2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Haydaaa niye kimse konuşmuyor? Bebek uyanmadan 2 dakika konuşayım dedim, kimsenin çıtı çıkmıyor :2:

Kuzuslar merhaba! Nasılsınız bakım? Duru'm memişte uyuyakaldı yine :) yerim ben meleğimi:) hep kucağımda kalsın istiyorum, ama mecbur besige koydum. Sizler nasılsınız, herşey yolunda mı?

ay ay annelerimiz gelmişler
bari bundan sonra aynı vakitlerde uyusunlar da forum devam etsin akıp gitmeye ama zannetmiyorum bıdıkların işi belli olmaz

mrb bugün evde değilim o yüzden fazla giremedim arada baktım. heycanlıyım kızlar yarın inşallah kocaman bi açıklığım olduğunu öğrenirim ve bebeğime kavuşurum çok heycanlandım bide dr eşyalarını hazırla gel falan diyince çok umutlandım hele eşim neye uğradını şaşırdı allah yardımcımız olsun hepimizin bi avazda kurtulalım inşallah gerçi benim kızım çok aşağıda değilmiş ama bakarsın sacıyla falan iner inşallahhh

kızlar bi şey sorucam adetliyken yeni doğan bebeğe bakılmaz mı? yani dışardan adetli biri 40 çıkmamış bebeğe bakamaz mı?

mrb bugün evde değilim o yüzden fazla giremedim arada baktım. heycanlıyım kızlar yarın inşallah kocaman bi açıklığım olduğunu öğrenirim ve bebeğime kavuşurum çok heycanlandım bide dr eşyalarını hazırla gel falan diyince çok umutlandım hele eşim neye uğradını şaşırdı allah yardımcımız olsun hepimizin bi avazda kurtulalım inşallah gerçi benim kızım çok aşağıda değilmiş ama bakarsın sacıyla falan iner inşallahhh

hadi gözün aydın inş yarın sende bebişine kavuşursun bir ben kaldım heralde ...............senağlama

kızlar bi şey sorucam adetliyken yeni doğan bebeğe bakılmaz mı? yani dışardan adetli biri 40 çıkmamış bebeğe bakamaz mı?

canım inş. yarın herşey gönlüne göre olur.
bana da garip geldi dışarda bi sürü insan var ve çoğunun aynı anda adetli olma durumu bile var ee bu bebek aşıya falan da gitcek mecbur dışarı çıkcak. bilemiyorum ama..

merabalar..
bebişleri olan arkadaşlara suallerim var..
-kakaları nasıl.. bizmki ishal gibi..çok sulu, yaparken sesi bile vıjjjjjj diye.. rengi sarı..
-devit günde kaç damla veriyorsunuz..
-sünnet düşünen var mı, ya da yaptırmış olan..biz istiyoruz da..ne kadar erken o kadar iyiymiş..
BU kakalar geçiş kakalarıymış normalmiş canım...
biz daha başlamadık devite :)
Ben düşünüyorum hatta doardoğmaz yada 1-2 haftalıkken düşünüyordum ama açıkçası çok ağrım felan oldu emzirme problemleri felan bebeimle birbrimize yeni yeni alışıyorum biraz düzene girelim en kısa zamanda.Çünkü daha çabuk iyileşiyormuş çok araştırdım en geç 3 aylık olana kadar yaptırmış olmak istiyorum...
selam kızlarrrrr çok özledim hepiniziii
hç fırsatım olmuyor olanların şöyle özetini geçeyimmm oğlum izin verirseeee
doğum sabahı çooook heyecanlıydımm zatennn. hemşirelerimm çok iyiydi hastanee ve tabi doktorum birtane. ilk kabus lavman ve sonda olduu. sonda çok fenaydıı hele çıkarkennnnnnnnnn. 09:55 de oğlum gelmişşşş ben bir saat sonra çıkmışım ama ne çıkmaaa 2 saat bağırmışımmmmmmm çok fenaaaaa aağrımm vardı halaa düşündükçeee bağırasımm geliyoo. akşama kadarr sancım devam etti raahimde gevşeme olmuşşş ondan zor olmuşş ne demekse ben acımı bilirimmm oğlumu yanıma getirdilerde gözüm görmedii. neysee çok şükür daha iyiyimm
eve pazar geldikk benimm oğlan ogünden beri ağlıyo meğer oğlumun ağzı pamukçuk olmuşşşşş hemd eçok fena irde benden süt alamayıncaa aç kalmışş kzum ondan ağlarmışş ana oğul ağlıyoruzzz işte.
bu sebeblerden ne gelebildim ne de arayanlaraa soranlara cevap verebildimmmmm
herkesi çk öptüm gelicem yinee
Geçmiş olsun canım.Allah sanada yavrunu kavuşturdu demek Allah analı babalı büyütsün hayırlı evlat olur inşallah...
Aynı şeyleri bende yaşadım ağrı felan herkesin bünyesi farklı tabi.Oğluşumu istemediimi sölediler ama ben hatırlamıyorum ki ağrıdan.
Bu arada su veriyorum birkaç kaşık pamukçuk olmasını engelliyor hem dr umuz verin dedi havalar çok sıcak ve böbrek taşlarını atmaları için.Ya da karbonatlı suyla silmek geremiş.

