2012 Ağustos Annelerinin Doğum Hikayeleri

Hay Allah! :26:
Eksik bilgilerin varsa tamamlayayım diye göz atıyordum, peşinden iyice okurum dedim ama eklenecek bilgileri unutmuşum hikayeye dalmışım :KK1: :KK1: :KK1:
Rabbim gönlüne göre vermiş canım çok sevindim. Gözünüz aydın Rabbim analı,babalı büyütsün inşaallah. Harika bir hikayeniz olmuş, ömür boyu kahkahalar içinde anlatacaksınız ne güzel, Rabbim dert keder vermesin, evladınızın acısını göstermesin inşaAllah. Darısı başımıza :KK16:

amin canım inş. zaten bu sebeple benimki gibi bir doğum yaşayın dedim. inş. tüm hamişlerimiz aynı gülen yüzlerle kahkahalar arasında karşılar bebişlerini.

haklısın etraftada öyle kime sorsam kime desem hep sezeryan hepsininde bi nedeni falan var son anda bişeyler normal dogumu o kadar övüyolar ama yapan yok :KK6:

Canım mesaj kutun dolu cevaplayamadım msjını. Oğluşunun ismini kaydettim, doğum tarihini doğdukları zaman taze taze yazıyorum :KK34:

$DSC03387.jpg :nazar::nazar::nazar:

allahım çok tatlı annesi.allahım güzel ömürler versin.

:nazar::nazar::nazar: maşallah prensese çok tatlı annesi Allahım nazarlardan korusun :nazar::nazar::nazar:

teşekkür ederiz teyzoşları amin inşallah Allahım hepimizinkine güzel ömürler versin nazarlardan korusun sizleride hayırlısıyla sağlıkla evlatlarınıza kavuştursun:KK16:

