum inşallah işe yarar :nazar:
inşallah hayırlısıyla kavuşursunuz miniğinize hayırlı doğumlar :KK16:

kızlar bende aldım kızımı kucağıma epidural anestezi oldum çok memnun kaldım çok güzel geçti çok şükür. kızıma 2800 demişti doktor 2850 gr doğdu evimzdeyiz öpüyoruz sizi:KK16:

kızlar sizde yeşilimsi iltihaplı gibi akıntı oluyormu? wc idrara gittiğimde geliyo acaba bi anormallik olabilirmi? of doğursamda kurtulsam artık çok endişeleniyorum sağlıkla kucağıma almak istiyorum...
yeşilse dediğin gibi enfeksiyn vardır cnm.bence teest yaptırman lazım.doğum esnasında sıkıntı yaşamaman için ilaç başlayabilir dr un
Ne güzel herkes hemen hemen tarihini belrlemeye başladı... Bu belrsizlik öldürcek beni:KK52:
BENİ DEEE=///
doğumdaşlarım bir sürü sayfa birikmiş tek tek okumayı o kadar çok istiyorum ki ama işyerindeyim, ne zaman ne de ortam müsait olamadığı için okuyamıyorum.. eminim çok güzel doğum hikayeleri vardır. ..
canım sen nasıl oldun var kı gelişme iyileşme falan?
bide tezcell vardı galiba anılım tm hatırlayamadım şimdi kafam bi dünya:KK52:
evet di mi ya nasıl unuttum cancağzımıııı....
lovelylady ok iyiymiş.normal yapmıi almış kızını kucağınaaaaa=(((
kızlar bende aldım kızımı kucağıma epidural anestezi oldum çok memnun kaldım çok güzel geçti çok şükür. kızıma 2800 demişti doktor 2850 gr doğdu evimzdeyiz öpüyoruz sizi:KK16:
tebrik ederiz cnm....Rabbim size bağışlasın evladınızıı...Gözünüz aydın tekrar tekrar...

Canım benim sana önerim su ! En iyi gelen şey su ama öyle 3 -4 bardak değil en az 10 -12 bardak içeceksin . Ben bu şekilde çok şükür hiç kabızlık yaşamadım . Hamilelik öncesi böyle bir sorunum olmasına rağmen ...
cnm bende de var kabızlık ..
suyle geçseydi bende geçerdi çünkü ben günde 6 litreye kadar su içiyorum=////
patlamak üzereyim=)

evet di mi ya nasıl unuttum cancağzımıııı....
lovelylady ok iyiymiş.normal yapmıi almış kızını kucağınaaaaa=(((..

anaaaaammmm valla aralık bi geldi pir geldi anıl :KK70: çok geçmiş olsun Allah analı babalı büyütsün inş.

sen nasılsın bugün var mı bi değişiklik? benim aksayan bacağım düzeldi gibi yoksa bu bir işaret mi ? :KK70:

Allah analı babalı büyütsün canım çok geçmiş olsun....:KK16:

canım gözünaydın:KK54: :KK54::KK54: çok az kaldı Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah... bu senin 2. mi 3. bebeğin mi? seninle konuşmuştuk önce ama benim test sonuçlarım çıkmamıştı ozaman sonuçlarım geldi temiz ama bi genimde mthrf c677t heterezigot çıkmış..senin nasıldı? inşallah çok kolay bir doğum olur.:KK16::KK16:

Canım benim 3. bebeğim bendede gen mutasyonu var mthfr 1298 olarak , iğne kullandım ve folik asit kullandım.

Guzel dileklerin icin tesekkur ederim, inşallah sende saglıkla kucagına alırsın bebeğini..

Merhaba kizlar bende 03/12/2013 te oglum Eymeni kucagima aldim kilomuz 3690 gr boyumuz 52 cm masallah ikimizde iyiyiz ama sutumuz gelmedi simdilik ins en kisa zamanda sutumde gelir simdilik boyle Allah bekleyen tum arkadaslarin yardimcisi olsun darisi sizlerin basina

ayyy maaşallah canımm.. sütünde gelecek sürekli emzir...

hadi bakalım bebnimde son 9 günüm....
heyecanla bekliyorum.. daha hastane çantam hazır değil desem ...:KK17::KK17::KK17:
çok mu gamsız dersinizzzzzzzzzz..:KK17::KK17::KK17:
bi türlü elim varmadı dahaa..

Benim de sezaryen e bir hafta var ama hastane çantam hala hazır değil:-) daha doğrusu koyacaklarim parça parça ayrı yerlerde.. Bugün bez işini de halledip çantamı toplayayim diyorum bakalım;-)[/QUOTE]

ben biraz önce koydum bakalım bişeylerrr
:KK52:

kendime
2 pijama tk.
2 kilot yüksek bel.. sezaryanda çok iyi oluyor anne donları:KK52:
1 atlet
terlik
tuv. kağıdı
2 orkid
hasta bezi orda satılıyor allırız ordan.
çorap

bebek için
ilk gün giyeceği takım
2 yedek takım
2 çorap
2 içlik patikli alt yani
8 tane bebek bezi
1 yelek
1 hırka
2battaniye

ayrıca süslü bi tane pike takımı koycam fotodad iyi çıkıyorr:KK52:

aklıma geldikçe koyarım başka şeyler

slm kızlar bende geçen yıl aralık annesi olacaktım maalesefki ikizlerimi 21 haftalıkken kaybeettim ama allahın izniyle bu yıl aralık annesi olacam inşallah son 23 günüm kaldı ama arada sancılar yokluyor lütfen birbirimize dua edelim hepimi sağsalim kucağımıza alalım bebişlerimizi

