2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Ayyy Deniz hadi gozun aydin ne guzel artik normal dogumu garantiledin gibi bisey bugun bizimde kontrol umuz vardi oglusum 3800 gr olmus dr sali gunu hazirlikli gel bebegin pozisyonuna gore suni sanci ile ya sezeryanla alcak yani her kosulda 3 aralikta olucal ins hayirlisiyla ama ben normal dogum istiyorummm dua edin arkadaslar

sedacım o kdr cok 4 kg bebegı normal doğumla kucağına alan annnenın hıkayesını okudum kı
artık korkmuyorum...
bencede dene olmazsa sezeryane gırersın
bende aynen oyle yapıcam.. dr um benı cok rahatlattııı
sagolsun..

ben migrosta organik buldum cano
böğürtlen çayınıda ordan aldım doğadan marka mı ne
bi fincana iki tane koydum 2 günde 3 kere içtim

ay burcu senın kalça ağrın cok fecii yaaa
bene ınanırmısınn kukumun ağrısından mahfola mahfola yurudum kemıklerımın sesını duyuyordum resmen
arada oturuyorum banklara fln hızlıda degıl zorlanmadan yuru arkadaşım
kalçanı zorlama

bırde burcu bızım bebeler erkek yaa daha iri oluyorlar halıylee doğsunlar yaa artıkkk

Ay o zaman onlardan aliyim ben yaa
İçim hemen

Zati hızlı yürümek kim ben kim kuşuuumm ananem bnden hızlı yürür :KK9:
5 dakikalık yol yarım saat bana
Benle yürüyene fenalık geliyo
Kalçm öyle acıyoki
Erkek çocuğu taşımak zormuş galiba dediğin gibi
Yada bünye meselesi bilemiyorum :KK14:

sedacım o kdr cok 4 kg bebegı normal doğumla kucağına alan annnenın hıkayesını okudum kı
artık korkmuyorum...
bencede dene olmazsa sezeryane gırersın
bende aynen oyle yapıcam.. dr um benı cok rahatlattııı
sagolsun..
Ben kilosundan korkmuyorum canim da benim hic sancim yok ve kafasi cok yukarda bu sekilde suni sanci da ise yaramaz dedi dr sali son defa alttan bakicak biraz olsun kanala girdiyse suni ile denicez Allah senin de yardimcin olsun ins hersey yolunda gidr oglusumuzu saglikla kucagimiza aliriz

Arkadaskar nisan annesiyim sizin topicde gezinirken dikkatimi cekti.. 5lt su fazla biraz.. fazla su icmek suz zehirlenmesi yapiyor. Sekersiz seker diye bi rahatsizlik var. Ilk semptomlari 5lt ve fazlasi su icmek. Bu hastalikta beyindeki hormon salgilatan bezde iltihap vb bir sorun oluyor. Bazi hormonlara salgiilanma emri gonderilemiyor dolayisi ile. Cok susamak da ondan. Bobreklerin su tutabilmesi icin bazi hormonlar gerekli.. su tutumu olmayinca sureekli su icme ihtiyaci hissediliyor... Sonraki evrelerde yani ilerlerse vucut hic bir hormonu salgilayamaz hale geliyor ve disardan hormon takviyesi gerekiyor.. amacim korkutmak degil bir yakinimin basina geldi daha yeni ve cok zor tespit edildi.. tani konulana kadar is isten gecmisti.. her ihtimale karsi doktorunuza bu bhastalik olabilirmi acaba diye sorun lutfen ve ona gore tetkikler yapilsin.. allah korusun..

anlattığınız gibi durumdan da şüphelendi doktorum. iki ayda yapılmayan test kalmadı. çok şükür hiç bir şey yok :)

anlattığınız gibi durumdan da şüphelendi doktorum. iki ayda yapılmayan test kalmadı. çok şükür hiç bir şey yok :)

Gozunuz aydin..
Papatya yuzunde felcden bahsetmis galiba o nedenle biraz endise ettim..
Bi sekilde beynin hormon salgilatan o bolgesi zarar gormus olabilir..
Malesef iyilestirici bir tedavisi yok diye biliyorum ve hergun onlarca hap yutup, belirli araliklarla hormon igneleri vuruluyor.. umarim papatyanin da test sonuclari temiz cikar..

bırde burcu bızım bebeler erkek yaa daha iri oluyorlar halıylee doğsunlar yaa artıkkk

Eylul kiz haliyle niye boylee yaa abim dogsun benle spora gelsin diye dalga geciyo :KK70:. Dun ultrasonda bayadiir ilk kez yuzunu gorduk yanaklarindan kadin bakamadi bi yanak var benim popoyla yarisir burun minicik agzini acip kapatiyoduu :) bide cok gobekliymis kafa capi normal ama gobekli dedi doktor:)

akıntı yoğunlaşıyor zaten galiba son ayda bendende yumurta akı gibi ne sarı ne beyaz sümügümsü bişey geldi nişan olabilirmi sizce