buraya kısaca geçicem şimdilik kızlar bekleyenler için gerisi sonra uzun uzadıya doğum bölümüne.
24 temmuz gecesi saat 2 itibari ile nişanımız geldi Allah gönlüme göre verdi çok şükür mecbur kaldım kesilmeye gitmeye. aramadım doktorumu ilk doğumdan tecrube en az 8 saatimiz var biliyorum.zaten 25 temmuz günü sabah 9 ameliyat saatimiz. sabah saat 4 civarı sancılar başladı doktorumun dediği gibi yemeyi kestim. az kalmıştı ama kendiliğinden gelecek neredeyse velet:KK1: saat 7 uyku yüzü yok sancılar şiddetlendi. eşimi kaldırdım yatak çarşaflarını değiştirdim evi topladım. makyajımı rötuşladım boynumdan aşağı duşumu aldım eşimide bayram çocuğu gibi giydirdim :KK1: saat 7:45 yola çıktık 8:15 te hastahanedeydik demezlermi yerimiz yok kantinde bekleyin diye. doğum başladığında bulantımlarımda başlıyor benim ve dakka başı lavobadayım kantinde lavobo yok :KK50: sabır dedim çıktık kantine sonunda artık lavoboya yetişemeyip kantinin ortasına çıkardım ( oh olsun hakkettiler :KK1:) saat 8:50 doktorumu aradım durumu bildirdim birde kanamam başladı o ara çabuk ben kapıdayım çabuk in aşaya ne işin var kantinde orda doğurcan dedi :KK9:resepsiyona indim doktorum söyleniyo daha doğrusu fırçalıyo kız beni aldı ameliyathaneye ama koşarak gidiyoruz :KK9: oda moda hak getire ameliyathanenin kapısında önlüğü giydirip sondayı ayakta takıp attılar beni içeri :KK9: anestezi uzmanı soruyo ne takçaz sana ( önceki doğumumdan tanışıyoruz muzip bi adam ) sancılarım tavan yapmış doğum başlamış kafa çıktı çıkacak hissediyorum dedim takta ne takarsan tak yoksa bu alttan çıkacak :KK9: doktorum bi taraftan giyiniyo yanda bi taraftan bağırıyo 2 saatlik spinalllll anestezi uamanı iki saatlikmi masada kalır olmaz diyo ya sen tak ben bitircem onun işini 1 saate. ben gülüyorum ameliyat ekibi kırılıyo kahkahadan. diğer odalardan bağrış geliyo bizim oda gülerken çatlıyo. neyse spinal yapıldı beni yatırdılar batikon sürülüyo kesi yerine başladım gıdıklanmaya spinalinde etkisiyle katılıcam ama gülerken doktorum sakinleştici vereyimmi gelcenmi kendine bak geliyo bu velet bekleyemiycez dedi. :KK37: yok iyiyim kes sen dedim. aradan bir iki dakka geçmediki benim velet perdenin arkasından uzandı. Allah'ım o nasıl bişey benimmi yok canım şaka. herşeyin bittiği andı işte. neyse o arada doktorum eşi geldi oda genel cerrah göbekteki fıtığı toplucak bi taraftan doktorum çalışıyo bi taraftan o bir saat sonra gülerek çıktık ameliyattan. nihayet oda bulunmuş kuzumu çıplak getirip bırakmışlar Allhtan eşim deneyimlide iki dakkada giydirmiş odaya çıktığımda kucağında oğlumuzla bekliyordu. ama hastahanenin beceriksizliği devam beni sedyeyle getirdiler bıraktılar giydircek yatağa alcak insan yok. eşim iki kez gitti sonunda da hadi giyinelim dedi. olur iyiyim ben yardım et dedim. yavaş yavaş giydirdi beni sağolsun sonrada kucağıyla yatağa alıverdi. tam yatağa geçtim hasta bakıcılar geldi aaa nasıl giyindin sen bebeği kim giydirdi demezlermi :KK4: eşim resmen kovdu odadan neredesiniz siz beceriksizler diye. neyse bir kaç dakka sonra hemşiremiz geldi biz söyleyene dek su bile yok dedi. yine başladım gülmeye o sırada da anestezi uzmanım geldi odaya ( bu arada tüm ameliyat ekibi dışarıdan geldi doktorumun kendi ekibi ) siz söylemeyin bakalım çabuk bi litre ılık su getir içirin serumları hızlandırın spinal takıldı ona hemen su içmesi lazım yoksa bel baş ağrısından çatlar siz bunları bilmiyomusunuz diye bi azar. :KK1: onu bana içirdi. üzerinede tembihledi sakın beklemeyin bir saat sonra etkisi geçicek iki şişe ağrı kesici ...... ( adını söyledi ) en hızlıda damardan verilicek dedi. hemşire saf saf bakıyo. ( bu arada anestezi uzmanı emekli albay askeri hastahaneden :KK1: ) neyse o arada oğlum başladı ağlamaya ama bir türlü memeyi tutamıyo başla denedik yok unutmadan bebek hemşireside hak getire hiç görmedik hastahaneden çıkana dek. sounda sağıp verdim bir kaç damla ama olsun ağız sütünü erebildim çok şükür ki. neyse üç saatin sonunda uyuşukluğum tamamen geçti ağrılarım yoğun ağrı kesici serumlar bittikten yarım saat sonra ağrımda kalmadı. veeee büyük son 4. saat artık ayaktayımmmmm. hemşiler yine şokta nasıl başın döncek yat diyorlar ben koridordayım ama :KK1: eşime sen bak ben yürüyeyimki açılayım dedim. yatmam yoksa kalkamam dedim. laf geçiremeyince doktorumu aramışlar çıkarın sondayı yürüsün yatmaz o demiş :KK9: 6. saat gaz çıktı tuvaletime çıktım ama hiç yatmıyorum yemeğimi ayakta yedim. bu arada süt gelmeye başladı sağıp sağıp çıkanı kakıyorum ağzına ufaklığım.8. saat doktorumu aradım dedim yeter ben iyiyim ne gidiyom.tamam geliyom çıkışını vermeye dedi. yarım saat sonra ben kucağımda ufaklık giyinmiş vaziyette odamın balkonundan el sallıyorum doktorum gülerek geldi. oooo hazırlanmışız yolculuk nereye dedi dedim gidiyom. olmaz dedi gözlerim fal taşı gibi açılmış. :KK53: bastı kahkahayı yarana bant takıcam ondan sonra dedi. hııı o kadar kalırım canım dedim. neyse bantı taktı kısaca yapmam gerekenleri hatırlattı ve beraber çıktık hastahaden personelin tokat yemiş gibi bakan gözleri karşısında :KK9: işte bizim kahkahalarla dolu sezeryanımız ve mutlu sonumuz. darısı tüm hamişlerin başına.

çok güzel bir doğum olmuş gözünüz aydın :)
bişey sorabilir miyim neden sancınız gelmiş normal doğurmadınız?
birde bebeğe hep sağarak mı veriyorsunuz göğüs ucunuz mu yok benim de yokta :KK43:((
DÜŞÜNÜP DURUYOUM NE YAPCAM DİYE göğsümü alamaz çok küçük ucu herzaman da çıkık değil

