2012 Aralık Anneleri Paylaşım Alan

size tavsiyem kafanıza yatan içinize sinen bi doktor kendinize belirlemeniz bakın benm gittim hastanede bi doktor var adı cıkmıs sanki herkes onun kapısında cok cok ii die ama sordum bi kaç hastasına pek ilgilenmiyo gibime geldi benm doktorum okadar meshur olamamıs aynı hastanede amma masallah ilgisine diycegim yok

bizim başımızada gelen aynı şekilde bakalım bu hafta içi gideyim ben en iyi doktora.

benimde ilk hamileliğimde 5 aylıktım avuç kadar karnım vardı şimdi daha 2 ayım yeni bitti akşamları trampet yutmuş gibi oluyorum. karnımla birlikte midemde şişiyor galiba. iç karnım küçük benim ondan yani yoksa çok yediğimden değil :KK1:

ay aynen aynen 9aylık doldurmustum paşama dogum için gece gittim hastaneye hemsire anlamamıs ben hamileyim doguma geldim bana dedi sen nie geldin ben de o agrı ve can acısıyla neye gelem oynamaya geldim dediydim:KK1:bunu düşünemiyorum karnım nasıl olcak 6ayında heral doguracam die alıvercekler beni hastaneye:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

sevgili anneler birde benim sorularım bitmez kaç haftadır biriktirdim malum hahaha:))) vitamin folic falan neler kullanıyorsunuz nasıl besleniyorsunuz bakalım bunlarıda ögreneyim :))) çok araştırdım da aynnı dönem gebelerinden sıcak sıcak ögreneyim:)

ben folic plus kullanıyordum ama günde 3 kez almak gerekiyor o da mideyi şişirdikçe şişiriyor o yüzden folbiol e döndüm yeniden...bu dönemde kendini kasma canım...kendini dinle ve genelde vücudun ne yemen gerektiğini söyleyecektir sana...bu dönemde protein ve kalsiyum eksik etmemeli...ha bir de demir içeren besinler bebiş büyürken ilk etapta en çok bunlara ihtiyaç duyar...aslında tüm ihtiyacı olan besini ilk 3 aylık dönemde anneden alır yani "aman yiyemedim yavrum aç kaldı" gibi endişeler yersizdir aslında...yemezsek bizden gidermiş... ve şimdiden her türlü vitamin ve minerali depolamak gerek...olabildiğince doğal beslen canım...sütünü ihmal etme sık sık küçük küçük yemeye çalış...ara öğünlerini artır..bol su iç...zararlı alışkanlıkların varsa her türlü uzak dur (fast food tarzı beslenme de dahil)

Son düzenleme:
bende dün akşam burda okudum 2.gebelikte karın daha erken ve daha çok çıkıyor diye. benimde seninki gibi 2. bebiş. o yüzdenmi akşam olunca kocaman oluyo acaba :KK1:

gaz canım o bebek daha yer bile kaplamıyo:KK1: bende öyleyim ama sabah kalktığımda karnım sırtıma yapışacak gibi

bende nedense bol bol turşu istiyor canım lahana turşusu:))

ayy benimde canım istiyor walla ama ben ilk gebelikte 36 kilo aldığım için ve bidaha eski halime dönene kadar canım çıktığı için çok temkinliyim bu sefer. ilk 3 ay sıfır kilo almak bu sefer hedefim dr öyle dedi. ama kaç gündür babamlarda kalıyorum tartılmadım kesin almışımdır eve gidince ilk işim tartılmak olcak. yoksa önüme 5 kiloluk koysalar lahana turşusunu hapur hupur affetmeden yeme potansiyelim var ama birdaha yürüyen top olmak istemiyorum ondan accuk yiyorum.

ben folic plus kullanıyordum ama günde 3 kez almak gerekiyor o da mideyi şişirdikçe şişiriyor o yüzden folbiol e döndüm yeniden...bu dönemde kendini kasma canım...kendini dinle ve genelde vücudun ne yemen gerektiğini söyleyecektir sana...bu dönemde protein ve kalsiyum eksik etmemeli...ha bir de demir içeren besinler bebiş büyürken ilk etapta en çok bunlara ihtiyaç duyar...aslında tüm ihtiyacı olan besini ilk 3 aylık dönemde anneden alır yani "aman yiyemedim yavrum aç kaldı" gibi endişeler yersizdir aslında...yemezsek bizden gidermiş... ve şimdiden her türlü vitamin ve minerali depolamak gerek...olabildiğince doğal beslen canım...sütünü ihmal etme sık sık küçük küçük yemeye çalış...ara öğünlerini artır..bol su iç...zararlı alışkanlıkların varsa her türlü uzak dur (fast food tarzı beslenme de dahil)

bende folic plus kullanıyorum 3tane ama agır geliyor sanırım akşamları çok şişiyor karnım normalde zayıfımdır 5 aylık hamile gibi geziyorum evde keçi sütü içiyorumnormal sütten ziyade 3 ceviz bol bol hurma yiyorum 2 litrede su içiyorum ama balık yagı alan var gnc marka kullanan varmı acaba çünki 6 haftadan sonra beyim çok hızlı birşekilde gelişeye başlayacak haftada 1 balık yiyorum yeterli olmaz mı acaba

sizinle benim muhtemel dogum tarihi arasında 1gün varmıs sevindim 12-12-12 de benm inşaallah:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

doktor 10.12.2012 diyo sağlık ocağı 11.12.2012 diyo ultarason kağıdında da 12.12.2012 yazıyo anlamadım hangisi doğru sağ salim gelsin hayırlısıyla inşallah :nazar::nazar:

doktor 10.12.2012 diyo sağlık ocağı 11.12.2012 diyo ultarason kağıdında da 12.12.2012 yazıyo anlamadım hangisi doğru sağ salim gelsin hayırlısıyla inşallah :nazar::nazar:

sizinki de baya karısmıs galiba dediginz gibi saglıkla gelsinlerde gerisi bos

bende folic plus kullanıyorum 3tane ama agır geliyor sanırım akşamları çok şişiyor karnım normalde zayıfımdır 5 aylık hamile gibi geziyorum evde keçi sütü içiyorumnormal sütten ziyade 3 ceviz bol bol hurma yiyorum 2 litrede su içiyorum ama balık yagı alan var gnc marka kullanan varmı acaba çünki 6 haftadan sonra beyim çok hızlı birşekilde gelişeye başlayacak haftada 1 balık yiyorum yeterli olmaz mı acaba

hurma yeme canım eskiden doğumu kolaylaştırmak için hurma yiyorlarmış yani rahim kasılmalarına sebep oluyormuş

kızlar bizim uykumz geldi paşam bebişim ve muhtesem anneleri yani ben uykuya cekiliyoruz size ii geceler diliyoruz:KK1::KK54::KK54::KK54::KK54:

biliyorum canım ama ben normal hayatımda hiç şeker ve türevleri kullanmıyorum reçelbal çikolata vb hiç ondan acaba diye düşündüm eksik kalmasın bebişimiz:)) bu aralar takıntılı oluyoruz ya herşeye:)

siyah üzüm kurusu ye canım ben her sabah yiyorum bi avuç kana ihtiyacımız olacak bebeğin tatlı ihtiyaçı yok canım tatlı sırf zarar canım bana doktor bi kitapçık verdi gebelikte beslenme rehberi diye onda tatlı tüketmeyin yazıyo

X