Sanmıyorum canım nişan kırmızı pembe oluyomuş direk anlaşılıyomuş diyolar
Sendeki hepimizde var ben de önemsememiştim o yüzden ama çatıma bakarken dr farketti fitil verdi yolları temizler dedi

napiyim miracım yaaa
bnm derdım pazar gunu olmasın h içi olsunda kadında bende rahat edeyım..
ekibi hafta içi gunduz orda cunku
kendısı hemen geliyor gecede olsa
ama o ekıpte olsun raat et ıstıyorum deyıp duırdu hep
hayırlısı neyse o olsun hepımıze...
sen normal mı düşünüyorsun

Haklısın canım inşallah pazartesiye kadar bekleyecek Ali....
Ben normal düşünüyorum istiyorum bugün doktorum çatı muayenemi de yaptı... Çatımın bir tarafı bayaa dar diğer taraf uygun... Bebeğin gelişine göre karar vereceğiz şimdi net diyemiyorum dedi... Bakacağız artık...

Haklısın canım inşallah pazartesiye kadar bekleyecek Ali....
Ben normal düşünüyorum istiyorum bugün doktorum çatı muayenemi de yaptı... Çatımın bir tarafı bayaa dar diğer taraf uygun... Bebeğin gelişine göre karar vereceğiz şimdi net diyemiyorum dedi... Bakacağız artık...

Ay o nasıl oluyormuş ya ilk kez duydum
Neyse insallah hangisi hayırlı ise o olsun cnm
Biz naparsak bos aslinda bi yerde Allahin yazisi

Ay o nasıl oluyormuş ya ilk kez duydum
Neyse insallah hangisi hayırlı ise o olsun cnm
Biz naparsak bos aslinda bi yerde Allahin yazisi

Valla bri tarafı işte nasıl oluyorsa artık bayaa fenaydı zaten çok da canım acıdı... Öyle valla hepimizin hakkında hayırlısı neyse o olsun...

çok çok geçmiş olsun allah en kısa zamanda iyilikle sağlık versin inşallah.
ben son 2 aydır inanılmazın üstü işte böle 5 litre flan ki geçiyodur su içmeye başladım.
doktor ilk şeker dedi sonra ondan bişi çıkmayınca bir sürü test falan.
bence sağlığınla ilgili bişi değildir bu aşerme gibi bişi. yani çikolata nasıl ister insanın canın benim canım su istiyor :)
üzülme kafana takma moral herşeyden önce gelir herşeye iyi gelir.
hamilelikte yaşanan sorunların hepsi hamilelikle biticek.
Çok çok geçmiş olsun bebişinle sağlıkla mutlu ol :)
hepimiz canım çok teşekkür ederim
ama dediğin çok mantıklı belki bende suya aşeriyorum yani.gerçi aş erme dönemimiz geçmedi mi??
ay bilememdim sorular sorularrr soruular=)
benimde hemen şekerime bakıldı ama benim de hiç sorun çıkmadı.içiyorum amannnn sefam olsunn=))
bende öyle düşünüyorum artık, yinede bu adamdan randevu alacam bakalım birde gidip biz görelim. eşimde diyor gidelim doktorla tanışalım içimize sinmezse birdaha gitmeyiz diyor. doktor doktor gezerken doğurmam inşallah..
benim eşimde aynısını yapıyor, arkamdan itekliyor birde hadi aşkım yapabilirsin kalkacaksın diye dalga geçiyor :KK19:.
benim dün gece kulağımdaki ses hat safhadaydı, hiç uyuyamadım ve sinirlerim bozuldu oturdum hıçkıra hıçkıra ağladım, eşim zorla sakinleştirdi. kan tahlili yaptırmıştım tahlil sonucumda enfeksiyon çıktı, haftaya yine nörologa gidecem, bu sefer MR çektirecem sanırım. Özel Mr merkezlerini dolaşıp hangisi çekiyorsa ona çektirelim diye düşünüyoruz. çünkü önceki nörologun gönderdiği MR merkezi çekmemişti.

Bide beni tıp fak. hastanesindeki nörolog aradı, sizi merak ettim nasıl oldunuz ne yaptınız tekrar gelmediniz ben size MR çektirmeyi düşünüyorum falan dedi.. çok şaşırdım bir devlet hastanesindeki doktorun bu şekilde ilgili olmasından. numaramıda hastane kayıtlarından babamın tlfnunu bulup onu arayıp ondan almış.
vay vay vay vay
gerçekten alkışalanacak bir davranış
hemde devlet hastanesi.çok iyiymiş
bana hiç bir yer çekmiyor MR
ne kadar tezatlar di mi
tıp içinde bu olmamamlı işte
heer işte olmalı ama tıpta asla olmamalı

Gel ben süriyimmmm o zmn :)))

Sol kulunç deme bana şimdi bnmki masaj yaptı
Bi pok değişmedi. Anılla onu konuşuyorduk bizde şimdi
Gidip masaj yaptcaz dogumdan sora
Ama bnmki tedavilik Cnm hep var cunku
Benim iki üç günde bir oluyo ni hafta sürüyo son bi aydır Allah yardımcımız olsun