hepinizin de bildiği gibi artık sona çoook yaklaşmış olmanın telaşı vardı son zamanlarda.. maşallah oğlum da 40 haftayı doldurmakta kararlıydı.. 30 temmuz pazartesi sabahı tekrar dr kontrolümüz vardı.. gece yatmadan önce sabah için hazırlık yapmam, banyomu fln halletmem gerekiyordu ama ben çok uykusuzdum, sabah yaparım dedim.. sonra biranda ya kalk hallet işlerini bu gece ne olacağı belli ollmaz dedim kendi kendime ve bir güzel temizliğimi yapıp yattım..
hiiiç sancı falan yok, güzel bir uykuya daldım.. gece biranda bir ıslaklık uyandırdı beni, bir baktım sırılsıklam olmuş çamaşırım hemen anadım suyum geldi, eşimi uyandırdım, o da hemen dr. u ara dedi.. bu arada tuvalete gittiğimde artık heryer su olmuştu :) sabah saat 5.. dr.umu aradım hemen hastaneye gidin ben de geliyorum dedi.. su ile birlikte hafif de kan vardı ama nişan değil..

neyse hemen kayınvalidemi de alıp hastaneye gittik, bizi odamıza yerleştirip bana nst bağladılar.. bu arada dr.um geldi hemen muayene edeyim dedi ve açıklık 1 cm ..bebeğin başı kanala girmemiş.. sancı 20-30larda ama suyum hala geliyor.. dr.um sana bırakıyorum ister bekleyelim suni sancı takalım ister sezaryen yapalım dedi.. tabi ben normal doğuracam yaa suni sancı istedim ok dedi..

odamıza çıktık,lavman yapıldı, serumum takıldı, içinde de sancı ilacı tabii.. akıyor akıyor bende tık yok.. öğlen dr.um tekrar muayene etti hala açıklık 1 cm, 2 saat sonra bakalım dedi.. bu arada ben nst ye bağlı bekliyorum ara ara sancılar vurmaya başladı.. yürüyüşler yapıyoruz kısa kısa.. neyse tekrar kntrl ve durum aynı.. bu arada nişanım da geldi.. dr.um artık 4 e kadar son şansın, daha fazla bekletemem 12saat oluyor suyun geleli dedi ve 4 te son muayene ve gerekirse ameliyathaneyi hazırlatacağını söyleyip gitti.. ben üzgün, eşim kızıyor bana nefarkeder nasıl olmuş çocuk riske girmesin artık diye.. neyse saat 4 ve 1 cm açıklık, bebek kanala girmemiş benim kalan suyum da gelmiş doğruuuuuuu sezaryeneeeee...

önce odada üzerimi değiştirdiler, sonra sedyeye alıp aşağı indirdiler.. bu arada eşimi doğuma girmeye ve resim çekmeye ikna etmeye çalışıyorum.beni ameliyathaneye aldılar.. çok neşeli kalabalık bir ekip.. bana takıla takıla hazırlıklarını yapıyorlar, radyo açık powerfm :))
ameliyat masasına geçirdiler beni, anestezi uzmanı geldi, yan dönüp cenin pozisyonunda yatırdı beni, belime epidurali taktı, inanın hissetmedim, bu arada bir hemşire sondamı taktı , inanın o da sinek ısırığı gibi bişey :)
serumum takıldı, önüme perde gerildi, kollarım iki yana bağlandı :) derken drum geldiii hani eşimm dedimm baktım oda geldi, yanıma oturttular..dr.um şimdi 1-2 kntrol yapıcam ama panik yapma sana haber vermeden başlamam dedi..
biz başladık ekiple muhabbete, eşimle resimlerimizi falan çekiyoruz.. makara kukara yanii, aa baktım dr.um "hoşgeldiiiinnnnnnnn" diye bağırdı, ben şokkkkk .. o esnada bir ağlama sesiii.. alllahım anlatamam ben de başladım ağlamaya ama nasıl ağlıyorummm.. bebeğimin kontrollerini yapıp bana getirdiler, elini suratıma bir atışı vardıı ağlamaktan göremedim bile kuzumu.. oğlum 3690 gr, 51 cm geldi dünyaya..
sonra hem eşimi hem bebeğimi çıkardılar başladı benim dikişlerim.. beni aldımı bir titremee, sonra birden kustum. ama çok rahatladım ::))

odama çıkar çıkmaz bebeğim geldi ve hemen emdi.. benim zaten 7. aydan beri sütüm vardı.. o gece kuzum yanımda uyudum.. ertesi gün de evimize geldikkkkkk....şimdi yanımda yakışıklı erkeğim, sizlere öpücük atıyor :))

