2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
sobeeeeeeeee yakalandınız gizem hanım umarım sende eylül hanımda iyidir güzelim kendinize çok iyi bakın bizide unutmayın merakta bırakmayın
hadi hayırlı olsun bak başlaıyor demekki doğumun 10 dk aya mı düştü şimdi
kız belli olmuyoki 10 dk dan sonra 20 ye çıkıyo sonra 5 e düşüyo bende anlamadım değişik bişiler oluyo daha tam başlamadı galiba

amin canım seninkide inş. bilmem olabilir erken gelmeye çalışmasına delalet edebilir ama sadece çalışma olarak kalmış

nişanımız geldi artık 2-3 günümüz var galiba bveis yani burcu nişanı geldikten ne kadar zaman sonra doğuma gitmişti aceba? ama kişiden kişiye göre değişir sanıyorum ki

ya benimde bebeğim aşırı hareket ediyor 2 gündür, düzenli olarak karnımda portakal büyüklüğünde sertlikler oluyor. bugun nst ye gitsemmi acaba diyorum
valla canım senin daha zamanın var ama erken gelme ihtimali varsa neden olmasın?

hastane yakınsa imkanın varsa gitmekten bi zarar gelmez herhalde... ama benim yaşadığım bu kasılmalar düzenli değil bi saat 10 dk ara ile oluyo bi saat 20 dk değişiyor... bazılarınıda ben hissetmiyorum belki...
Allah yardımcın olsun canım hakkımızda hayırlısını kolayını nasip etsin inş.

kız ben sabah kalktım çamaşırımda kocaman şöle gibi duran bişi var kırmızılı dedim bu kesin nişan

sonra tuvaletimi yaptım silinirken bi tomar daha geldi oöyle kırmızmsı şeyden... dünkisi muayeneden olsa bile bu kesin nişan dedim işte dk ölçüyorum ama düzensiz 10 dk ara ile gelen 3 kasılma oluyorsa sonra 20 dk olabiliyor 5 er dk araya düşebiliyor yani 20 den başlayıp 5 e düşen bişi yok henüz karışık yada ben anlamıyorum gülümmmmmmm

kızlar biz de kontrolden geliyoruzz...sancım çıkmadı gene...bekliyoruz... bebeğim de 3700gr olmuş boyumuz da 53 cm

İkimiz sancı düzenli mi değil mi diye bakınırken doğuruvereceğiz:)))

Kızlar bu arada Papatya doğurdu mu yoksa diye soruyordunuz, hatun alışverişte geziyor, daha doğurası yok:)))

Canım kafana takacagına dr nu arayıp sor istersen rahat edersin dr ancak seni net bilgilendirir yada kotrole git için rahat etsin dun gıttım dıye gıtmemezllık etme

kızlar çamaşırlarımı yıkadım onları asıcam ama balkona asmayım dimi çamaşırlığa asayım bu saatten sonra dışarı assamda bi faydası olmaz bi saat sonra içeri alıcam zaten

Herkese selamlar ben kızımla kavustum sukurler oldun.3400 gr;51 cm usg ile uyumlu geldi.henuz sutum az sadece yalanıoruzzz ama olsunnn.darısı hepinizin basınaa inş

Canlarim siz simdi uyurken ben de tarifi mümkün olmayan bir manzara izliyorum. .
Bebisimiz 2/12/13 saat 17.45 te dünyaya geldi
Tüm dogumunu bekleyen arkadaşlarıma hayirlisiyla kavusmalarini diliyorum...
Tebrik ederim ikinizide allah anali babali saglikla buyutmek nasip etsin
arkadaslar suyum geldi hastanedeyim sancim var dua edin
Hadi hayirlisi cnm allah kolay agrisiz sizisiz bir dogum nasip etsin
Oğlumu yoğun bakıma aldılar sütümde yok neredeyse:-(sarılık sürekli yükseliyor kızımda aynı olmuştu.kaç gün sürecek bilmiyorum dua edin nolur:-(mama veriliyor sütüm daha gelmediğinden.