Son düzenleme:
selamlar kıslar nasılsınız
kociş iştn yni gldiği için yeni girebildim annemlerdeyiz işte 20 dk kadar ezan okunacak iftar hazırlığı var:) kayınvalidemde var:))
bugün yine hastanedeydim kan verdim 2 tüp sonuçlar çıkınca da dahiliye uzmanı ve anestezi uzmanı gördü bi sorunum yokmuş sezeryan olabilirmişim anestezi uzmanı epidural olacağımı söyledi genel anestezi yapmıyolarmış bide o kadar rahat anlatıyolarki : belden ince bi iğne yapıcaz dedi biz seninle konuşurken bi bakmışsınki doğrumuşsun dedi :)) ay dedim o kadar rahat olsa keşke o kadar rahat dediler artık yapıcak bişey yok hayırlısı hakkımızda:))
haftaya çarşamba yani 25 ağustos ta 07:30 da gidicez yatış yapılcak sonrada sıradan alıcaklarmış çok heycanlanmaya ve korkmaya başladım
Allah ım hepimizin yardımcısı olsun inşallah

sizler nasılsınız ne var ne yok yeni doğumlar varmı bakıyım ben bi

merhaba,

bizimkinin bugün 10. günü kakası fosforlu sarı :)) ve sulu primanın premium care'ini tavsiye ediyorum. Hakikatten bütün sıvı kakayı çekiyor hastanede diğer primalardan kullanıyorlardı bir paket alt silme mendili gidiyordu. Alt silme mendli de uni baby yeni doğanı tavsiye ettiler. Biz de kullanıoruz. Herhangi bir krem sürmüyoruz , pişik olduğunda sürersiniz dediler hemşireler.

Devit'i aldık 15. günden itibaren günde 3 damla kaşıkla verilmesi gerekiyor.

bizimki kız ama arkadaşım doğar doğmaz yaptırdı , ilk günlerde his yokmuş . göbekle beraber iyileşti.

bizim göbek daha düşmedi mandaldan çekip alkollu mendille silmek gerekiyormuş. Kurumuş eli kulağında dedi.

Güle güle büyüt yavrunu.

ayy..bizm bir de gaz sorunumuz başladı 2gündür:KK43: zinco diye bi damla önerdi bi ecz.ablam.. bide popodaki pişik epey çok, ona da evde imazol mantar kremi vardı onu önerdi.. isiliklerine bile sürebilirmişim.. bide rezene çayı aldırcam, içicem, ona fayda edermiş.. zinco almadık daha çünkü..

dediğin bezden de buldurup aldırdım ama daha denemedik, daha doğrusu yanlış beden almış babam, değiştiricek..
biz de unibaby yenidoğan kullanıyoruz..güzel..

bizm göbek 10.gün düştü şükür.. darısı sana cnm.. sen de hayrlarla büyüt miniğini..