Nişan geldi kızlar Dr umu arayıp hbr veriiim mi :KK14:
Kız ay görünce nasıl heycanlandım dedim bu saate kdr gitmiştir doğuma ama daha sancın gelmedi galiba heee? Ayy Allah hayırlı ve kolay bi şekilde olmasını nasip etsin inş canım arkadaşım çok öptüm seniiii:)))

Arkadaskar nisan annesiyim sizin topicde gezinirken dikkatimi cekti.. 5lt su fazla biraz.. fazla su icmek suz zehirlenmesi yapiyor. Sekersiz seker diye bi rahatsizlik var. Ilk semptomlari 5lt ve fazlasi su icmek. Bu hastalikta beyindeki hormon salgilatan bezde iltihap vb bir sorun oluyor. Bazi hormonlara salgiilanma emri gonderilemiyor dolayisi ile. Cok susamak da ondan. Bobreklerin su tutabilmesi icin bazi hormonlar gerekli.. su tutumu olmayinca sureekli su icme ihtiyaci hissediliyor... Sonraki evrelerde yani ilerlerse vucut hic bir hormonu salgilayamaz hale geliyor ve disardan hormon takviyesi gerekiyor.. amacim korkutmak degil bir yakinimin basina geldi daha yeni ve cok zor tespit edildi.. tani konulana kadar is isten gecmisti.. her ihtimale karsi doktorunuza bu bhastalik olabilirmi acaba diye sorun lutfen ve ona gore tetkikler yapilsin.. allah korusun..

Gozunuz aydin..
Papatya yuzunde felcden bahsetmis galiba o nedenle biraz endise ettim..
Bi sekilde beynin hormon salgilatan o bolgesi zarar gormus olabilir..
Malesef iyilestirici bir tedavisi yok diye biliyorum ve hergun onlarca hap yutup, belirli araliklarla hormon igneleri vuruluyor.. umarim papatyanin da test sonuclari temiz cikar..
evet evet dr da beyinde o noktada doyum noktasında probblem olabilir dedi
ben dr uma söyledim zaten anormal bi durum olduğunun farkındayım
demin 2 saat uyudum sancım vardı.uyku arasında 1i5 litres uiçmişim haberim yok.eşim söyledi
niye doldurmuyorsun sürahiyi dedim 2 kere doldurdum dedi şoke oldumm..nereye gidiyor anlamıyorum.
ama benim felçten 2 hafta önce başladı ancak belki felç önce o noktayı vurmuş da olabilir
yaptırmadım tahlilleri çok pahalıydu=//önemsemedim bu kadar ama sen deyince korkmadım da dikkat etmem gerekir sanırım
yoksa normal olmadığının bende farkındayım ciddi anormallik var ve min 5 litre yani.azı yok fazlası var=(
pazartesi yaptıriimm devlette falan olmadı.
bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim.yazmasan hiç birini bilmeyeceğim.o hastalığı araştırayım en iyisi...

evet evet dr da beyinde o noktada doyum noktasında probblem olabilir dedi
ben dr uma söyledim zaten anormal bi durum olduğunun farkındayım
demin 2 saat uyudum sancım vardı.uyku arasında 1i5 litres uiçmişim haberim yok.eşim söyledi
niye doldurmuyorsun sürahiyi dedim 2 kere doldurdum dedi şoke oldumm..nereye gidiyor anlamıyorum.
ama benim felçten 2 hafta önce başladı ancak belki felç önce o noktayı vurmuş da olabilir
yaptırmadım tahlilleri çok pahalıydu=//önemsemedim bu kadar ama sen deyince korkmadım da dikkat etmem gerekir sanırım
yoksa normal olmadığının bende farkındayım ciddi anormallik var ve min 5 litre yani.azı yok fazlası var=(
pazartesi yaptıriimm devlette falan olmadı.
bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim.yazmasan hiç birini bilmeyeceğim.o hastalığı araştırayım en iyisi...

Allah sifa versin.. umarim o hastalik degildir...

selam kızlarrrrrrr

denizz nişanın gelmiş hadi hayırlı olsun..

gizoo.. maaşallah eylüüüle canım... doğduğunda tam yemelik olcak desene.. koca çocuk :d
bizimki minyon bu sefer.. çağanda iri doğmuştu 3850 ,idi. ama bu tam hafta kilıosunda
en fazla 3200 doğcak. sağlıklı olsunlarda artık çıkınca besleriz inşallah.:KK16::KK16::KK16:

kızlar napıyorsunuz?bende bildiğiniz gibi ama bacağım çok ağrıyor bugün gidip iğne yaptırdık yani o derece ağrı var:KK43: bebişimde şuan ii sütümde geldi o yönde bi sıkıntımız yok ama bacağım beni mahfediyor. doğumdan önce başlamıştı ağrı nasıl geçicek bilemiyorum belim de bacağımda kopacak gibi ağrıyor.. bugünde kv yolcu ettik annemle başbaşayız eşimin izni yarın bitiyor anneciğimle oğluşumla beraberm:) $2013-11-30-2101.jpg $2013-11-30-2090.jpg bu arada size miniğimin kapı süsünü bebek şekerini göstereym:::))

X