2012 Aralık Anneleri Paylaşım Alan

yok canım sadece keseyi gördük alttan muayene etmedi etseydi belki görürdük haftaya perşembe gidicez o zaman duyarız dedi doktor bakalım inşallah artık stres yapmıcam nolcaksa olur zaten ben istesemde olacak istemesemde allah hayırlısını göstersin hepimize

şuan itibariyle kanamam başladı ikizlerimi kaybediyorum galiba adet ağrısı gibi bir ağrı var karnımda çok kötüyümmmm

canım üzülme belki biiri sağlıksızdır onu atıyodur belkide benm sıpa parmaında oynatıyodur çünkü benimde kanamam vardı şimdi lekeye dönüştü çok şükür nolur telaş etme hemen hastaneye git

şuan itibariyle kanamam başladı ikizlerimi kaybediyorum galiba adet ağrısı gibi bir ağrı var karnımda çok kötüyümmmm

canım dur bakalım doktora gittinmi gitmediysen hemen git önlemini alırlar inşallah kötü birşey olmaz

şuan durdu doktor muayenesine gidince haber vericek bizde gidicez akıntı geliyo zannettim önemsemedim baktım baya ıslanmaya başladı bi baktım su gibi kan şuan yok ama karın ağrım var

canım benim de 4 mart adetlerin düzensiz miydi?keseyi görmüşsindir haehalde benim bugün baya morelimi bozdu doktor.sen ne zaman kalp atışı için gidiceksin?
cnm kusura bakma işten yeni geldim.çk giremiorum orda..
adet döngüm normalde 32 gün.ama yılda 4-5 ay bi hafta 10 gün gecikir...bekle gelcek diee..
prolaktinim yuksektii...dostinex mi ne ondan kullandm..düştü deger.snr zaten ck şükür hamile kaldım:)
ama ben laktasyn testi kullandm ...26sında test de çift cizgi gördüm...yani normalde 17-18i ovulasyon günü olmalıydı ..bende 26sında oldu....o gün birlikte olduk.
ve sanırım o gün hamile kaldımm..
daha keseyi görmedik cnmm..dr ck rahat benimm..10 gün snr gell..hemen gelme.gelişsin biraz dedi..bende telaş yapmadım ne bilim..
sen de sıkma canını ne olurr...
bence görüceksin bebeginii:))

doğru diyon canım bende aynı şekilde düşünüyorum bende 7 maysta gitcem işim garanti olsun bakalım hayırlısı
şuan durdu doktor muayenesine gidince haber vericek bizde gidicez akıntı geliyo zannettim önemsemedim baktım baya ıslanmaya başladı bi baktım su gibi kan şuan yok ama karın ağrım var

canım inşallah kötü bişi yoktur üzme kendi strese sokma lütfen bende yaşadım aynı şeyi önce su gibi geldi sonra kesildi ve çok şükürdü şindi ara ara leke ama sancı işi bende yoktu işte ve hala kesemiz duruyo yerinde

korkma sakın.kardeşimde hamile 5 aylık...
ondada aynısı oldu.progestan verdi dr..çk şükür bişiyi ykk..çk saglıklı bebeği su an

canım banada resmen 20 gün verdi kalp atışı demek ki bi sıkıntı görmedi diye düşünüyodum drorum kanama olsa bile ne biliim bi benm doktorum sanıyodum ama seninkide rahatmış

ıns tatlım mıgde bulantısı cok kotu ama masallah sende yokmus sanslısın kabızlık ıcınde bol su ve ac karnına elma ye tatlım dr demıstı banada...

herkese iyi akşamlar annelerr) dayanamadım nöbette girdim yine .aklım burda kalıyor:))) benım henuz hıc mıgde bulantım yok. normal mı? daha 5. haftamdayım. ayrıca 1 hafta sonra gıtsem kese gorunur mu....

hadii çk seviidnm gözün aydın cnmm

canım banada resmen 20 gün verdi kalp atışı demek ki bi sıkıntı görmedi diye düşünüyodum drorum kanama olsa bile ne biliim bi benm doktorum sanıyodum ama seninkide rahatmış

aynen..banada ay sonu gel dedii..yani yaklaşık 15-20 günn yapıoo...ayy ck uzun dedim..10 gün snr gel madem sansımızı deneyelimm..ama beklesek iyidi demişti:))
garanti olsun diye iyice gelişmesini beklio heralde