bebişleri nasıl yıkıyorsuınuz kızlar.. ben hala tam beceremiyorum..file mi iyi sizce..bi ark. mothercare ın süngerini önerdi..aslında her kakada popoyu yıkamak iyidir gibi geliyor ama benm gücüm yetmiyor korkuyorum düşürcem, boğucam diye filan..
...
bende kraftın anakucağı-oto koltuğundan var ama güya 0-13 kg diyor..ama bebek içine girince adeta oturuyor.. battaniye filan koyduk ama ozmn da kayıyor sanki.. kemerini filan beceremiyorum.. arabada da daha denemedik.. aldık o kadar, kullanamıyoruz yahu..sizde de olan varmı bundan.. nasıl kullanıyorsnuz.. kullanım klavuzu da çok anlaşılmaz:KK43:

merhaba kızlar:)
doğuramadım derken 15.08.2010 günü saat 03.35 de minik oğlum dünyaya geldi.normal doğum yaptım.gece 01.30 da hastanedeydim.yani 2 saat sürdü doğumum.ama çok zor bişeymiş ya.allahım doğum yapacaklara güç versin inşallah.şimdi normal doğumyapanları çok çok iyi anlıyorum ve önlerinde saygıyla eğiliyorum.allaha şükür bebeğim çok sağlıklı ikimizinde bi sıkıntısı yok.allah kurtarsın geride kalanları.doğum hikayemi de fırsat bulunca yazarım inşallah:)

BEBİŞLERİNİ KUCAKLARINA ALAN ANNELERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM,İNŞALLAH SAĞLIKLA BÜYÜTÜRÜZ KUZULARIMIZI.

arkadaşlar bende ağustos annesi olarak bugün akşama doğru sezeryana giriyorum.inşallah kızım ve ben sağlıkla kavuşuruz birbirimize.doğumu bekleyen annelerimize de sağlıklı,hayırlı doğumlar diliyorum..

BEBİŞLERİNİ KUCAKLARINA ALAN ANNELERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM,İNŞALLAH SAĞLIKLA BÜYÜTÜRÜZ KUZULARIMIZI.

arkadaşlar bende ağustos annesi olarak bugün akşama doğru sezeryana giriyorum.inşallah kızım ve ben sağlıkla kavuşuruz birbirimize.doğumu bekleyen annelerimize de sağlıklı,hayırlı doğumlar diliyorum..

Allah kolaylık versin canımm..kavuşma zamanına az kalmış. Kısmetse ben de cuma sabahı tanışacağım kızcazımlaaa. :)) Allah hepimize yardım etsin..bebişlere sağlıklı sıhhatli gelmek nasip etsin..bizler de hemencecik ayağa kalkalım inşallahhh. :Saruboceq:

merhaba kızlar:)
doğuramadım derken 15.08.2010 günü saat 03.35 de minik oğlum dünyaya geldi.normal doğum yaptım.gece 01.30 da hastanedeydim.yani 2 saat sürdü doğumum.ama çok zor bişeymiş ya.allahım doğum yapacaklara güç versin inşallah.şimdi normal doğumyapanları çok çok iyi anlıyorum ve önlerinde saygıyla eğiliyorum.allaha şükür bebeğim çok sağlıklı ikimizinde bi sıkıntısı yok.allah kurtarsın geride kalanları.doğum hikayemi de fırsat bulunca yazarım inşallah:)

Hayırlı uğurlu olsun sana da canımm..allah analı babalı büyütsün inşallah. Kesinlikle zor olmalı normal doğum..tahmin edebiliyorum..Ben de bekledim normal olsun diye ama gelmedi bi türlü. Gerçi 1 günüm daha var beklemede geçecek olan. Allahın işi hiç belli olmaz. Ama daha olmadı cuma sabahı sezaryene alınıyorum. Heycanlıyım..ondan bile korkuyorumm aslında. bilmiyorumkismile

Hiççç mi kimsecikler gelmemişşş..ben bugün son kez geç kalma hakkımı kullanıp 11 buçuğa kadar uyudum. Şimdi de sessiz sakin kahvaltımı yapıyorum. Muhtemelen yarın bu saatlerde adım anne adayı olmaktan çıkıp "anne" olmuş olacak. :) sezaryenden bi gün önce yapılması gerekenler konusunda bana önerebileceğiniz şeyler varsa, siz değerli annelerden duymak isterim..sevgilerrr. a.s.

X