2012 Aralık Anneleri Paylaşım Alan

tebrik ederim canım hoşgeldin aramıza. gerçi ben biraz öndeyim kasım aralık karıştı. Allahım hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar versin inşallah.

Teşekkür ederim :) Aynı şekilde bende de karıştı ebe Kasım diyo, doktor Aralık diyo. Ama benim içime doğan annesi gibi Aralık doğumlu olcak :emir_bebek:

arkadaşlar günaydın,
hepimizin yemesi gereken fakat benim gibi özellikle ekşi yemek isteyenlere semizotu yemeğini tavsiye ediyorum.
tam mevsimi tazecik sebzeler şart fasulyelerimize:KK49:özellikle sapları ile pişirirseniz inanılmaz güzel oluyor.içine pirinç yerine bulgur koydum birde hiç su koymadan pişiriyorum.internettende faydalarını araştırdım baktığım kaynakta aşağıdaki bilgiler bulunuyordu:
Semizotunun içeriğindeki besin öğeleri;
100 gr. taze semizotunun besin değerleri şunlardır: 32 kalori; 2 gr. protein; 3,8 gr. karbonhidrat; 0 kolesterol; 0,4 gr. yağ; 1,4 gr. lif: 4 mgr. fosfor; 40 mgr. kalsiyum; 0,2 mgr. demir; 80 mgr. sodyum; 45 mgr. potasyum; 180 IU A vitamini; 0,04 mgr. B1 vitamini; 0,03 mgr. B2 vitamini; 0,03 mgr. B6 vitamini ve 8 mgr. C vitamini
***Semizotunun içerdiği omega 3 doymamış yağlar, balıklarınkiyle kıyaslanabilecek düzeydedir.

slm kızlar lekelenmelerim bitti çok şükür sürekli yattığım için pek giremiyorum doktorunuz size ilk kan tahlillerinizi ne zaman yaptırdı benden daha bişey istemedi

gunaydın tatlı annelr anca okudum yazdıklarınızı
semızotunu bende cok severım ve bol bol yerım salatasıda cok gusel olur
benım masallah bulantım ılkındekı kadar yok yıyorum yanı baya baya:)

slm kızlar lekelenmelerim bitti çok şükür sürekli yattığım için pek giremiyorum doktorunuz size ilk kan tahlillerinizi ne zaman yaptırdı benden daha bişey istemedi

gözün aydın:nazar: Ben tıp biliminin pozitif bir bilim olduğuna inanmıyorum.çünkü bünyeden bünyeye farklılıklar gösterebiliyor ve buna göre doktorlar size önerilerde bulunuyor.
topiği takip ederkende doktorların apayrı bir dünyası olduğunu ve herbirinin çeşit çeşit yollar izlediğini görüyorum.soruna dönersek bana 4+6'da kan testleri yapıldı.kesem görüldü.ama doktorum bu boş kese olur falan filan hiç demedi.o kontrolden 10 gün sonrada fasulyemi ve kalp atışlarını gördük.:nazar:
senin bünyen ve doktorun nasıldır ne der inan bilemiyorum.

hadı gozun aydın sekerımben ılk gıttıgımde kese bıle gormedık sımdı perdsembe gıdecegım sanırım ozaman kan testı ıstenır kanae ve hormonlara bakmak ıcın

gunaydın tatlı annelr anca okudum yazdıklarınızı
semızotunu bende cok severım ve bol bol yerım salatasıda cok gusel olur
benım masallah bulantım ılkındekı kadar yok yıyorum yanı baya baya:)

beni bıraksanız bir elimde peynir bir elimde limonla gezeceğim durumum biraz vahim:KK1:
semizotunu eskiden salata yapardım ama şimdi ekşi ekşi yemek yapıyorum.haftada 2 kere pişireceğim bu gidişle:KK49:

beni bıraksanız bir elimde peynir bir elimde limonla gezeceğim durumum biraz vahim:KK1:
semizotunu eskiden salata yapardım ama şimdi ekşi ekşi yemek yapıyorum.haftada 2 kere pişireceğim bu gidişle:KK49:

ben kızımdada tatlı ymıstım sımdıde tatlı yıyorum eksıyle ısım yok
ya benım yuzum gozum sıvılce doldu yıne ıgrenc durumdayım

hadı gozun aydın sekerımben ılk gıttıgımde kese bıle gormedık sımdı perdsembe gıdecegım sanırım ozaman kan testı ıstenır kanae ve hormonlara bakmak ıcın