ıns tatlım mıgde bulantısı cok kotu ama masallah sende yokmus sanslısın kabızlık ıcınde bol su ve ac karnına elma ye tatlım dr demıstı banada...
çk şükür bulantım yk..
ama gaz beni mahvedioo.kabızlıgıda çözdm gibii..kuru kayısı ve tatlı kaşığı sızma zeytinyagıııyla halletmm...
bi gaz işte...
olsun ck şükür..
hiç şikayet etmiorumm..yeter ki iyi olsunn..kesesi oluşsn kalp atıslarını duyayımm..sağsağlim büyüsnnn:)))
hepimizin ki inşallah

slm arkadaşlar , evet bizde aranıza yeni katıldık :) , doğum tarihimiz SATa göre hesaplayıcıda 12.12.2012 olarak çıkıyor . bu 100 yılda bir denk gelen bir rakam uyumuymuş.Bebişimizin şansı grş üzere...

sigara olayını nasıl yaptınız bırakabildinizmi bende kullanıyorum ama vicdanen rahat deilim ((

kıslar hamile kalmayı planladığım 3 ay öncesinden beri her gun 1 bardak sut ıcıyordum hamılelıkte alısmak zor olmasın dıye ama ıkı gundur ısmınden berı mıdem bulanıyor .zaten yemek yemeyı unuttum ıkı gundur sadece cubuk krakerle beslenıyorum bı de nanelı sakız cıgnıyorum.sanırım bu gıdışle mercımek ac kalacak.
kalsıyum baska nerde varsır dedım ve listeye bakın,

KURU BAKLİYAT TÜRLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Bakla: 77
Barbunya: 128
Fasulye: 86
Nohut: 134
Mercimek: 68
Bezelye: 64
Badem içi: 254
Yer Fıstığı: 66
Soya Fasulyesi: 226
Kestane: 30
Fındık: 209
Yeşil fıstık: 140
Ceviz içi: 84
Susam: 1200

SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
İnek sütü: 120
Yoğurt: 120
Çökelek: 505
Kaşar peyniri: 700
Beyaz peynir (yağlı): 162
Beyaz peynir(yağsız): 96
Süt tozu: 950
Krema: 99

TAHIL VE TAHIL ÜRÜNLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Mısır: 9
Pirinç: 14
Arpa: 50
Bulgur: 40
Ekmek: 20
Makarna: 16
Tarhana: 78
Bisküvi: 217

ET TÜRLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Sığır eti: 8
Koyun eti: 7
Tavuk eti: 15
Karaciğer: 10
Sosis (2-3 Adet): 7
Salam (4-5 Dilim): 7
Balık eti: 50
Yumurta (1 Adet):25

SEBZE TÜRLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Bakla: 48
Bamya: 78
Bezelye: 25
Enginar: 50
Domates: 7
Yeşil biber: 12
Taze fasulye: 55
Lahana: 43
Havuç: 35
Hıyar: 16
Karnıbahar: 38
Kabak:19
Patlıcan: 23
Marul: 79
Patates: 12
Pırasa: 56
Soğan: 34
Pancar: 20
Ispanak: 80
Asma yaprağı (sarma yapmakta kullanılır): 392
Semizotu:. 79

MEYVE TÜRLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Elma: 6
Kayısı: 30
Muz: 10
İncir: 54
Üzüm: 15
Kiraz: 30
Ayva: 6
Erik: 10
Kavun: 15
Karpuz: 6
Şeftali: 6
Armut: 6
Nar: 10
Çilek: 29
Portakal: 34 (özellikle suyu sıkılarak içildiğinde...)
Mandalina: 30 (özellikle suyu sıkılarak içildiğinde...)
Limon: 41

DİĞER BAZI GIDALARIN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Tahin helva: 91
Bal: 15
Pekmez: 400
Tereyağı: 19
Margarin: 4
Siyah zeytin: 77
Yeşil zeytin: 90

millet napıyonuz ben bitik durumdayım tam bitti derken biraz önce yine 2 damla kanamam oldu ve kafam yine bi milyon

millet napıyonuz ben bitik durumdayım tam bitti derken biraz önce yine 2 damla kanamam oldu ve kafam yine bi milyon

yahu takma artık kafaya valla sana üzülmekten kendımı dusunemez oldum.uzuldum esım hayırdır dedı bende obsesıf dıye bı arkadas var dedım uzuluyo o da dedı dı o nıckını degıstırsın bence dedı :))))
gul bıraz nnolur kafayı taktıkca takıyosun nolur canım meleğin için nolur...

canım boşa obsesif değil ki nick taka taka kafaya bi hal oldum zaten ama korkuyorum 3 gebelikten sonra buda böyle olursa diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…