2012 Aralık Anneleri Paylaşım Alan

bak sana bişi anlatıyım 2. düşüğümde Allah ım bir daha yaşatmasın,kalp atışlarını duyarım diye acile gittim hafifte ağrım vardı o gün yorulmuştum gün içinde.artık ne b k olduğu belirsiz iki kız baktı bana vajinal.en az 15 dk baktılar bu arada :) kese göründü haftaya göre küçük dediler.kan tahliline göre iyi değil dediler.hatta kese göründüğü halde bana goca kafalılar dış gebelik seninki dedi.o yüzden devlete hele hele acile gitmek çok zor :KK43:

evet kesinlikle bu ülkede imkanı olmayan napıcak peki benimde arkadaşım yeni doğum yaptı devlette normal olcak doğumu sezeryana çevirdiler nedenmi gelip giden asistanlardan biri bu arada araştırma hastanesi olduğunda bir sürü doktor elleyip elleyip duruyor asistan açılması 5 cm olan kıza gel senin suyunu patlatalım daha çabuk doğurursun deyip suyunu patlatıyormu bebek susuz kalıp geri kaçıyor mu açılan rahim geri kapanıyormu kızın ateşi çıkıyormu haydee koşa koşa sezeyana mahvoldu arkadaşım çok pişman özele gitmediği için parayı veren düdüğü çalıyor kardeşim o kadar...

çok az toz pembe renkte akıntı gibi dün akşam 1 damla gördüm ama rengi çok açıktı korkttum başka doktora gittim oda beni iyice bunalıma soktu canm sinirlerim boşaldı geldiğimden beri ağlıyorum vallaa

canım kanaman olduktan sonraki 3 gün gelen pembe kahverengi akıntıları dert etme içeride bir kanama oluyor
bunu dışarı biraz atıyorsun ama içerde hala kalan oluyor ve diğer günlerde bunları atıyorsun
kırmızıları görmeden korkma

kanaman var ama kese çok güzel gelişti
başka dr. a gidip kafanı karıştırma özellikle bu dr.a gitme bir daha kalp atışı için çağırana git sen yine
herşey bizimiçin ama herşey olumlu devam ediyor kan değerlerşn kese hepsş çok güzel arttı devam etti keseni gördğn sıra bebeği görmede onun içinde bekleyeceksin ilaçlarını zmanında kulan eczacı progestanı 12 satte bir kullanın geciktirmeyin dkkat edin saatine dedi bana bol bol dinlen sol tarafamı yatmak gerekiyordu unuttum bak onları yeter ağlama artık kaldır koy ultrasınlarıda masaya

yok canım kanmam yok lekelenme oldu akşam oda çok hafif renkte bi pembe çok dikkatli bakmassam anlamam belki lekeyi o kadar açık ne diyecek hemen kürtaja almamız lazım seni dedi rahimde kanaman yok ama dedi yinede kürtaja girmen lazım dedi herhangi bişeyde söylemedi bende bağırdım çıktım valla

manyak yaa bunlar ! hayır sebep ne kürtaj için of canını sıkma .sana diyorum ama içimde fırtınalar kopuyo.ama biraz olsun rahatladım.siz olmasanız napardım.zaten kimseye söylemedik.çaresisiz :KK43: Allah ım inşallah bebeğimizi gösterir

canım kanaman olduktan sonraki 3 gün gelen pembe kahverengi akıntıları dert etme içeride bir kanama oluyor
bunu dışarı biraz atıyorsun ama içerde hala kalan oluyor ve diğer günlerde bunları atıyorsun
kırmızıları görmeden korkma

kanaman var ama kese çok güzel gelişti
başka dr. a gidip kafanı karıştırma özellikle bu dr.a gitme bir daha kalp atışı için çağırana git sen yine
herşey bizimiçin ama herşey olumlu devam ediyor kan değerlerşn kese hepsş çok güzel arttı devam etti keseni gördğn sıra bebeği görmede onun içinde bekleyeceksin ilaçlarını zmanında kulan eczacı progestanı 12 satte bir kullanın geciktirmeyin dkkat edin saatine dedi bana bol bol dinlen sol tarafamı yatmak gerekiyordu unuttum bak onları yeter ağlama artık kaldır koy ultrasınlarıda masaya
canım benim zaten sadece 1 gün kanamam oldu ve bitti hafif lekelenmelerim oluyodu şimdi sadece çok açık bi pembe leke gördüm dinlencem aşırı kanamam olmadıkça gitmicem doktora zaten öyle karar aldım dokto bi sıkıntı görseydi zaten yatış verirdi hastaneye öyle dedi bana çünkü yada söylerdi kalp atışı için gün vermezdi dimi
manyak yaa bunlar ! hayır sebep ne kürtaj için of canını sıkma .sana diyorum ama içimde fırtınalar kopuyo.ama biraz olsun rahatladım.siz olmasanız napardım.zaten kimseye söylemedik.çaresisiz :KK43: Allah ım inşallah bebeğimizi gösterir

inşallah canım sende korkma kendi haline bırakalım biraz şunları ben tükendim artık çünkü yaa

Benden tavsiye ağlamayı bırakın,ılık bir duş alın,dualarınızı edin ve hatta beynin şalterini kapatıp biraz uyumaya çalışın.
Bu ruh halinin hiçbirinize faydası yok hatta zararı var.
Kim ne derse desin bebeişlerin yiyecek ekmeği içecek suyu varsa gelecekler.

