2012 Aralık Anneleri Paylaşım Alan

kızlar merhaba bugün kontrolüm vardı.5 haftalık çıktı kesem.henüz bebeği göremedik.daha küçük olduğu için.son reglime göre 7 haftalık hamile olmam gerekiyordu geç döllenme olduğu için yeni yeni kese göründü.haftaya tekrar kontrolüm var.bebek oluşmuşmu diye bakılcak.sonrasındada kalp atışlarını duymaya kaldı.

bu benim ikinci hamileliğim 3 yaşında bi oğlum var oğlumdada çok heyecanlıydım bundada.sanki hiç bunları b u telaşları yaşamamış gibi yeniden heyacan yaşıyorum..

canım maşallah o keseyi büyüten rabbbim inşallah içinide dolduracak beniimde ögleden sonra ilk randevum ben 24 martta ögrendim hamileliginmi ama tüp ya geç randevu verdiler inşallah bende keseyi kalp atışımı duyarım banada çok dua edin lütfen rabbim daha fazla aratmasın herkese versinnn

inşallah canım herşey yolunda gidecek.dualarımız tüm hamilelere ve bebek isteyenlere.

canımm inan hepimiz aynıyız ne oldu ne olcak canımız agzımızda hergün kendimizi dinliyoz geç döllenme seninkisi bence sıkma bebeişini bende öglen gitcem bakalım nolcak allahım hepimizin yardımcısı olsunn

Oooo Aralık anneleri çoğalmaya başlamış.Allah hepimize sağlıklı ve vakitli doğumlar nasip etsin.Ben çok sık giremiyorum sağ olsun kızım pek imkan vermiyor pc açmaya
Ara ara gelip yoklarım... Bu hafta perşembe günü kontrolüm var.Kalp atışı için gideceğiz.İnşallah bu hamileliğime diğeri gibi sorunsuz geçer.
Şimdiden birşeyler almaya başlayanlar var Bizim cicilerimiz henüz çok tazeler sanırım yeni olarak çok az şey alacağım.Zaten kızıma alışveriş yaparken 2. belki erkek olur diye hep orta renkler almaya çalışmıştım.Yani bu bebişim biraz beleşçi olacak Tabiki ona da yeni şeyler alırım ama bu sefer abartmam
Sizlere de tavsiyem kıyafetti,bezdi v.s. böyle şeylerde çok abartmayın.Biliyorum insan her gördüğünü almak istiyor.Hele ki bebek kıyafetleri dayanılmaz oluyorlar ama mümkün olduğunca frenleyin kendinizi.İlk 7 ay inanılmaz bir hızla büyüyor bu veletler.Bugün aldığın body daha kirlenmeye fırsatı olmadan küçülmüş oluyor ve doğumdan sonra her gelen illaki kıyafet hediye ediyor.Kızımın değil üstüne 1 kez giymek etiketi bile hala üstünde duran birçok şeyini küçüldüğü için hurca kaldırdım.
İlk zamanlar bez konusunda da çok korkutuyorlar."Şimdiden bez stoğu yapın" falan filan diyen çok oluyor.Hiiiiç gerek yok bence.2 paket yenidoğan bezinizin olması yeterli.Her bebeğin bez kullanma kapasitesi farklı.Kendi bebeğinizin durumuna bakıp ona göre alırsınız sonradan. İlk etapta 1 tane hastane çıkış seti,4-5 tane askılı beyaz çıtçıtlı body (atlet niyetine giydirmek için),4-5 tane alt üst takım yada ayrı ayrı 4-5 body ve alt yeterli olacaktır.ilk 2 ay içinde boyları ve kiloları hızla artıyor.Bebek büyüdükçe zaten boyunun ve kilosunun gidişatına göre alırsınız yeni ciciler.
Şimdilik aklıma gelen tiyolar bunlar.sormak istedikleriniz olursa özel mesaj atabilirsiniz. Hepinize sağlıklı hamilelikler diliyorum.

Hurser'cim internetteki hesaplamalara göre 6+1 olduğunu düşünebilirsin fakat senin adet döngün ve o ay yumurtladığın gün değişiklik gösterebilir.O hesaplayıcılar son adet tarihine 14 gün ekleyip tahmini hamile kaldığın günü öyle hesaplıyorlar ve genellikle 28günü baz alıyorlar.Adet döngün 28 günden fazla ise vede geç yumurtalama olduysa 4+6 gözükmen çok normal.Sen içini ferah tut ve sonraki randevunu bekle bence.bu sürede progestanı hiç aksatma.Bol bol sol tarafına yatarak dinlen.Ben de kızımda progestan kullanmıştım 12. haftaya kadar.Progestan baş dönmesi ve bulantı yapabilir.bu sebeple ani oturup kalkmalardan kaçın. İnşallah bir dahaki sefere bebeğini de kalp atışlarını da görürsün.Şu an sen ne kadar panik yapıp evhamlanırsan o da o kadar strese girer.Onunla konuşmaya başla.Sen duyamasan da onun kalbi atmaya başladı ve hızla büyüyor :)

bu benim ikinci hamileliğim 3 yaşında bi oğlum var oğlumdada çok heyecanlıydım bundada.sanki hiç bunları b u telaşları yaşamamış gibi yeniden heyacan yaşıyorum..