saol cnm 4 gündür yatmaktan mahvaldum bende kanamam olduğunda iki bebeğimide gördüm çok şükür bu haftada kalp atışlarını duyucaz inş ama artık takmıyorum ben hayırlısı Allahtan diyorum yatıp dinleniyorum Allah herkezin bebeklerini kucağına almak nasip etsin

ben kızımdada tatlı ymıstım sımdıde tatlı yıyorum eksıyle ısım yok
ya benım yuzum gozum sıvılce doldu yıne ıgrenc durumdayım

hamilelik öncesi tatlı yemeden duramazdım ama şimdi hiç canım istemiyor herkes inanılmaz şaşkın:KK1:
ben daha öncede sivilcelerim ve sivilce lekelerim için çay ağacı yağı (tea tree oil) kullanıyordum.geçen sefer doktora gittiğimde sormayı unuttum.7 mayısta kontrolüm var o zaman kullanabilirsin derse sanada haber veririm benim doktorum sivilce ilaçlarına kesinlikle izin vermiyor

Peki kızlarrrr kimin karnı şişmeye başladıı??
Ben kilo almadımm ama pantalonlarımın düğmeleri sıkıyorr?!! Şimdiden hamile kıyafeti almamak için tayt ve eteklerle idare ediyorumm.
Sizde durumlar nasıl 9ncu haftada olanlar özellikle?

Ben kilo almadımm ama pantalonlarımın düğmeleri sıkıyorr?!! Şimdiden hamile kıyafeti almamak için tayt ve eteklerle idare ediyorumm.

ben 8.haftada hamile eteği aldım kendime.göbekmi bebekmi belli değil ama:KK1::KK1::KK1:

Ben ilk gittiğimde TSH, progesteron ve BHCG baktırmıştı, bir de benim kan pıhtılaşmasıyla ilgili bir değere bakılmıştı. Sonrasında herhangi bir test yaptırmadı, bu Cuma kontrol var bilmiyorum ki baktırır mı herhangi birşeye???

saol cnm 4 gündür yatmaktan mahvaldum bende kanamam olduğunda iki bebeğimide gördüm çok şükür bu haftada kalp atışlarını duyucaz inş ama artık takmıyorum ben hayırlısı Allahtan diyorum yatıp dinleniyorum Allah herkezin bebeklerini kucağına almak nasip etsin

senın ıkızlere hep kızlar dıyesıom var benım:)

çok sevindim inşallah kucağında da görürsün:nazar: beni kardeşiminde ikizler nefis birşey tadından yiyemediğin hangisini seveceğini şaşırdığın 2 melek:KK49:

daha erken canım ya şişkinlik olabilir

ben 8.haftada hamile eteği aldım kendime.göbekmi bebekmi belli değil ama:KK1::KK1::KK1:

Benimde alasım var sürekli şiş geziyorum bol şeyler giyiyorum, pantalonlarıma sığmıyorum :))
Ama şimdiden şişmesi normal mı bilemedim :) Nezaman hissedicez acaba sıpaları.. Ve acaba kız mı erkek mı olacak burdaki bebeklerr
Ankara'da alışveriş merkezlerinde hamile giyim bilen varmı?
Ben GEBE yi duydum çok şirin şeyler varmış, Cepa'da

benım zaten dogumdan sonra karnım cok ınemedı eheheh
o yuzden bırazcık sıs hanı ılk hamılelıgımın dorduncu ayı gıbıyım mubarek
normalde dort aydan once sısme olmuyor kızlar hanı cokcok az ama dorduncu aydan sonra farkla sısmeye baslıyorsunuz.zaten acele etmeyın ben ılk hamılelıgımde hemen sısmek ıstıyordfum sımdı hıc ole dusunmuyorum ne kadar cok buyuk karnınız olursa okadar agır ve zor gecıyor.
dıger hamılelıgım yaza gelmıstı cok rahat oluyor yanı hamıle ustlerı almanıza gerek kalmıyor salaş tsortler bluzlar ıdare edıyor.elbıseler cabası
benım eteklerım elbıselerım pantolonum var ama sıze en cok taytı tavsıye ederım super rahat

Benimde alasım var sürekli şiş geziyorum bol şeyler giyiyorum, pantalonlarıma sığmıyorum :))
Ama şimdiden şişmesi normal mı bilemedim :) Nezaman hissedicez acaba sıpaları.. Ve acaba kız mı erkek mı olacak burdaki bebeklerr
Ankara'da alışveriş merkezlerinde hamile giyim bilen varmı?
Ben GEBE yi duydum çok şirin şeyler varmış, Cepa'da

nettende bakabılırsın gebe var ebru maternity var lc waikiki var

X