canım benim zaten sadece 1 gün kanamam oldu ve bitti hafif lekelenmelerim oluyodu şimdi sadece çok açık bi pembe leke gördüm dinlencem aşırı kanamam olmadıkça gitmicem doktora zaten öyle karar aldım dokto bi sıkıntı görseydi zaten yatış verirdi hastaneye öyle dedi bana çünkü yada söylerdi kalp atışı için gün vermezdi dimi

inşallah canım sende korkma kendi haline bırakalım biraz şunları ben tükendim artık çünkü yaa

yeter canım üzme daha fazla kendini ve çok doğru bir karar almışsın kanaman olmadan gitme dr a

canım benim hiç üzme kendini benim ilk gebeliğim kalp atışı kesildiği için sonlandırıldı şükürki yeniden geldi meleğim 2 ay geçmeden
bu kez doktorum değerlerin çok iyi dedi ve 15 gün sonra çağırdı kesemizide bebişimizide kalp atışımınıda aynı anda görcez inşallah:KK16:
o yüzden iyi düşün ben bebeğimi görmedim henüz ama benle olduğuna inanıyorum ve sabırla bekliyorum 27 sinin gelmesini sende öyle yap içini ferah tut
güzel şeyler düşün güzel şeyler olsun ben inanıyorum ne demişler ağlama ağlamayı getirir o yüzden pozitif ol konuş bebişinle oda seni güçlü annesini bırakmasın dimi arkadaşım:KK16:

ayy yine bi damla oldu yaaa deli olucam haklı diyosunuzda içime anlatamıyorum hayal kırıklığı çok kötü bişey yaşadım tam 3 kere bu 4 olacak ne yapayım artık

ayy yine bi damla oldu yaaa deli olucam haklı diyosunuzda içime anlatamıyorum hayal kırıklığı çok kötü bişey yaşadım tam 3 kere bu 4 olacak ne yapayım artık

bu kadar stresle rahmini ne kadar kastığının farkındamısın?
Kısmetse olur,kısmet değilse yapacak zaten birşey yok sen bu gerçeği değiştiremezsin.
hepimiz için geçerli bu yarın doktorların bize ne diyeceğini yada 2 sn sonra kalp krizinden ölmeyeceğimi bilemiyorum.
Lütfen soğukkanlı olmaya çalış allahtan herşeyin hayırlısını dile.

5 hafta 5 gün oldugumda doktor kese görmeye çagırmıstı erken gşdeyim mi gitmeyeyim mi bilemiyorum.
Çok merak ediyorum,ama görünmezsede çok korkarım diye gidemiyorum :KK43:

bencede erken gitme canım analarımızın zamanında sanki bu kadar ayrıntı nerdeeee
kızım diyordu adetimiz gelmeyince anlıyoruz hamile olduğumuzu birde doğumda görüyorduk doktoru diyor
tabii bu zamanda buda iyi değilde iyice irdelemekte iyi değil
bencede iyice oluşsun o zaman git 6+5 de en erken git kalp atışlarınıda duyarsın inşallahhhhhhh

kızlar bence değişik bir konu açalım onun hakkında konuşalım hepimizinde kafası dağılsın ben açayım diycem ama aklıma gelmedi valla:KK1:

topiğin havasını tazeleyelim içimiz açılsın

kızlar bence değişik bir konu açalım onun hakkında konuşalım hepimizinde kafası dağılsın ben açayım diycem ama aklıma gelmedi valla:KK1:

benim aklım fikrim yemekte olduğu için en çok canınız ne çekiyor olsun mu?

Benim peynir:) Fareler gibiyim yatıp kalkıp peynir yiyorum.

Mesela eşlerimiz bebek hakkında neler düşünüyor onu paylaşalım olur mu?

Ben başlıyım mesela benim ki diyor ki ne zaman cinsiyetı bellı olacak
bence erkek
bana benıyecek klasık baba modelı :KK66:

fethiyedeyim canım ben eşimin işi dolayı aslında doktorum antalyada ama ilk fırsatta ona gidicem şu bir kaç haftayı atlatayım inşallah

kuru kayısıyı bende yyiyiroum bol süttt.cevizzz...
zaten normaldede yiyordum egrçi...
bu arada fethiyeyi iyi biliotorm..Antalyada yasadım ben 2001-2010arası.2010da evlenince tasındık baska yere
2008de hep giderdik...
kaya köyüü şarap evine vs:)))
çk güzel bir yer:)
bende izmirdeyim:)

benim aklım fikrim yemekte olduğu için en çok canınız ne çekiyor olsun mu?

Benim peynir:) Fareler gibiyim yatıp kalkıp peynir yiyorum.

benimde turşuu ve zeytin
çikolata ve tatlıyı hıc ama hiç canım çekmiyor
Süt içemedigimi içinde gunde ıkı bardak ayran içiyorum :KK66:

Mesela eşlerimiz bebek hakkında neler düşünüyor onu paylaşalım olur mu?

Ben başlıyım mesela benim ki diyor ki ne zaman cinsiyetı bellı olacak
bence erkek
bana benıyecek klasık baba modelı :KK66:

benim eşimde için için erkek istiyor ama pek çaktırmamaya çalışıyor.
Hergün liste halinde ne yediğimi saydırıyor:KK49:

X