Canım kötü şeyler yaşamışsın, ama bu defa eminim herşey çok güzel olacak
Kendim için her dua ettiğimde benle birlikte tüm hamilelere, doğum yapan yapacak herkese dua ediyorum
İnşallah sağlıklı kolay doğumlar yaşarız

canım sağolasın siteyi buldum sonunda
usg de 3200 çıkmıştı bu sitede 3400 gösterdi bakalım hangisi tutacak

canikomlaaarr biz evimize geldikkk :))
herkese ayrı ayrı çok çok çokkk teşekkür ediyorum geçmişi okumam mümkün değil alıntı yapamadım :))
doğum yapanları tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün yavrularımızı..

canım gözünaydın, Allah analı babalı büyütsün, uzun ömürler versin pamuğuna :KK16:

kızlar az önce kahverengi akıntım gelmiş sümüğümsü yapıda. benim şimdi ne yapmam lazım yaa ilk bebeğim olacak evde de ustalar falan var :S eşim çalışıo :S harekete mi geçsem bilemedim :S doğum başlar mı acaba :S

canım büyük ihtimal nişanın gelmiş ya da çatı muayenesinden de olmuş olabilir
ağrın sancın yoksa ve bebeğinin hareketleri normalse biraz bekle bence

Canım benim 3. bebeğim bendede gen mutasyonu var mthfr 1298 olarak , iğne kullandım ve folik asit kullandım.

Guzel dileklerin icin tesekkur ederim, inşallah sende saglıkla kucagına alırsın bebeğini..

esterya Allah bağışlasın canım bebeklerini bebeklerinden önce düşüğün var mıydı canım?

ayyy maaşallah canımm.. sütünde gelecek sürekli emzir...

Benim de sezaryen e bir hafta var ama hastane çantam hala hazır değil:-) daha doğrusu koyacaklarim parça parça ayrı yerlerde.. Bugün bez işini de halledip çantamı toplayayim diyorum bakalım;-)

ben biraz önce koydum bakalım bişeylerrr
:KK52:

kendime
2 pijama tk.
2 kilot yüksek bel.. sezaryanda çok iyi oluyor anne donları:KK52:
1 atlet
terlik
tuv. kağıdı
2 orkid
hasta bezi orda satılıyor allırız ordan.
çorap

bebek için
ilk gün giyeceği takım
2 yedek takım
2 çorap
2 içlik patikli alt yani
8 tane bebek bezi
1 yelek
1 hırka
2battaniye

ayrıca süslü bi tane pike takımı koycam fotodad iyi çıkıyorr:KK52:

aklıma geldikçe koyarım başka şeyler[/QUOTE]

benim çantam hazır paylaşayım belki işe yarar

kendim için

2 pijama tk
2 atlet
3 kilot
2 emzirme sütyeni
terlik
çorap
tarak
orkid hastabezi ve tuvalet kağıdı
göğüs pedi ve kremi
fotoğraf makinesi

bebek için
1 adet 10 lu hastane çıkışı
2 adet 5 li hastane çıkışı
2 adet çıtçıtlı body
1 adet battaniye
çorap
emzik biberon
varsa sizde kundak battaniye malum havalar ççok soğuk çıkışta işe yarar

bu kadar yeterli bence fazla yük yapmaya gerek yok

Hayırlı olsun kızınız... Sağlıklı mutlu güzel bir ömrü olsun:):nazar:

evet canım iki kere hamile kaldım ve kalbi atmadı bebeklerin

sonra 3 bebeğindede iğne kullanıp kucağına aldın doğru mu anladım öncesi 2 düşük araştırılınca çıktı...hangi iğneyi kullandın bide corasprinde kullandın mı tek iğnemi kullandın 3ündede canım? çok sordum biliyorum ama kusura bakma seni görmek umut oluyor bana bunu yaşamayan anlamaz çünkü...bide benim heterezigot senin heterezigot muydu yoksa homozigot muydu?

Son düzenleme:
Canım kötü şeyler yaşamışsın, ama bu defa eminim herşey çok güzel olacak
Kendim için her dua ettiğimde benle birlikte tüm hamilelere, doğum yapan yapacak herkese dua ediyorum
İnşallah sağlıklı kolay doğumlar yaşarız

canım sağolasın siteyi buldum sonunda
usg de 3200 çıkmıştı bu sitede 3400 gösterdi bakalım hangisi tutacak

canım gözünaydın, Allah analı babalı büyütsün, uzun ömürler versin pamuğuna :KK16:

canım büyük ihtimal nişanın gelmiş ya da çatı muayenesinden de olmuş olabilir
ağrın sancın yoksa ve bebeğinin hareketleri normalse biraz bekle bence

evet canım halen etkisinden kurtulamadım yaşadıklarımın bende hep dua ediyorum allahım kimseyi evladıyla sınamasın ya sanki bugün yarın doğum yapacakmışım gibime geliyor sancılar artıyor gitgide allah hepmizin yardımcısı olsun bir avazda kurtuluruz inşallah

X