Aynı hisler içindeyim.Benim kızım daha 14,5 aylık :) 2011 şubatta doğum yapmıştım ama şu anda sanki ilk hamileliğimmiş gibi hissediyorum.Tabi daha rahat hareket ediyorum ilkinde çok pimpiriktim ilk zamanlar ama çok heyecanlı ikiside.

Güzel haberlerle gelirsin inşallah Livaza'cım.Rabbim çabalarının karşılığını boş bırakmamış ve inşallah kalp atışlarıyla da bu heyecanı taçlandıracak.Sağlıklı bir hamilelik diliyorum.

Hurser'cim internetteki hesaplamalara göre 6+1 olduğunu düşünebilirsin fakat senin adet döngün ve o ay yumurtladığın gün değişiklik gösterebilir.O hesaplayıcılar son adet tarihine 14 gün ekleyip tahmini hamile kaldığın günü öyle hesaplıyorlar ve genellikle 28günü baz alıyorlar.Adet döngün 28 günden fazla ise vede geç yumurtalama olduysa 4+6 gözükmen çok normal.Sen içini ferah tut ve sonraki randevunu bekle bence.bu sürede progestanı hiç aksatma.Bol bol sol tarafına yatarak dinlen.Ben de kızımda progestan kullanmıştım 12. haftaya kadar.Progestan baş dönmesi ve bulantı yapabilir.bu sebeple ani oturup kalkmalardan kaçın. İnşallah bir dahaki sefere bebeğini de kalp atışlarını da görürsün.Şu an sen ne kadar panik yapıp evhamlanırsan o da o kadar strese girer.Onunla konuşmaya başla.Sen duyamasan da onun kalbi atmaya başladı ve hızla büyüyor :)[/QUOTE]

saol canım ya burası da olmasa otur aksama kadar dusun doktora bu kadar cok soru soramıyosun halıyle ıcım bıraz rahatladı teşekkürlerrr

çok güzel bilgiler vermişinz saolun rabbim saglıklı bi hamilelik ve saglıklı bi şekilde dogum yapmayı bıdıkları kucagımıza alalım inşaallah

amin canım ya inşallah.daha önce 2 düşük oldu ikisinde de bu mutluluğa erişemedik.Allah ım inşallah bu sefer nasip eder ne diyim ağladım baya eve gelince.benim gibi düşük ve kürtaj yaşayanlar ne hissettiğimi çokkk iyi anlarlar.Rabbim çabalarımızı boşa çıkarmasın.

canım gelınce hemen yaz guzel haberler duyalım artıkkkkk pıtpıtlar duyulsun

arkadaşlar mrh aranıza yeni katıldım bende yeni hamileyim salı günü kalp atışları için doktora gidicez Rabbim hepimize sorunsuz sağlıklı hamilelikler geçirmeyi bizlere bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin inş. amin...

tesadüfen okuyunca dayanamadım. benim bebeğimde de aynı şey sözkonusuydu, doğuma dek de 1 hafta geriden geldi. geç döllenme olmuş. benim adetlerim de 28 günde bir değildi gerçekten. kaldı ki düzenli regl olanlarda dahi geç döllenme görülebiliyoriçini ferah tut, canını sıkma.

hoşgeldin canımm doğum tarihin kaçı aralığın kaçı
allahım kazasız bir hamilelik geçirirsin inşallah kucağına almayı nasip etsin

slm kızlar bi kaç gündür giremedim foruma inşallah hepiniz iyisinizdir dün benim kanamam başladı hastaneye falan kaldırdılar araştırmada az daha kürtaja alıyorlardı son anda keseyi gördüler ve miyom farkettiler bugünde tekrar kontrole gittim doktorum keseyi gördü 3.5 mm dedi kanama yerleşme kanamasıda olabilir dedi miyomdanda kaynaklanabilir dedi kesenin şekli düzgün dedi perşembe bi daha gitcem işte hcg değeri 1542 dedi hayırlısı bakalım nolur dua edin kızlar bide doktorum progestana başladı her öün 2 tane ve günde 3 tane şeklinde şuanda kanamam kesildi şuanda çok şükür...

hoşgeldin canım kaç haftalıksın :)

Merhabalar,

Gebelik kontrol testlerini yaptıran varmı, ne zaman yapılması gerekiyor vs bilgisi oln varmı acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…