Cnm uzulme en fazla 2 gun kuvezde kalir mavi isikta tutuyorlar bebegi.benim bebegim 1 gun kaldi seninkide oyle olur insallah.yalniz cnm sutun olmasa bile sutunu sag makinayla ihmal etme az da olsa yavas yavad gelir sutun bunu kendine dwrt etme sakin bebekte mamaya alisir diye dusunme cunku hemen alismiyorlar.

Canım bende aralık annesiyim takip ediyorum ama yazmaya fırsat bulamadım bence sen bunu doktoruna haber ver nişan değil plesentadan geliyorsa Allah korusun geç kalma nolur doktora söyle korkutmak için değil ama temkinli olmakta fayda var. Yazıp yazmamayı çok düşündüm ama dünden beri epey kanadın sanırım bekleme lütfen

İkimiz sancı düzenli mi değil mi diye bakınırken doğuruvereceğiz:)))

Kızlar bu arada Papatya doğurdu mu yoksa diye soruyordunuz, hatun alışverişte geziyor, daha doğurası yok:)))

hehehe banada öyle geliyor keşke kaşla göz arası olsa hiç bişi anlamadan hayırlı yolla kolayca hayırlısı ile inş canım çok korkuyorum ben doğum anında çok panik yapmaktan korkuyorum

Canım kafana takacagına dr nu arayıp sor istersen rahat edersin dr ancak seni net bilgilendirir yada kotrole git için rahat etsin dun gıttım dıye gıtmemezllık etme

ya ne dicek gel dicek sonra bidaha açılma muayenesi yapıcak buda daha beter doğumu tetikler diye gitmek istemiyorum ağrım yok sızım yok bebeğimin hareketleri yerinde diye gitmek istemiyorum... hem uzak hastanem hemde doğum başlamış yatışını yapalım deseler o kadar saat aç kalmak istemiyorum ne biliyim bi sürü şey düşünüyorum:26:
ama nişandı o bence jölemsi bişiydi çünkü başka ne olabilir ki? :)
http://............/dosyalar/fetalweight.html
ama bu sitedeki ölçüme göre 3800küsur çıkıyo bilemicem artık
bpd:101
ac:340
fl:76
ooo maşşallah benimkininde BPD ölçüsü 96.3 müydü neydi bence büyük haftasından büyük gösteriyor kafayı
ac ve fl ölçüleri ne? onu bilmiyorum işte ben

est canım ne demek tabikide düşüncelerimizi paylaşacağız... ufak ufak lekeler geliyor sadece öyle ped komalık bi kanama söz konusu olmadı adet döneminki gibi... çamaşırıma peçete koymuştum ona hafif bulaşan bişiler oluyo o kadar o da çok sayılır mı?:26:

ooo maşşallah benimkininde BPD ölçüsü 96.3 müydü neydi bence büyük haftasından büyük gösteriyor kafayı
ac ve fl ölçüleri ne? onu bilmiyorum işte ben

ac karın çevresi...fl de uyluk kemiği..fl'yi 7 ile çarpınca bebeğin boyunu veriyo ve bu yazdığım sitede de bpd ve ac'yi girince tahmini ağırlığını veriyo

bizim haftasından çok çok büyük zaten

Maşallah canım sende sona yaklaştın kuzunun da maşallahı var

Canım geçende doktorum bana nişan olursa haber ver mutlaka dedi bi gebe plesenta dekolmanını nişan diye haber vermemiş ama çok şükür birşey olmamış bana da sakın bekleme haberim olsun dedi sen bi görün içimiz rahat etsin canım bence az öyle bişi olsa çok kanar heralde

hımmm evet aşağı yukarı benimkiyle :))

benimkinde
BPD:96.7
FL:76.7
AC:333.8 yazıyo 39+0 dayım ama dünkü ölçümler bunlar ben bu siteye girmeye çalıştım giremedim ki?

e napıyım o zaman arıyımmı yani? offff heycanlandım karnım ağrıdı heee

Doğumdan önce usg kiloyu soranlar olmuş alıntı yapamadım arkadaşlar
Doğumdan 10 gün önce flan 3300 e yakındı
Doğumdan iki gün önce 3100 e yakın çıktı hatta kağıda baktım sonradan 3040 flan dı galiba
İki gün sonra bi doğdu 4020
Nerdeyse bi kilo var arada şaka gibi :26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…