hepinizin de bildiği gibi artık sona çoook yaklaşmış olmanın telaşı vardı son zamanlarda.. maşallah oğlum da 40 haftayı doldurmakta kararlıydı.. 30 temmuz pazartesi sabahı tekrar dr kontrolümüz vardı.. gece yatmadan önce sabah için hazırlık yapmam, banyomu fln halletmem gerekiyordu ama ben çok uykusuzdum, sabah yaparım dedim.. sonra biranda ya kalk hallet işlerini bu gece ne olacağı belli ollmaz dedim kendi kendime ve bir güzel temizliğimi yapıp yattım..
hiiiç sancı falan yok, güzel bir uykuya daldım.. gece biranda bir ıslaklık uyandırdı beni, bir baktım sırılsıklam olmuş çamaşırım hemen anadım suyum geldi, eşimi uyandırdım, o da hemen dr. u ara dedi.. bu arada tuvalete gittiğimde artık heryer su olmuştu :) sabah saat 5.. dr.umu aradım hemen hastaneye gidin ben de geliyorum dedi.. su ile birlikte hafif de kan vardı ama nişan değil..

neyse hemen kayınvalidemi de alıp hastaneye gittik, bizi odamıza yerleştirip bana nst bağladılar.. bu arada dr.um geldi hemen muayene edeyim dedi ve açıklık 1 cm ..bebeğin başı kanala girmemiş.. sancı 20-30larda ama suyum hala geliyor.. dr.um sana bırakıyorum ister bekleyelim suni sancı takalım ister sezaryen yapalım dedi.. tabi ben normal doğuracam yaa suni sancı istedim ok dedi..

odamıza çıktık,lavman yapıldı, serumum takıldı, içinde de sancı ilacı tabii.. akıyor akıyor bende tık yok.. öğlen dr.um tekrar muayene etti hala açıklık 1 cm, 2 saat sonra bakalım dedi.. bu arada ben nst ye bağlı bekliyorum ara ara sancılar vurmaya başladı.. yürüyüşler yapıyoruz kısa kısa.. neyse tekrar kntrl ve durum aynı.. bu arada nişanım da geldi.. dr.um artık 4 e kadar son şansın, daha fazla bekletemem 12saat oluyor suyun geleli dedi ve 4 te son muayene ve gerekirse ameliyathaneyi hazırlatacağını söyleyip gitti.. ben üzgün, eşim kızıyor bana nefarkeder nasıl olmuş çocuk riske girmesin artık diye.. neyse saat 4 ve 1 cm açıklık, bebek kanala girmemiş benim kalan suyum da gelmiş doğruuuuuuu sezaryeneeeee...

önce odada üzerimi değiştirdiler, sonra sedyeye alıp aşağı indirdiler.. bu arada eşimi doğuma girmeye ve resim çekmeye ikna etmeye çalışıyorum.beni ameliyathaneye aldılar.. çok neşeli kalabalık bir ekip.. bana takıla takıla hazırlıklarını yapıyorlar, radyo açık powerfm :))
ameliyat masasına geçirdiler beni, anestezi uzmanı geldi, yan dönüp cenin pozisyonunda yatırdı beni, belime epidurali taktı, inanın hissetmedim, bu arada bir hemşire sondamı taktı , inanın o da sinek ısırığı gibi bişey :)
serumum takıldı, önüme perde gerildi, kollarım iki yana bağlandı :) derken drum geldiii hani eşimm dedimm baktım oda geldi, yanıma oturttular..dr.um şimdi 1-2 kntrol yapıcam ama panik yapma sana haber vermeden başlamam dedi..
biz başladık ekiple muhabbete, eşimle resimlerimizi falan çekiyoruz.. makara kukara yanii, aa baktım dr.um "hoşgeldiiiinnnnnnnn" diye bağırdı, ben şokkkkk .. o esnada bir ağlama sesiii.. alllahım anlatamam ben de başladım ağlamaya ama nasıl ağlıyorummm.. bebeğimin kontrollerini yapıp bana getirdiler, elini suratıma bir atışı vardıı ağlamaktan göremedim bile kuzumu.. oğlum 3690 gr, 51 cm geldi dünyaya..
sonra hem eşimi hem bebeğimi çıkardılar başladı benim dikişlerim.. beni aldımı bir titremee, sonra birden kustum. ama çok rahatladım ::))

odama çıkar çıkmaz bebeğim geldi ve hemen emdi.. benim zaten 7. aydan beri sütüm vardı.. o gece kuzum yanımda uyudum.. ertesi gün de evimize geldikkkkkk....şimdi yanımda yakışıklı erkeğim, sizlere öpücük atıyor :))

allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin : )) darısı başımıza bizlerde onu öpüyoruzzzz:KK52:

ohhhh maşallahh ne guzel bir doğum olmuşş..

Rabbim analı babalı sağlıkla huzurla büyütmeyi nasip etsin :nazar::nazar::nazar:

Benim içinde öpermisin kuzunu :KK54::KK54:

X